Porodnice Olomouc versus Šternberk. Poraďte

qwerta
10. bře 2009

Ahoj Holky, za 4 týdny mám termín porodu a já nejsem pořád rozhodnutá kde budu rodit. Chtěla bych se Vás proto zeptat, jaké máte zkušenosti vy s porodnicí v Olomouci a ve Šternberku. Díky

janulle22
18. únor 2010

venus ja myslim ze nenechaji...jj vybrat sem si mohla, nechala sem si vysvetlit co co znamena pac sem to nevedela a vybrala si jen do pasu dolu...

holis84
18. únor 2010

ja si vybrat nemohla, nebot slo o minuty, kuli spatnym ozvam, proste se mi primar omluvil a rikal musime vas uspat abychom zachranili miminko, bylo to tak rychly ze jsem se ani nevzmohla zeptat se na spinal 😀
Nicmene pri cevkovani ( to teda bolelo ) se mi jeste v rychlosti ptala PA jaka mame jmena nebot jsme nemeli ani papiry vyplneny.

robin154
18. únor 2010

Já jsem si taky mohla vybrat, jestli chci spinál nebo celkovou 🙂 Měla jsem plánovanej CS a udělali mi ho v 37+6!! Na to pozor, malá byla hodně malinká - jen 2,5kg, jinak naštěstí zdravá. Podle mě mohla být ještě klidně v bříšku 😒 Kdybych tam šla teď, tak bych s tak brzkým datem nesouhlasila! Před tím jsem jim prostě věřila, že to bude ok.
Jinak ve Šternberku udělají CS spíše než v Olomouci. V Ol. to nechávají fakt až na poslední chvíli.

zuzka72
19. únor 2010

U dvojčat je to asi naopak v Ol ho dělají v 37tt a ve Štr v 39tt. 😉

robin154
20. únor 2010

Jo tak s dvojčaty zkušenosti zatím nemám 😉 Ale taky by tam mělo platit čím déle v bříšku tím lépe, nebo ne?

zuzka72
20. únor 2010

To asi jo, ale já už bych je měla raději venku, už mají ke 3kg a to už se pronese. 😀

robin154
20. únor 2010

Teda to jsou pěkní macíčci 😵 Držím pěsti, ať jde vše tak, jak má! 🙂

misi78
20. únor 2010

Ja bych si nevybrala ani jednu, rodila jsem v Prostějově a fakt můžu doporučit 😉 a jsem z Olomouce.

zuzka72
22. únor 2010

Holky je to DOMA-super, mám to !!!!! Ve čtvrtek v 8hod nástup do Šternberka a v pátek 26.2. 8.00 jdu jako první na sál. 😀 😀 😀 😀 Jupí, vyšlo to, jsem šťastná, jako blecha. 🙂 🙂 🙂 🙂
Akorát jsem asi 3týdny ukecávala chlapa ať jde se mnou, že si nechám spinál a oni mi dnes řekli, že chlapi tam být nemůžou. No takže si oddechl. 😀 😝

robin154
22. únor 2010

Gratuluji!! 😵 To máš super že jdeš hned ráno a první, to bude rychlovka. Já jsem šla druhá a až ve dvanáct. Manža čekal na chodbě. Průběh jsem popisovala v tématu Cisársky rez, ale to už máš určo pročtený 🙂 Je to mazec, že už je to skoro rok 😕 Tak ještě jednou držím pěsti a ať jste brzo doma! 😵

zuzka72
22. únor 2010

Robin a ten chlap může čekat na chodbě a pak vidí děti? I mě třeba když jsem po spinálu? A můžou na té chodbě být i babičky? 😀

robin154
23. únor 2010

Jasně, manžel čekal někde na chodbě, já nevím kde přesně - jestli hned před sálem - netuším, ale oni mu určo řeknou, kde má počkat. No a manža viděl miminko hned jak ho vezli ze sálu na novorozenecký v inkubátoru - máme to natočený. Tak vem tatínka určitě sebou, ať vidí dětičky co nejdříve 🙂 A babičky tam asi můžou být taky, to nevim, však se poptej. Já jsem "rodila" ve 12:18 a mimčo mi ukázali hned jak ji vyndali, potom ji odvezli na novorozenecký, mě potom asi tak na hodinku na porodní sál, kde jsem odpočívala a sestra mě obskakovala a pak mě odvezli na šestinedělí a hned mi přinesli miminko 🙂

robin154
23. únor 2010

Jo a tatínek může být všude s tebou kromě toho operačního sálu

zuzka72
23. únor 2010

Ty jó, tak to je super.

zuzka72
24. únor 2010

Robin-já ten tvůj příspěvek v císařském řezu bohužel nenašla a moc mě to mrzí. 😠 Nevíš kolikátého to mám hledat, asi jsem to přehlídla jela jsem únor-březen 2009 a nic. 😔

eliiis
24. únor 2010

ahojky, já jsem rodila ve šternberku a byla jsem max. spkojena ale stejně tak známá rodila v ol a je taky max spokojená. vždy záleží od případu a od lidí které chytneš. obě porodnice jsou myslím dobré pokud jsi přímo z ol tak bych šl asi tam jak už tu někdo psal i kvůli návštěvám a tak.
někdo se tú ptal na mediky tak ja je naopak doporučuji. za prvé se to ti chudáci taky někde musí naučit prodavačka taky chodí na praxi do obchodu :D a za druhé já jednoho u porodu měla a byt mě museli hodně nastřihnout tak mě nádherně zašil co jsem se bavila s kamarádkama po porodu tak si opravdu jeho práce cením a taky jsou hrozně hodní a snaživí!!!!
a kamarádka ted rodila v ol taky císařem na spinál a manžel být nemohl čekal a pak mu hned mimčo donesli a mohl býts ním. jak je to ve šternb. nevim.
snad jsem malinko pomohla. tak hodně štěstí kočky a hlavně se nebát hned co máte ten uzlíček v ruce nevíte že něco bolelo :D

blka
24. únor 2010

Souhlasím s Eliiis a přítomností mediků. Také jsem měla 1 medičku a byla strašně příjemná. U tlačení jsem si musela držet nohy, což jsem jaksi nedávala a ona mi řekla, ať si tu jednu nohu zapřu do ní, což mi určitě moc pomohlo.

holis84
24. únor 2010

holky me po SC ve Sternberku donesli Kristynku az za 3h a to jen na 10 min ukazat aby necitila mlicko a neplakala 😔 Tatinek ji videl jen na chodbe pred operacnim salem, kdyz ji vezli v inkubatoru na novorozenecke, 2x ji vyfotil a pak cekal se mnou az mi ji donesou. Na kojo mi ji donesli az v 20h vecer, ale ja mela celkovou tak mozna proto.

a medicky jsem mela 2, jen koukaly, kdyz mi primar protrhaval vodu, byly strasne mile, vdecne ze jsem to povolila.

robin154
24. únor 2010

Zuzko, tak jsem to našla a zkopírovala, je to na str.117: Co se týče císaře, můj proběhl takto: Nástup do porodnice byl den předem do 9:00. Ráno mi vzali krev a natočili monitor, potom ještě v 5 odpoledne, od dvanácti v noci jsem nesměla nic jíst ani pít. Druhý den v 5 ráno jsem dostala klystýr , v 9 kapačku na zavodnění, potom cévku . Ve 12 se šlo na věc - odvezli mě na operační sál, kde mi anesteziolog píchl do páteře spinální anestezii (neměla jsem žádnou hadičku, jen tam něco píchl). Než to začlo účinkovat, tak mě pomazali desinfekcí, napojili nějakou jinou kapačku a jedna milá paní se se mnou stále o něčem bavila. Vybavení naší holčičky netrvalo dýl jak 10 minut, šití trvalo asi půl hoďky - mě připadlo nekonečný. Potom mě odvezli na porodní box, kde mě 2 hodiny sledovali a dali zas nějakou jinou kapačku a něco od bolesti. Pak mě převezli na šestinedělí. Druhý den mi vyndali cévku, flexu, vzali krev a musela jsem vstát. 😉

robin154
24. únor 2010

K těm medikům: Já jsem je tam nechtěla, podepsala jsem nějaký papíry, kde jsem zaškrtla, že tam nikoho takovýho nechci. A stejně u operace nějakej mladej blbeček byl. Dodnes nevím, kdo to byl, ale doktorka mu říkala co má dělat a kde co je 😕 v mým břichu... Taky mě pomazával tou desinfekcí a namazal mi to až na kolena. Fakt nevim, jestli to byl nějakej pomocník či co... Ale já jsem měla takovej strach, že jsem ani necekla.
A co mě tam ještě naštvalo, byl ten jejich pracovník Josef http://www.nemstbk.cz/obsah/galerie/porodnicko ... , teď vypadá starší. Ten blbec mi při manipulaci se mnou přskřípl cévku a nechtěně za ní zatáhl a když jsem měla po operaci, tak mi pomáhal na lůžko a pěkně mi s těma necitlivýma nohama hodil. Asi spěchal na oběd, debil. Já byla ale tak vystreslá, že jsem na to nic neřekla. Jinak všechno bylo ok.

holis84
24. únor 2010

robin: nebylo ti na tom porodnim sale zima? ja rodila a venku bylo 35 stupnu a me tam byla zima, nastesti me uspaly ale i tak 😀

takze spinal je taky fajn? ja doufam ze priste budu rodit zas SC 😔

zuzka72
24. únor 2010

Jo a ještě jedna věc, když jdu den předem, musím být nalačno?

robin154
24. únor 2010

Mě byla zima až potom, před tím jsem to vůbec nevnímala 😀 Ale pak jsem chytla pěknou zimnici, už jsem to psala v tématu Císarský rez. Myslím, že to bylo i trochu ze stresu..
Zuzi, do porodky nemusíš jít na lačno, normálně se najez a vem si s sebou klidně něco dobrýho. Dají ti tam oběd a myslím že i večeři. Nesmí se jíst a pít až od 12 v noci, jestli si dobře pamatuju. Ty možná dříve, když jdeš už na 8 ráno...

robin154
24. únor 2010

No já nevim, jak bych chtěla rodit příště, jestli nějaké příště bude že 😀 Normální porod jsem nezažila, takže nemůžu srovnávat 😅 A v té celkové to bylo v pohodě?

zuzka72
24. únor 2010

Holky děkuji všem za trpělivost a za odpovědi. 😉

holis84
25. únor 2010

robin: jo jo bylo to v pohode 😀

Zuzi je asi v porodnici, ja tam mela teda hlad, jedlo se jen rano v 7:30, obed v 11:30 a vecere v 17:30 a to jsem mela hlad, hlavne nedavali kokinka na ktery jsem zvykla 😀 😀 😀 ale ty me nosil Jirka

gita.n
27. únor 2010

Ahoj holky, jsem ve 37. týdnu, termín mám 16.3. a chystám se podruhé rodit ve Šternberku, takže vím, do čeho jdu 🙂 Je tu někdo, kdo má stejný TP?? 😀

zuzka72
4. bře 2010

Holky jsme doma, napojím tady ty mrňousky, trošku poklidím, udělám večeři a svačinky, lupnu kafe a hodím sem fotky a písnu, jak bylo, takže kolem 21hod čekrjte story. 🙂

holis84
4. bře 2010

zuzi nemuzem se dockaaat, pozdravuj drobotinu 😉

robin154
4. bře 2010

zuzi, tak to je supér, že už jste doma 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru