Porodnice Olomouc versus Šternberk. Poraďte

qwerta
10. bře 2009

Ahoj Holky, za 4 týdny mám termín porodu a já nejsem pořád rozhodnutá kde budu rodit. Chtěla bych se Vás proto zeptat, jaké máte zkušenosti vy s porodnicí v Olomouci a ve Šternberku. Díky

zuzka72
5. bře 2010

Tak se omlouvám, ale zhlídla jsem včera ordinačku a pak chtěla písnout, ale chlapci si zapli hru na Pc olympiádu a už mě tam nepustili, takže píšu až teď.
Takže předem, koho čeká císař ve spinálu---SUPER-doporučuji, šla bych každej den i 2x je to perfektní. Sice jsem si 2x šáhla docela hluboko na dno, ale to jsem měla jen já a ostatní to tak mít nemusí.
25.2. příjem do Šternberka 8.00-jela jsem autobusem, sestra vyděšená kde mám tašku a kdo přijel se mnou, na to já, že mám jen igelitku s nejnutnějším a zítra mi ovezou tašku. A že jedu sama? No a kdo by se mnou měl jet, když rodím až zítra, no sestra ze mě v šoku, že jsem si tak troufla a já nechápala o co jde. A prý dvojčata? a kde je máte-no to byla tam častá otázka, doktoři se za mnou chodili dívat a říkali ta s pidi břichem a dvojčaty, a jak jsem porodila,tak se zase chodili dívat na kluky a nechápali kde tam byly schovaní. No, ale k věci: takže jsem se převlíkla, vyplnili jsme listiny, doktor udělal UTZ(naštěstí Lukášek zůstal v té blbé, pro mě skvělé poloze. Šla jsem na pokoj, dostala kapačku na zavodnění, potkala 3známy pacientky-ty už měli mimča, no a zhlídla ordinačku a šla na pokoj přemýšlet, jestli to přežiju. Ráno 26.2. od 5hod odběry, kapačka,klystýr a v 7.45 jsme mazali na sál. Petr přijel i s babičkama a odvážel mě na sál se sestrou, pak i s babičkami čekali před operačním sálem.
Zavezli mě tam, bylo tam asi 10doktorů a 10sester, možná i víc, všichni krásny různobarevny oblečky-jen jsem nevěděla kdo je kdo, no ale byla to rychlost, to jen jak popisuji, jak je to tam oproti OL hezké. Sedla jsem na bok, jeden mě držel rukou nad prsy, vyhrbila jsem se a ten ze zadu co seděl mi píchl nějaky umrtvovadlo do páteře, furt to tam měřil, počítal a pak opíchal. Potom mí píchl do toho ten spinál-nic jsem necítila a říkal, až budu mít mravence, nebo teplo v nohách ať řeknu a dlouho nic, pak jsem mu řekla, že mám teplej zadek a pak i pravou nohu, levá zatím nic, on, že dobry a lehla jsem na to operační lůžko. Všichni pobíhali, natahovali přede mě plachtu a já už jsem ty lidi neviděla, jen ty co byly za mnou a vedle mě, jen jsem se stihla říct, ať mě neříznou do živýho, když ještě tu levou cítím, no prej už ji necítím. Za mnou seděl Anesteziolog Pepa a ještě jedna sestra Pepa mě pořád se patl, jak je, jestli mám už děti, atd. No a začalo to--první dno---můj tlak klasika 90/60, najednou se mi udělal blbě a Pepa hlásil té sestře 60/50-kolabuje nám a já si představila filmy, kde řeknou kolabuje a umřeli, no myslela jsem, že je po mě a Pepa mi dal kyslík, naštěstí ten průhlednej s krásným modrým okolo, né ten starodávnej černej, toho se bojím(to si ale pamatuju blbosti co?), no a mě bylo malinko líp, pak znova slyším kolaps, no a bylo mi blbě, Pepa zase kyslík, gumovej polštář pod hlavu, studenej obklad na čelo a říkal, že až mimča vyndají, že mi bude fajn, že mi tlačí na tu dutou žílu. Zase mi bylo šoufl, řekla jsem, že budu zvracet-ořistavil mi na bok hlavy misku a já se asi 3x na prázdno nadávila. Podotýkám, že co se dělo tam dole nevím, já to necítila. Pak jsem jen slyšela-to je macek a honem si přehazovali v řadě za sebou jak stáli až k tomu stolečku mimčo, tak jak to bývá ve filmech, tam zkontrolovali, zabalili, jako kapucína a šli mi ho ukázat, uvolnili mi ruku, já ho hladila a říkala, jé on má vlasy, já měla kluky plešaty, no a v tom přehazovačka dalšího mimča a to samy, jen já na to, jé ten nemá vlasy. No a už mi bylo fajn. Takže kromě kolapsu, kterej může potkat jenom mě, že mě potkají sami takovy věci, tak super pohoda, nic nevím, klídeček, dovolená. Ještě jsem slyšela doktora, jak říkal, sestro proč brečíte a ona, víte mě to vždycky ty dvojčata tak vezmou za srdce. Nakonec mi ještě při tom všem odoperovali cystu na vaječníku, což jsem se dozvěděla až později. Děti odvezli v inkubátoru, Petr a babičky je viděli mohli vyfotit, no samo, že byly vyklepany a jeden foťák nešel nažhavit. Petr mě pak vezl se sestrou na poporodní, kde jsem měla být 2hodiny. Petr tam byl se mnou asi hodinu a pak jsem mu řekla ať jede odvést ty babičky. Odjel a mezitím sestra. že jak to bude přicházet k sobě, tak až pocítím bolest, tak mám říct. No a po chvíli bolest tak sestra píchla něco na O a čípek mi dali a já čekala, že to zabere, sestra zavřela dveře a nechala mě jako odpočívat, televizi mi zapla, no ani nevím co tam bylo, pak ukrutná bolest, maso živy, a začalo moje druhy dno, volala jsem na sestru, bouchala do nábytku, abych se dovolala, myslela jsem, že to nepřežiju, tlak se mi měřil sám, vyskočil mi na 160/130-prý to bylo bolestí, asi po 10minutách přišla sestra neslyšela mě, když mě viděla nechápala, prý to ještě neviděla, že mi ty léky nezabrali-no ona nevěděla s kým má tu čest, že mě se vždycky chytne po čem hov... No a že mi nic jiného dát nemůže, že bez schválení doktora to nejde a že ti jsou všichni u porodu, že musím vydržet. No a asi po 3/4hodině ukrutných bolestí přišel doktor a taky nechápal a pak, že teda okamžitě píchnout Analgen a pak už to bylo krásny, žádná bolest. Jen jsem říkala sestře ať mi natáhne nohy, že je mám pokrčeny a ona, že je mám nataženy, že se mi to jen zdá. Jo a ještě mi dala v to ráno sestra cévku, hladěla do mě, krev už mi tekla ,ale dala to tam, na sále zjistili, že se netrefila, tak mi to znova předělali. Pak mi do pytlíku tekla červená moč. Z původně 2hodin na pooperačním, byly 4hodiny a vezli mě na pokoj, tam kapačka konečně čaj. Ležela jsem až do dalšího dne do rána a pak jsem měla vstát. postupně mi nohy přicházeli k sobě i to ostatní, ale dalo se to, jen nesnáším ležení na zádech, tak jsem se všelijak nakroucela, aby to bylo polozáda bok. děti mi přinesli na kojení a odnesli, že dvojčata mi dají až tak v neděli na celý den, ale na noc, že dvojčata nedávají. No to bylo něco na mě, já že to teda ne, že ty děti jsou moje a že je chci mít u sebe, tak mi je tam teda nechali hned tu první noc, jen je chodili přebalovat, já musela ležet. Ráno si je vzali na vyšetření a já měla vstát z postele, no myslela jsem, že nevstanu, ale šlo to. No a pak jsem si tam žila, jako na dovolené. All inklusiv. 3x denně jsem měla injekci od bolesti, která nezabírala a čípky, které trošku pomohli. pak byly ještě další dva klystýry a pak asi třetí den jsem byla bez prášků. Tím, že jsem kojila oba zaráz tandem, tak mě chytli záda-no mazec, půjčili mi i kkojící polštář-ten je na HOVN... nekupujte si ho, zbytečny vyhazování peněz. 4a5 den po operaci mě šíleně bolela hlava na čele-prý následek anestezie, čípky zabrali-dalo se to. Takže, jak píšu dovolená, samostatný pokoj, sama jsem se starala o děti, sama koupala, navařili mi, umyli zem, jen doma je doma, no uteklo to až na ty neustály vizity a otázky, jak to zvládáte? Vždyť matky nezvládají ani jedno-tak z toho už jsem rostla, ze začátku mě to těšilo, ale pak jsem měla sto chutí říci, že když jsou to lemry, tak nemají mít děti.. Našla jsem si tam pár známých, Akorát 2 noci mi kluky vzali a jen donášeli na kojení-byly na super dovolené pod světlem-měli žloutenku. Při odchodu doktor řekl ať koupím třeba Nutrilon, než se mi pořádně vytvoří mlíko tak ať jim ho třeba na noc dám. A naše první noc doma? Koupila jsem Nutrilon ve 20hod jim ho dala a ve 22hod už měli hlad---na hovn.... pití, takže jsem je nakojila, pak v 2,30 znova a pak jen Petříka v 7hod, teď je 9hodin a Lukášek pořád spí, tak snad se vzbudí, musíme frčet na pojišťovnu a večer jdeme tady k nám na ples, jen od 23,30 si vyzvednout případné výhry-je to o ulici dál-takže babička bude zatím hlídat. Kluci jsou zlatí-no po mě, kočárek bude příští týden, tak vyrazíme. Jediný problém máme s brkáním, to jsou snad hodiny a nic-poraďte, jak to udělat, aby si brkli?

zuzka72
5. bře 2010

No a jinak musím pořídit tu odsávačku, mám mlíka habakuk a teče mi, jak kojné, takže alespoň budou mít psy co pít. 😀
A jinak Olomouc není špatná, ale Šternberk má u mě 100%, Byla jsem v šoku, krásné oblečení, jak personál, tak pacienti-jen chudáci děti, byly jak bezdomovci v těch zašitých dupajdách a košilkách zapraných. Toaleťák na každym záchodě, televize ve společenské místnosti, vlídnost, vstřícnost obětavost, no prastě super. Až na tu jednu dětskou sestru megeru černy mikádo, co furt jen vyřvávala, že proč furt ti fagani řvou atd. No ale vždycky se jedna černá ovce nejde a mě tím pobyt nezkazila, měla jsem ji na háku, byla tam jen jednou, takže to šlo přežít, tím, že jsem měla pokoj hned vedle jejich kanceláře a stěna byla z překližky, tak to bylo všechno slyšet.

robin154
5. bře 2010

Zuzi, zrovna jsem sem mrkla a tys už to všechno popsala. No kráásný 😵 Mám úplně slzy v očích. Moc gratuluji 😵 Já tam byla 8 dní a na tu sestru, co ty říkáš si vůbec nepamatuji, je pravda, že je jich tam více, tak jsem ji možná přehlídla. To je kráva, jsi jí to měla říct, žes ji slyšela 😖 S tím oblečením miminek souhlas, jak já jsem se těšila, až Lindu obleču do našeho!
A to brkání - my jsme dali mimčo na rameno a když nic, tak s ním trochu pohnout a mělo by to pomoct - já jsem se někdy třeba i prošla.
Tak si užívej, strašně to letí 😵 😵 😵

robin154
5. bře 2010

Ještě jsem mrkla na fotky - máte nádherný miminečka! Kolik vážili? A ta jizva taky super,já jsem to měla mnohem horší, taky proto jsem tam musela zůstat o 2 dny déle.

zuzka72
5. bře 2010

Robin, já hýbu s mimčama, na bříško chvilku, prý to pomůže a u násn nic nepůsobí ☹ Ta sestra měla směnu s takovou strašně hodnou mladou modroočkou s pírsingem v nose-a ta byla zlatá. 🙂 Petr měl 3090/48 a Lukáš 2650/46. 😉

robin154
5. bře 2010

Tak to už potom nevim, někde jsem četla, že to může trvat až 20 min., ale tak dlouho jsem já většinou s Lindou nevydržela. Známá ještě říkala, že když nic, tak na chvilku položit a pak zase vzít, jinak nevim.

Krásný míry, to byli větší než Linda, ta měla 2550g a 44cm
Tu mladou si pamatuju, ta byla v pohodě 🙂 A sestry na šestinedělí byly úžasné všechny 🙂

zuzka72
5. bře 2010

Jo a ještě jeden poznatek ze Šternberka-laktační poradkyně mi říkala, ať mou novou kojící krásnou podprsenku okamžitě vyhodím, jinak jsem bez mlíka. Prý ty klasicky kojíci podprdy co se prodávají jsou tím, že jsou obtaženy, tak působí, jako bandáž na zastavení laktace a ten trojúhelník, co se zapíná řes to, nadzvedne bradavku a zdeformuje ji. Nejlepší jseu sportovní volné podprdy-takže já už mám 3kousky.

holis84
5. bře 2010

zuzi ta cernovlasa sestra je ma nocni mura, takova stara mrcha, vedet to ze to tak rika o miminkach tak ji normalne neco reknu 🙄 ona je ale mozna vrchni sestra 😠

ty mlady byly suprovy, jeste je tam jedna starsi blondata ta byla taky moc fajn. porod krasne popsany, jak moc ti preju ze to mas za sebou.

ja mam kojo podprdu z Rossmanu a je dobra, mliko se mi nezastavilo, ale mozna proto ze je mi vetsi 😀

holis84
5. bře 2010

zuzi a co se tyce jizvy jsem pul roku po porodu a mam ji moc krasnou a uz krasne bela 😀 takze v lete uz tam nebude 😉 fotecky jsou uzasne 😉

zuzka72
5. bře 2010

Holis-jizva to je dilema, mám tam jeden steh viditelný na konci,prý je vstřebatelný, čouhají nitě a prej když nevypadne sám, že ho mám ustřihnout, no nevím, asi ho tam nechám. 😀 A mazat můžu až od středy-jako by to ta jizva poznala co je za den. 😀

holis84
5. bře 2010

zuzi i ja jsem tam mela maslicku, sla jsem za 6 t na gyndu a on mi rikal proc vam to neustrihli a ja ze rikali ze to vypadne a on mi rika, jo to vypadne ale az za 15let kdy se to vstreba, vzal nuzky a ustrihl to, teda chtel to vytahnout ale to jsem nechtela 😀 jinak co se tyce mazano mi nikd to nic nerekl, ja jsem se teda nemazala ani v 😀 tehotenstvi jsem lajdak a mam ji krasnou

robin154
5. bře 2010

Já mám jizvu hnusnou. Mě se to špatně hojilo už v porodce. Konce jsou krásný, ale uprostřed je pořád červená a škaredá. Budu to řešit až po případným druhým dítku 🙂 Suk jsem na konci taky měla, tak jsem to ustřihla doma, ale kousek tam zůstal a ten za čas vypadnul, takže v klidu 🙂
A podprsenku jsem doma nosila kojící a jinak normální a kojila jsem až do 10 měsíců. Myslím, že když není moc upnutá, tak by to mělo být v pohodě.

evinka001
6. bře 2010

ahojky, zuzi blahopřeji k miminkům, jsou krásní 😉 mě se jizva vždy hojila dobřen nikdy jsem ji ani ničím nemazala. stehy mi vždy vytáhl doktor, teď naposled až po 3 týdnech, au au.... a podprsenku jsem dřív nosila kojící a kojila jsem vždy rok, ale nyní nosím ty sportovní, přijdou mi pohodlnější

katulee
6. bře 2010

Ahoj holky,Zuzi krásný příspěvek a na 100% s tebou souhlasím,Šternberk je super. A ta černovlasá sestra,noční můra asi každé maminky 🙂 ,mluvila jsem se 4 maminkama a nezávisle na sobě mi řekli o ní. A ta mladá s tím piercingem,ta byla super a ještě jedna taková starší nakrátko,vysoká,ta byla nejlepší. Mě se z porodnice vůbec nechtělo,strašně se mi tam líbilo 😀

permonik7
6. bře 2010

Ahoj holky, Zuzi, máš nádherny klučiny, jste šikulky. Moc krásny fotečky, úplně mě to taky chytá...a to mám ještě v živé paměti svůj pobyt v tamní porodce 🙂
Já jsem byla se Šternberkem taky maximálně spokojená. O té černovlasé sestře jsem slyšela, ale asi jsem ji tam nezažila, nebo nevím.. Na šestinedělí fakt super, akorát ty sestry z dětského bych vyházela až na pár vyjimek všechny. To byl děs jak se bavily s miminkama... Pokud se ještě zadří, určitě bych chtěla zase rodit ve Šternberku, když to bude v termínu. I s komplikacemi se vypořádali parádně a díky nim mám doma krásného Lukáška 😵

zuzka72
8. bře 2010

Tak mě nešel do teď net. 😢 Byly jsme v poradně, chlapečky doktorka pochválila, jen Lukášek má víc papat, má o 110gr míň než v den porodu. 😠 Takže příští týden na kontrolu. Peťula než jsme vyšli se pokakal, tak mu zvednu nažičky, že ho utřu a gejzír hovňousků 3metry daleko, až ke dveřím, posr... mi nohu, ruku, zem, peřiny, prostěradlo a všechny oblečky nachystané na cestu. 😀 Jinak jsem se doyvěděla, že ve Fn Ol je běžné, že ciyzinkz jdou na císaře, že si jen zaplatí 20000,- a mají to, taky si to můžou dát na zdravotní pojišťovnu a yaplatí taky těch 20000,-. Takže já nezaplatila, tak nemám císaře-je to bordel otřesnej a ani doktorka nechápala, že při té poloze mi to nechtěli udělat, ještě, že ve Štrb. mají rozum. Co se týká brkání, má se nechat po každém jídle odbrknout, poslední hlt se totiž nedostane do žaludku a musí vyjít ven, pokud nejde odbrknout, dát na břicho, pokud ani to nepomůže dát na bok, podložit, ať se nepřetočí na záda. Prý je to velmi nebezpečné a v lepším případě se to může dostat do plic a dostat těžkej zápal, v horším se udusít-toť má paní doktorka-je moc hodná a letitá, takže má zkušenosti.

robin154
8. bře 2010

zuzi, pěknej zážitek 😀 s Peťou.
Taky jsem slyšela, že v Ol. císaře jenom tak neudělají...čekají až do poslední chvíle, jestli se dítko nenarodí normálně. V tomto je Štbk o 100% lepší. Myslím, že mě by císaře v Ol. taky tehdy neudělali. Mají tam toho moc a CS je dražší než normální porod... 😖

evka001
20. dub 2010

Ahojky holky,

tak jeden negativní zážitek z por. Šternberk.. 😢 První dítko jsem rodila před 3,5 lety.Nakonec jsem musela rodit kleštěma, jelikož si PA s doktorkou pořád jen mezi sebou říkaly, že to dělám blbě, ale ani jedna mi neporadila, co dělám špatně a jen na mě křičely, že se mimču nedaří a že mám tlačit pořádně. Malou mi pak jen ukázali, nikdo mě o průběhu nebo co s ní je neinformoval a na pokoj mi ji přinesli až 4 hoďky po porodu, takže žádné přiložení do půlhodiny se nekonalo.. ☹ Celé 3 dny jsem s brekem chodila za sestrami, že mi malá řve a já mám bradavky v dezolátním stavu. Sestry mi oznámily, že mám na pokoji brožuru o kojení a mám si upravit špatnou techniku kojení. Spala jsem tak 3 hoďky denně, noci jsme prochodila s uplakánkem v náručí. A opět se nikdo neobtěžoval zjišťovat, proč tam jedno dítě pořád vříská.Až před odchodem přišla sestra, že mi ukáže kojení, protože mi malá zhubla o 0,5 kg a to si ještě stěžovala, jak to nesnáší, že ji při tom sklánění bolí záda. ☹ ☹ Za celý pobyt mi ji jednou přikrmili glukózou, že se mám snažit já. Teď mám za 2 týdny termín a jasně valím do Olomouce. Ve Štb mě už nikdo neuvidí..

gita.n
1. čer 2010

Ahojky holky, píšu jen v krátkosti. Já jsem rodila druhé dítko 11.3. (mimochodem na chlup ve stejný den jako to první), od prvních bolestí do konce to trvalo 9 hodin. Byl to můj druhý porod (první trval 12 hodin), ale že by ten druhý byl jednodušší, jak se říká, tak opravdu nebyl, ale jsem ráda, že je to za mnou, dokonce bych řekla, že ten druhý byl těžší. Spravné porodní boxy z r. 2007 jsou opravdu krásné, automaticky se sprchou, kde můžete být, jak dlouho chcete... Protože nás ten den rodilo asi 7 maminek, tak nebyl volný žádný nadstandart, což mě mrzelo, protože samostatný pokoj, kde máte klídek po celou dobu pobytu si zaslouží každá maminka a ty peníze za to dáte, když je to jednou či dvakrát za život... Ale na pokoji se mnou byla jedna maminka, s kterou se ten pobyt i zpříjemnil, tak jsme si i povykládaly. Sestřičky byly příjemné, až na tu černovlasou s mikádem, jak všechny píšete (asi to byla vrchní sestra), měla vždy natáhlou pusu, neusmála se a ještě nás zprdla, že neumíme kojit a vyvrátila oči, pak tam byla velmi příjemná taková vyšší, štíhlá s pearcingem v nose, moooc příjemná a trpělivá a další velmi příjemné sestřičky... Jídlo nic moc, třeba jednou jsme měly na oběd ostrý guláš, ale ostatně nejsme tam kvůli jídlu že, je to všude v nemocnicích, tento problém. Na záchodech taky v jednom kuse chyběl toaletní papír, až jsme si musely říkat. Jinak si nemůžu stěžovat, ještě že je to vše za mnou, já mám splněno 😉 😅

stylly
1. čer 2010

Teda Zuzko,..musela jsem reagovat,...já už NIKDY 😖 😖 😖 😖 😖 císař je hnus..byla jsem jak postižená,..nemohla čůrat,chodit,smrkat,smát se,plakat 😒 😒 😒 😒

lusi80
17. čer 2010

ahoj holky,tak já 2x rodila ve šternberku,pocházím z tama,nebydlím tam už sice ale měla jsem to tam i nejblíž,do Olmika bych nejela,a ani bych to nestihla popravdě řečeno 😀 stěžovat si teda nemůžu,nepatřím ani mezi ty,co si pořád stěžujou a myslí si že když porodí tak kolem nich bude každej skákat,že oni jsou něco,se sestrama problém nebyl,kojila jsem oba skoro do roku,s tim druhym mi musely pomoct s kojením,jak mi to sestra ukazovala jsem to dělala jenom v porodnici,doma po svym a šlo to 🙂
zuzka72 tak to mi nikdo neřekl o té podprsence,měla jsem ji při obou klukách,poslední se narodil teda 2007,a vůbec jsem nezastavila laktaci a ani se mi nezdeformovaly bradavky,a to jsem je kojila skoro rok,myslím si že to nemá spíš každý stejné,každej má jiné bradavky,někdo musí kojit s kloboučkem protože má třeba vpáčené bradavky,a ani jsem se na to nějak nepřipravovala,možná je tam někdo jinej,jiná laktační sestra která o tom ví 😉

jennyska
4. lis 2013

@zuzka72
@lusi80
@stylly
@gita.n
@evka001
@robin154
@permonik7
@evinka001
@holis84

Ahoj Maminky 🙂

mohla bych Vás oslovit v souvislosti s Vašemi zkušenostmi s porodnicí Šternberk a naší Wiki knihovničkou Modrého koníka? Tu si tady na MK tvoříme všechny, takže vlastně i vy svými zkušenostmi 😉

Tím, že svou zkušenost vložíte na https://www.modrykonik.cz/porodnice-sternberk/ pomůžete ostatním těhulkám v jejich rozhodování, zda si tuto porodnici zvolit ke svému porodu.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča

evuskaaa
5. únor 2016

Ahojte maminy,

chtěla jsem se optat na vaše zkušenosti s přístupy v porodnicích Šternberk a Olomouc v poslední době. Koukám, že do diskuze už pár let nikdo nepřispěl a podmínky v obou porodnicích se prý dosti změnily. Mě čeká porod 06/2016 a už přemýšlím, kam se vydáme. Vzhledem k tomu, že upřednostňuji přirozenější metody porodu, není to přece žádná operace, chci zvolit porodnici, kde bude personál lidský a přístupný různým alternativám.
Prosím o vaše zkušenosti a názory, děkujiiii a mějte se fajn ;)

lavandula
15. únor 2016

Ahojte, také bych byla ráda za nové zkušenosti s porodem v Olomouci a Šternberku, díky.

kikinias
29. únor 2016

Ahojte, mam termin 6/2016 a tak si zacinam take pokladat otazku kam do porodnice. Je to moje druhe tehotenstvi. Prvni dcerku jsem rodila v Olomouci. Co se tyce porodu a porodni pece, tak super. Porod sice relativne dlouhy, ale naprosto bez komplikaci. Nase porodni asistentka byla uzasna, mila, vstricna, starostliva strasne radi na porod i s manzelem vzpominame. Ovsem co se tyce po porodu na oddeleni sestinedeli, bylo pro me utrpeni, jo byly to sice jen tri dny, ale pro me nekonecny. Strasne moc sester se vystridalo kazda mi rikala neco jinyho hlavne co se tykalo kojeni vseho. No jako prvorodicku me hodili do vody a plav. Moc ochoty jsem proste nevidela. Zvladnout jsme to zvkadli, ale nemam na to hezke vzpominky. Kazdopadne ted vubec nevim....

blka
1. bře 2016

Rodila jsem v Olomouci v srpnu 2015 (poprvé 2009)a musím říct,že se přístup hodně změnil. Porod super, tam je to asi o tom,jakou člověk chytne asistentku. Na šestinedělí taky fajn. Ale já nejsu moc stěžovatelský typ. Jo, každá sestra řekne něco jiného,ale to bude asi v každé porodnici. Každopádně teď všechno vysvětlí a nechají si to podepsat (možná měli nějaké problémy nebo nevím proč). Ale člověk dostane dost informací.Byla k dispozici i laktační poradkyně, když bylo potřeba. V létě byly hrozná vedra a spousta miminek z nich měly teplotu, takže se dětské sestry asi nezastavily, ale snažily se. Víťulka měl "noční rodea", takže mi 3 hodiny v kuse proplakal a já s ním chodila po pokoji.Když asi po 3. přišla sestra a viděla, že s ním zase chodím, tak se mě ptala, jestli si ho má vzít k sobě. Nedala jsem 😀 , ale ta ochota mě překvapila. Já si nemůžu na nic stěžovat.

zuziitka
13. zář 2016

@evuskaaa Ahoj, můžu se zeptat která nakonec vyhrála? Zajímá mě to extrémně předčasně, ale ráda bych využila různých alternativnějších metod než je porod na zádech a zaujal mě tvůj příspěvek, ve kterém to řešíš..a máš nejspíš nejčerstvější zkušenost, tak doufám že vše proběhlo hladce a jste oba/obě zdravé 🙂 ...

evuskaaa
30. zář 2016

@zuziitka Ahoooj,
tak nakonec to vyhrála Olomouc. Zvažovala jsem ještě Vyškov a Šternberk zamítla celkem brzo, když jsem se dozvěděla, jak to tam chodí.
S Anežkou jsme to zvládly na jedničku, porod trval 22hodin...hodně mi psychicky pomohla jedna známá, která pracuje ve FN na gyndě, sama je porodní bábou, ale nerodí.
Je dobré si určitě sepsat "Porodní prání", klidně můžu poslat. Musím říct, že k mému přistupovali úžasně. Možná to bylo tím, že porod probíhal v pořádku a nebyly žádné komplikace. Pár bodů jsem sice i já sama porušila, ale nějak extra jsem se tím netrápila. Dlouhé jsme to měly proto, že mé kontrakce byly jakoby pomalejší...Bohužel mi nakonec píchli Oxytocin, nezanikala branka a já, malá i děloha jsme byly dost vyčerpané. Dali mi ale čas na rozmyšlenou, zkoušela jsem i různé přirozené fígle, ale bohužel. Jak mi to píchli, byla to jízda 🙂 rodila jsem na porodní stoličce a můžu doporučit. Gravitace funguje úžasně, ani jsem nijak netlačila, tělo to dělalo za mě a byl to pak ten nejkrásnější pocit na světě. I na hlavičku jsem si sáhla 🙂
Vystřídaly se na mě 3 směny. Vše je o lidech, takže pokud natrefíte na fajn PA, máte vyhráno. Důležité je vědět, co chcete a nenechat je tam, ať to moc řídí, přece jen se tam rodí jak na běžícím páse a mají to rádi rychle za sebou, to ale obecně v každé nemocnici. Nás fakt nechali a dalo se na všem domluvit ;)
Jinak co vím, tak ve Štr. běžně tlačí na břichno a hned by dělali císaře...ale co žena, to různý názor. Navštivte obě porodnice a tam, kde se budete cítit dobře, tam běžte rodit. Já bych stejně chtěla rodit doma, ale to nevím, zda si nakonec u druhého mimča troufnu 🙂 Každopádně držím pěsti a kdyby tě cokoliv ještě zajímalo, piš, ráda odpovím ;)

wejinka01
8. led 2017

Ahoj 🙂 taky přemýšlím, jestli Olomouc nebo Šternberk? Asi se budeme stěhovat do Olomouce a tím muj vysněný Mělník padá 😞

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru