Porodnice Olomouc versus Šternberk. Poraďte

qwerta
10. bře 2009

Ahoj Holky, za 4 týdny mám termín porodu a já nejsem pořád rozhodnutá kde budu rodit. Chtěla bych se Vás proto zeptat, jaké máte zkušenosti vy s porodnicí v Olomouci a ve Šternberku. Díky

pajinkaa
10. bře 2009

Já mám výborné zkušenosti s Olmikem 😉 Rodila jsem minulý týden a vše na jedničku(jak na porodním sále, tak na 6nedělí - ženské i dětské sestřičky)! 😉 Nemůžu nic vytknout - jen snad to, že nás poslali na utz třetí den po porodu a musely jsme tam čekat dlouho a naši prckové měli hlad.. ☹ (ale to byla snad jen jedna výtka - prý tam byla nová sestra a nevěděla, že nemocniční pacienti se mají brát přednostně).
a ten výsledek - ten je nejlepší!! 🙂

Olomouc jsem upřednostnila - kdyby byly komplikace, tak jsou na to připravení - jak na mě - tak na malinkého.

Ale moje kámošky rodí i v Štbk a jsou taky spokojené! 🙂

tak co nejlehčí porod přeju!

jakoubka
10. bře 2009

ahoj,

J8 maximální spokojenost s Olomoucí 😉

jen výtka,ale zásadní-nepřiložili mi malého ihned po porodu ☹

garfie
10. bře 2009

Šternberk je asi takový přívětivější...ale to je asi obecně výhoda maloměstských nemocnic. V Olomouci to berou tak trochu jako na běžícím pásu, ale fakt je že kdyby něco (a "něco" se může přihodit kdykoli) máš zajištěnou výbornou péči o mimi i o tebe.
Já rodila v Olomouci a měla jsem po porodu dost potíže, ale to byla zřejmě smůla a s nemocnicí to nemělo nic společného. Co se týká průběhu, záleží asi dost na porodoní asistentce, moje byla fajn. Nástřih hráze dělala až když už nic jiného nezbylo, rozhodně to nebylo automaticky. Mimi po porodu nepřiložili, to má Jakoubka pravdu, ale fakt je, že jsem si o to ani neřekla, kdybych se ozvala, třeba by to udělali.
Sestřičky-zvlášť ty ženské jsou moc fajn.
Asi bych se rozhodla taky podle toho co máš blíž, někdy to může hrát dost roli-třeba já bych to do Šternberka nestihla!!! 🙂

reni7
10. bře 2009

ahoj,já budu rodit taky v Olomouci,všechny kámošky byly spokojený 😉

stejně záleží na perzonálu,ve štb je to sice hezčí ale těch pár dní se to dá vydržet i ve starý porodnici 😉 no a jezdit z Olmiku před porodem na kontroly do Štb by mě mohlo ohrát,a navíc pro mimčo je Olomouc lepší 😉

přeju rychlý porody 🙂

hancas
11. bře 2009

já rodila v Olomouci dvojčátka a můžu říct max.spokojena,nic jiného mi sejně nezbývalo,protože by mimča stejně převezli do olomouce,kdybych rodila ve Štern,protože v Olo.mají lepší vybavení.Takže i když jsem na olom.slyšela různé názory,myslím si že olomouc je dobrá.Maminky nedejte na řeči ostatních a vybírejte i podle toho kdo vás tam přijde navštívit.např.moje mamka každý den makala do 6 večera a pak za mnou přiklusala aspon na chvilku,do Štern.by se nehonila a já bych jí to ani neudělala odříznout se od světa jen kvůli řečem.Ne ne dala jsem na svůj pocit...
hodně štěstí všem

halpa
11. bře 2009

Já taky rodila minulý týden v Olomouci a rodila bych tam znovu. Mezi sestřičkami se bohužel našla na gyndě i u dětských nějaká, která mi dokázala zkazit den, ale naštěstí převažují ty usměvavé a ochotné pomoci. Přístup doktorů je trochu vlažnější, ale o to zodpovědnější a profesionální. A kdyby se s malým něco dělo, vím, že se mi o něj dobře postarají. Takže já jsem pro Olomouc. 😉

qwerta
autor
12. bře 2009

Díky, asi jste mě přesvědčily k té Olomouci. Hrozně mě ale děsí přítomnost mediků, nevíte zda je můžu odmítnout?

majatob
12. bře 2009

Ahojte, rozhodovala jsem se mezi Olomoucem a Sternberkem...a vyhral Prostejov 😀 😀 😀 Super pristup, vsichni mili a ochotni...rozhodne jsem nelitovala a autem jsme tam byli hned 🙂

garfie
12. bře 2009

Gweta: jasan, mediky můžeš odmítnout, na příjmu vyplňuješ dotazník, kde se tě na to přímo ptají. Ale upřímně-u porodu ti to bude fuk, hlavně ať už je to za tebou! 😉 Měla jsem nějaký problémy, na konci tam stálo snad deset lidí, jestli z nich byl někdo medik netuším, úplně by se v tom davu stratil.... 🙂

qwerta
autor
12. bře 2009

Já vím, že pak mi to bude úplně jedno, ale teď z toho mám bobky.

hancas
13. bře 2009

víš jak medici se to taky musí nějak naučit,já jsem taky nechtěla aby pří mém porodu asistovali medici,ale ber je jako doktory,kteří se jen dívají a třeba podávají různ nástroje.Já jsem taky nevnímala zda byl někdo medik nebo ne,i když u mě se dveře netrhli rodila jsem dvojčátka takže práce a lidí až nad hlavu 😀

garfie
13. bře 2009

Gwerta: no přesně, souhlasím s hancas...dokonce jsou medici možná snaživější a příjemnější než ostatní-budou vyjukanější než ty! 😀 Ale jak říkám, odmítnout je můžeš...už se ti to pěkně krátí, co? 😉 Tak držím pěsti, ať porod dopadne na 1!

robin154
13. bře 2009

Ahoj, tak já jsem v 38 týdnu a od začátku jsem chtěla rodit ve Šternberku. Už jsem tam byla i na kontrole a zatím všichni moc ochoní, vše mi vysvětlili a ani jsem se nemusela moc ptát. Já jsem se tam taky narodila, takže u mě vede Šternberk. Je to tam klidnější než v Ol. V Ol.porodnici jsem byla s kámoškou a je to tam fakt jak na běžícím pásu. I když na druhé straně mají asi lepší vybavení... 😉

krista
13. bře 2009
hancas
13. bře 2009

jo možná máte pravdu že to tam jde jak na běžícím páse,ale proč????protože tam mají vybavení úplně na všechno a pokud by se s vašim mimuškem něco stalo,okamžitě převezou do Olomouce,ve Šternberku,v prostějově akové vybavení nemají.Už je z toho důvodu jsem rodila v Olomouci,hlavně pro zdaví mých prcků

simulka2
29. bře 2009

Já jsem rodila ve Šternberku a musím říct, že všechno bylo super. Porodní pokoj, personál, péče. ...Ale tak by to mělo snad dnes být už všude. Hlavně ať všechno dopadne dobře 😉

linn
30. bře 2009

Ahoj, ja jsem rodila oba kluky ve Sternberku a pokazde jsem byla spokojena, zvlast loni, kdyz uz byly porodni pokoje po rekonstrukci. 🙂 Taky drzim palce, at je vse ok. 😵

robin154
30. bře 2009

Tak můj porod (plánovaný CS) ve Šternberku byl podle mých očekávání a myslím, že Šternberk můžu doporučit. Moc milé a trpělivé sestřičky. Všechny. Nebyla tam žádná protivná. Doktoři taky v poho. 🙂

janulle22
30. bře 2009

tak ja jsem rodila ve sternberku tesne pred tim nez se zavirala kvuli rekonstrukci a spokojena jsem teda nebyla... sestricky protivny...kdyz jsem se prisla zeptat ohledne kojeni tvarily se jako ze otravuju... no nevzpominam na to rada... ale na operacnim sale byli mili to zase jo...ale novorozenecky hruza...mozna to bylo tim ze zavirali a bylo tam moc mamin...ale to neni omluva ...

holis84
7. zář 2009

ja jsem rodila ve Sternberku pred 2 tydny, musim rici ze co se tyce porodniho tymu tak jsem byla moc spokojena, opravdu velice peclivy a hodni lekari i PA a sestricky!!!

Co se tyce novorozeneckeho tak! mlade sestricky super a ta jedna starsi ta me teda pekne stvala jsem si tam pripadala jako ze "jak je mozne ze neumim kojit kdyz me to ukazovali nekolikrat" tak se tvarila ale pomohla to joooo...
jinak pokoje tam jsou fajn ale po 2 dnech jsem sla na nadstandart protoze se konecne uvolnil ale priste bych sla naopak prvni dny sama at ma clovek klid kdyz se uci kojit.

Jinak super a priste budu rodit zase tam.

katulee
29. zář 2009

Holis: Ahojky díky za tvůj obsáhlý článek,za dva týdny mě čeká císař a tak nějak se mi po přečtení trošku ulevilo 🙂

holis84
30. zář 2009

kat: neboj se cisar je opravdu super, doufam ze druhe budu rodit cisarem taky 😉 preji at to mas rychle a bezbolestne.

hanula83
30. zář 2009

Ahojky, chci se zeptat, nevíte někdo, jestli může být v Olomouci u porodu manžel, pokud bych rodila císařským řezem v částečné narkóze? Někde to povolují a někde ne a Olomouc nevím...

hancas
1. říj 2009

hanule---tak to nevím já rodila normální cestou taky dvojčátka 😀 přeji hodně štestí kdyby jsi něco potřebovala písni do IP ju

libanek
9. říj 2009

holis84 děkuji za tvůj pohled. I já se rozhoduje mezi Šternberkem a Olomoucí. Byli jsme se mrknout ve šternberské porodnici a byla jsem velmi nemile překvapena jednou dost zásadní věcí, a to tou, že zde nedělají epidurál, ač to anoncují na webu. Resp. dělají ho podle nám sdělených informací pouze, má-li rodička štěstí, že je to přes pracovní týden a nachází se tam anesteziolog a nevěnuje se jinému případu. Nemají výhradního anesteziologa, který se zabývá pouze porody. V praxi to znamená, že se zaváděním epidurálu nemají ani tolik zkušeností (prý 1 x za 2 měsíce). Epidurál jsem chtěla kvůli srdeční arytmii, kterou trpím a taky po zkušenostech s porodem syna, kterého jsem rodila v Prostějově 3 dny. Dost traumatický zažitek, ale to bylo před 10 lety, věřím, že přístup je již hodně jiný. Jinak ale musí říct, prostředí šternberské porodnice je příjemné, maximální je i vstřícnost personálu. Jsem ze Šternberka, takže by zdejší porodnice byla na místě, ale zase zvažuji možnosti a odbornost lékařů v Olomouci... Nevím. Času moc nemám. Zítra jsem 38 tt.

holis84
9. říj 2009

libanek: i ja se bala toh epiduralu a chtela jsem ho jenze u me to nakonec dopadlo cisarem 🙂 anesteziolog tam ale byl nebot ten me uspaval 🙂
sternerk je krasny ale pokud trvas na epi jdi do olomouce tam ti ho daji urcite 🙂
ja priste mozna zkusim olomouc a uvidim 😀
preji at mas vsechno v pohode.

zuzka72
9. říj 2009

Hanula83, já se vrátila po 14dnech z nemocnice v Olmiku a ptala jsem se setřičky, říkali, že v Olmiku tatínci u císaře být nemohou.

zuzka72
9. říj 2009

Hanula83 a ty jdeš na císaře? Já chci taky, jak se ti to podařilo?

hanula83
9. říj 2009

Zuzko, já ještě nevím, jestli půjdu na císaře. Zatím mi říkal můj gynekolog, že to tak s největší pravděpodobností bude, protože jsou mimča špatně položená. Ale právě proto, že budu rodit v olomoucké nemocnici, tak jsem chtěla vědět, jestli u toho může být manžel. Je škoda, že to nepovolují, vždyť o nic nejde, když budu taky vzhůru. Pokud chceš, tak mi písni do IP, já nevěděla, že bydlíš někde poblíž OL 🙂

Libanek: Já mám taktéž srdeční arytmii, ale až teď v těhotenství a byla jsem na vyšetření se srdcem a nic mi tam nenašli. Netušila jsem, že při srdeční arytmii se dělá lokální umrtvení. To by mi vyhovovalo určitě víc, než celkové uspání... Myslíš tím epidurál při císaři, ne?

pajinkaa
20. říj 2009

HOlky, já původně taky měla rodit SC, ale nakonec jsem byla ráda, když jsem rodila normálně.. Rodila jsem v Olmiku, kvůli komplikacím, které těhotenství předcházeli a jinam bych ani nešla... nevadí mi starší nemocnice a vybavení - důležitější jsou pro mě odborníci. A nemůžu si fakt stěžovat ani na dr ani na PA ani na sestřičky ženské nebo dětské. Všichni byli v pohodě.

s tím tatínkem u SC - myslím, že je skoro lepší, aby tam tatínek fakt nebyl - i když s epi, tak přece jen je to velká operace a mohly by nastat komplikace nebo se zanést nějaká infekce.. A oni mimčo tatínkovi prý hned ukážou vedle. Je krásný vidět mimčo hned, ale ne za každou cenu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru