Porodnice Olomouc X Šumperk, jaké máte postřehy?

hhanca
3. led 2013

Zdravím všechny maminky i těhulky....
Chtěla jsem se zeptat jestli jste některá v nedávné době rodila v Olomouci nebo v Šumperku? Jaké máte postřehy a jaká byla (ne)spokojenost? Já pořád váhám, nemůžu se nějak rozhodnout 😒 Šumperk máme 3x blíž, ale nevím jestli je to to správné kritérium pro rozhodování 🙂 Zase jsem slyšela, že když se "něco stane", tak stejně převáží do Olomouce...tak já nevím...
Děkuji za komentáře, snad mi pomohou v rozhodování 🙂

palomitacheca
3. led 2013

@hhanca rodila jsem v Olomouci před 3 roky. Původně jsem chtěla do Šumperka, líbil se mi víc podle internetu, ale jelikož mám poruchu srážlivosti krve a Šumperk nemá potřebný léky pro případ většího krvácení u porodu, tak mi doporučili Olomouc. Stěžovat si ale nemůžu, bylo to v Olomouci fajn. Péče o miminko super, péče o maminku teda o něco slabší, ale těch pár dní jsem to vydržela 🙂

lexxa
3. led 2013

Ahoj nemám zkušenosti ani s jednou porodnicí. Ale rodila jsem ve Šternberku a malá měla pneumothorax plíce a byla převezena na JIP do Olomouce. Mě tam ale za ní nevzali. ☹ Vím, že na JIP nemůžu, ale žádala jsem o přeložení na oddělení šestinedělí abych za ní mohla chodit. Nevyhověli mi a tak jsem musela na revers odejít po císaři ze Šternberka a ubytovala jsem se na ubytovně přímo ve fakultce v Olomouci (mají ji tam pro lékaře atd..) a takhle jsem ji mohla být na blízku. Žádný med, takhle fungovat po císaři.
Šternberk mám asi 30 minut cesty a Olomouc 45 min. kdybych si mohla vybrat znovu tak určitě Olomouc! Jenže já se rozhodovala jen mezi Krnovem a Šternberkem ☹

marcelkaa2
3. led 2013

Já tam rodila obě děti a nemůžu si stěžovat.U prvního jsem měla dr.Krtičku a ten byl trochu nepříjemnej,asi proto,že měl naráz porody dva,ale zase prý je jako doktor vynikající,druhý mě rodil dr.Hansal a oba porody bez komplikací a šití se mi taky krásně zahojilo.Porodní asistentky jsem měla u obou super a sestřičky jak na novorozeneckým,tak na porodnici byli taky v pohodě,nenatrefila jsem na žádnou nepříjemnou.Klidně bych v Šumperku rodila zas. 🙂

hhanca
autor
3. led 2013

@palomitacheca
@lexxa
@marcelkaa2 Přesně tak nějak si to myslím... když je porod bez komplikací, lze rodit skoro kdekoli...jak se vyskytne problém stejně posílají na specializ. pracoviště. Jenže když člověk nikdy dopředu neví jak co bude 😖

evulinkab
3. led 2013

@hhanca Ahojky, já rodila v Olomouci před skoro 4 roky, nemužu si vubec stežovat..Dokonce bych řekla, že se mi tam i líbilo a vzpomínám na ten týdenní pobyt doted- a to v dobrém.Porodní asistentku jsem měla skvělou, ochotnou, porod bez komplikací...péče o miminko byla super, malý mel žloutenku, takže jsme tam trávili celý týden, než mu začala slábnout.A v poho.I jidlo mi chutnalo🙂Ale to je samozřejme to nejposlednější.-)

ajinkafo
3. led 2013

Jednoznačně Olomouc! Já byla nejdřív rozhodnutá pro Šumperk, hospitalizace na gynekologickým oddělení a pak další zdravotní problém, který jsem tam chtěla vyřešit, rozhodl. Na Šumperk jsem slyšela hodně negativních ohlasů, ostatně na Olomouc jich najdeš taky.. já tam byla ale maximálně spokojená, moc mi pomáhali, protivnýho člověka jsem tam snad ani nepotkala, sestřičky příjemný a ochotný. Mají hodně porodů, někdo tvrdí, že je to tam jak na běžícím pásu, já si ale nijak odbytá nepřipadala.. 🙂

haniplanetka
3. led 2013

Jestli chcete mít veselo, tak Sumperk. Tam se totiž stávají takové věci, jako že jde paní na umělé oplodnění, oni prohodí karty a omylem ji vezou na sterilizaci. Kdyby její manžel nezaslechl, co si sestry říkaly, kam že ji vezou, tak se stalo neštěstí. Udělal tam pořádný bugr a ženu před tím zachránil, ta už v sobě měla oblbováky a nevnímala. Já byla v SU operovaná 4x na různých odd. a proto vím, že tam už na mě nesmí sáhnout ani omylem. V SU nedávno rodila skorošvagrová, na pokoj jí vlítl k vedlejší posteli regiment cikánů navštívit svou příslušnici, švagrová po návratu z kojení našla cikána, jak se vyvaluje u ní v posteli, stěžovala si personálu a ten to neřešil. Oddělení bylo strašně přeplněné, když jsem tam přišla za ní na návštěvu, sestry arogantní, celkově "pohodové" prostředí. Paní na vedlejší posteli byla po císaři a ve 4 hodiny čekala na léky, které měla dostat v poledne. Brrrr.. do šumperského špitálu mě nedostanou. Já řeším jestli rodit v OL nebo Prostějově, ale asi OL vyhrává kvůli neonatologii, kdyby se něco stalo..

hhanca
autor
4. led 2013

@haniplanetka Takže bychom se tam mohly potkat, jo? 🙂 Když máme i stejný TP.
My to máme právě skoro 50km, tak se bojím, abychom stíhali 🙂

haniplanetka
4. led 2013

@hhanca to by bylo prima, já mám termín asi dřív, jdu totiž na císaře, ale taky tam budu dýl, bylo by fajn se potkat. Ty jsi ze ˇSU?

hhanca
autor
17. led 2013

@ajinkafo Můžu se ještě zeptat jestli k registraci do porodnice potřebují papíry od gynekologa? Na jejich stránkách jsem četla, že do péče přebírají těhotné od 36tt, já jsem 37tt a můj Dr. mi ještě žádné "předávací" papíry nedal...Děkuju 🙂

ajinkafo
17. led 2013

@hhanca Na nějaké papíry se mě jen zeptali, já žádný neměla. Měla jsem jen těhotenskou průkazku a naprosto bez problému, oni si tě stejně vyšetří sami 🙂

zlatelevizeedna
17. led 2013

Jé, padesát km do Olomouce, třikrát blíž do Šumperka, nejsi ze Zábřeha?😉
Rodila jsem v Šumperku teď v červenci a byla jsem tam spokojená, i s vlastním porodem (ale ten jsem měla super), i se sestrami na novorozeneckém, apod. Dost záleží, kterému porodníkovi se tam dostaneš do rukou. Ležela jsem tam i během těhotenství a taky bylo vše v pořádku. Původně jsem taky zvažovala Olomouc, ale nakonec jsem zvolila bližší porodnici s tím, že. Do Olomouce bych jela, kdybych začala rodit nějak moc brzy, což se naštěstí nestalo.

jennyska
29. říj 2013

Ahoj maminky @hhanca @zlatelevizeedna @haniplanetka @marcelkaa2 @palomitacheca

mohly byste svou zkušeností s Porodnicí v Olomouci nebo Šumperku přispět do naší společné, maminkovské Wiki knihovničky Modrého koníka? Píšeme si do ní vždy základní údaje o všem těhotenském, mateřském atd. a vedle toho i cenné zkušenosti, rady, tipy , jako jste to napsaly právě tady, do fóra 😉

Pokud svou zkušenost vložíte zde: https://www.modrykonik.cz/porodnice-olomouc/ nebo zde https://www.modrykonik.cz/porodnice-sumperk/ pomůžete spoustě těhulkám, které si svou porodnici vybírají a právě zkušenosti jsou to, co hledají! 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den.
Janča

zuzanka68
24. led 2014

holky, já se rozhoduju Štenberk x Olomouc x Šumperk..........od OL mě dost odrazuje zastaralé prostředí, chci mít pohodlíčko a vanu i WC na porodním boxu, což v OL není...ale vyberte si, nakaždou porodnici najdete nějaké špatné zkušenosti.....tak nevím, co nakonec vymyslím

hhanca
autor
1. únor 2014

@zuzanka68 Já se nakonec rozhodla pro Olomouc a nelituju!!! 🙂 Tak ať dobře vyberete!

lilaa22
1. únor 2014

Tak já mám rodit za pár týdnu a taky se rozhoduji.První jsem rodila v Šumperku,a moc spokojená jsem nebyla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru