Porodnice Opava. Rodila jste tam některá?

andrysek2
14. zář 2007

ahojik mamci je tu nejaka ktera rodila v porodnici v opave ja tam sice rodila pred 2 a pul lety a rada bych se s vama pobavila jak se vam to tam libilo

majkeela
14. zář 2007

ahoj andrysku, já jsem rodila v porodnici v opavě před 3 týdny a můžu maximálně doporučit. vše super. pokud tě zajímá něco konkrétního ráda odpovím.

andrysek2
autor
14. zář 2007

ahoj majkela jo presne je super mam jeste dve starsi deti a ty jsem narodily jeste ve stare je to uplne rozdil tto prostredi 😀

llucinka
14. lis 2007

Ahojky, taky jsem rodila v Opavě a nemůžu si na nic stěžovat. 😉 Příště, pokud nějaké bude 😀 , půjdu zase do Opavy 😉

helllena
19. led 2008

Ahojky, mam stejnou zkusenost..porod probehl v pohode, dr. + asistentka byli nadmiru prijemni, vse mi vysvetlili, vse mi rekli...prostredi je taky moc pekne, jak porodni sal, tak pokoje..dve maminky na pokoji, socialni zarizeni na pokoji. opravdu jen dobry zazitek. akorat bych mela pripominky k jidlu (davaji klidne nadymava a dost korenena jidla a pritom rikaji, ze pri kojeni je jist nemas) a ke dvema detskym sestram..trochu od rany, trochu neprijemne..ale ten zbytek tohle prevazi.

akah
5. únor 2008

ahoj holky já rodila v roce 2005,porod proběhl super ale setry z novorozeneckého hrůza ale jinak si nemůžu na nic stěžovat při porodu dcery která vážila 4,43kg a měřila 53cm jsem to jako prvorodička zvládla na jedničku a malá byyla za dvě hodiny na světě 🙂

beruss
4. lis 2008

Ahoj,maminky.Rodila jsem v Opavě 27.4.2004 poprvé,porod super,rodil mě pan doktor Michalec.Ted mě to čeká podruhé opět v dubnu,tak doufám,že budu opět tak výborně spokojena.A s těmi názory na novorozenecké musím souhlasit-HNUS,jednání i ta pomoc bylo hrozné...

lucisa
6. pro 2009

holky, teď prý do Opavy do porodnice přišla nějaká mladá dr., která je prý super, nevíte o ní některá?

lilili2
8. pro 2009

Mě rodila mladá doktorka, ale nevím jestli to byla ona. Každopádně byla příjemná 😉

aknel2002
21. pro 2009

Ahoj, mě rodila mudr. Lachčina moc jsem si ji u porodu přála a vyšlo to. Naštěstí i přesto, že jsem prvorodička porod úžasně rychlý, příjem 21,23 na sál se šlo CCA 22,30 a malý se narodil minutu po půlnoci. Šestinedělí až na dvě sestřičky v pohodě, je to vše o lidech my měli štěstí, i přes zákaz návštěv se to dalo přežít 😉 držím palce ať vám to taky výjde takhle hladce a bez komplikací. 🙂

petkula
21. pro 2009

Ja jsem mela u porodu dr. Fabiana - ten byl hodny, ale porodni asistentka byla dost neprijemna 😒

jakelina
22. pro 2009

Holky já budu rodit v březnu, tak pokud máte některá zkušenost co je potřeba si vzít, kromě těch obvyklých věcí, jako vložky, pleny atd. Třeba noční košile, musím mít svoje??? Oblečení pro mimi, vzít nějaké??? budu ráda za každou radu. 🙂

aknel2002
22. pro 2009

jakelina: noční košile je lepší erár nemocniční, budeš se moci libovolně během dne převléct např. po každé sprše, já měla jen vlastní župan, pro mimi vem sebou jen pleny a ubrousky, oblečení se dostává nemocniční, oblečení na cestu domu stačí když přinese tatínek v den odchodu 😉 , jinak já rodila teď během zákazu návštěv, ne že bych byla velký jedlík, ale jako kojící jsem měla docela hlad vzhledem k tomu, že většina jídla byla sladká a to já nemusím 😒

petkula
22. pro 2009

jo, hlad jsem mela taky...manzel mi nosil jidlo 😉 Hlavne mi chybelo cerstve ovoce a zelenina...Jeste je dobre si vzit prezuvky.

lilili2
27. pro 2009

Holky s tím jídlem hrůza. Měli jsme např. gulášek, květák, omáčku s fazolovými lusky, brambory s cibulkou, ananasový kompot atd....
Manža mi nosil jídlo. 😝

lilili2
27. pro 2009

Jo a je super vlhčený toaleťák. Já jsem tedy byla nastřižena až k zadnici a ten toaleťák se fakt osvědčil. 😉

lucisa
28. pro 2009

jakelino, koukám, že máme téměř stejný termín, já mám 23.3.2010, ale doufám, že to bude o trochu dřív, abych se ještě vešla do ryb a ne do beránka 😉 tak se možná potkáme....
chtěla jsem se jít do opavy kouknout, co je nového (minulý porod byl před 5 lety), ale teď se asi nedělaly prohlídky, když je zákaz návštěv. půjdu se kouknout po novém roce, jestli je něco nového a hlavně lepšího.
o jídle nemá cenu mluvit, to už tehdy sestavovala dietní sestra asi po velkém flámu, když kojícím dává nadýmavá jídla a ještě v takových intervalech, že člověk padá hlady. hlavně večeře kolem 17 hod. je úžasná... 😖
lilili2, jak ses zmiňovala o vlhčeném toaleťáku, ten je super, používáme ho běžně doma a ještě chci jen říct, že na umývání nastřižené hráze je výborné obyčejné dětské mýdelko bez parfemace, vůbec to neštípe a dobře vysušuje.

jakelina
28. pro 2009

Lusica, díky za rady. Dívala jsem se, že jsi i na Kuřátkách březňátkách. Já taky doufám, že porodím trochu dřív a nebudu muset ležet před porodem v nemocnici.
Toaleťák taky doma mám, ale asi by mě nenapadlo vzít do nemocnice. Super tip.
Košile bych taky raději erár, doma jich ani tolik propínacích nemám.
Musím v lednu oběhnout kojící podprdy, máš tip na dobrou cenu v Opavě???
Jak to tak čtu, abych si vzala jídlo sebou.
Taky se chci do porodnice zajít podívat s manželem někdy v lednu, jestli už budou prohllídky. 🙂

lucisa
29. pro 2009

jakel, tak já už nosím kojící podprdy teď, protože už tak před 2 měsíci mě všechny co mám doma tlačily, protože je mám s kosticemi. tak jsem si koupila dvě mateřské - kojící, místo a cenu Ti po šlu do IP, abych tady nedělala reklamu.
a nějaké jídlo si nemusíš brát s sebou hned, ale první zvědavé návštěvy ať už to nosí. nechci strašit, ale vzpomínám si, že když jsem dorazila do porodnice s plnou polní a manžu po vyšetření vypendili, že je do porodu času dost, tahala jsem tu tašku sama, jen jedinou sestru napadlo mi ji vzít a tím mi ulehčit. takže jídlo ti tu tašku zbytečně zatíží a v bolestech na něj asi nepomyslíš, spíš nějaké sušenky nebo čokoládku a pití.

jakelina
29. pro 2009

Lusica, dík za zprávu do IP. Zajdu tam hned po svátcích, jestli nebudou mít inventuru. ☹
Jenom jak čtu o porodu tak mi naskakuje husí kůže. Mám z něho nějak větší strach než kdysi, ty ne???
Asi jsem nějak změkla, nebo co, kdybych alespoň mohla mít epidurál, ale mám první porod císařem a to se pak už nesmí. No moc se netěším. 😠

lucisa
29. pro 2009

já měla první porod děsný, dlouhý a šíleně bolestivý, do toho i křížové bolesti, no kalamita. a to jsem ještě rodila ve staré porodnici, takže do sprchy, která jediná mi trochu ulevila, jsem to měla přes celou chodbu. nebýt tam se mnou MM, která mě tam doslova dotáhl a pak zase táhl zpátky, rodím asi ještě dnes.
poučená jsem u druhého porodu zavčasu volala, že chci epidurál, přesto, že mi nějaký dr. při příjmu říkal, že na křížovky zabírá dobře, ale jen tak 70 % rodičkám. jenže špatně mi praskl vak, na boku, malá teda nemohla ven, porod se zastavil, až to jedné sestřičce nedalo, šáhla do mě, trochu škubla prstem a porod se rozjel tak rychle, že už bylo na epidurál pozdě, naštěstí ty bolesti trvaly asi jen hoďku a malá byla venku.
takže teď u třetího nechám všemu volnýá průběh, když se zastaví, požádám o kontrolu plodového vaku a když mě bude něco bolet, asi si řeknu o nějaký píchanec 😉
nejsem hrdinka, to víš, že mám obavy, navenek frajeřím, šlo to dovnitř, musí to jít ven, ale kdybych byla úplně bez obav, asi nejsem normální. zvlášť po tom maléru v opavě, ale zase si říkám, že teď si dávají dr. velkého majzla, aby se něco takového neopakovalo. ale zase na druhou stranu, je to třetí porod, u tebe dokonce čtvrtý, tak to by už mělo fičet, ne? vždyť tam mají mrňousci vyjetý skoro tobogán 😀
dělám si srandu, ale myslím, že tvé obavy nejsou nic divného, zvlášť když víš, do čeho jdeš. to má snad kažá mamča.

lucisa
31. pro 2009

Tak Opava už má povolené návštěvy, můžeme se jít kouknout, jak to tam teď vypadá.... v porodnici samo.

jakelina
3. led 2010

Tak my se tam chystáme koncem ledna. Já první porod císař a ty druhé dva normálně, ale teda nic moc, protože po tom císaři sledují jizvu a nedají Ti vůbec nic proti bolesti, ani na urychlení o epidurálu si můžeš nechat jenom zdát. Navíc nemůžeš moc chodit, tak pořád napojená na přístroji a hrozné bolesti v leže. Jestli já tam mám tobogán, tak to někdo zapomněl říct mým dětem, třeba by si pospíšili, kdyby to věděli. 🙂 Možná to bude počtvrté jinak, ale moc tomu nevěřím. Alespoň personál a prostředí bude hezčí a to taky udělá hodně.
Chystám se odjet z domu co nejpozději, nikdy mi nepraskla voda. Tak snad ani teď ne. Píchali mi ji až těsně před porodem a to pak byl fofr.

lucisa
3. led 2010

jojo, to jsem si po prvním porodu taky říkala, že pojedu až na poslední chvíli, ale bohužel mě odtekla voda. ale půjdu se taky kouknout až na konci ledna, dřív nestíhám.

jakelina
8. led 2010

rodila jste nějaká na porodní stoličce???

aponchie
8. led 2010

ja jsem mela na porodniky stesti..prvni osetrujici lekarka byla Kupkova a rodila me nyni doktorka Niessnerova je na MD myslim jeste mladicka blondynka,jeji manzel je na chirurgii je velmi hodna..druhej porod jsem v peci Dr Cecha byla vynikajici clovek jineho gyndare uz nechci a to sem se stydela jit k chlapovi..a rodila me porodni asistentka takov amalinkata 30leta holcina a doktorka s brylema jen prosla kolem taky super nevzpomenu si ani za nic na jmeno,ale dalo by se zjistit az pujdu na KO na Gyndu 😎 diky ni jsem nebyla nastrizena diky ni sem hopsala na balonu byla sem uplne v poho zvladla sem i klystyr a epi sem mela narizenou lekarem kvuli astmatu nicmene mi pomohla akorat od toho sileneho dychani nicmene bolest zad ,ktere mam po operaci na to to vliv nemelo zadnej ..na druhy den sem ji rekla,ze to asi nezabralo ze?a ona anesteziolozka rikala,ale ano zabralo bez toho by to bylo jeste silenejsi ..mala mela pres 4kg a byla spatne natocena oblecejem k pateri uaaa 😀 ale bylo to rychlejsi o moc vic a vice bolestivejsi nez prvni porod

lilili2
8. led 2010

Já jsem rodila i na porodní stoličce,na koze na boku - vyzkoušeli různé polohy. Jelikož malý měl abnormální rotaci, tak mi tam mudr. hrabala při každé kontrakci a snažila se ho obrátit. Porod byl dlouhý a bolestivý. Navíc jsem i hodně krvácela. Nakonec ho museli ukončit zapomoci kleští jelikož malému klesly srdeční ozvy na 85 (120 je minimum). Kdybych mohla hned bych šla na císaře.

lucisa
8. led 2010

lilili2, to taky musel být záhul.
aponchie: dr. s brýlemi - nebyla to dr. martínková? byla jsem u ní na UZV vrozených vad, strašně sympatická. a o dr. čechovi jsem slyšela, že je dobrý. obě moje holky rodila dr. petrová, taky si nemůžu stěžovat.
už se konečně chystám jít se do porodky kouknout, v úterý ve 14 h, snad to stihnu....tak jsem zvědavá na novinky

jakelina
11. led 2010

Lusic, tak pak dej vědět jestli tam vyrazíš dřív než koncem ledna. 🙂

lucisa
11. led 2010

jojo, jestli mi to zítra vyjde a nezapomenu na to, tak tam půjdu a pak dám vědět, co a jak, jaké jsou novinky, jestli mě něco šokne nebo příjemně překvapí..... 😎

jakelina
12. led 2010

Snad jenom příjemně překvapí. Je to tam nové, tak by to měl být luxus. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru