Porodnice Opava. Rodila jste tam některá?

andrysek2
14. zář 2007

ahojik mamci je tu nejaka ktera rodila v porodnici v opave ja tam sice rodila pred 2 a pul lety a rada bych se s vama pobavila jak se vam to tam libilo

lucisa
12. led 2010

Tak jsem dnes byla v Opavě na prohlídku, co po 5 letech nového.
Místo ve 14 hod. to začala s téměř půlhodinovým zpožděním, ale také s omluvou, zřejmě byl nějaký porod a personál bylo potřeba jinde.
Bylo nás tam 12 mamin, z toho 1/4 bez partnerů, vč. mě, ale to je v poho, manža už tam se mnou byl posledně.
Celkem nic nového jsem se nedozvěděla, akorát, že za epidurál už se nějaký ten pátek platí, a to 1400 Kč, a je nejvhodnější pro prvorodičky, které ještě nemají "prošlápnuté" porodní cesty.
Kromě epidurálu je možné ještě opich čípku nebo minimálně účinný oblbovák do žíly.
Byla jsem za Hujera, bo jsem se furt ptala, ostatní se asi styděli. Takže, chlopa tam nechají celou dobu, ne jak minule, kdy ho vypendili, že do porodu času dost, on se doma nervoval, stejně neusnul, aby nezaspal, já měla problémy v bolestech sama slézat z lůžka a chodit do sprchy, takže teď už vím, že se nenechám odrbat a prosadím si tam doprovod. Jinak u nás můžou být dva lidé, cena za jednoho 350 Kč.
Porodní plán si přečtou, v případě nějakých výhrad vše konzultují s rodičkou, aby byla spokojenost na obou stranách. Na sále k dispozici sociálka (sprcha, wecko), balon, porodní vak, v jednom vana (na první dobu na uvolnění, ale zapomněla jsem se zeptat, kolik se za to platí, tehdy to byla myslím stovka), polohovací lůžko, porodní stolička a tuším v nějakém sálku i žebřiny. Porod do vody v Opavě nedělají. otec si může přestřihnout pupeční šňůru, ale je na to třeba předem upozornit, miminko se pokládá na bříško, pokud nejsou komplikace, poté přímo na sálku ošetřuje, pak zpátky vrací mamince. Pokud je maminka bez doprovodu, odnáší se miminko hned, nenechávají maminku samotnou s miminkem z důvodu bezpečnosti. Fotit se může, natáčet také, ale po domluvě s personálem, předpokládám, aby se tam otec neplantal. Doprovod si může kromě standardního označení miminka své dítě označit i sám.
Nadstandard stojí 500 kč a je permanentně obsazený, nedá se předem objednat, oproti standardům, který je dvoulůžák, má navíc ledničku, telku, radio, rychlovarku, nějaké posezení pro návštěvy a neomezené návštěvy. Návštěva tam po předchozí návštěvě může přenocovat, příplatek 200 kč.
Propouští se 3-4 den, den porodu se nepočítá, propuštění záleží na stavu maminky, ale většinou spíš miminka (žloutenka, nepřibírání apod.).
V porodnici dostanete:
pro mimi: - kosmetiku na koupání i ošetřování mimča (kromě masti na dupku, doporučují bepanthen, který lze použít i na bradavky), oblečení
pro mamku: lze poskytnout ústavní oblečení, pro alergiky doporučují vlastní vč. županu

Jinak vše vlastní - jednorázové plenky, vlhčené ubrousky, oblečení na odchod z porodnice (stačí přinést v průběhu hospitalizace), toaletní potřeby, porodnické vložky, vložky do podprdy, jednorázové gaťky, kojící podprda.

Při nástupu k porodu klasika:
občanka, oddací list (kopie) pro sezdané, těhu průkazku, kartičku zdravotní pojišťovny, prohlášení k narození dítěte (matrika). Pokud je maminka svobodná: rodný list + rozhodnutí matriky o jménu dítěte, pro rozvedené: rodný list, rozsudek o rozvodu s nabytím právní moci a rozhodnutí o jménu dítěte.

uff, snad jsem na nic nezapomněla, kdyby něco, klidně se ptejte, třeba jakelina 😉

jakelina
12. led 2010

Lucis ty jsi rozený spisovatel. Tak to tam půjdu už připravená skoro dokonale. 😉
Ukázali vám i pokoje a sál???

lucisa
13. led 2010

Ano, klasický pokoj, nadstandard byl obsazený, takže tam jsme nemohli, ale je to v podstatě to stejné jako standard, akorát s tou větší výbavou, jak jsem psala.
Porodní sál jsem viděla, byl to ten s vanou (shodou okolností jsem v něm rodila před 5 lety 😀). A to jsem si ještě říkala, doufám, že nás opět nepředpadnou s reklamní akcí nanny podložka. A v tom úvodu nikdo nebyl, tak jsem si říkal, no konečně žádná zdržovačka.
Ty, a my přijdeme na porodní sál a tam už čekala ženská, dr. domluvila, posbírala si těhu průkazky, jakože nám tam potvrdí poučení, že jsem byli na prohlídce, takže jsme nemohli odejít a mezitím nám tam ta baba klavírovala reklamu o podložce.
Jako by to nikdo neviděl, neslyšel nebo si o tom nečetl na internetu, to mě dostali, ale což, jak už měli od začátku zpoždění....... 😀

lilili2
16. led 2010

lucisa: jak jsi psala o tom že doprovod tam může být od začátku. Tak manžela poslali domů, že je ještě hodně času. Takže je to spíš o personálu který tam zrovna je. 😒 😖

lucisa
17. led 2010

lilili, no právě, já to taky zažila před 5 lety.
manžu poslali domů, že je ještě času dost a ať si můžu v klidu odpočinout (jakoby manža na sále pořádal mejdan 😒 ). on byl doma nervozní, kdy mu zavolám, tak stejně nespal, hlídání pro starší dítko jsme měli stejně zajištěné. a já se v porodce nudila, kontrakce byly, ale nic moc a potřebovala jsem se hýbat, aby se to rozjelo, jenže jsem měla problém sama slézt a zase vylézt na to jejich vysoké lůžko, motala se mi hlava, takže jsem měla strach, že s sebou švihnu buď na sále nebo ve sprše. potřebovala jsem si povídat, usnout jsem stejně nemohla.
tak jsem se kvůli toho speciálně na toto ptala a bylo mi řešeno výše popsané. tak jsem sama zvědavá, jak to teď bude. ale už se nenechám vyšachovat, budu drzá..... 😉

jakelina
18. led 2010

Lucis, prostě ho nenecháš vystrnadit. 🙂

lucisa
19. led 2010

to si piš, ta kocoure!!!!!!!!!!!! 😀
budu drzá, rodím potřetí a zřejmě fakt naposledy, protože další těhu už bych nedala, tak si nehodlám nikde dělat očko, že by mě třeba náhodou příště mohli dělat problém.... 😀

jakelina
21. led 2010

Lucis, tak ať si Tě pamatujou alespoň na rok. 😉
Já jsem měla spíš problém, když se mnou něco řešili zrovna při stahu a já jsem byla trochu mimo. Teď jsem si napsala porodní plán a strčím jim to do ruky a ať mi dají pokoj.

chagallie
8. únor 2010

Ahoj holky, tak vám napíšu moje postřehy z porodnice, jsou celkem čerstvé, 27.ledna 2010 se nám narodil císařským řezem syn Ondrášek. V podstatě není co vytknout, péče skvělá, až na pár "přesluhujících" sester, kterým by bylo lépe asi v důchodu, bylo vše naprosto v pohodě 😉 . Trošku mi vadilo, že se ráno v 6h. rozletěly dveře na pokoj, přišla sestra, která donesla čerstvý čaj, potom tam vlítla uklízečka, pak pomalu vizity, člověk neměl ani moc času se probrat 🙂 . Jinak mě tím, že jsem byla po císaři, brali miminko na noc na novorozenecké oddělení abych si odpočinula a nosili mi ho jen na kojení, což jsem přivítala, protože jsem byla opravdu vyčerpaná a celá bolavá. Sestřičky na novorozeneckém byly úžasné, totéž platí o dětské doktorce a laktační poradkyni. Nejúžasnější sestřička byla paní Zdeňka Batková, strašně milá, hodná, příjemná ke všem maminkám, opravdu když měla směnu ona, byla tam radost ležet. Něco málo k jídlu ... snídaně většinou pečivo, salám, nebo nějaký loupák, termix, čaj, 2x byla i bílá káva 😉 ...obědy super, polívky sice univerzální nemocniční, ale jinak byla bramb.kaše s masem, nebo svíčková, rýže a kuře a skoro vždycky kompot, večeře byly horší, jeden den byl ostřejší guláš a pak další den pikantní klobásy, což není zrovna strava pro kojící maminky 😒 ... ale jinak bývalo taky pečivo, sýr a nějaký ten jogurt nebo ochucený tvaroh. Četla jsem tady že jste se bavili o nové paní doktorce co je v porodnici. Je to Mudr. Lachčina a je opravdu skvělá, už v poradně kam jsem chodila po termínu mi vždycky všechno vysvětlila, ukázala a odcházela jsem opravdu informovaná a klidná 🙂 . Mudr. Martínková je taky dobrá, ale mívá své dny kdy je protivná 😠 , takže asi tak ... určitě až budu příště rodit, tak zase v Opavě, byli jsme moc spokojení. I s péčí o miminko i s péčí o mě 😉 ...

aknel2002
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petkula
12. kvě 2011

ahoj, chci se zeptat, četla jsem na stránkách opavské porodnice, že umožňují rodičce porod na zařízení Combitrac - je to taková stolička, na které rodička sedí a opírá se o manžela. Nemáte s tím někdo zkušenost? Je to jen na 1. dobu nebo vás nechají na ni přímo porodit? Na jejich stránkách píšou, že 1. i 2. dobu ale nějak se mi tomu nechce věřit, vzhledem k tomu, že při porodu nedovolují jinou polohu než vleže nebo polosedě (aspoň před dvěma roky to tak bylo)...

petkula
6. čer 2011

nikdo nerodil na combitracu?

aknel2002
27. srp 2011

ahoj holky, je to už přece jen nějaká doba co jsem rodila v Opavě a tak by mě zajímaly vaše čerstvé postřehy a jak jste byly spokojené. Díky za reakce 😉 .

janule1986
18. kvě 2012

Ahoj, obnovuji diskuzi 😉 Nevíte někdo, jestli se musím předem registrovat v opavské porodnici a když ano, jak dlouho dopředu? Díky 🙂

majacek
19. kvě 2012

@janule1986 ahoj, registrovat se nemusíš.

janule1986
20. kvě 2012

@majacek Díky 😉

evikj33
9. čer 2012

@janule1986 Ahoj četla jsem že budeš brzo rodit v Opavě,budeš tak hodná a hodíš aktualní info jak to tam ted chodí.Já jen vím že je tam od 1.5.nový primář.Jsem teprve na začátku,tak bych chtěla vědět zda se něco změnilo,hlavně k lepšímu.Moc dík.(1dítko jsem po špatné zkušenosti ze zamlklého těhu v 11tt a následné revizi rodila v Krnově)Ale to už je dávno 🙂

katka37
9. čer 2012

@evikj33 jejda jak to ,že nový primář?já rodila v listopadu ,kdybys chtěla něco vědět ,klidně se ptej 🙂

evikj33
9. čer 2012

@katka37 No po té stávce spousta dr.odešla na soukromo a nezustal ani primář,ani jeho zástupce.Bylo to tam celé nějaké bojové i muj gyndr.(Čech)tam skončil a je jen na svém.Nějak tam spolu nemluvily sestry a doktoři atd.Jo jak jde o peníze tak je top dnes bojové všude. 😒 Já jsem jen chtěla vědět jaké jsou změny ohledně cen otce u porodu,nadstandartu,zda se změnilo jídlo a některé omrzlé sestry.Jací lékaři vlastně zustali jak to ted chodí?

janule1986
9. čer 2012

@evikj33 Ahoj, tak co se týče sester, lékařů a jídla, tak to ti nepovím, protože jsem provorodička a nemám tím pádem zkušenost, jak to bylo předtím...každopádně, že je tam nový primář, je pravda. Ale můžu ti dát aktuální info ohledně cen. Od dubna se už neplatí otec u porodu, pokud teda rodíš normálně přirozenou cestou..pokud císařem v lokální anestezii, tak 900,- a pokud v celkové, tak tam otce ani nepustí. Za nadstandart se platí 500,- za noc a pokud tam přespí i partner, tak dalších 200,-. Pokud chceš, můžeš si sepsat porodní plán, ale to není nutné...já osobně ho psát nebudu. Za epidural se platí 1.400,-. V porodnici je k dispozici základní oblečení a kosmetika pro mimčo...pleny, vlhčené ubrousky, mast na dupku atd. je potřeba mít vlastní...stejně tak jako jednorázové kalhotky, porodnické vložky a vložky do podprdy si musíš vzít s sebou. Ještě máš nějaké otázky? Pokud budu vědět, tak ráda odpovím 😉

evikj33
10. čer 2012

@janule1986 Moc děkuju,zatím mně nic nenapadá. 🙂 Přeju pokud možno rychly porod a krásné zdravé miminko 😉

janule1986
10. čer 2012

@evikj33 děkujiiii 😵

beruska81
10. čer 2012

Ahojte tak já tam taky budu rodit, tak pak taky napíšu svojí zkušenost. Rodila jsem tam před 6 lety a nemůžu si na nic stěžovat, všechno probíhalo v pořádku. Doktoři i sestřičky moc milí. Rodil mě nynější primář dr. Michalec a super. Tak snad to tak zůstalo.

evikj33
31. srp 2012

@janule1986 Ahojky jak zjištuji už jsi s Jiříčkem doma a zaběhnutá:Moc gratuluju.Mohu se prosím zeptat jak proběhl porod a zda jsi byla v Opavě?Napadlo mně pár věcí třeba kolik se ted platí za otce u porodu,nadstandart,a zda zapujčují monitor dechu za poplatek a celkově jak se k vám chovali .

janule1986
31. srp 2012

@evikj33 Ahoj 🙂 ano, už jsem s malým doma, narodil se 24.6. a nejmenuje se Jiříček (to je můj partner 😀 ) ale Kubík 😉 ale to je jedno...ke tvým otázkám: ano, rodila jsem v Opavě a musím říct, že jsem byla spokojená, příště bych opět zvolila Opavu, nemůžu si na nic stěžovat, lékaři, sestřičky i ostatní personál super 🙂 vybavení pokojů a jídlo taky dobrý...Byli jsme tam kvůli žloutence 9 dní, takže to můžu posoudit i z dlouhodobějšího hlediska...porod nic moc 😒 nastaly komplikace, nemohla jsem malého pořád vytlačit, byl na mě moc velký, ale nakonec jsme to zvládli i bez epidurálu a bez klistýru 😉 naštěstí jsem se netrápila moc dlouho, za 4 hodiny bylo vymalováno - ale i tak jsem si to dost odtrpěla ☹ naštěstí se na to relativně rychle "zapomene"...otec u porodu neplatí nic, za nadstandart platíš 500 za noc (já ho nevyužila, nakonec budeš ráda, že tam někoho máš na pokec, na rady a na to, aby ti v případě potřeby dítě pohlídal, navíc se to dost prodraží, zvlášť kdybys tam byla tak dlouho jak já), monitor dechu nevím jestli půjčují, já ho doma neměla, nezdálo se mi to jako nějak extra důležité, spíš je to dobrý pro nedonošené děti...no a celkově chování a přístup naprosto v pohodě, fakt nemůžu říct ani půl slova 🙂 takže držím pěsti, ať vám vše dobře dopadne a zvládnete to na jedničku! 🙂 🙂

evikj33
31. srp 2012

@janule1986 Já se na ten nadstandart ptám protože čekáme dvojčátka,tak to bude asi kapku jiné,u malého jsem ho měla jen 2dny,ale byla jsem ráda.Jinak i ztoho duvodu mně zajma monitor.Je fakt že ta cena pak pěkně naskáče.Tak hlavně že bylo vše ok a za jmeno se omlouvám,nějak jsem se špatně podívala.Ted záleží na prdelkách jak dlouho umně pobudou,pokud bych rodila před 36tt musíme do Poruby,pokud po ukončenem 36 už by to mohlo být v Opavě.Moc díky za názor. 🙂

janule1986
31. srp 2012

@evikj33 není zač...tak to pak úplně chápu!!!! HODNĚ ŠTĚSTÍ s bobečkama 😵

etra
2. lis 2012

Holky, která jste rodila v Opavě během září, října? Jaké máte dojmy?

misa147
3. dub 2013

ahoj holky rodila jste jeste nekterea v opave ja se rozhoduji kde jestli poruba nebo opava pridavejte nazory 🙂

etra
3. dub 2013

@misa147 Tak já tam rodila!Nechtěla jsem.Špatných referencí bylo víc, než kladných. Ale udělala jsem dobře. Měla jsem maximální komfort, byla jsem na nadstandartu, ale měla jsem problémy, sestry se o mne staraly perfektně, lékaři byli skvělí, hlavně trpěliví, komunikativní. Mohu jen doporučit!!!Když se přičte krásné skoro nové prostředí, není co řešit. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru