Porodnice Ostrava Fifejdy. Máte zkušenosti?

gabina26
13. únor 2009

Holky, je tady některá, která rodila v městské nemocnici Ostrava Fifejdy? Podělte se prosím o zkušenosti a zážitky... nejen já budu vděčná... 🙂
Hledala jsem diskusi na toto téma, ale bezúspěšně...

matilko
13. únor 2009

Ahojik Gabi, ja už to mám za pár...ale už nejaké skúsenosti s Fifkami mám 😉
Chodila som tam na predpôrodný kurz s plávaním, je to bomba, určite doporučujem!!!!
Čo sa týka predpôrodnej poradne, je to tam fajn. Behom hodinky si vybavená - natočený monitor, vyšetrená doktorom, prehliadnutá na UZ. S týmto nevidím žiaden problém! Péče je tam podľa mňa dosť dobrá. Sestry úžasné. Ležala som tam s vyšším tlakom jednu noc, všetky sestričky boli moc milé, aj v noci boli dosť ohľaduplné, keď nám točili monitor. Často okolo nás chodili a pýtali sa, čo a ako....
Akonáhle porodím, písnem skúsenosť 🙂

johanda
14. únor 2009

gabino, něco najdeš tady
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
já rodila na fifejdách 2x - porody o.k., ale mojí zásluhou🙂 , jsem typ, co přijde, do hodiny porodí a odejde po svých 🙂, šestinedělí byl docela mazec, úroveň pokojů děsná, nadstandardy plné. Oddělení je nyní po rekonstrukci, snad se to zlepšilo. Sestry jsou milé, doktoři jak kteří - já jsem s nimi neměla problém, některé maminky si stěžovaly na špatnou komunikaci.

jetynka
14. únor 2009

Ahojky já sice na fifejdách nerodila, ale je tam hrozné, byla jsem to tam omrknout jak tam byla kámoška a musím říct že nic moc, je to porodnice kterou bych zvolila až v krajním případě.Běž na exkurzi do fakultky a budeš nadšená, uvidíš, nové vybavení, příijemné domácké prostředí, sestry a lékaři fajn.Péče o rodičku a mimi skvělá.

jetynka
14. únor 2009

A koukám že čekáš dvojčata, to běž určitě do fakultky bude tam o ně dobře postarané, mají tam na to vybavení, nechci tě ale zrazovat fifejd to určitě ne,.

kacka.l
18. únor 2009

Tak holky, moje maminka tam pracuje jako dětská sestra, sice ne na porodnici, ale na dětském. Jako první porod(před 6 lety)jsem si vybralla Fifejdy, hlavně kvůli předporodnímu kurzu. Samotná porodnice je opravdu nevzhledná. Ale péče byla luxusní. Nyní bych měla jít rodit znovu, ale mamka mě od toho odradila a určitě tam nepůjdu. Odešly kvalitní sestry u dětí slouží pouze porodní asistentky, které nemají tolik zkušeností- ač by se to tu nemělo psát, bylo tam i úmrtí miminka(vinou sestřičky).Lékaři jsou dobří. Já osobně se nyní rozhoduji mezi Vítkovicemi, ale asi půjdu do Poruby, je blíže a navíc se specializují na komplikované případy- sice po 3 dnech propouštějí, ale mě jako druhorodičce to neva. 😉 Pokud čekáš dvojčata neváhala bych a šla do Poruby.Nechci samozdřějmě nějak hanit práci sester, určitě dělají co mohou, je to jen můj(náš) názor.

kozimura
21. únor 2009

Tak já Fifejdy jen a jen chválím. Chtěla jsem rodit ve Vítkovicích, ale byl stop-stav, tak jsem jela na Fifejdy. Sice zastaralé a nevzhledné, ale o to lepší péče. Jediné, co mi nejelo bylo jídlo a to fakt nejsem vybíravá - ono 4 koblihy pro kojící matky po porodu na oběd -to je fakt síla. Ale sestry super, doktorka, která mě rodila byla fakt perfektní!!! Stalo se to, nad čím prvorodička neuvažuje a malá zkončila na JIP - kdybych rodila ve Vítkovicích, kde dětská JIP není, odvezli by mi malou na Fifejdy nebo do fakultky a neviděla bych ji 4 dny. Takže i díky tomu jsem byla vděčná, že jsem rodila tam. Podruhé chci jít opět tam. Je mi líto toho, jak někdo, kdo tam nerodil tuto porodnici pomlouvá. Já jsem zas slyšela o Fakultce, že je to tam jak na běžícím pásu - sice profíci na svém místě, ale rodičky jsou pro ně kus jako dobytek (omlouvám se za ty výrazy) - není to jen zkušenost některých rodiček, ale také lidí, kteří jednají s lékaři a sestrami (nebudu tady zveřejňovat o koho se jedná), ale i přesto je to opravdu porodnice pro případy velmi předčasných porodů(tuším pod 34tt, pak pro ty časnější před TP jsou právě Fifejdy) a vícečetných porodů- to je jasné, že je lepší rodit tam. Tím nechci Fakultku pomlouvat. Je to prostě o tom, že se tam svážejí akutní případy z celého kraje.

lucenek
22. únor 2009

Kozi já soce nerodila na fifkách, ale měla jsem bohužel tu čest několik rodiček tam přivézt rychlou k porodu a jako maras mě si nikdo nevšímal...n¨v čekárně tři ženský upocený porodní sestra teda chlap jako co mi to zas vezete...mě málem nerespektovali že musím opět vyjet jinam....i na praxi jsem nam na porody byla koukat....jako je to v lidech natrefíš na kreténa a pomlouváš všechno to jo právě to a fakultka bere porody od 23tt 😉 teda jestli přežijí

simipel
22. únor 2009

Tak taky přihodím svůj názor. Sice jsem rodila už nějaký pátek zpátky na fifejdách a příště bych asi taky volila zas stejně. Já jsem s nemocnící byla spokojena.Jak běhěm celého porodu (úžasné por. asistentky i pan doktor) tak i po něm . Na šestinedělí to bylo trošku horší, nijak si mě moc nevšímali na to že jsem byla prvorodička (ze všeho trochu vyhukaná), ale zase to vynahradil přístup sestřiček z novorozeneckého odd. Klidně mi přišli malou uspat, když slyšeli, že mi už dlouho řve a nejsem ji schopna sama utišit. Vydržely do té doby, dokud malá nezabrala a i kapánek potom. Co se týče jídla,jak bylo psáno nic moc, prostě nemocniční strava(pro maminky, trochu nevhodná-jako např. po porodu čočková polévka), ale na těch pár dní se to dá vydržet. Ale hlavně je to doopravdy o tom na koho natrefíš a taky jak moc si náročná. 😉 Moje kamarádka rodila na fifkách před 10lety a pak před 2lety a říkala, kdyby rodila po třetí tak zase fifejdy. 😀 Ale Gabi26 si myslím,že doopravdy záleží na štěstí s kým se setkáš, kdo ti povede porod atd. času na rozmyšlenou máš ještě dost. Takže ti přeji tu správnou volbu. 😵

matilko
24. únor 2009

Tak už aj ja mám pravú skúsenosť s Fifejdami. Pôrod na jedničku, celý personál bol úžasný, nepociťovala som žiadnu nervozitu, vyšli mi v ústrety, lebo mi bolo po pôrode špatne.
6N - totálna pohoda!!! Nevidela som žiaden problém, niekoľkokrát denne ma kontrolovali sestry z oddelenia a aj novorodenecké sestry. Tie boli úplne perfektné. Malú mi vzali na príkrm, keď nemohla spať od hladu, alebo mi ju nosili a utešovali, aby som si odpočinula. S kojením poradili vždycky! Mohla som za nimi prísť s čímkoľvek, fakt bomba.
Jedlo klasika nemocničné, ale to je tak všade. Snídane boli fajn, väčšinou sladké, večere zase klasické pomazánky. Obedy boli relatívne dobré a hlavne boli teplé.
Takže ja pôjdem zase na Fifejdy 😉

jaruschk
16. bře 2009

ahoj holky já jsem rodila zase v Porubě a podruhé bych tam šla zas,super doktoři sestry,péče,krásné pokoje atd.nemužu si stěžovat

marianecek
1. dub 2009

Ahojky všem!!!Jsou to sice už skoro tři roky co jsem porodila v nemocnici v OV fifejdách,ale pořád ráda vzpomínám 🙂 🙂 Ležela jsem tam dohromady pět týdnů a nemůžu si vůbec ztěžovat jak na sestřičky tak ne lékaře.Určitě bych tam šla znovu rodit.Mám tam i svého gynekologa a už z toho důvodu bych nešla rodit jinam.Opravdu jsem byla maximálně spokojená.S péčí,prostě se vším.Záleží však na lidech.někdo je spokojený v Porubě a někdo zase ne a to samé na fifejdách.jinak gratuluji novopečeným maminkám 🙂

pemini
9. črc 2009

Ahojky.. na fifkách jsem rodila 3x!!! a nemůžu si stěžovat.. poprvé před 9 lety, pak před 5 lety a ted minulý rok před vánocemi. Pokaždé jiné zařízení, jen pokoje a sprchy zůstaly stejné.. co bych vytkla jsou sprchy na porodním.. při posledním porodu jsem vytopila koupelnu protože neodtíkala voda, jinak 6ti N v pohodě, příjemný personál, vše ok.. vždy jsem se těšila po porodu až tam budu zase ležet v klidu a odpočinu si 😅 😅
na posledy jsem rodila už na novém lůžku, polohovacím, měla jsem hodně těžký porod, otevřená na 10cm, ale miminko nesestoupilo do pánve, branka nezašla, a miminko sestupovalo rotací snad hodinu, ale nástřih a šití ukázkové!!!!miminko 53 cm a 4400g 😅

krista
28. srp 2009

gabina26 • 2d • 10. únor 2009 v 18:34
Holky, slyšely jste některá o tom, že se bude letos rekonstruovat porodnice v Ostravě - Fifejdy? Víte o tom některá něco víc? Už jsem to 2 x zaslechla, ale nevím, jestli těm zdrojům můžu věřit... 🙂

kaa • 40tt • 10. únor 2009 ve 21:18
Ahojky, moje dr., když mi říkala, ať si do 20tt vyberu porodnici, tak Fifejdy nevylučovala, normálně ji mám ve výběru. 😒 . Zeptej se svojí gyn dr., měla by mít přehled.
Ale já stejně chci jít do Vítkovic 😉

ia. • 1d • 10. únor 2009 ve 21:23
kaa výběr porodnice? to už je jak v praze? já rodila a jen se mě gyndařka na posl.návštěvě zeptala kam chci jít. Nikde jsem se neregistrovala...
jinak o těch Fifejdách jsem šlyšela taky, prej někdy kolem léta by to mělo začít, ale jak dlouho nebo tak to nevím...gabi zavolej si tam a budeš chytřejší 😵
kaa byla jsem ve Vítkovicích a max.spokojenost 😉

smardik • 1d, 18tt • 11. únor 2009 v 08:03
kaa vybrat porodnici? já rodila v říjnu a dr. se mě jen zeptal mezi řečí kam chci jít rodit ale vybírat jsem si nemusela nic a už vůbec ne do 20týdne

aja9 • 1d • 11. únor 2009 v 09:53
Teda to jsou věci,už fakt budem jako v Praze? 😲 😲 Já rodila ve Vítkovicích a nemůžu si stěžovat. Mě se taky mudr ptala kam chci jít,původně jsem chtěla do Poruby,ale pak jsme se stěhovali a šla jsem do Vítkovic.

nevesta2009 • 1d • 12. únor 2009 v 15:51
Holky já tam volala páč rodím v květnu a říkala mi sestra že to plánuju na červenec....

m.o.u.s.e
19. únor 2010

Pokud jde o rekonstrukci, tak jsem se ptala přímo primáře ( je to můj gynekolog) a ten mi sdělil, že rekonstrukce bude probíhat v květnu, ovšem jeden porodní sál prý bude fungovat.

misicka85
15. bře 2010

Taky jsem se ptala mého gynekologa,tak Fifejdská porodnice je celá zavřená v květnu. Takže Vítkovice i Poruba čekají náprask, bylo mi doporučeno než vyjedu z domu tak si je telefonicky obvolat jestli nemají Stop stav. Pokud ano tak Opava,Havířov,F-M 😝

andelka
15. bře 2010

misicka: No to je radost. 😒 Ale i tak uvažuju, jak to uděláme, když nemáme auto. To jako se mám nechat vézt taxíkem do Opavy nebo Havířova? Se zbláznili, ne? Když mám FN nějaký možná 1km od baráku. Nebo si mám zavolat sanitku a čekat kam mě odveze? Já vůbec nevím jak se to řeší a ty stopky a nával mě dost děsí. 😕

misicka85
15. bře 2010

Andelka - asi bych na tvém místě volila tu sanitku,ta je přece jenom jistější...

andelka
15. bře 2010

misicka: No, taky koukám. To teda bude - poprvé v nemocnici, poprvé v sanitce, poprvé rodit 😅 Já se děsím toho, že by obě ostravské porodky měly stopku, jak by se za mnou jako manžel dostával? Busem, vlakem, chudák.

misicka85
27. bře 2010

No já doufám že pravděpodobnost že by obě porodky měly stopku snad nehrozí... teda fakt se budu modlit 😖 Jinak bych asi jela do Opavy, prý to tam mají taky nově zrekonstruované a super, navíc kousek máme chatu takže by to nebyl až takový problém, manžel pokud by bylo hezké počasí by byl s malou na chatě a mohli by za mnou jezdit. No ale radši budu doufat že tohle nehrozí a pojedu do Vítkovic 😀

maxiiim
28. bře 2010

Omlouvám se, že vám lezu do diskuze. Jen chci napsat něco k té rekonstrukci na Fifejdách 🙂
Chodila jsem tam na kurz, takže sestřička říkala, že rekonstrukce bude probíhat od 1.5. nejspíš do konce srpna. že takový je plán. V té době budou mít omezený provoz, budou brát císařské řezy a předčasné porody. Samozřejmě vše dle aktuálního stavu, takže když bude porodu málo, tak normáljní příjem.
Já tam chci taky rodit, takže uvidím, jestli mi to vyjde 🙂 Tak se všechny drže a pohodový porod přeju 😎

m.o.u.s.e
29. bře 2010

Tak v tom začínám mít pomalu zmatek 😕 anebo se spíš usmívám nad tím informačním šumem panických rodiček 🙂 ( jakože jsem jedna z nich 😀 ). Doufám, že to doma vydržím s kontrakcema dost dlouho a během té 1/2 hodiny cesty neporodím v autě, abych k příjmu příšla už s pokročilým porodním nálezem a rekonstrukce-nerekonstrukce tam porodila ( místo muzikoterapie nechť mi zní zbíječka 😀 ), když už jsem si ji vybrala kvůli kojení a doktorovi. Trošku se ulidňuju tím,že rekonstrukce bývají na etapy, takže je možné,že nejdřív jdou na řadu porodní sály , pak zbytek a do toho nějaká časová rezerva. No,asi ještě vyškemrám z doktora nějaké podrobnosti 😎

m.o.u.s.e
29. bře 2010

Přidávám celkem aktuální zprávu http://www.regiony24.cz/16-81478-ostravska-nemo...

aaadus
30. bře 2010

Rekonstrukce na Fifejdách bude probíhat až od července. Dnes mi to říkala doktorka, která tam pracuje 😉

zara81
8. dub 2010

Fifejdy mohu vřele doporučit. Rodila jsem tam na podzim dvojčata ve 33+3tt. Co se týče péče a vybavení pro nedonošené miminka nebo miminka s nějakým zdravotním problémem po porodu, jsou tam fakt machři. Na sále mohl být přítomen i můj manžel i když jsem si vybrala celkovou anestezii při císaři. Hned jak děti vytáhli z bříška, mohl fotit. Při operaci byl připraven celý tým lékařů z dětského odd. s veškerým vybavením, kdyby nastal nějaký problém nebo miminka třeba nedýchaly samy. Přístup a jednání personálu perfektní. Pro mě byly nejdůležitější tyto dvě hlediska: aby dostaly děti hned po porodu nejlepší péči a příjemné chování lékařů a sester.
Nedostatky bych viděla hlavně v jídle, na to si tam stěžovalo opravdu hodně maminek. Další je, že děti jsem po porodu neviděla, odvezli je v inkubároru do úplně jiné budovy. Manžel za nima mohl kdykoliv zajít. Já jsem je viděla až pátý den po porodu, dostala jsem hned po císaři oboustanný zápal plic a nemohla jsem udýchat žádný pohyb. Pátý den mě propustili z Jipu, kyslík mi dali na odd. šestinedělí a manžel mě za mimčama aspoň na chvilku zavezl autem přes areál nemocnice. Za normálních okolností nosily sestřičky miminka maminkám už na Jipku, aby je mohly začít kojit.
Jedenáctý den mě propustili z nemocnice s tím, že se doléčím již ambulantně, abych mohla nastoupit na odd. k miminkům. Strávili jsme tam skoro tři týdny, než měla malá přes dvě kila a ráda na to vzpomínám. Vybavení pokojů nic extra, ale to pro mě nebylo zas tak důležité. Sestřičky byly senzační, všechno mě naučily, jak pečovat o nedonošeňátka a žádná i sebehloupější otázka jim nevadila, vždy ochotně poradily. S ostatníma mamkama jsme se scházely večer u televize, když zrovna mimina spaly a my měly trochu oddechu. Jsem ráda, že se tam dobře postarali o moje drobky a zajistili jim výbornou péči po celou dobu pobytu a že mě vyléčili z toho zápalu plic. Jednoznačně hodnotím Fifejdy pozitivně.

mauska2010
1. kvě 2010

Ahojte holky,ja rodila na Fifejdach pred dvemy a pul lety🙂 uf leti to a kolem Vanoc se tam chystaem znovu🙂Mela jsem tam nadstandartni pokoj,ikdyz jsem z nej nic nemela🙂vetsinu casu jsem prosedela na wc 😀 epidural v pohode i na sale,hodne povzbuzovali,chvalili aj...🙂 same dobre zkusenosti teda muzu napsat o porodnici na Fifejdach 🙂 Snad to bude znovu skvele🙂

lima
22. čer 2010

Chtěla sem se jen zeptat jak to vypadá s tou rekonstrukcí a co vlastně se tam má přesně předělávat ? díky za odpověď 😉

m.o.u.s.e
22. čer 2010

lima: před dvěma dny jsem se odtamtud vrátila a moje porodní asistentka mi při konverzaci v průběhu čekání na vypuzení placenty říkala, že to vypadá na rekonstrukci spíš až od září.

lima
26. čer 2010

m.o.u.s.e v první řadě moc gratuluju k Johance a přeju hodně zdravíčka ♥ a díky za odpověď 😉 a to se má předělávat šestinedělí nebo porodní sály ?

m.o.u.s.e
28. čer 2010

Lima: děkuji za přání a pokud jde o rekonstrukci, tak jsem určitě pochopila, že půjde o porodní sály..jestli to vezmou zaráz se šestinedělím nevím ( no,bylo by to logické 😅 ). Mě to v těch bolestech nějak zastaralé nepřišlo, teda ten nadstandart na porodním je takový úsměvný, ale to hlavní ,co na něm člověk ocení je soukromí ( k tomu vlastní WC a sprcha..super věc) a ne záclonky v oknech.

lima
28. čer 2010

m.o.u.s.e tak to máš naprostou pravdu a pro mě je asi nejdůležitější přístup a chvání doktorů a sestřiček což bylo naprosto super 😉 a pokud není záchod venku nebo 1 na celé patro tak to ani moc neřeším 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru