Porodnice Ostrava Fifejdy. Máte zkušenosti?

gabina26
13. únor 2009

Holky, je tady některá, která rodila v městské nemocnici Ostrava Fifejdy? Podělte se prosím o zkušenosti a zážitky... nejen já budu vděčná... 🙂
Hledala jsem diskusi na toto téma, ale bezúspěšně...

lima
13. črc 2010

No teda koukám že na Fifejdách se už asi nerodí ☹

pani_haf
14. črc 2010

Já rodila na Fifejdách v lednu a byla jsem naprosto spokojená a o jsem tam byla týden! Co se týká jídla-chutnalo mi a to jsme vybíravá, donesla sjem si ho na pokoj,m abych byla s malým a pohoda. Měla jsem těhu cukrovku, takže jídlo bylo dietní...aspoň jsem rychle zhubla. Skvělí lékaři a sestry.

kaceenka81
23. črc 2010

ahoj rodil ted někdo na fifejdách?co ta rekonstrukce?mám termín v polovině srpna .
a ještě se chci zeptat kolik tam stojí nadstandart na šestinedělí a epidurál děkuji 🙂

lajla
28. črc 2010

Ahojicek, tak pry se rekonstruuje a berou se jen predcasne porody nebo rizikove..poruba bere jen hodne predcasne, takze na nas zbyvaji Vitkovice🙂 kdyz bude stopstav, coz byva hodne casto...jsem ve Vitkovicich uz skoro jako doma🙂 tak zbyvaji jeste ulice ostravy 😀 😀 😀
jinak na fifkach jsem rodila pred tremi lety a celkem v pohode, akorat si myslim, ze me nechali dost dlouho trapit...kontrakce po necelych dvou minutach cca 9h a epidural mi rekli, ze tam neni kdo by pichnul..a to jsem mela ty hnusne krizove bolesti..takze tim me trochu nastvali, ale jinak ok🙂

kaceenka81
28. črc 2010

no po pravdě mě ho taky nechtěli píchnout a ani nepíchli a to jsem rodila 17h. 😠
ale to jako teda musím do vítkovic jo??když budu rodit v termínu

misana
4. srp 2010

Ahoj holky,tak já jsem před týdnem rodila na Fifejdách. 😉 Rekonstrukce se tam zatím nekoná,tak klidně tam můžete vesele rodit 😉 .Jinak poprvé jsem tam rodila před 7 lety a byla jsem spokojená,tak i teď jsem se pro Fifky rozhodla a nelituju,naprostá spokojenost.Na porodním byli všichni úžasní,por.asistentky suprové,doktoři taky.Nastupovala jsem ráno s tím,že mi pomalinku odtéká voda.Hned mě přijali,sepsali všechno možné,epidurál jsem musela nahlásit hned,i když jsem nevěděla jestli ho budu chtít.Ale musela jsem se rozhodnout kvůli odběrům atd.Tak jsem se raději rozhodla pro.U prvního jsem ho neměla,tak ted raději ano 😉 .Vzala jsem si na porodním nadstandart,chtěla jsem aby manžel už zůstal se mnou.Nadstandart na porodním stojí 500,-.Tak to je super cena,protože jen partner u porodu stoji 400,- a nemáš jistotu,že to pak stihne.Takže pokoj tě vlastně stojí jen 100,-. Dali nás na pokoj,napojili mě na monitor,udělali se odběry a čekalo se.Pak přišla anestezioložka s tím,že se nachystá a zavede epidurál,a jak příjdou bolesti,tak příjde dát jen to sérum. Anestezioložka byla taky suprová.V 18:00 se měnili směny,tak jsem dostala novou por.asistentku,která zase všechno krásně vysvětlila.Porod se začal pomalu krásně rozbíhat,ale zatím moc pomalu,že jsme se v pohodě s manžou dívali na tv.V cca 19 hod.mi úplně praskla voda a začali se rozbíhat kontrakce,které jsem šla rozdýchat do sprchy a hned volala asistentku,že už mám co 2min.silné kontra.Zkontrolovala mě,a že teda už zavolá anestezioložku.Ta dala to sérum a já čekala až konečně zabere,prý že do 15 min.Jenže kontra místo aby slábly,tak zesilovaly.Asistentka mě zkontrolovala a řekla rodíme.Začala jsem tlačit,ale kontra se zkrátily díky epiduralu,který začal zabírat,tak mi něco píchli at je mám delší a 22:12 byla malá na světě.Byla to rychlovka běhěm 2 hodinek.Asistentka byla suprová,připadala mi jak bych jí znala už nevím jak dlouho.S manžou si ještě ze mně dělali srandu,prostě taková kamarádka.Doktor přišel až bylo po všem,tak akorát provedl šití,kterého jsem se taky strašně bála,minule mě to dost bolelo,ale teď taky paráda.Manžel mě šel pak doprovodit i na šestinedělí.Na šestinedělí taky super.Jak sestřičky,tak i dětské sestry.Protože jsem porodila ve středu ještě před půlnocí,tak nás v neděli pustili domů.Tak že já jsem s Fifkama naprosto byla spokojená. 🙂 😉

misana
4. srp 2010

Jéé nějak jsem se rozepsala 😅 😨

m.o.u.s.e
9. srp 2010

@misana rozepsala ses krásně 😀 a v podstatě se můžu pod tvůj příspěvek jen podespat, taky jsem zažila super přístup , na porodním se nadstandart vážně vyplatí; samostatné wc se sprchou a pomůcky k dispozici .Já strávila v podstatě celou 1. dobu porodní na porodnickém vaku, jelikož jsem měla málo plodovky a po protržení vaku blan se zjistilo,že byla i zakalená,což prý podle dr. hrozilo komplikacema, takže jsem musela být na monitoru a na vaku se to dalo dobře vydržet..několikrát mi bylo nabízeno něco proti bolesti,ale epidurál jsem odmítla a dostala ke konci jen dolsin do zadku, který snad měl i uvolnit porodní cesty. Kontrakce jsem měla slabé, což dávka oxytocinu napravila a já se pěkně otvírala .Asistentky jsem zažila tři, každá moc milá, díky nim to pěkně utíkalo, při porodu byl i lékař..oba povzbuzovali a já tlačila jako o závod 🙂 , po porodu mi dcerku položili na tělo a nechali tak pět minutek,ať se s ní seznámím a pak ji odnesli k ošetření, mezitím se čekalo na vypuzení placenty a poté nastoupil lékař k šití. Nastřižená jsem byla dost, soudě podle stehů,ale nástřih byl jako malé štípnutí a šití díky umrtvení nebolelo vůbec..sedět jsem mohla už druhý den a dnes je vše krásně zhojeno. Na šestinedělí jsem opět využila nadstandart a byl k nezaplacení, s malou jsme měly problémy se rozkojit a setřičky z dětského chodily radit,pomáhaly jak se dalo ( no,malá je bohužel dosud nesavec), to stejné sestry z šestinedělí. Pořád se ptaly jestli je vše v pořádku a ochotně pomohly,když byly požádány. Další porod plánuji jedině tam, po rekonstrukci to ale asi už bude více vytěžované pracoviště, a já jen doufám ,že se to neodrazí na skvělé kvalitě lidského přístupu.

nellyverca
22. říj 2010

ja muzu jen potvrdit ze je to tam suprove a posledni 2 prispevky podtrhuji 🙂)) priste bych sla znova!! 🙂

lima
24. lis 2010

Tak jsem četla na stránkách porodky Fifejdy že je ta plánovaná rekonstrukce a bude až do konce dubna 😖 😖 😖

m.o.u.s.e
25. lis 2010

@lima třeba se bude dát telefonicky domluvit, aby jsi mohla odrodit tam, anebo doufat,že to zmáknou zrekonstruovat dřív..času na to mají dost, ale otázka je jak velká ta rekonstrukce bude 😕 , každopádně na výsledek jsem zvědavá..podruhé rodím zase tam 🙂

lima
25. lis 2010

No právě že já taky jinam nechci 😖 😀 no budu pořád doufat že pokud to nebude hotové tak mě nevyhodí 😀

monik1
25. lis 2010

Holky, jj je tam rekonstrukce - porodní sál už je přemístěný na šestinedělí a oficiálně má rekonstrukce začít 1.prosince a jak píše @lima až do konce dubna (což si myslím, že se nakonec ještě protáhne- jak všude). Provoz je omezen.. taky se tam chystám rodit 😅

lima
25. lis 2010

@monik- a ty si tam budeš volat nebo už si tam nějak domluvená ??? 😉

j.a.n.u.s.
6. únor 2011

@lima chtela jsem se te zeptat, bude omezen i "koukaci" provoz, ze? Jakoze bych se tam chtela kouknout pred porodem....asi nepusti, vid?

lima
6. únor 2011

@j.a.n.u.s. no jedinou informaci co mám co tu dala Monik :
Od pondělí 8. listopadu 2010 je z důvodu plánované rekonstrukce částečně omezen provoz porodnické části Gynekologie a porodnictví Městské nemocnice Ostrava.
Po dobu rekonstrukce bude příjem rodiček prováděn po předchozí osobní nebo telefonické domluvě. Péče pro předčasné porody bude zajištěna bez omezení.
V tomto období nebudou probíhat dny otevřených dveří.
Provoz ambulantní části péče o rodičky bude plně zachován, taktéž provoz gynekologie a předporodní kurzy budou probíhat bez omezení.
Předpokládané ukončení rekonstrukce je plánováno na konec dubna 2011.

Ale stejně jsem zvědavá jak to všechno dopadne s těma porodnicema :O

ivett25
9. únor 2011

Ahoj holky, tak já se na Fifejdách taky chystám rodit. Já se tam teda byla kouknout, ale to jen díky kamarádce, která tam dělá PA. Sama mi říkala, že jí to teď, v těch omezených prostorech, připadá lepší, protože před tím byl 1 porodní sál oddělený jen plentami, ale teď má každá rodička svůj vlastní pokoj s koupelnou, monitorem, prostě jakoby nadstandart. Zítra jdu naposledy ke své gyn a pak bych se měla nahlásit už tam. Porody normálně berou, ale větší problém nastává od 1.3., kdy se ještě neví, jestli tam zůstanou lékaři. Hlavně anesteziologové. Protože bez nich se porody vůbec nebudou přijímat!!! Takže já doufám, že se nám podaří porodit do konce února. 😉

lima
10. únor 2011

@ivett25 - já mám termín až 19 a 21 dubna ale mooooc bych uvítala kdyby byla možnost podat nějaké aktuální info jak to tam pak bude když máš takového informátora v podobě kamarádky 😀 klidně sem schopná si tam zavolat pokud bude třeba a nějak se předem domluvit že bych tam chtěla teda rodit . Ale jak píšeš všechno taky bude záležet na tom jak zůstanou doktoři ☹

ivett25
10. únor 2011

@lima, tak já si před malou chviličkou na Fifejdy volala, protože mě mudr. už odkázala na KO do porodnice. Zvedla to sestřička, po hlase moc příjemná, jen jsem ji řekla, že bych u nich ráda rodila a ona řekla, abych přišla na KO buď zítra nebo začátkem příštího týdne, tak jak mi to bude vyhovovat. Takže předběžná domluva úplně super, ale info budu podávat průběžně! 😉 Kamarádka se zítra vdává, takže má do 20.2. dovolenou, ale zkusím se zeptat sestřiček, jak to s těmi doktory vypadá. 😉

bellka
10. únor 2011

Ahojky holky, jenom nakukuju a musím potvrdit, co už psala @ivett25, že nikdo neví, jak to bude na Fifejdách vypadat od 1. 3., protože zatím podali všichni lékaři výpověď. Taky jsem tam chtěla rodit, protože jem za prvé jejich zaměstnanec a taky tam mám přímo na porodním kamarádku, tak jsem si říkala, domácí prostředí je domácí prostředí. Zatím to vypadá, že lékaři ustoupit nehodlají, neboť mají své soukromé praxe a tudíž je státní nemocnice vůbec nezajímá ☹

lima
10. únor 2011

@ivett - moc děkuju uvítám každé info 😉 @bellko no moc by mě to mrzelo rodila sem tam už 3x a vždycky spokojenost tak proč to měnit že 🙂 no budu doufat že to páni doktoři nějak vyřeší 😉

ivett25
10. únor 2011

@bellka, tak to jsi mě moc nepotěšila. Já mám termín 8.3. a modlím se, aby se prďolce chtělo na svět o pár dní dříve. Fakt mám z toho března depku. 😖

lluciferek
14. únor 2011

ahoj holky,tak já jsem byla na Fifejdách na pohotovosti před 14 dny a odvedli mně do té porodní části. Je tam v provozu 1 porodní box a pár pokojů. Chodila jsem na předporodní kurz do Vítkovic a tam nám řekli,že to vypadá, že fifejdy budou rodit i v březnu. Jinak já osobně chci rodit ve vítkovicích.

lima
17. únor 2011

Tak to doufám že pojedou i v dubnu 😀 myslím že po té dohodě s lékaři to vypadá nadějně 😉

ivett25
23. únor 2011

Tak mám nejžhavější info z porodnice na Fifejdách. Lékaři výpovědi stáhli, takže normálně pojede. 😉

bellka
23. únor 2011

@ivett25 jééé, díky za info, já zrovna chci zítra volat kamarádce jak to tam vypadááá 🙂

ivett25
23. únor 2011

@bellka, ani nevíš, jak mě to uklidnilo. Právě, že mě psala kamarádka, která přímo na porodním pracuje, že je to OK! 🙂

lima
24. únor 2011

Tak to jsou skvělé zprávičky 😀 a musí se tam před příjezdem nějak volat dopředu když je to v rekonstrukci ???

petaov
7. bře 2011

@lima Ahoj, jo musíš zavolat, až to na Tebe přijde, jestli tam zrovna nerodí hodně maminek, jestli mají volný pokoj. Ptala jsem se na to. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru