Porodnice Ostrava Fifejdy. Máte zkušenosti?

gabina26
13. únor 2009

Holky, je tady některá, která rodila v městské nemocnici Ostrava Fifejdy? Podělte se prosím o zkušenosti a zážitky... nejen já budu vděčná... 🙂
Hledala jsem diskusi na toto téma, ale bezúspěšně...

1luciferka1
15. bře 2011

@petaov jojda, tak třeba se ještě otočí 😉 pak dej vědět, kde jsi nakonec rodila a jaké jsou dojmy 😉

petaov
4. kvě 2011

@1luciferka1 ahoj, tak se ozývám po delší době. Rodila jsem na Fifejdách a byla jsem tam moc spokojená 🙂 Co u Tebe nového, chodíš na ty kurzy do Vítkovic?

1luciferka1
4. kvě 2011

@petaov nechodím, ležela jsem ted týden na fakultce kvůli hrozícímu předčasnému porodu 😒 ale už je snad vše o.k., zítra jdu na kontrolu, tak snad budou dobré zprávy. A hele je na fifkách už dokončená ta rekonstrukce? A nebyl tam nával? Co personál?

petaov
4. kvě 2011

@1luciferka1 Rekonstrukce ještě není hotová, ale nějaké slabé vrtání jsem slyšela jen jednou za celou dobu, takže to tam nijak neruší. Myslím, že byly obsazeny všechny pokoje, ale byly jsme většinou po dvou. Jednu noc jsem byla i sama. Sestřičky na šestinedělí i na novorozeneckém byly moc hodné. Narazila jsem jen na dvě, které mi něčím vadily, ale to je individuální. Jinak byly opravdu ochotné a kdykoliv k dispozici. Tak se obě opatrujte 😉

bellka
4. kvě 2011

Ahojky holky 😵
ozývám se po delší době s informacemi o Fifejdách 🙂 Rodila jsem tam 14. 4. 2011, rekonstrukce sice ještě není hotová, ale nijak to provozu nevadilo, žádný hluk jsem neslyšela a musím říct, že i když se nám porod trochu zkomplikoval, tak na to, že jsou tam v provizorním provedení a omezeném provozu, jsem opravdu ráda, že jsem tam mohla rodit a že o nás bylo postaráno na nejvyšší možné úrovni a všichni byli moc hodní a laskaví a kdykoliv poradili a pomohli 🙂 Na pokoji jsem byla sama, až za dva dny jsme byly dvě a bylo tam opravdu dobře🙂Přeju všem, aby měli stejné zážitky jako my 🙂

lililu
9. kvě 2011

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat jestli nevite jak to chodi na fifejdach s partnerem u porodu. Muze byt se mnou na pokoji, hekarne? Jak to vlastne cele probiha? Nejak si neumim predstavit ten prubeh. Prijedu rodit, manzel s tasku v ruce, vyplni nejake papiry a co se bude dit? Kde budu ja, kde on v probihajicih dobach porodnich? A je na fifejdach tzv. laktacni poradna, kde mi pomuzou s kojenim? Dekuji za odpoved. Lida

petaov
10. kvě 2011

@lililu Ahoj, rodila jsem císařem a přítel byl celou dobu se mnou, už od prvního natáčení na monitor. Dali mě nejdříve na šestinedělí, kde mě napojili na monitor a udělali další přípravu... a i když tam ležely další dvě holky, dovolily mu sestřičky zůstat tam se mnou. Takže nevidím důvod, proč by s Tebou nebyl na hekárně, kde budete sami. Naopak si myslím, že tam Ti hodně pomůže. Tašku mi sestřičky zamkly k sobě, aby se mi během porodu neztratila. Je to o domluvě. Nevím, jestli je tam přímo laktační poradna, ale všechny sestřičky z novorozeneckého i z šestinedělí ti kdykoliv ochotně poradí, přiloží ti mimčo k prsu, když ti to nepůjde, stačí na ně zazvonit. Jinak na dětskou vizitu pak chodí většinou dr. Lišková a ta sleduje, jestli nemáš moc nalitá prsa a jak ti to jde, takže když tak se zeptej jí. Já jsem tam byla moc spokojená, tak přeju, ať jsi taky 🙂

kami1984
1. čer 2011

Doufam,ze nekdo prida poznatky, jak se rodilo na novych porod. boxech.. byli jsme se tam mrknout a nadhera holky!

m.o.u.s.e
1. čer 2011

Já včera viděla na ČT Report a úplně jsem dostala chuť si jít zarodit 😀 😀 😀 ..když si vzpomenu,jak manžel neúspěšně ladil na hekárně televizi a teď je tam plazma na stěně 🙂 ..no a ta vana vypadala taky luxusně, šla jsem tam před rekonstrukcí a půjdu tam , pokud se poštěstí , i podruhé..hlavně kvůli přístupu personálu, akorát doufám, že tam teď nebudou věčně stop stavy 😕 , když je ta porodka tak vytuněná 😅 🙂

petaov
1. čer 2011

@m.o.u.s.e ahoj, ráda bych tu reportáž viděla. V kolik hodin to bylo, a na čt1? Report jsem nenašla a v Událostech v regionech to nebylo 😒 dík

m.o.u.s.e
1. čer 2011

@petaov Bylo to v Událostech v regionech včera tj. 31.5., já mám furt ten název Report vžitý z minula 😅
Ta reportáž je od cca 9:43min záznamu

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/101229782...

petaov
2. čer 2011

díky 🙂 Je to tam fakt krásné. Hned bych si to taky zopákla 😉

aisha16
13. čer 2011

Na Fifejdach jsem rodila minuly tyden a byla jsem velice spokojena. Nove porodni boxy jsou krasne, ale hlavne porodni asistentky, doktori/doktorky a sestricky jsou uplne skvele. Nesetkala jsem se s jedinou neprijemnou sestrickou, vsechny byly hrozne hodne a ochotne. Poprve jsem rodila ve Vitkovicich, kde to bylo taky fajn, ale kdybych mela rodit znova, tak bych si asi vybrala znovu Fifejdy.

misana
4. srp 2011

Ahojky,jake to je v nové porodnici? Máte někdo zkušenost a nějaké fotečky?

simiaveri
1. říj 2011

@kozimura no musim tady odpovedet, ani jsem tvuj clanek nedocetla do konce,ale ja rodila ve vitkách prvni bylo to nic moc sice fajn porod. baba ale pak to byla hruza ty sestry na sestinedeli a u novorozenat, nebyla jsem spokojena, ted jsem po druhem porodu a zvolila jsme porubu a muzu rict jak kazdy plive na to, ze tam to berou jak na bezicim pasu, tak me to teda ani neprislo, na porodnim boxu byli co chvilka a porad se ptali jestli neco neprotrebuji ohromni lide tam byli fakt musim jen chvalit jsme se i prio porodu pekne zasmali:-dd bylo u porodu opravdu dost dr. vsechno bylo pripraveno a porod byl uzasny, na sestinedeli to bylo tez v pohode clovek mel klid a nebyl ruseny kdyz jsem cokoliv potrebovala tak vyhoveli a bez nejakych reci, po tydnu jsem tam maleho vezla na novorozenecke opet zacal mi blinkat byl tam asi tyden a pristup sestricek a doktoru skvely , bylo o nej postarano skvle, v noci jim nechtel spinkat tak ho mely na sesterne a povidali si a nebo ho vozili po nemocnici v kocarku, takze ja si nemuzu opravdu stezovat,vsechno hezkyzvladali a jsou tam n)mlade dr, takze je s nemi i dobra komunikace!! a ty fifky no tam bych nesla uz z jednoho duvodu , kdyz tam zname zemrelo miminko diky doktorum, byla v 6 meisci prisla s tim ze ji boli brisko a ze neni neco urcte v poradku a ni se zachovali tak ze ji dali na pokoj kde ji zavreli a at si pocka,jenomze kdyz bylo nejhur se ani na ne nedovolala a potratila, takze diky ale opravdu na jatka se nepohrnu!

vendulav22
17. říj 2011

Zdravim, rodila jsem na fifejdách a byla jsem nad míru spokojená. Na předporodní a hekárnu jsem se nedostala. Šla jsem přímo na porodní sál. takže mohu posuzovat pouze porodní sál a šestinedělí. Přístup sester a lékařů na porodním sále bez problému. Dětské sestřičky fajn a na šestinedělí personál byl ochotný.

slucky
8. pro 2011

@misana Já tam byla kouknout a krásné. Co znám doktory, tak jejich manželky také rodily na Fifejdách (i ještě před rekonstrukcí). Teď je komplet nové porodní. 6nedělí je prý pouze trochu zrekonstruované, tam jsem se podívat nešla. Asi taky budu volit Fifejdy (mám blíž) nebo v případě stop stavu, Porubu

vendulav22
8. led 2012

@slucky Ahoj, vždy co je nové je hezké. Mi se spíš jednalo o péči a přístup. 🙂

slucky
9. led 2012

@vendulav22 No právě že co se týče přístupu není to tam jako na běžícím pásu, jako v Porubě. A také je tam dle mého lepší medicínská odbornost, než ve Vítkovicích, proto si myslím, že Fifejdy volí soukromě i většina lékařů. Tím pádem to bude i má volba 🙂

vendulav22
15. led 2012

@slucky Jen pak na šestinedělí jak chodí dětská lékařka kontrolovat mimča tak nevím jestli tam stále slouží tak je hrozně moc přísná ohledně kojení. Mi kojení od začátku jaksi s malou nešlo bo byla na mě moc veliká. Tak tam byly super sestřičky co taky docela podržely abych se dostala domů. Tak jsem jim byla hodně vděčná. Protože já a pobyt v nemocnici nejde moc dohromady.

m.o.u.s.e
16. led 2012

@vendulav22 Asi máš namysli MUDr. Liškovou, za mně tam byla a zažila jsem ji na vizitách často, ale zdála se mi v pohodě, jednou jsem ji požádala sama o pomoc a byla ochotná, ale bylo to marné, protože holka byla nesavec a ztvrdly jsme tam pět dní, jelikož nepřibírala...sestry pomáhaly jak se dalo, přikrmily na požádání, pak mi i půjčili medela kalíšek, kterým jsem malou dokrmovala vlastním odstříkaným mlékem. Jak se ukázalo posléze, malá je celkově hypotonická, takže moje radost nad tím,jak mě naučí na Fifkách kojit mi mírně zkomplikovala...

S druhým porodem váhám, zda znovu na Fifejdy anebo raději do Poruby, kde mi už jako zkušené druhorodičce bude asi víc vyhovovat ten systém běžícího pásu. HLavně minule jsem na Fifkách měla ohromné štěstí na nadstandart,protože po celkem výrazné ztrátě krve jsem byla sotva schopna se došourat na wc, na obědy ve společné místnosti bych první tři dny asi ani nedošla jak se mi motala hlava 😝

vendulav22
17. led 2012

Mi se spíš netvořilo dostatečně mléko. Techniku kojení a správný postup tam vysvětlovaly i sestry na šestinedělce v tom jsme problém neměly 🙂 Doma už to bylo sice lepší ale i tak bez příkrmu se malá neobešla. Věří že by Ti na fifejdách oběd donesly i na standartní pokoj. je to i o domluvě.

slucky
6. bře 2012

ahoj, nějaká čerstvá zkušenost..ohledně přístupu personálu, zda je možno měnit polohy při druhé době porodní a zda podporují bonding?
Díky

m.o.u.s.e
7. bře 2012

Tady jsou k vidění nejnovější informace z února 2012 http://aperio.cz/145/porodnice-ostrava vyplývá z nich, že změna polohy při porodu možná je a bonding podporují.

zuzmen9
18. dub 2012

Já rodila na fifejdách a musím říct že je to tam super.Dokonce jsem tam ležela i na udržování 21 dní a nemůžu si stěžovat.Snad jen na jídlo i když někdy vařili skvěle.Díky bohu že můj porod trval pouhých 45 minut.A mám doma krásnou dcerušku.

worvan
6. črc 2012

Ahojky po dlouhé době tady čtu komentaře na porodnice a chtěla jsme taky vám napsat svůj názor já sice jsem rodila před osmi lety ale už nikdy vživotě a to jsem rodila vporubě na fakultni porodnici ten přistup lékařů a sester to se neda popsat já jako prvorodička jsem spala na přistylce na chodbě ☹ prostě a nezajem jak lekařu a tak i sester a ted čekam po osmi letech chlapečka a opravdu zvažuji nad fifejdskou porodnici rodila tam moje kamaradka a byla jsem sni a nemužu jsi to vynachvalit dokonce suprova pani doktorka mě pustila sni fakt je to o něčem jinem uplně ne jak vPorubě.Tam vPorubě opravdu to tam beru jak na běžicim pase 😝 😝 ne opravdu fifejdska porodnice se mi mooc libila a chci se tam dostat taky rodit

zofinecka
6. črc 2012

@worvan já tam rodila před 2 lety a naprostá spokojenost a první jsem taky rodila v Porubě a nikdy v životě. Jestli budu rodit po třetí tak zase fifejdy 😵

monisek26
23. črc 2012

zdravím holky byla jste některá na fifejnách na 3D?všude marně hledám kolik stojí záznam na dvd+fota.díky za rady 🙂

lucenek
23. črc 2012

@monisek26 já cca před 4 mi lety za 750 tak tam cinkni

maximka33
17. kvě 2013

holky, nečekaně jsem byla hospitalizovaná na Fifejdách. naštěstí nic vážného, plodovka to nebyla. ale musím pochválit personál i prostředí, je to tam moc pěkné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru