Porodnice Ostrava Fifejdy. Máte zkušenosti?

gabina26
13. únor 2009

Holky, je tady některá, která rodila v městské nemocnici Ostrava Fifejdy? Podělte se prosím o zkušenosti a zážitky... nejen já budu vděčná... 🙂
Hledala jsem diskusi na toto téma, ale bezúspěšně...

zabka82
7. bře 2011

Tak taky se přidávám k těm co rodili na Fifejdách. A teda moc spokojenost. Syn bohužel nesestupoval a tak pan primář okamžitě rozhodl o císařském řezu. Vše proběhlo bez komplikací - manžel byl u porodu, fotil, natáčel - a já doufám že i ted to bude vše ok. Už mám domluvený termín opět na císařský řez, tak jsem zvědavá v jakém stavu to tam je. Ale předporodní mě moc nezajímá, páč stejně rodím na porodním sále v celkové anestézii 😀 . A nepředpokládám že na šestinedělí se něco změnilo - co se vybavení týče. Ale já tam jdu hlavně proto že pan primář je můj gynekolog a bude mě i rodit. A sestřičky na šestinedělí taky byly v pohodě. Akorát mě mrzí ty návštěvy, které tam jsou jenom hodku dopo a hodku odpo.

petaov
8. bře 2011

@zabka82 Když jsem tam byla předloni za kámoškou na návštěvě, tak byly návštěvy od 15 do 17 h. Teď by to tak taky mělo být na většině oddělení.

zabka82
8. bře 2011

@petaov no nevím, ale kéééž by.ale já právě rodila v roce 2009 a to tak nebylo. Oni maj i na stránkách jejich napsané že návštěvy jsou hodinu dopo a hodinu odpo , jinak na všech oddělení je zase jenom dvě hodinky odpoledne. Což by pro mě bylo lepší, páč manža bude chodit do práce a babi bude hlídat malého, tak by mohli odpo chodit za mnou na ty dvš hodinky. uvidíme. jdu dneska na poradnu, tak se tam zkusím zeptat sestřičky, ona tam taky pracuje

zabka82
8. bře 2011

@petaov a ty se taky chystáš porodit na Fifejdách? máš krásný datum porodu - takové jsme měla u syna ale nakonec jsme rodili o čtyři dny dříve. ALe bylo to super období, kdy jsem hned po příchodu domů, chodila s malým ven tady do parku, bylo už teploučko tehdy a tak jsem byla více venku než domal. Ted jsem zvědavá jak to zvládnu i s tím malým raubířem co mám doma. Ale tak ten se snad spokojí s motorkou nebo pískovištěm 😉

petaov
8. bře 2011

@zabka82 Jo, chtěla bych rodit na Fifejdách, i když na prohlídce porodnice jsem tam ještě nebyla. Na kurzy chodím do Vítkovic a tam rodit určitě nechci, protože je to tam předražené (jen kurz vyšel levněji) a taky uvažuju o darování pupečníkové krve a to tam nedělají. Fifejdy mám kousek od baráku. Mamka pracovala ve Fakultce, tak mě přemlouvá, ať jdu rodit tam. Zajdu se tam mrknout na porodnici, ale pokud budou mít na Fifejdách volno, až to na mě přijde, tak bych chtěla jít tam.
Ohledně těch návštev jsem se dívala na jejich stránky a mají tam napsané od 3 do 5, ale že ARO a JIP to mají jinak. To už visí přímo v té budově. Tak se na to zeptej, když tam jdeš.
A chtěla jsem se zeptat, když už si tam rodila, jestli dávají nemocniční noční košili, nebo si musím ničit svou? Vím, že ve Fakultce dávají a mění ji, jak často chceš, ale ve Vítkovicích musíš mít vlastní.

petaov
8. bře 2011

@zabka82 U toho císaře máš fajn, že už znáš termín. Kdy jdeš na to? 🙂
A tu celkovou anestezii sis zvolila sama?

zabka82
8. bře 2011

@petaov tak noční košili nám při návštěvě porodnice kdy jsme set tam byli podívat řekli, že nedávaji na šestinedělí, ale já měla takovou zkušenost, že mi ji dali vždy když jsem si o ní řekla. Měla jsem sice svoje noční košile, ale podle mě tam bylo přetopeno, ještě když mi donesli malého, tak vždy zavírali okna, což jsem nepochopila, když venku tehdy i když byl duben chodili lidi v krátkých rukávech. No tak jsem se hodně potila, tak jsem chtěla nové košile. Vždy mi ji sestřička b ez řečí donesla. Tak nvím jak to tam bude ted. můžu ti pak napsat.
No ani nevím jestli je fajn vědět datum porodu - pro mě spíše lepší kvůli malému, páč vím kdy tu má přijet babička hlídat, aby zase mohl býýt manžel u porodu. A kdy jdu na to tu nechci napsat, kdyby náhodou holky z naší diskuse nakukli a ony to nevědí, prakticky to neví nikdo jenom já s manželem a tchýně. Pro všechny to bude překvápko tak jako to co čekáme A celkovou anestezii jsem si zvolila sama, ale byla mi doporučena, páč už jsem měla tkaové bolesti že jsem si myslela že jdeme rodit, ale malému se nechtělo. Pro mě bylo utrpení vydržet ležet na lůžku rovně na sále pri kontrakcích, a neumím si představit žed bych musela v nějaké poloze kvůli epidurálu vyržet třeba jenom dvě minutky. No a popravdě bcch to asi nedala psychicky vidět - i když vím že to nevidí člověk - jak tě operují. Takže ted taky volím celkovou anestezii. Jsem ráda že malého aspon mohl hned vidět a pochovat si manžel a ted to snad taky tak bude.

petaov
8. bře 2011

@zabka82 Tak držím pěsti, ať je to podle Tvých představ. Pak určitě napiš, jaké to tam teď je, když je ta rekonstrukce a tak vůbec... 🙂

lima
8. bře 2011

@petaov - díky za info jen se už vidím jak se snažím jet na poslední chvíly a ještě si volám kde je místo 😀

lima
8. bře 2011

@zabka82 - taky držím palečky aby bylo všechno OK 😉 a i já se budu těšit na nějaké aktuální info 🙂

misana
8. bře 2011

Ahojky holky,tak já jsem tam rodila podruhé v červenci a návštěvy byly pořád stejne.Hodinu dopoledne a hodinu odpoledne.A košili jsem dostala kdykoliv,když jsem si o ni řekla! Škoda,že rekonstrukce nebyla o rok dříve,ale i tak jsem byla moooc spokojená.Rodila jsem tam podruhé po sedmi letech a zase jsem byla moooc spokojená.Možná,že ted i trošičku více! 😉 Držím Vám moc palce!!!!
😉

jankabry
9. bře 2011

ahojky holky,

tak já jsem byla původně rozhodnutá rodit ve Vítkovicích. Dneska se tam jdeme s manželem podívat, i když já už to tam znám - ležela jsem ve 30tt 14dní na gynpor a chodila jsem na porodní sál na monitor 🙂 ale byla jsem tam tak strašně nespokojená, že i když vím, že na gynpor odd. stejně nepůjdu, tak mě to přeci jen trošku děsí ☹ zvláště když se už objevují strachy z porodu 😅 fifejdy jsou pro mě noční můra na všech odděleních včetně gynekologie, ale tak byla jsem tam dávno a tak ty vzpomínky nejsou tak čerstvé no 😅
chtěla jsem se ale první na fifejdy podívat, kouknout na sestřičky, jak to tam funguje a tak .. ale je tam ta rekonstrukce :-/ Já mám termín sice až 17.4 ale malý je o 3týdny větší a tak budu asi muset na vyvolání dříve .. no to se ještě uvidí ..
Můžu tam zavolat, ale pokud máte někdo nějaké žhavé info nebo tak, bude to určitě lepší 😉 😎 díky moc!!!

lima
9. bře 2011

Tak neustále sleduji nějaké žhavé aktuální info 🙂 ta rekonstrukce je pro mě fakt noční můra 😝
@jankabry já tam naposledy rodila v prosinci 2007 a fakt přístup personálu super s toho vůbec nemám strach 😉

petaov
9. bře 2011

Já jsem tam dnes volala, protože jsem si chtěla prohlédnout porodnici, tak bohužel to teď v době rekonstrukce nejde. Ptala jsem se i na tu noční košili, tak na porod půjčují jejich, ale na šestinedělí mám mít svou 😒 , tak si asi zajdu koupit nějaké obyč tričko, než si ničit svoje noční košile. Zase mě sestřička upozornila, že si pak musím předem zavolat. Takže, jestli budou mít plno, tak nakonec pojedu do Fakultky. Snad ta rekonstrukce brzy skončí.

misana
9. bře 2011

Tak spravně ty košile maji byt vlastní,ale na pozadani daji.Jsem mela svoje,ale nějak jsem neodhadla velikost,a přes prsa jsem ji mela malou.Netušila jsem,že je budu mit pak až takove 😀 Tak jsem pak nezapla knoflíky.

@petaov a když tricko,tak doporučuju hlavne na knofliky 😉 A držím palce 😉

lima
9. bře 2011

@petaov no já právě četla na jejich stránkách že komplet ta rekonstrukce má být až v polovině května 😢

lima
10. bře 2011

@ivett25 tak v úterý byl termínek tak budu vyhlížet nějaké info 😉 a pokud si ještě 2v1 tak držím palečky ♥

ivett25
10. bře 2011

@lima, tak jsem pořád doma a 2v1! 😖 Nějak se našemu mimi nechce ven, v bříšku je asi teplíčko a moc dobře.
Jinak info z Fifejd mám. Jezdíme tam každý týden na KO a mudr. výpovědi stáhli, takže se jede ve starých stopách. Byli jsme tam ale v pondělí a zrovna se bourali nadstandartní pokoje, takže kravál neskutečný. Snad to brzy dají do kupy. Bohužel k mému pobytu se to už nestihne. Všechny mudr. a sestřičky byly zatím moc příjemné a hodné. 🙂

lima
11. bře 2011

@ivett25 - nevěš hlavu o víkendu má být krásně 😉 tak třeba to klapne 🙂 a jak už jsem psala držím palečky ať jste oba v pořádku a porod jak z rychlíku ♥

kulishek
13. bře 2011

Ahojky holky... 🙂
Já jsem z Hlučína, ale co jsem všechno slyšela o porodnicích tak FN Poruba je sice vybavením asi nejlepší, ale nejde jen o to co si budeme povídat, přístup personálu taky hraje velkou roly, takže volím asi Vítkovice... Jen jsem se tak chtěla zeptat na předporodní kurz, kdy tam asi mám jít se objednat 🙂 díky hezké těhulkování ♥

lima
13. bře 2011

@kulishek já jsem taky z Hlučína 😀

kulishek
13. bře 2011

@lima 🙂 tak to třeba jsme kousek od sebe 🙂 😉 Já jsem z Rovnin

zofinecka
13. bře 2011

Ahoj holky, tak já taky rodila na Fifejdách a narpostá spokojenost. Rodila jsem ve 37tt a malému padaly ozvy a pořád někdo chodil kontrolovat a neustále mě kontrolovali na monitoru. 😉 První dítě dceru jsem rodila na FN a nikdy už bycvh tam nešla. Vůbec nám nevysvětlili kojení a vždy když jsem něco potřebovala tak sestry byly protivné a neochotné ☹

lima
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petaov
14. bře 2011

@kulishek Ahoj. Já chodím na kurzy do Vítkovic. Na jejich stránkách píšou, že se máš hlásit na kurzy mezi 28. a 32. týdnem. Je tam i telefon, kam zavolat. Kurz stojí 550 kč a je v něm 6 lekcí (včetně prohlídky porodnice). Já se tam hlásila v 31. týdnu a hned od 32. jsem tam začla chodit. Jedna lekce trvá dvě hodiny. Musím říct, že to vždycky strašně uletí. Sestřička, která to vede je moc příjemná. Takže můžu jen doporučit 🙂 Příští týden už mi zbývá poslední lekce a bude mi to docela chybět.

kulishek
14. bře 2011

@petaov 🙂 děkuji moc za odpověď mrknu na stránky 😉

1luciferka1
14. bře 2011

@petaov chtěla jsem se zeptat na ty kurzy ve vítkovické porodce - v který den a hodinu jsou? vím, že fakultka je má v pondělky a to mi nevyhovuje...

petaov
14. bře 2011

@1luciferka1 Já chodím každý čtvrtek od 12:30 do 14:30. Myslím, že některé byly i v úterý, ale ty začínaly až teď někdy v březnu (nebo teprv začnou, to nevím..), takže už bych je nestihla dochodit.

1luciferka1
15. bře 2011

@petaov díky, zavolám si tam a objednám se, maj to tam fakt levné ty kurzy, oproti třeba fakultce kde to stojí 1000Kč 😝 ale pořád uvažuju, kde nakonec rodit....fifky jsem měla před sedmi lety a už tam nechci, komunikace doktorů byla taková nijaká, doktor na mě koukl u příjmu- o půlnoci a pak došel až v sedm ráno, aby mi oznámil, že na epidural je už pozdě, pak mě napojili na monitor a trvalo jim hodinu než mě přišli odpojit, protože zrovna rodili...a porod taky nic moc, jedna sestra mi skákala po břiše, po porodu jedna došla, že zajdem do sprchy abych se vyčůrala a za deset minut došla jiná a vycévkovala, že není čas....nebyl to nějaký horor, všichni jsme to bez újmy přežili, ale tentokrát bych chtěla něco jiného 😉 ale na šestinedělí super sestřičky, to jo, pomáhaly s kojením, když mi zatvrdlo mlíko, tak semnou v noci rozmasírovávala prsa a dávala obklady, malou mi uklidnili když dvě hodiny v kuse brečela a já nevěděla co s ní... 😵

petaov
15. bře 2011

@1luciferka1 Ve Fakultce a na Fifejdách ty kurzy stojí sice 1000 kč, ale máš tam krom teorie i cvičení a plavání. Mi se cvičit nechtělo a do plavek už se nevlezu. Ve Vítkovicích je to celé 2 hodiny jen o povídání (plus video o porodu a kojení), ale mi to tak vyhovovalo. Samozřejmě jsme nacvičovaly i dýchání u porodu a jak má partner masírovat 😉
Já taky pořád nevím, kde rodit, ale nějak mě to táhne na Fifejdy. Ve Fakultce se bojím, že mě pustí brzo domů a že si neporadím s kojením. Mimčo je pořád v poloze KP, takže to bude asi císař, nevím...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru