Porodnice Ostrava Poruba. Byly jste spokojené?

cara.m
10. říj 2010

Viděla jsem tady diskuze na porodnici Fifejdy a Vítkovice, ale přímo na Porubu ne. Můžu se zeptat, těch co v Porubě rodily tento rok jak byly spokojené? Jsem rozhodnutá pro Porubu. Vím, že někdo ji chválí jiný nadává. Dle mě je to vše o lidech ať rodíte tam či tam. Záleží, na koho člověk narazí. Tak by mě zajímaly čerstvé zkušenosti maminek. Děkuji.

lena.k
19. únor 2012

@lucenek diky

andelka
21. únor 2012

Ještě se chci zeptat - oddací list, musí být originál, ověřená kopie nebo stačí normální kopie - ofocená?
A slyšela jsem že se prý za tatínky od 1.3. neplatí.
A je to pravda s těmi návštěvami, že jsou na pokojích 15-18h?
Na stránkách jsou pořád stejné informace..

maciik
21. únor 2012

@andelka uz by mely byt ty navstevy tak dlouho?ja jsem rodila v kvetnu loni a byly na pokoji jen hodinu,coz bylo (je) strasne malo podle me.jeste kdyz clovek bydli pomalu hodinu jizdy autem daleko ☹

andelka
21. únor 2012

@maciik no psala to o stránku marketka.27 - že to je od února. "Za mě" byly taky jen hoďku.

marketka.27
21. únor 2012

@andelka Oddací list - já jsem měla ověřenou kopii, originály nikdy nikam nenosím, ale obyčejná kopie matrice asi nestačí. Odevzdala jsem ho na příjmu a vrátili ho manželovi na matrice v Porubě, když se stavoval pro rodný list.
@maciik Od 7.2. jsou od tří do šesti. Bylo to nějaké rychlé rozhodnutí, ani sestry o tom některé nevěděly.

andelka
22. únor 2012

@marketka.27 díky moc za info 🙂 ty návštěvy by byly super. A oddací list kopii mám, tak ji necháme ověřit.

maciik
22. únor 2012

@marketka.27 tak snad jim tohle rozhodnutí vydrží 🙂

andelka
22. únor 2012

A ještě dotaz: 😅 nevíte jestli si můžu vzít nějaké svoje oblečení na mimčo? Je super že poskytují jejich, ale já jsem byla z některých kousků dost nešťastná (hlavně z košilek a nerozepínacích dupaček). 😅

zuzkkkaaa
22. únor 2012

@andelka Já myslím, že si vzít uričtě můžeš, ale teda já byla dost z oblečením celkem spokojená, žádný roztrhaný věci z 60 let, jak třeba ve Vítkách 😉 mají celkem nový oblečky. Však skus vzít a uvidíš, zase takhle je výhoda, že můžeš mimi každej den převlíct a nemusíš pak doma prát 😀 😀

Joo a oddací list, jsem měla obyčejnou kopii a asi to i stačilo, vyřizoval to Mara, zatímco já skoro rodila 😀

andelka
22. únor 2012

@zuzkkkaaa jj, to jako byly pěkné, čisté, v pohodě, ale šílela jsem z toho, jak do toho děcko "umotat" 😀 tak že bych si vzala svoje zavinovací bodyčko, košilku, overalek, prostě ať je to jednodušší.
Doma se musí prát tak jako tak, starší toho umaže... 😅
U nás to taky vyřizoval muž, ale už si to nepamatuje.

zuzkkkaaa
22. únor 2012

@andelka No bylo to docela v pohodě, byla tam košilka na rozepínání a dupky, ale bylo to dole hned 😉

andelka
22. únor 2012

@zuzkkkaaa já vyfasovala takovou tu na vázání někde na ramenou a dole se to nějak zahrnovalo, no děs.

marketka.27
22. únor 2012

@andelka To oblečení tentokrát vypadalo fakt o moc líp, než před 2,5 lety 🙂

andelka
22. únor 2012

@marketka.27 tak se nechám překvapit a kdyžtak mi návštěva donese 🙂

marketka.27
24. únor 2012

Jo a doporučuju vlastní termosku na čaj, druhý den už byla jen jedna teromoska/pokoj.

andelka
24. únor 2012

@marketka.27 jj, taky mi přinesla návštěva, a flašku na vodu. 🙂

Jo a našla jsem zápisky z minulého předporodního kurzu a mám tam záznam, že oddací list stačí obyčejná kopie 🙂

petrushka32
26. únor 2012

@andelka oddací list jsem měla obyčejnou kopii, jo a jestli chceš vem si kosmetiku na mimi, teda oni ho umyjí svojí,ale na namazání je jen krém na dupku, takže nějaký olejíček..

andelka
26. únor 2012

@petrushka32 já nevim, malého nemažu ničím, tak ani nevím co si vzít. Na dupku jsem si nebyla jistá jestli jo nebo ne, ale když ten tam mají...
to je fajn že stačí obyč, tu mám 🙂

magi.b
3. bře 2012

Ahoj, nevím,jestli na to už někdo neodpovídal, ale návštěvy by už měly být delší, už v lednu sestry říkaly, že nová návštěvní doba začne platit každým dnem... jo a oblečky pro mimina mají nové - bílé košilky na knoflíky a dupačky, takže s oblíkáním žádný problém nebyl. Tak ať to dobře dopadne, andělko, budeme na vás myslet... a snad bychom se mohli ještě vidět, než porodíte, co? Nechcete se někdy projít směrem k nám?

andelka
3. bře 2012

@magi.b dík, ty návštěvy by byly super - sice nečekám procesí, ale aspoň se to trochu rozdělí 🙂
S oblečkama jsi mi udělala radost, aspoň je nemusím brát 🙂
No, mohli, my jsme teď byli nemocní, buď já, nebo H, nebo mamka...v pondělí jdu dopoledne na bazárek do Krtečka 🙂

magi.b
4. bře 2012

No, já dopoledne nestíhám, jsem ráda, že uvařím, a i to je někdy bojovka (malá mi řve na rukách, Ondra si chce hrát a moje levá ruka vaří....), takže chodíme ven jen odpoledne...
Co se týče návštěv, mi ta hodina úplně stačila. Obě děti mi za celý den nejlépe spaly právě v návštěvních hodinách a jakmile se za návštěvou zavřely dveře, začaly zase ječet, takže jsem si neodpočinula🙂

andelka
4. bře 2012

@magi.b 😅
Já můžu i jindy, ven chodíme taky spíš odpoledne. Takže napiš sms a domluvíme se. Jak to bude vám vyhovovat.
No už jsem zvědavá jaké to tam bude, ta hoďka mi přišla málo. No ještě tak týden vydržet a pak ať se narodí kdy chce. 🙂

finezuza
5. bře 2012

Sice to tady nepatří, ale jsem z Poruby a potřebovala bych poradit dětskou doktorku tady v Porubě. Ke komu chodíte s dětmi a jste spokojeni? Je pravda, že musím mít už domluvenou Mudr. než půjdu rodit? Díky.

andelka
5. bře 2012

@finezuza jj, nejlepší je mít domluvenou Dr po 30tt - jít s epodívat jak to tam vypadá a tak. Já uspěla až u čtvrté...u jedné se mi nelíbilo prostředí, jedna nebrala, na třetí nebyly nic moc reference...chodíme ke Králové u Bohemky, a jsem spokojená moc moc.

tyrisa
10. bře 2012

@finezuza Já chodím k Dr Zemanovi a jsem moc spokojená.

magi.b
12. bře 2012

Já chodím do Pustkovce k Dr. Silberové, má všude vynikající recenze... podívej se na www.znamylekar.cz. Sice mám k ní jednu výtku, zapoměla nás poslat na kyčle u prvního dítka (mysleli jsme, že se zkontrolovala ona a je to OK, proto nás nikam neposílá), ale jinak je velmi pečlivá a vždy ochotná poradit i po telefonu. Sestřičky jsou taky super.

tyrisa
14. bře 2012

Dnes na prohlídce v Porubské porodnici....jsem nadšená a rozhodnutá tam rodit.Návštěvní hodiny prodloužili takže jsou od 15-18hod, Zrušili poplatek za tatínka u porodu,takže je to zadarmo,mají minimum nástřihů hráze,takže hurá na epino a pokoje porodní i šestinedělní krásné.Doufám,že nechytím nějaký otrávený personál a porod si konečně užiju.Jupí .-)

lucie...
14. bře 2012

@tyrisa ahoj, kdy máš termín? Já přemýšlím kde rodit a Porubu mám nejblíž. Tatínek je tam zdarma? To je fajn 🙂 . Na prohlídku se musím objednat nebo mají nějaké návštěvní hodiny pro těhotné? 😀 Díky za info.

tyrisa
15. bře 2012

@lucie... Ahoj,TP mám 25.6.Tatínek je tam opravdu zdarma,což mě absolutně nadchlo🙂Myslím,že se musíš objednat telefonicky.Já jsem tam šla s kamarádkou a ona tam volala a hlásila 2 os.

cara.m
autor
15. bře 2012

@tyrisa tak to je super, že prodloužili návštěvní hodiny 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru