Porodnice Ostrava Poruba. Byly jste spokojené?

cara.m
10. říj 2010

Viděla jsem tady diskuze na porodnici Fifejdy a Vítkovice, ale přímo na Porubu ne. Můžu se zeptat, těch co v Porubě rodily tento rok jak byly spokojené? Jsem rozhodnutá pro Porubu. Vím, že někdo ji chválí jiný nadává. Dle mě je to vše o lidech ať rodíte tam či tam. Záleží, na koho člověk narazí. Tak by mě zajímaly čerstvé zkušenosti maminek. Děkuji.

ange_de_la_morte
22. čer 2012

@gabina26: velice děkuju za objasnění 🙂 zase mně to o krok blíž posunulo k tobu že chci rodit v Porubě, ale času mám ještě dostatek, budeme rodit v lednu ( popřípadě v prosinci) takže do té doby ještě času 🙂 🙂 taky přeji pohodový porod, ty už to máš za chvilku 🙂 🙂

finezuza
18. črc 2012

Diskuzi jsem nečetla, ale z vlastní zkšenosti vím, že se píše spíš kritika než chvála. Proto bych chtěla fakultku velmi pochválit. Dloho jsem váhala kde rodit, moc se mi do Poruby nechtělo, spíš byly negativní reakce, že je tam nepříjemný personál a rodí se tam jak na běžícím pásu. Já měla asi to štěstí, že vše bylo perfektní. Opravdu si nemůžu na nic stěžovat. Porod byl vyvolávaný, začala jsem rodit večer a na porodních sálech jsem rodila tu noc jako jediná. Péče dobrá, cokoliv jsem si přála, bylo vyhověho, porod byl náročný a nakonec i komplikovaný a stejně jsem nakonec skončila na císaři. I když rozhodntí přišlo v poslední chvíli, jinak prý by museli malou křísit. Takže díky zkušeným doktorům nedošlo k neštěstí, kdyby mě nechali tlačit dýl, těžko říct, jak by to dopadlo. Na JIP taky dobrý a šestinedělí v pohodě. Sice jsem skoro vůbec sestry neviděla, ale taky jsem je nepotřebovala a když jsem potřebovala léky na bolest, vždy okamžitě reagovaly. Sestry s dětského byly milé, odpovídaly na otázky, malou si vzaly na první noc, kdy jsem ještě nezvládala po operaci, a fakt nemám co vytknout. Prostředí pěkné, čisté, jídlo se taky dalo jíst, manžel byl u mě i mimo návštěvy, nikdo nebzeroval, konec návštěv, okamžitě odchod. Takže za mě ano a to jsem taky ze zdravotnictví (dlouhé roky jsem pracovala v zahraničí, a jsem na tyto věci docela náročná) a určitě až jednou půjdu znovu rodit, budu volit opět Porubu.

janeyzelvicka
20. srp 2012

Já jsem si včera přinesla z fakultky Barborku. A byla jsem maximálně spokojená, při porodu jsem měla výbornou PA, doktor i ona se mnou konzultovali vše, co chtěli udělat (píchnutí vody, nástřih - když jsem nástřih odmítla, nedělala ho), a na šestinedělí doktoři i sestry taky ochotní a milí. A nejen oni, i uklízečky, všichni klepali než vešli do pokoje, zdravili - on by to měl být samozřejmě standard, ale co tak slyším, ne ve všech nemocnicích to zatím takhle vypadá. Fajn byl taky rozvolnělý režim návštěv (když jsem řekla kamarádům, že návštěvy jsou od tří do šesti, přišli samozřejmě v šest 😝 a mohli v pohodě ještě půl hoďky zůstat, tatínek od spolubydlící maminky přetahoval i hodinu a taky v klidu).
No a úžasné bylo, že všichni doktoři, co jsem potkala, ať gynekologové nebo pediatři, byli mladí a pohlední chlapi 😀 😀 😀

andelka
20. srp 2012

@janeyzelvicka ahojky, na tebe jsem zrovna nedávno myslela 😵 kamarádce se včera na fakultce narodilo mimčo, taky byla spokojená 🙂
Blahopřeju k Barborce, ať jste obě zdravé a spokojené a vše jde jak má 😵
Nepamatuješ si jak se jmenovala PA?
A s těmi mladými Dr máš pravdu 😀

janeyzelvicka
20. srp 2012

@andelka A nejmenuje se kamarádka náhodou Katka?
PA se myslím jmenovala Vladana Vykoukalová, a rodil mě dr. Mladěnka 🙂

andelka
20. srp 2012

@janeyzelvicka jmenuje 🙂 moje PA byla Vendula, ale taky perfekt. A rodily mě 2x ženy (teda spíš jen koukaly), já bych chlapa asi nedala 😅

janeyzelvicka
21. srp 2012

@andelka Já mám nějak, co se týče gynekologické oblasti, štěstí na chlapy 😀 on taky jen přihlížel a pak štupoval 😀 a přitom jsme i fajně pokecali 😀
tak jestli je Katka a má teďka první mimčo, Kryštofa, tak mě střídala na pokoji 🙂 pokud je to ona, tak ji pozdravuj. Hehe, to by byla fajná náhoda 😅 😅

andelka
21. srp 2012

@janeyzelvicka je to ona 😵 pozdravím. Chtěla jsem se za ní stavit, ale musela bych s Domčou a ten je po očkování, tak si počkám až budou doma 🙂 bylo by to ale fajn, vrátit se na místo činu. Pro mě byl druhý pobyt v porodce jak dovolená v hotelu 😅
Mi tam nakonec taky přišel doktor, Segeťa, naštěstí jen zkontroloval a šel, tak těch pár minutek jsem přežila a pak už to bylo fajn. Je zajímavé, že mám doktora gynekologa, ale při porodu mě to vadí. Podruhé jsem na NT měla doktorku a též mi to přišlo lepší. Já jsem asi taková přírodní žena - v téhle oblasti mám radši babinec 😀

janeyzelvicka
24. srp 2012

@andelka To je dobré, znám v Ostravě pár lidí, ale zrovna narazím na takové propojení 😅 už ji pustili domů?
Já byla teďka v Porubě spokojenější než s Kikou ve Vítkách, ale dovolenkovější to bylo u Kiky - ta furt spala (žloutenka 😎) a občas se najedla, zato teď Barča byla docela v porodce neklidná - nevím, čím to, doma je pohodářka.
Co se týče chlapů / bab, tak je mi to nějak jedno, i když jsem jinak stydlivý člověk... 🙂

andelka
25. srp 2012

@janeyzelvicka pozdravuje tě taky 🙂 j, pustili je ve středu. Asi za 14dní se za nima půjdu kouknout 🙂 já už mám doma velkého kluka 😀
Já jsem si to podruhé víc užila tím, že porod byl lepší než první a že to bylo podruhé, takže jsem byla v pohodě a ne nervní prvorodička 😅 vzpomínám na to jak na dovču 😀

martin15
31. srp 2012

@shaula V tom roce 2008 to přesně takhle probíhalo. Já osobně bych podruhé volila Vítkovice.

cara.m
autor
20. led 2013

Holky co jste rodily v Porubě v této době. Jaká je nyní doba pro návštěvy na pokoji?

andelka
21. led 2013

@cara.m 15-18h 😉

cara.m
autor
21. led 2013

@andelka super, dekuji! Kdyz jsem rodila poprve, navpokojich to byla jen hodina.

andelka
21. led 2013

@cara.m jj, to se změnilo. Taky když jsem rodila prvně tak to bylo jen hoďku a další venku. Takhle den lépe uteče.A stihne se víc návštěv vystřídat, nemusí všichni ve stejnou dobu, dobře se to rozloží.

cara.m
autor
21. led 2013

@andelka jj bude to hned lepsi. A jak s malymi detmi? Pusti je tam?

andelka
21. led 2013

@cara.m no, pustí. Někdy ale bohužel..někteří lidi nemají soudnost a neberou ohledy na spolubydlící a sestry neřeknou nic, bo nemají pravomoc. Na mém pokoji bylo děcek až až, ale můj tam nemohl, byl zrovna nemocný, viděla jsem ho jen v "předsálí". Jako ty dlouhé návštěvní hodiny jsou super, ale mělo by se to nějak korigovat. Když je u jedné rodičky celou dobu 8lidí s malýma dětma, tak to na regeneraci té druhé moc nepřidá, nedá se zajít ani na záchod 😖

cara.m
autor
26. led 2013

@andelka nooo to je jasní, všeho moc škodí 😒 já vím, že když jsem rodila já, tak na dveřích oddělení bylo napsáno, že dětem do 10 let návštěvy nejsou dovoleny, já to respektovala ale u kolegyně bylo přesně taky vždy lidí jak myší a přitom bylo taky napsáno, že na pokoji max. lidi. Teď mi jde o to, jestli mě bude moci navštěvovat syn nebo si mám vzít raději nadstandard.
A ještě se chci zeptat, před chvílí jsem koukala na seznam do porodnice. Mám pocit, že tam přibyla noční košile od minula. Oni už nedávají erární?

andelka
27. led 2013

@cara.m dávají, ale je možné že dojdou. Takže pro jistotu jednu vlastní. Já jsem ale měla pořád svoje, cítila jsem se lépe.
Syn k tobě klidně může, ndst mít nemusíš.

maruska221624
17. črc 2013

ahojky holky fakultní nemocnici v porubě je nejlepší, mužu moc doporučit, měla jsem sní velmi skvělou skušenost a s i předporodním kurzem, který byl taky velmi skvěli pro prvorodičky to je nejlepší ,která se bojí tak na kurzu srach odejdet
a naučí vás dost fakt .jestli chcete další informace napištemi

domka1
18. črc 2013

Rodila jsem ve fakultní nemocnici minulý čtvrtek plánovaným císařským řezem, byl to můj 2. císař a byla jsem nadmíru spokojená. Doktoři i sestry strašně příjemní,sestry na novorozeneckém byly strašně ochotné,nic nebyl problém. Opravdu jsem ráda,že jsem si vybrala Ostravu Porubu! Doporučuji!!!!!!

kacased
17. bře 2014

Holky nerodil nekdo v posledni dobe CR v Porube?

curdibilka
19. dub 2014

Já teda přidám starší zkušenost (4 a půl roku), kdy jsem tam rodila dceru. 🙂 Byla jsem s přístupem celého personálu nadmíru spokojená. Můj porod byl rychlý, přijeli jsme ráno po sedmé hodině, sestřička na příjmu mi natočila monitor a pak mě převedli nahoru na připravovací pokoj a poté na porodní pokoj, kde se dcerka v 8:41 narodila. 🙂 U porodu jsem měla i mediky, PA, jednu začínající dr. atp., takže tak 8 lidí a nic mi to nevadilo. 🙂 PA i dozorující dr. byli velice příjemní, bohužel nevím jméno ani jednoho z nich a šila mě ta začínající dr. a vše v pořádku, byla velmi citlivá. Na šestinedělí až na jednu nepříjemnou sestru všichni super, dr. příjemní a sestřičky reagovaly na každé zacinknutí, když mi třeba malá zvracela plodovku a já nevěděla, co dělat, opravdu nemám jedinou výtku. 🙂 Ráda na porod i celý pobyt ve FN v Porubě vzpomínám a jestli budu ještě někdy rodit, tak zase beru Porubu. 🙂

lena.k
1. srp 2014

Ahoj, v pondeli budu opet rodit v Porube. Kdyz jsem rodila v unoru 2012, tak navstevni hodiny byly od 16 do 18 na pokoji. Ted jsem koukala na jejich www a maji napsani na pokoji do 17 a pak uz mimo pokoj. Tak jsem zmatena, oni to zase zmenili zpatky, nebo to nemaji na www aktualni?

andelka
1. srp 2014

@lena.k já mám pocit že když jsem rodila já, v březnu 2012 tak návštěvní hodiny byly 14-18 na pokoji a do 19h na "chodbě". Nebo možná do 17 na pokoji a pak venku, ale rozhodně to bylo dýl než hodina.

lena.k
1. srp 2014

@andelka no, prave, na zacatku roku 2012 to bylo urcite delsi a prijde mi zvlastni, ze by to zmenili na tech 16-18, tak to myslim bylo driv.

janeczkat
10. zář 2014

Ahoj, máte někdo nové zkušenosti s porodnicí v Porubě?Chci se jen ujistit, že půjdu do dobré porodnice a že se nic velkého nezměnilo 🙂

curdibilka
5. říj 2014

Holky, prosím, která jste rodila na Fakultce, mohly jste si vybrat polohu? Já jsme první dceru rodila klasicky na porodním lůžku/křesle, ale to mi moc nevyhovovalo, víc mi vyhovovalo klečet nebo dřepět - umožňují to tam, nevíte? Našla jsme na internetu, že tak můžete strávit jen první dobu porodní...

espada
7. říj 2014

@curdibilka já jsem měla těžší porod. Malá nechtěla ven a zkoušeli jsme vsechny možné polohy. Takže teoreticky ano. Ale zavolej si tam a zeptej se, ať to máš jisté.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru