Porodnice Ostrava Poruba. Byly jste spokojené?

cara.m
10. říj 2010

Viděla jsem tady diskuze na porodnici Fifejdy a Vítkovice, ale přímo na Porubu ne. Můžu se zeptat, těch co v Porubě rodily tento rok jak byly spokojené? Jsem rozhodnutá pro Porubu. Vím, že někdo ji chválí jiný nadává. Dle mě je to vše o lidech ať rodíte tam či tam. Záleží, na koho člověk narazí. Tak by mě zajímaly čerstvé zkušenosti maminek. Děkuji.

ia.
11. led 2012

@sussanne ahoj tak já myslím že co se týče porodu, jsou na tom obě porodnice stejně, porodní box, možnost epi, po porodu přisátí dítěte, 2h s ním na sále atd. Rozdíl bych asi viděla na 6N co se týče kojení. Já teda rodila pokaždé ve Vítkovicích a poprvé je člověk dost vyklepaný z kojení. Sestry jsou tam trpělivé. Nejprve chodily z novorozeneckého kontrolovat prsa, jestli se nalívají, dávaly rady, pomáhaly přikládat děti atdd....navíc za postelí byl telefon na novorozenecké a do dvou minut byla sestra u tebe. O Porubě jsem slyšela, že sestry pustí DVD o kojení a nazdar. Ve Vítkovicích se tomu opravdu věnují. Ano, holky mají pravdu, WC a sprcha není součástí pokoje, ale hned za dveřma, a pro jídlo musíš do jídelny, ale to mi teda vůbec nevadilo. Těšila jsem se, že se projdu po chodbě, poklajdám i s jinýma rodičkama a na pokoji nešel cítit pach s jídla...návštěvy jsou od 15-17, na nadstd.neomezeně, já jsem byla na polonads, byly jsme tam dvě a návštěvy od 9-11 a od 14-18.

andelka
11. led 2012

@ia. v Porubě je taky za postelí telefon 😉
O tom DVD je to pravda, ale prsa se taky kontrolují, i kojení kontrolují jak jde a je fakt, že pomáhají jen když je problém a člověk si řekne. Já jsem potíže neměla, ale spolubydlící ano. Ale nějak extra asi se nevěnují, to teda ne.
Ty návštěvy by mohly být delší, to teda jo.
Jídlo na pokoj bylo super, několikrát jsem jedla a přitom kojila 🙂 nechtěla bych nechávat mimi samotné.

ia.
11. led 2012

@andelka já myslím že ty porodnice jsou tak podobné, že to je jen o pocitu, příp. doporučení. U mě hralo význ. roli i to, že moje gynekoložka pracuje ve Vítkovicích a měla jsem ji u porodu..

andelka
11. led 2012

@ia. jj, v obou to jde 🙂 všude je něco a záleží na koho člověk narazí.
U mě zas hrálo roli to, že to mám nejblíž a že už jsem tam chodila na nějaké vyšetření, tak že to člověk zná tam už trochu. I na kurz jsem tam chodila, Vítkovice a Fifky bych měla daleko. Určitě ani jedna ostravská porodka není špatná volba. 🙂

marketka.27
12. led 2012

Mě teda s kojením "buzerovaly" v Porubě neúnavně, i přes můj chabý zájem přecházející v mírný odpor (bylo mi blbě, mlíko v nedohlednu, prostě radost se mnou pracovat 😀 ) se jim ze mě podařilo udělat řádnou kojící matku 😀, za což jim dík 🙂

marketka.27
1. únor 2012

V lednu se ve FNO nerodilo 😉 ?! Sem s novými postřehy, ať to stihnu přečíst 😀

petrushka32
5. únor 2012

Holky, tak přidávám zkušenost čerstvou s Porubou🙂 Rodila jsem tam před 6dny. Porodní sály super, vybavené, pěkné, soukromí.Porod-super porodní asistentka, super doktor (což je asi štěstí), nenastřihovali mě zbytečně, nechali mě natrhnout, hned jsem dostala malého na břicho, dotepal pupečník,..po ošetření malého mi ho sestra přiložila k prsu, ale nechtěl, tak jen olízl bradavku, pak nás nechali po dvě hodky s manželem na boxu samotné i s malým, ztlumili světlo a chodila jen sestra kontrolovat krvácení. Na šestinedělí-gynekologické sestry skoro se nezajímaly, nezájem o očistky atd..skoro jsem je neviděla.Taky dobře🙂 Sestry z novorozenců zlaté, chodily stále, jak denní služba tak noční, sledovaly jak probíhá rooming, malého mi samy první den přikládaly k prsu, protože mi to nešlo, hodně se věnovaly kojení, vše ukázaly, vysvětlily, pokecaly, díky za to, krásně jsme se rozkojili. Co se týče pokojů, jídla, vše super, na pokoji, wc, sprcha taky..Za mě jako roztřepanou prvorodičku jednoznačně doporučuju. Měla jsem asi štestí na sestřičky i doktory.

marketka.27
5. únor 2012

Gratuluju 🙂

andelka
5. únor 2012

@petrushka32 gratuluju k miminku 😵
moc hezky se to čte 🙂 doufám že tentokrát něco z toho taky budu mít, hlavně to položení na břicho a chtěla bych i nechat dotepat pupečník... a je fakt že ten "nezájem" podruhé taky uvítám, radši si dělám věci pokud možno podle sebe. 😅

petrushka32
6. únor 2012

@andelka děkujem🙂
No nezájem byl jen ze strany pak gyne sester, spíše se staraly ty novošské sestry, ale , jak říkám, žádná negativní zkušenost, jo a jablka 3x denně pořád🙂

@marketka.27 děkujem🙂 At to taky máš brzo za sebou.

andelka
6. únor 2012

@petrushka32 chi chi, bude žemlovka až přijdu domů 😀
Já vzpomínám hlavně na jednu starší sestřičku, ta byla fakt úžasná.

petrushka32
6. únor 2012

@andelka já taky posílala domů🙂Musím říct, že díky tomu, že nám při tom našem překotném porodu, daly šanci, to mít takové , jako by to mělo být, jsme to měli hezké a za to jim patří velký dík😉 Rodili jsme totiž pět minut po příjezdu do porodnice, ještě v civilu🙂

andelka
6. únor 2012

@petrushka32 já 1,5h od příjmu na porodní oddělení. 🙂 Doufám, že tentokrát to bude taky dobrý. Hlavně se musí malej otočit ještě, jinak mě čeká operační sál místo porodního. 😒

marketka.27
13. únor 2012

Tak jsme zpět doma, opět si nemůžu stěžovat, problém byl jen poslední noc s jednou dětskou sestrou, kterou tedy bylo potřeba mírně (no spíš více) pacifikovat a tu jsem hned ráno naprášila aspoň při vizitě, na větší rodeo nebyl čas, šli jsme domů. Jinak od porodního sálu, přes operační, JIP až po 6N a novoše všechno bez výhrad, naopak chválím, chválím a chválím. A jedna novinka, od 7.2. jsou návštěvy na pokojích 15 - 18h.

moloko
13. únor 2012

Tak já se přidávám, první porod jsem absolvovala ve Vítkovicích a nyní se rozhodla pro Porubu a musím říct, že jsem byla spokojená, naprosto bez výhrad. Je fakt, že s kojením už jsem teď moc pomoc nepotřebovala, ale jinak od porodu počínaje až po propuštění všechno v pohodě ;)

andelka
13. únor 2012

@marketka.27 tak to je príma že skoro vše OK 🙂 A ty návštěvy - to jako fakt? To by bylo super 😵

lena.k
14. únor 2012

Tak to je parada s temi navstevami. Ja nastupuju 21.2., 22.2. mam naplanovaneho cisare, tak snad nam dobre dopadne. Potom taky poreferuju.

andelka
15. únor 2012

Dotaz - otec u porodu se pořád platí nebo už od ledna ne?

magi.b
15. únor 2012

Jojo, pořád, i když nám ten poplatek odpustili, že se tam tatínek ani neohřál🙂
Já jsem taky byla poprvé ve Vítkovicích a teď v Porubě a jsem tak nadšená, že musím napsat aspoň tady. Doktoři i sestry (kromě jedné - ale ta výjimka se musí vždycky objevit) naprosto úžasné, vedení porodu skvělé, no a péče na šestineděli taky na jedničku! I to jídlo bylo moc dobré, a to jsem se připravovala na nejhorší.... Prý teď mají méně rodiček, tak mají více času a snaží se být neustále ku pomoci. Jednu noc dokonce chodila sestra pokaždé, když slyšela děti plakat, a nabídla nám, že si je vezme k sobě, ať si odpočineme. To byl anděl!
Příště bych šla opět tam, pokud nějaké příště bude🙂

andelka
15. únor 2012

@magi.b ahojky 😵 nám minule taky odpustili, ale třeba teď takové štěstí mít nebudem 😅 I když bylo by príma kdyby jo 🙂
Nebyla ta sestra taková starší,malinko silnější, nakrátko?Mrzí mě že jsem si nezapamatovala jméno. My jsme jí děti jednou daly, ať se vyspíme, byla príma, chodila si s náma v noci povídat, když děti brečely 🙂
A prý jsou pořád 3x denně jabka - doma zas bude žemlovka 😀

petrushka32
16. únor 2012

@andelka my neplatili , za těch pět minut🙂Ale jinak se platí 600kč.

andelka
16. únor 2012

A nevíte jestli se platí zvlášť za každého člověka v doprovodu? Asi jo, že? Budem mít ještě dulu, takže doprovázející osoby budou dvě.

petrushka32
17. únor 2012

@andelka tak to asi jo, určitě každý zvlášť🙂

andelka
17. únor 2012

@petrushka32 neva, stojí to za to. člověk nerodí každý den, že jo. Zas nechci nadstandard, bych tam sama zdechla.

lena.k
18. únor 2012

Ahoj, jak uz jsem psala, 21.2. nastupuju na planovany cisarsky rez do fakultky v Porube a uvazuju, ze si s sebou vezmu notas. Akorat nevim, jestli je na pokojich vubec pripojeni k netu, wi-fi. A za druhe me zajima, jestli je mozne nekam si ten notebook zamknout, kdyz treba nebudu na pokoji (at mi tam jen tak nelezi). Ty zamykaci "skrinky" me zajimaji i z hlediska telefonu a fotaku - brat, ci nebrat s sebou; jdou nekam zamknout, nebo se musim spolehnout na poctivost okoli (pisu ze zkusenosti - bratrovi v jine nemocnici behem 10minut ukradli telefon, ptz si ho zapomel vzit s sebou a nechal ho v nocnim stolku).
Diky za rady 🙂

marketka.27
18. únor 2012

@lena.k Wifina myslím není, ale neměla jsem na net pomyšlení a nepátrala jsem, TV jo, ale zaply jsme ji jednou a koukaly na cvičení 😀 Noční stolky jsou uzamykatelné a skříň také.

marketka.27
18. únor 2012

@lena.k A nezapomeň, že po císaři strávíš noc na JIPce, tak si sebou neber nic a nech si to donést, až potom na 6N.

lena.k
18. únor 2012

@marketka.27 jj, s tim pocitam. Prave i proto jsem se ptala na nejakou tu uzamykatelnou skrinku, ze bych ho tam zamkla, zatim co budu na JIP. No, jeste ho muzu dat v den porodu manzelovi a on by ho odnesl domu.

marketka.27
18. únor 2012

@lena.k To ne, zamknout si věci můžeš až na pokoji, na JIP budeš mít jiné myšlenky, než si hlídat věci 🙂

lucenek
18. únor 2012

@lena.k já přes wi fi chytala signál a skříňky zamykatelné jsou....takže v klidu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru