Porodnice Ostrava Poruba. Byly jste spokojené?

cara.m
10. říj 2010

Viděla jsem tady diskuze na porodnici Fifejdy a Vítkovice, ale přímo na Porubu ne. Můžu se zeptat, těch co v Porubě rodily tento rok jak byly spokojené? Jsem rozhodnutá pro Porubu. Vím, že někdo ji chválí jiný nadává. Dle mě je to vše o lidech ať rodíte tam či tam. Záleží, na koho člověk narazí. Tak by mě zajímaly čerstvé zkušenosti maminek. Děkuji.

ritusha
21. říj 2010

@andyalukasek2008 Dik za radu, uz nebudu vybocovat 🙂.

cara.m
autor
31. říj 2010

Tak já jsem strávila tento týden dva a půl dne na porodním oddělení a musím říct, že maximální spokojenost. Všichni jsou tam úžasní, sestřičky vstřícné a usměvavé, to samé doktoři.

ritusha
1. lis 2010

@cara.m Tak to se tam snad budu těšit na porod 😅 . A jdes dneska na ten predporodni kurz? Ja tam pujdu.

cara.m
autor
1. lis 2010

@ritusha Nejdu vzhledem k mé hospitalizaci minulý týden nemůžu, musím mít klidový režim ☹

ritusha
1. lis 2010

@cara.m Jsem si to myslela, ze asi nemuzes. Skoda ☹. Tak muzu pak poreferovat.

cara.m
autor
1. lis 2010

@ritusha jo jo poreferuj, budeš mě vzdělávat přes net 😀
Jo a až pojedeš do porodnice, přibal si toaletní papír 😉 Ten tam není 🙂

ritusha
1. lis 2010

@cara.m Aha, dobre vedet o tom toal papiru 😀. Tak kurz byl fajn. Telocvik takovy srandovni (krouzeni zapestim, lokty a cele ruce...) mi to pripominalo telocvik na zakladce 🙂. Voda v bazenku fajn tepla, tam se mi libilo. Zas takove spis jednoduche cviceni-krouzeni 🙂. A teorie o epiduralu byla fajn. Muzem se ptat na vsecko. Tak se priste zeptam schvalne na ten toaletak 😀.

cara.m
autor
1. lis 2010

@ritusha Tak koukám, že o tom toaletním papíru je napsáno i tady http://www.fno.cz/porodnicko-gynekologicka-klin... 😉
Chi a k čemu Ti pomůže kroužení rukou? 🙂
A co Vám k epidurálu říkali? Ve zkratce to nedůležitější a jejich názor?

shaula
1. lis 2010

Toal. pap. jsem s sebou měla, ale pak jsme ho i dostávali (uklízečka doplňovala). Ale pro jistotu si ho fakt vemte, lepší ho mít zbytečně než potřebovat 😅

ritusha
2. lis 2010

@cara.m No jedna z těhulí je shodou okolností doktorka, která tam dělá epidurál. Tak říkala, jak a kam se to píchne a že je to bezpečné a že když se to píchne ne úplně přesně, že může maximálně bolet hlava. K mimi se ta látka vůbec nedostane. A je to dobré, že se žena uvolní, když nemá ty velké bolesti a pak se lépe otevírá.

andelka
2. lis 2010

@ritusha no, mi to cvičení taky přišlo jednoduché, vzhledem k tomu, že jsem celé těhu chodila akvanatální přípravu a tam nás teda proháněla fest, v 30tt jsem cvičila to samé jak holky, co ještě neměly bříško 🙂 Na tom kurzu už je to spíš o uvolnění, o lehké aktivitě - a taky má souvislost uvolnění vršku (šíje, hlava, ramena, ruce) s uvolněním spodku. 😉
Toaleťák si vemte, mám pocit, že ten tam fakt nebyl. 😅

cara.m
autor
3. lis 2010

@ritusha epidurál zrovna řeším a těšila jsem se, že se o něm něco dozvím na kruzu a mám smůlu 😠 Jaké jsou tam teda rizika?

ritusha
6. lis 2010

@cara.m Riziko prej temer zadne, takove jako ze muzes ochrnout vyvratili. Jen pry muze bolet pak ta hlava par hodin or par dni. Mluvily o tom kladne, a ze je to nejlepsi zpusob, jak ulevit od bolesti. K miminku se ta latka vubec nedostane. Takze kdybych mela velke bolesti, zrejme bych nevahala.

nevesta2009
7. pro 2010

Hola děvčata 🙂 v Porubě jsem rodila před rokem a půl.Měla jsem štěstí na úúúúžasnou porodní asistentku ( takové černé mikádko a vede některé lekce na předporodním kurzu - nevím už jak se jmenuje).Doktorka byla také výborná,porod nebyl taková hrůza jak jsem čekala takže vcelku v pohodě netřeba se bát 🙂)
Na šestinedělí tehdy jabka žádné haha a pomoc s kojením taky prosím žádná....to jedna negativní zkušenost.Ale rodit bych tam šla znovu.
Miminkám zdar! 🙂

cara.m
autor
20. pro 2010

Tak já v Porubě rodila před dvěma týdny a maximální spokojenost. Super personál u porodu, super personál na šestinedělí. Jablka jsme na šestinedělí měli k snídani, k obědu i k večeři 😀 Co se týká kojení, já si tu pomoc vyžádala 🙂 Měli jsme z počátku s tím problém, protože malý je dříve narozený a šlo to špatně, takže jsem zvonila na sestru a přišla a poradila. Některé více, některé méně, ale nenechaly nás v tom. Takže já jsem byla spokojená moc.

hape
6. únor 2011

Ahoj holky, maminky, jak je to v Porubě se županem 🙂? Využívaly jste erární nebo je lépe si donést svůj vlastní? Doma župan nepoužívám, takže si ho budu muset jít koupit.
Chystám se rodit v Porubě (i když kdo ví, jak to vůbec dopadne vzhledem k současné situaci a možnému návalu rodiček z okolních měst...), pokud by vás napadlo něco, co vám v porodnici chybělo z věcí (kromě doporučovaného seznamu), tak budu ráda za každou radu, připomínku.
Děkuji

hape
6. únor 2011

@cara.m To jsem ráda, že se najde alespoň někdo, kdo si na Porubu nestěžuje 🙂. Protože poslední dobou jsem si vyslechla samá negativa....

georgine
6. únor 2011

ahojky holky prosím napiště mi která z vás si půjčovala monitor dechu ve FN-O.-Poruba
Jak je to s cenou případně další podmínky,záloha a jiné.
Díky moc 🙂

cara.m
autor
6. únor 2011

@hape župan jsem měla svůj, ale ani jsem ho nevyužila. Je tam horko a stejně budeš skoro pořád na pokoji s miminekm 😉 Takže bych ho nekupovala, kdybych ho neměla doma. Já si na Porubu opravdu nemůžu stěžovat. U porodu byli všichni super, na šestinedělí většina taky. Kdybys měla problém s kojením, tak se musíš ozvat, sami nepřijdou.

ia.
6. únor 2011

@georgine jířo já si ho půjčovala ve Vítkovicích, pže jsem tam šla i rodit, platila jsem 900kč na půl roku, zavolala jsem si tam měsíc před porodem a cca týden před termínem jsem si ho šla vyzvednout, doklad mi napsala od termínu porodu, ale v Porubě mají jinou značku monitorů než ve Vítk, netuším jaký je v tom rozdíl, ale já jsem byla s nima spokojená...

kacabec
7. únor 2011

Ahoj holky, taky se chystám do Poruby začátkem března.......No uvidíme, jestli nás vezmou.Chtěla jsem jít do Vítkovic, ale nakonec jsem se rozhodla pro Porubu.Doufám, že nebudu litovat.Rodila jsem před 13 lety v Zábřehu ve svých 19 letech a tam nám nikdo z ničím nepomohl.Teď už si sice nic nepamatuji, ale zase se už nedám a pokud něco nebudu vědět nebo budu potřebovat poradit, nenechám se odbýt jako tehdy..........tak snad budu pak psát jen pozitivní zprávy......... 😉

j.a.n.u.s.
8. únor 2011

@kacabec to drzim palce a po 13ti letech to uz je jako poprve, ne??? 🙂

Ja taky shanim recenze vsude mozne, a me se Poruba zamlouva diky tomuhle
*Žena si v porodnici může vybrat jinou než klasickou polohu, a to porod na porodním vaku, v sedě na porodní stoliččce, v kleku, ve stoje nebo polodřepu s opěrou nebo v závěsu, ve sprše, ve dřepu + Matka může být po porodu s miminkem v nepřetržitém kontaktu. Všechna potřebná poporodní vyšetření se provádějí na těle matky, nebo v její blízkosti. U vyšetření může být přítomen i otec. V případě, že tomu nebrání zdravotní stav matky ani dítěte, jsou pototm oba společně převezeni na oddělení šestinedělí.*

Pokud to je teda tak i v praxi....jak tady jedna maminka psala, ze ji maleho donesli az po obede....tak ted nevim, aji s tim porodem....

Treba v Karvine si nemuzete zvolit polohu, a dite vam vemou na 4 hodiny po porodu....nechapu proc???

kacabec
8. únor 2011

Víš já bych chtěla mít Kačulátko taky u sebe hned, ale ze zkušenosti s prvním porodem, kdy si dvě hodiny porodu vůbec nepamatuji a s tím, že jsem byla tak vysílená, že mi ho nedali ani do náruče, protože bych ho upustila, tak jsem byla ráda, že mi ho první den hlídali a nosili , jen na kojení a když jsem je požádala . když jsem potřebovala spát tak si ho na tři hodinky vzali, abych nabrala sílu....to mi hodně pomohlo..........samozřejmě bych ho nejraději nedala z ruky, ale tělo si samo řekne......... 😉

aja123
9. únor 2011

@j.a.n.u.s. když si napíšeš porodní plán, tak to bude tak jak píšeš, ale jinak nečekej zázraky 😉

j.a.n.u.s.
9. únor 2011

@aja123 :D takze zadny prilozeni po porodu na bricho, mereni apgaru na tele matky :D ?????Vyber polohy? Nic?

Tak kde uz se "normalne" rodi :D

georgine
9. únor 2011

podle mě nejlepší jsou Vítkovice.. 🙂
ale Poruba je holt o vybavení, o prenatálu 😉 teda spíše o neonatálu

aja123
9. únor 2011

@j.a.n.u.s. to co jsi psala dnes už nabízí skoro každá porodnice, jen co si nenapíšeš do porodního plánu, nebo si o to v tu chvíli vysloveně neřekneš, nebo si nepřipomeneš, tak nemáš. Většinou porodnický personál dělá všechno tak, aby si usnadnil práci 😉

j.a.n.u.s.
9. únor 2011

@aja123 super, takze jestli berou v Porube porodni plan, jdu tam....diky moc za info 🙂

aja123
9. únor 2011

@j.a.n.u.s. není zač, tak ať ti to v květnu dobře dopadne 😉

enah
11. únor 2011

Ahojte, nema nekdo skusenost s ambulatnim porodem v Porube? Jestli se moc osivaji pri vystaveni reversu, kdyz je mama i dite fit ovsem.}
jo a zazili ste nekoho kdo odmitl ockovani proti tuberkuloze? Spravali se k nemu sestricku klidne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru