Porodnice Ostrava Poruba. Byly jste spokojené?

cara.m
10. říj 2010

Viděla jsem tady diskuze na porodnici Fifejdy a Vítkovice, ale přímo na Porubu ne. Můžu se zeptat, těch co v Porubě rodily tento rok jak byly spokojené? Jsem rozhodnutá pro Porubu. Vím, že někdo ji chválí jiný nadává. Dle mě je to vše o lidech ať rodíte tam či tam. Záleží, na koho člověk narazí. Tak by mě zajímaly čerstvé zkušenosti maminek. Děkuji.

lucenek
9. lis 2011

@marketka.27 jj spoko hlavně platově

@andelka jasné že nikdo neleží v županu na pokoji ti zkrátka viset bude, k přepírání jednoráz kalhotek se nebudu vyjadřovat je mi ještě ted šoufl 😝

petrushka32
9. lis 2011

@andelka župan beru, svůj huňáč, jiný nechcu🙂

@lucenek
@marketka.27 holky platy ve zdravotnictví jsou luxusní🙂

andelka
9. lis 2011

@lucenek jo? No když jsme to s holkama řešily před porodem, tak každá kupovala maximálně 5-6ks, že to rychle schne. 😅 takže mě ani nenapadlo, že bych jich měla mít desítky.Doma jsem pak po týdnu používala klasické bavlněné, a taky jsem je nevyhazovala, že. Ale zas nehod bylo málo, vložky to chytaly dobře.
No, jasně, já bohužel jiný než froté neměla, tak říkám, dobrá věc, ale radši tenký, jinak se člověk upeče.

lucenek
9. lis 2011

@andelka desítky dyt jsi rodila tak víš kolik jsi použila tak aspon baj očko ne? já teda pokud protekly tak šly do koše at tak či tak je to infekční materiála přepírat to v umyvadle mě fakt nenapadlo, doma už je to něco jiného stran množství a vzhledu lochií

marketka.27
9. lis 2011

Co, jaké přepírání 😲 ? Já jsem měla jednorázové a vlastně po převozu z JIPky mi nějaké síťované dala "kolegyně", protože jsem měla poněkud chaos v zavazadlech, ale nedošlo na ně.

svatule
9. lis 2011

tak síťované kalhotky jsem taky přepírala, pokud teda nebyly od krve...ty jsem rovnou vyhodila

marketka.27
9. lis 2011

Já spotřebu posoudit nedokážu, na JIPce jmi dávali něco jako plínku, takže to nejhorší se odbylo tam, ale tak i kdybych jich měla spotřebovat bednu, tak si to praní a sušení nějak neumím představit, už s ohledem na "spolubydlící", přece jen tam člověk není sám ...

andelka
9. lis 2011

@lucenek no kdybych je měla brát jako jednorázové, tak asi na každý den jedny a kdybych to brala tak, že by se měly používat po celou dobu kdy jsou očistky (protože to se zas nedoporučují klasické vložky, že), tak by jich bylo i dost. Ale já jsem nějak extra nekrvácela, vždycky stačila porodnická vložka jedna a proteklo to bokem fakt málokdy. Ale zas jsem měla očistky skoro 2měsíce.
No taky jsem jich pár hned vyhodila, sem tam nehoda byla.

lucenek
9. lis 2011

@andelka já i dvoje troje denně tzedas aspon ty první tři dny ty jsou nejvíc masakr že, ono pokud jsi po SC máš lichie kminimální a cca po týdnu bělají tam u se mohou používat klas vložky že, u porodu vaginálního dle stavu lochií...

lucenek
9. lis 2011

@marketka.27 právě, navíc i v ducháčku jak si ten či onen přepere spodky a pak to pleskne na topení, to je taky chuťovka, ale každý máme jiné hyg návyky, potřísněné okamžitě do koše a nové..i během dne...toliko za mě

marketka.27
9. lis 2011

@lucenek souhlas, vidím to stejně.

andelka
9. lis 2011

@lucenek mám pocit, že ty síťované gaťky a porodnické vložky jsem používala první týden, pak už všechno normální - akorát vložky neparfemované, takové ty klasické hrubší měkké, ale s křidélkama.
No je fakt, že mě to ani nenapadlo řešit, poněvadž spolubydlící to dělala stejně, sušily jsme to přes noc 😅

svatule
9. lis 2011

no, nevím, zda očistky po císaři jsou nějaké méně intenzivní, já měla docela silné a to poctivých 6 neděl, ale bylo to v pořádku, tak jsem zvědavá, jak to bude tentokrát
je fakt, že jsem ty první 2 dny byla skoro pokaždé ve sprše-aspon jizva se vymývala

ia.
9. lis 2011

@lucenek luci čůs, nestíhám chodit na emimino, prosímtě alcatko.j už porodila, nevíš?

lucenek
9. lis 2011

@ia. ee hned ti dám vědět....a jak vy dá se?

lucenek
9. lis 2011

@svatule jde o to že při SC tě kyretou čistí po vybavení plodu...kolik zbyde to ti odejde očistky

lucenek
9. lis 2011

@andelka doma už taky jsme měla bavln a klasiku ale až od doby kdy to sláblo, plnou palbu bych si nedovolila

ia.
9. lis 2011

@lucenek ale jo, myslela jsem, že to bude horší....minulý týden byl Vojta doma s kašlem, tak to bylo na budku, ale tento týden už je ve školce, tak je klid, i když tu mám zedníka celý týden, předělává záchod a technickou, tak se nenudím 😝
Vítek je pierun stejný jak Vojta, přes den skoro nespí, jen v kočáru, ale musí se vozit, takže repete po třech letech, uvidíme jak se to bude dál vyvíjet....a co Ty a Saruš, dobré?

andelka
9. lis 2011

@lucenek asi záleží jak to má kdo silné, já to i první dny teda čekala horší 🙂

lucenek
9. lis 2011

@ia. jééé Radu...takže kočárkuješ ve dne v noci za každého počasí jo? oj to znám,přeji aT to pomine a sžijtee se krásně....Sáruš trochu nachlazená ale šla do školky maj dneska uspávání broučků s lampion průvodem, zato já jsem off, tak sand to do konce šichty přežiju

ia.
9. lis 2011

@lucenek ty jo no tak snad to dáš, já taky trošku trpím těma nocema, jsem si už čéče odvykla vstávat několikrát za noc a kojit 😝 ale dá se, budí se po 3-4 hodinách.
no s kočárem zatím pohoda v tom počasí je to spíš za odměnu, ale bude hůř 😝

holky co se týče jednorázových gatěk, těch jsem měla snad dvacet, já jsem háklivka a chodila jsem čůrat do sprchy a po každém čůrání jsem brala nové vložky a nové gaťky. Když byly od krve, tak do koše, když ne, tak jsem je hodila do prádla a brala dom na vyprání, chodila jsem v nich cca do 14 dnů po porodu. Teď jsem 5 týdnů po porodu a skoro nešpiním, ale alwaysky nosím pro zichr...

svatule
9. lis 2011

@lucenek
@andelka já tajně doufala, že to bude slabé, ale prd 😀 docela mě to překvapilo, ale dr mi pak řekla, že to je normální...

lucenek
9. lis 2011

@ia. a foteny máš? písni jak budete v pohodě a klídku.... ráda vás uvidím..Sáruš a bude ve školce dopo jsme free pokud nejsem v rachotě

ia.
9. lis 2011

@lucenek jj doděláme tady ten spodek a pak dojedete, ju? 😵
jedna fotka z porodnice....je celý Michal....

lucenek
9. lis 2011

@ia. ježiš fakt sladkej krásnej Víteček..... jj ráda dojdu a předěláváte čemu?

ia.
9. lis 2011

@lucenek rozdělujeme tu technickou na zvlášť záchod s kotlem a zvlášť místnost s pračkou a sušičkou, nás štvalo, když někdo seděl na záchodě, druhý přilezl z garáže a šlo na tebe vidět až na ulici, jak sedíš na hajzlu 😝 takže to bude oddělené, a taky jsem chtěla jiné obklady a tak, ještě jsme měnili dveře v baráku a taky do špajzy, ty staré byly jak pěst na oko. Byly nějaké prašule navíc, tak jsem toho hnedka využila 😝 dneska jsem nakoupila na netu dárky pro Vojtu a mám ho z krku. Možná ještě pár kravinek dokoupiím, ale základ mám. S M. jsme si nadělili ty dveře a záchod, a pak ještě něco našim a jeho rodičům a finito.

lucenek
9. lis 2011

Sára má velde ve skříně chlapečkaVítečka ale je děsně ubečenej...tak ho Sára furt opečovává

ia.
9. lis 2011

@lucenek 😀 bobek, tak snad nebude ten náš řvát za 3 roky ve školce 😀 Sárinka bude asi po Tobě zdravotní sestra, když tak pečuje 😉

lucenek
9. lis 2011

@ia. jj to je nemilé..a ještě kdybych tam seděla já tak jak by dojel Michal tak bych se propadla radši do hajzlíku....
No neděs mě nohy ji polámu esli půjde na zdrávku....taková robota za směšné prachy, teda než se vypracuješ....

ia.
9. lis 2011

@lucenek tak ji dáš na medinu, dr se maj dobře, hlavně pokud mají svoji ordinaci. Máme tady v ulici několik dr a nestěžujou si 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru