Porodnice Ostrava Poruba. Byly jste spokojené?

cara.m
10. říj 2010

Viděla jsem tady diskuze na porodnici Fifejdy a Vítkovice, ale přímo na Porubu ne. Můžu se zeptat, těch co v Porubě rodily tento rok jak byly spokojené? Jsem rozhodnutá pro Porubu. Vím, že někdo ji chválí jiný nadává. Dle mě je to vše o lidech ať rodíte tam či tam. Záleží, na koho člověk narazí. Tak by mě zajímaly čerstvé zkušenosti maminek. Děkuji.

barborkasimbova
25. čer 2011

Ahojky rodila jsem též v porubě a fakt nádhera sestřičky mi pomáhali i doktorka za to v Chomutově hrůza opravdu komu můžu doporučit tak fakt poruba na fifejdách néééééééééééééééé PORUBA JE LEPŠÍ. 😀

barborkasimbova
25. čer 2011

Čauki můžu doporučit porubu,MAMINKY OPRAVDU SKUSTE PORUBU NEBUDETE LITOVAT.

iv123
1. črc 2011

Tak už mám porod za sebou, rodila jsem v Porubě a opravdu jsem byla spokojená. Jak na porodním sále, tak na šestinedělí + novorozenecké. Sestry všechny ochotné, samy od sebe chodily a pomáhaly (s veškerou péčí o miminka) a kdykoliv jsem něco potřebovala, stačilo zazvonit. Ocenila jsem donášku jídla na pokoj (mimochodem času na jídlo jsme měli dost a i když jsme zrovna kojily v době oběda, měly jsme i tak dost času jídlo sníst). Dále se mi líbila sprcha + WC na pokoji. Jsem ráda, že jsem se nakonec nenechala ovlivnit některými negativními připomínkami na Porubu, já osobně jsem byla spokojená a to jsem prvorodička. Nesetkala jsem se tam s žádnou neochotnou sestrou. Je pravda, některé byly ochotné více, ale ani jedna nebyla protivná. I v noci chodily kontrolovat miminka.

bejatka333
8. črc 2011

Ahoj holky, máte některá zkušenost ze screeningem vývojových vad ve fno v Ově-porubě? Je tam hodně těhulek objednaných na 7 na krev? Jak to tam probíhá? A kde se to nachází? Díky moc za odpovědi. A hlavně jak jste byli spokojené? Dali fotečku z UTZ a výsledek hned?

saly
8. črc 2011

Jak jsem si to tady pročetla tak vidím, že stejně je všechno individuální.Já o Porubě četla před porodem samá negativa, ale stejně jsem se rozhodla rodit tam..Pro mě je to jediná moderní nemocnice na úrovni v Ostravě..

A celkem jsem nechápala, asi jsem měla štěstí, ale nic z těch hrůz, které některé mamči popisovaly mě nepotkyly.Byl to nejúžasnější týden(možná i dovolená) v mém životě 🙂

Krásné pokoje, super spolubydlící, dobré jídlo až pod nos a sympatické sestřičky, které poradily se vším co jsme potřebovaly.některé u nás v noci pobývaly na pokoji a klábosily jsme o všem možném 🙂 Nikdy žádná pomoc neodmítla.Někdy se déle na ni čekalo, pže toho tam mají fakt dost.

Při porodu jsem měla 7 lidí! Měla jsem malé komplikace, takže 2 doktory, 2 PA, dětský lékař a sestra a manžel..v tu chvíli jsem pocit studu vůbec neměla, jen jsem věřila, že když jich je tam tolik tak přece někdo něco vymyslí, kdyby byl náhodou problém, ne? 😀

Po porodu jsem měla malého neumytého ihned položeného na břicho, za chvíli i přisátého a po 2 hodinách s manželem mě převezli na pokoj a malý šel hned za mnou, i když byla půlnoc.Takže jsem s ním byla pořád.

Asi fakt záleží na koho narazíte. Je fakt, že jsem byla svědkem, že sestřičkám tekly nervy z některých maminek,ale to mi tekly taky 😀 😀 takže se jim ani nedivím 😀 Takže pokud se díváte na vše s nadhledem a trochu si poradíte sama, tak je Poruba naprosto super porodnice. Vždycky uroním slzu jak jedu kolem, hned bych se vrátila 😀 😀

veruu111
8. črc 2011

Ahoj maminky,chtěla jsem se zeptat jestli se nějak musí předem do porodky registrovat,že tam plánujete rodit 🙂

Děkuji

vafle
8. črc 2011

@veruu111 registrovat se nemusíš

iv123
10. črc 2011

@saly Přesně tak, já jsem taky celkem nechápala, že jsem nic z těch "hrůz", co některé mamky na diskuzích popisovaly, neměla. Já si myslím, že ty "kritizující maminky" by byly nespokojené i kdyby rodily jinde. 😉 Opravdu jsem byla s touto porodnicí úplně spokojená a nemám ani jednu špatnou zkušenost. A taky souhlasím s názorem, že je to pro mě jediná moderní nemocnice na úrovni v Ostravě.

pajoslava
19. srp 2011

Ahojky, je tu nekdo, kdo se v blizke dobe chysta rodit v Porube? 🙂

kozlenka
26. srp 2011

@pajoslava Já nastupuji v pondělí 😀

pajoslava
26. srp 2011

@kozlenka já mám termín 8.9...a po přečtení některých zkušeností mám z Poruby strach, ale přesto tam chci 🙂)

kozlenka
26. srp 2011

@pajoslava Já tam rodila první miminko a tvrdila jsem, že to tam je vojna. Ale teď s odstupem času uznávám, že za mě mluvili hormóny, člověk je na všechno takový moc přecitlivělý a všechno si bere a já navíc vystresovaná nemocí miminka, byla jsem na dně. Teď když jsem se tam byla zapsat podruhé, tak jsem si uvědomila, že se tam vlastně těším, že když budu mít štěstí na takového porodníka jako u prvního (dr. Špaček), tak to bude i sranda 😀 A hlavně jsem klidnější, mi totiž po pár hrůzných zkušenostech kamarádek nahání strach naše opavská porodnice 😅

janculovi
29. srp 2011

ahoj holky,jsem z F-M a první porod byl tady,ale ted uvažujem o uchování pupečníkové krve která dělají právě v OV poruba,no jsem 36tt a eště teda nemám nic vyřízené,tak snad to stihnu

nechystáte se náhodou někdo na odběr té PK

a eště sem se chtěla zeptat,na netu pišou že tam děti do 10let nesmějí na náštěvu-to jako fakt? 😲 máme doma 2,5 letého prcka

dík

andelka
30. srp 2011

@janculovi opravdu jsem na oddělení malé děti neviděla, ale dá se vyjít před dveře a pobýt v "čekárně", jen miminko musíš nechat na pokoji, což je blbý. Taky nevím jak to uděláme, malému budou 2roky až budu rodit. Zas aby mě neviděl 3-4dny vůbec...

janculovi
31. srp 2011

tak já sem ted zjistila že v Porubě budou odebírat pupečnikovou krev až od konce září,spíš poloviny října takže mám smulu,to nestihnu

kozlenka
3. zář 2011

@janculovi
@andelka Zrovna jsem se odtama vrátila 🙂 Svého staršího dvouletého prcka jsem 4 dny neviděla, párkrát jsem tam měla krizi a obrečela to, ale jinak to sletělo jako voda. Mají tam teď nějak narváno 😀 Nás v pondělí nastupovalo šest maminek na vyvolávání.. A jablko 3x denně stále dodržují 😀

andelka
3. zář 2011

@kozlenka no tak to budem muset s malým vydržet. Je fakt že to sletí rychle a člověk si aspoň spočne. A ty jabka byly mazec - posílala jsem je domů a pak byla žemlovka 😀

kozlenka
3. zář 2011

@andelka Tak to já je poctivě jedla a fakt se pak dobře vyprazdňovala 😅 Když už se na to doktor každé ráno ptá 😀

andelka
3. zář 2011

@kozlenka tak s tím jsem problémy neměla, naštěstí. Snědla jsem tam asi tak jedno 😅 Je zajímavé, že když jsme pak byli s malým dva dny na dětském (o měsíc později), tak mi nosili to samé jídlo, protože jsem kojila, ale jablíčka jsem už nedostávala, asi je to jen pro ženy čerstvě po porodu 😀 Ale v porodce jsem se naučila pít teplé mlíko, to mi chutnalo. 🙂 A jinak jsem myslím snědla všechno.
A málem bych zapomněla - moc gratuluji k chlapečkovi 😵

pajoslava
28. zář 2011

Tak ja jsem nakonec rodila 3.9 a myslim, ze to tam neni tak hrozne, jak nektere maminy pisou teda! Nemuzu si na nic stezovat, az na prvni noc s miminkem....Ale jinak jsem byla spokojena!

andelka
28. zář 2011

@pajoslava gratulka k Barborce 😵 a jak to teda probíhalo? V kolik se narodila? A nechali ti ji hned na pokoji? A první noc probíhala teda jak?
Já tam chci rodit zas, ale chtěla bych něco jinak.

pajoslava
28. zář 2011

@andelka Děkuji moc 🙂

Porod jako takový byl hrozný, ale je pravda, že na to člověk zapomene... Bolest si sice ještě vybavím, ale spíše už jen jako bych to ani nezažila já 🙂 Personál byl myslím super... Voda mi praskla v 5:30 a malá se narodila 15:36. Nechali nás 2 hodiny na sále, potom mě převezli na šestinedělí a za další dvě hodinky už mi malou přivezla a byla stále u mě. První noc byla právě šílená, protože malou přivezli ke mě v 20:00 hod, pak se probudila myslím v 22 hod, ale hned usnula. Poté se probudila ve 24 hod a nespala do 12 hodin v poledne! Pořád mi plakala, já nevěděla co s ní (prvorodička vystresovaná 🙂) a už po několika hodinách jsem zvonila na sestru, že má určitě hlad... neměla jsem mlezivo, ani mlíko... Sestra, že nee, že tam určitě něco mám... Takže chudinka řvala až do vyčerpání do těch 12 hod a kolem třetí, když byla jiné sestra jí konečně přinesli dokrm... A pak už to tedy bylo v pohodě, prsa mi ošahaly snad všechny sestry, uznaly, že tam opravdu nic moc není, takže pak už byl dokrm bez keců.

andelka
28. zář 2011

@pajoslava ty jo, 12hodin nespala? Asi bylo zas plné oddělení ne? Oni často prostě počkají, jestli se to samo nějak nespraví, malej mi hodně brečel, už jsem nevěděla co, tak jsem volala sestru a prý, zkuste ještě ho nějak uklidnit, uspat, no nakonec se mi to nějak podařilo, tak ani nepřišel nikdo už. On ten první den a noc bývá náročný. Zas chápu že nechtěli dát hned dokrm, asi chtěli počkat jestli se to přirozeně nespraví. Jj, taky mi dr šahala na prsa a zkoušela co teče, nám naštěstí teklo. A přiložili ti malou hned na sále? Mně jo, ale nechtěl se chytit, tak později jsme si ho vyndali z postýlky a přiložili sami a to už sál krásně. Mlíko se mi spustilo až večer doma. Tak hlavně že se to nakonec zvládlo. A teď jste na tom s kojením jak? Já se přiznám že mě teda s podporou kojení tam zklamali. Ale slyšela jsem to už dřív, tak jsem měla načteno a nakoukáno.

pajoslava
28. zář 2011

@andelka Ona treba behem tech dvanacti hodin usla, ale treba 5 minut a zase rev, pak 10 minut a tak to slo celou dobu... Na sale mi ji prilozili, ale popravde vubec nevim, co bylo a nebylo...
Ted jsme na tom tak, ze kojim, ale po skoro kazdem kojeni musim dat jeste dokrm, protoze mleka mam malo ☹

maciik
28. zář 2011

@pajoslava s tím dorkmem mám stejnou zkušenost ☹ mě malého nechali hysetericky ječet 3 dny!! A pořád se divili, že nepřibírá, to jsem několikrát zvonila na sestry, že máme problém s kojením, že nesaje, že nemám mlíko, prostě pořád čekaly, ať nemusí nic připravovat mi přišlo... Já jsem z toho byla ve stresu tak, že jsem se nerozkojila samozřejmě nikdy 😖 Příště už bych nebyla tak "blbá" a prostě si o něj řekla a stála si za tím 🙄

andelka
28. zář 2011

@pajoslava bobek. Na pokoji se mnou byla paní po císaři (takže už tam byla dýl než já), kojila přes klobouček, ale pak si pokaždé zavolala aby přinesli dokrm a bez problémů přinesli. Ale popravdě jsme i já viděla, že kojí blbě, ale zas jsem nevěděla co jí řekli a zas takový expert nejsem abych hned radila, a až druhý den si toho jedna sestra všimla a opravila jí polohu. Domů šla samozřejmě s Bebou 😒
Já jsem zas dokrm nikdy nechtěla, i když mi všichni radili, ať ho dám aspoň na noc. Nedala jsem se. Kojila jsem prostě dlouho a hodně často a Dany flašku nikdy nepoznal. Ale to byl první dítě, teď teda nevím s tím druhým, to nebudu moct sedět půl dne na gauči a kojit. Ale třeba to bude lepší. Dany jsem kojila co 1,5 -2h, kolikrát 20minut byl u prsa a po 15minutách zas.

pajoslava
28. zář 2011

@maciik Me porad tvrdili, ze tam urcite neco mam, ale ja vedela, ze mala chudinka taha naprazdno ☹ Takze me vsichni osahali, porad mi ty prsa mackali a pak ta odpoledni sestra prave uznala, ze opravdu to neni tak jak by melo byt a dokrm mi dala...
Pak uz se to resilo tim, ze jsem malou zvazila pred a po kojeni, tim se ukazalo, ze opravdu skoro nic nevypije, vse jsem zapisovala a dle toho mi pak ten dokrm v pohode davali, protoze videli, ze mala nic nedostava.. Takze jsem domu sla taky s Bebou.. Tu jsem ale uz vymenila za nutrilon, protoze malou hodne trapilo brisko, tak jsem chtela zkusit, jestli to neni tim a rekla bych, ze je to ted lepsi.
Kdyby bylo na me, nejradeji bych jen kojila, ale bohuzel ☹ Kdyz se snazim davat jen z prsou, tak mala stejne vriska hlady... ☹

@andelka

andelka
28. zář 2011

@pajoslava někdy je všechno jinak než by si člověk představoval, co? Ach jo. Hlavně že je malá už spokojená.
My jsme též bojovali. První měsíc, nechápala jsem proč po kojení zase řve, zkoušeli jsme všechno možné, bříško, plná plínka, brknutí...nakonec jsme kvůli něčemu jinému byli dva dny v nemocnici kde jsem musela vážit před a po kojení a zjistilo se, že na jedno kojení vypije hodně málo, tak 50ml. Takže jsem se vykašlala na nějaké intervaly a prostě když začal brečet, šel k prsu. Byli jsme pak oba víc v pohodě, klidnější a krásně přibíral. Někdy možná neberečel hlady, ale u nás bylo kojení lék skoro na všechno. No doufám že druhé mimi nějaké solidnější intervaly v pití mít bude, protože s jedním prckem doma by to bylo dost náročné, kdyby to mělo být podobné.

zuzkkkaaa
1. říj 2011

Ahoj holky, chystám se rodit v Porubě. Nevíte, musí se dopředu něco zařídit, nebo stačí prostě pak chodit před porodem tam na vyšetření??

Jo nevíte jak to tam teď vypadá se stopstavama?? J8 tam teď měla kamošku a říkala, že pusto prázdno, tak mě to docela potěšilo 😉

zuzkkkaaa
1. říj 2011

Holky s těma dětma je to tak, že tam nesmí chodit hlavně cizí děti na návštěvu, ale když je to váš špuntík, tak to v podstatě tolerují, pokud nejsou nemocné nebo tak něco 😉 😉 Uff tak se mi ulevilo, taky jsem se bála, že neuvidím 4 dny Evičku 😅 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru