Porodnice Ostrava Poruba. Byly jste spokojené?

cara.m
10. říj 2010

Viděla jsem tady diskuze na porodnici Fifejdy a Vítkovice, ale přímo na Porubu ne. Můžu se zeptat, těch co v Porubě rodily tento rok jak byly spokojené? Jsem rozhodnutá pro Porubu. Vím, že někdo ji chválí jiný nadává. Dle mě je to vše o lidech ať rodíte tam či tam. Záleží, na koho člověk narazí. Tak by mě zajímaly čerstvé zkušenosti maminek. Děkuji.

andelka
2. říj 2011

@zuzkkkaaa nemusí se zařizovat nic, prostě přijedeš, prohlédnou tě a podle nálezu buď přijmou nebo pošlou jinam, pokud by náhodou byl stopstav. Ale to se zas tak často nestává. Snaží se to vyřešit třeba tím, že když se mimi narodí ráno a je plno, tak jsi chvíli na jiném oddělení a po vizitě jak se pouští domů a uvolní se lůžko, tak tě dají na šestinedělí. Já rodila v noci a taky pusto prázdno. Ale podle cedulek bylo docela plno, ale ne úplně.
Jo a na vyšetření před porodem, pokud nepočítám NT a echo, jsem tam nikdy nebyla. Chodila jsem pořád ke svému gyndr.
Tak to by bylo fajn. Asi to jeden den zkusí a uvidíme jak bude reagovat malej a co personál.
Taky máte docela malý věkový rozdíl, že? 🙂

zuzkkkaaa
2. říj 2011

@andelka Tak to je super díky.

No jo budeme mít asi tak stejnej věkovej rozdíl, že? 😉 , jenom doufám, že to všechno zvládnu 😅 Hlavně pak doma, v porodnici si asi spíš odpočinem 😀 😀

andelka
2. říj 2011

@zuzkkkaaa no my budem mít asi bez 6týdnů 2roky. Též mám obavy, ale to se zvládne. No, mám ten pocit, že to bude pár dní odpočinku 😀Tentokrát možná ani tak nebudu spěchat ´domů 😅

zuzkkkaaa
25. říj 2011

holky nejdete tam někdo teď rodit, že bysme se tam třeba potkaly?? 😝

andelka
25. říj 2011

@zuzkkkaaa už to máš za pár, že? Tak ať jde všechno jako po másle a v porodce si odpočiň 🙂

petrushka32
26. říj 2011

Ahojky, není tady nějaká mamina, co chce rodit ve FN v lednu?.-)
Stále zvažuju kde jít a asi FN a nebudu to kombinovat.🙂

zuzkkkaaa
30. říj 2011

@andelka díky díky, už se nemůžu porodu dočkat, všichni kolem mě jsou jak na trní, takže to přenáší i na mě 😖 . Už aby byl prcek venku. 😅 😅

@petrushka32 Já jsem byla u prvního ve Vítkovicích (prý baby friendly hospital 😀 ) no ta tentokrát jsem si říkala, že zkusím FN, tak pak písnu dojmy 😉
Myslím, že je to pak v celku jedno kde rodíš, hodně záleží na lidech a taky koho chytneš na pokoj. 😉 Já měla ve Vítkovicích cigánku na pokoji, takže mě to celkově odradilo od Vítkovic, i když porod byl super. Celkově jsem tam, ale z toho pobytu byla nešťastná. ☹

andelka
30. říj 2011

@zuzkkkaaa jejda, zítra termín 🙂 to už musí být dlouhé čekání. U nás naštěstí nikdo nestresoval, nevolal, protože všichni doufali že mimi vydrží minimálně na termín 😅 Ani jsme nikomu neřekli že jedem do porodky, jen mojí mamce, a ráno už byl prcek na světě, tak aspoň byl klid.
Jsem zvědavá na dojmy. Já tam jdu, že už to tam znám a máme to blízko. Ono fakt hodně záleží na lidech, a ti nejsou plánovatelní dopředu. Škoda že si člověk nemůže vybrat s kým bude na pokoji. Mně ráno v den co jsem odcházela přivezli super holku, druhorodičku, s tou bych si rozuměla moc a pobyt by byl hned lepší.

petrushka32
31. říj 2011

@zuzkkkaaa
@andelka Tak jsem zvědavá na dojmy🙂 Ono každý má svojí zkušenost, někdo řekne super, pak příjde druhá zrovna třeba natrefí na sestru , která má blbý den nebo doktora a hned se řekne to nejhorší. Každý chválí Vítkovice co se týče porodu,ale pak docela haní šestinedělí...Někdo vychválí Fifejdy a druhý řekne nejhorší v Ově! přitom třeba já jsem tam dělala praxi na porodním sále a zase nemůžu říct nic negativního. A je to vše o lidech, celkem mi je jedno jestli je porodnice luxusní nebo má stará dřevěná okna. Na FN taky hodně lidí nadává, že neosobní přístup, všichni mě odrazují..ale teda já tam byla na 1.screeningu, i druhém a musím říct, že doktorka mi podala ruku, jednala se mnou jako s partnerem, sestry byly velmi milé a ochotné a bylo mi tam moc dobře.
Je to asi o komunikaci, takže bud budu mít štestí nebo ne...

Držím pěsti, at ty porody výjdou co nejlíp🙂

andelka
31. říj 2011

@petrushka32 určitě, zatím jsem tam byla na 1screeningu a doktorka super, přístup bezva. Když slyším že někde někomu ani nevysvětlili výsledky...
Švagrová byla taky víc spokojená s Fifejdama než s Vítkovicema, dvě kamarádky rodily na Fifejdách a pochvalují si. Já tam byla jen na návštěvě na šestinedělí (zrovna tam byla rekonstrukce) a teda pokoj malej, mimi u nohou postele...to se mi zas víc líbilo na FN, ale jinak sestry milé...asi má každá porodka něco, záleží na koho tam člověk narazí, jestli v tu dobu rodí sám nebo mají toho hodně...
Ty rodíš dřív než já, tak pak dej vědět 🙂 Též držím palce.

petrushka32
31. říj 2011

@andelka No jo, já budu dřív🙂
Máš pravdu, můžu mít dobrou zkušenost a špatnou všude..Já se rozhodovala pořád mezi Fifejdama a FN, ale asi vyhraje FN, prostě to prubnu a uvidím, mám pusu na to se ozvat, zeptat se, když nebudu něco vědět.
Budu doufat, že tam budu mít štěstí. Tak ty už jsi tam rodila, tak už nějakou zkušenost máš🙂
Ale jak jsem tam byla na těch utz, tak opravdu takový přístup jsem ještě nezažila nikde,ale třeba zase budu pak smutná , že to nepokračuje dále, ale to je to co nevíme 🙂
Jinak se zeptám, manžel se mnou může být na porodním sále po celou dobu?Je to nějaký samostatný box?¨
Plínky se berou sebou a ubrousky? Jinak asi nechtějí nic speciálního ,ale normálně běžné věci sebou , že?

andelka
31. říj 2011

@petrushka32 tak jako s přístupem nebyl problém, všechny Dr se mi představily, na šestinedělí mi volali: Paní magistro, přijďte si na krev 😀 PA toho mco nenakecaly, ale on nebyl fakt čas, prostě zkontrolovaly a udělaly co bylo třeba. Porodní plán jsem neměla a pak právě už nebyla energie ani čas se na něco ptát. Ale snažily se, to zas jo. Dr byla fajná. Na šestinedělí někdo sednul víc někdo míň...s kojením jsem věděla že nic moc, tak jsem měla nastudované předem, řídila jsem se prckem a kdyby něco, tak bych si nechala zavolat přímo laktační. Zas mi vyhovovalo že mi nikdo do ničeho moc nemluvil, kojila jsem kdy jsem chtěla, nevážila...oni prostě když je mimi OK, tak to opravdu nechávají na mamince, ať si poradí. Ale zas jednou si vzali děti na pár hodin v noci, s naším souhlasem, ať se vyspíme. Já jsem to snášela blbě tam, hlavně proto, že jsme byli oba OK a chtěla jsem být doma a stýskalo se mi a na pokoji nuda...
Jo, napřed tě vyšetří dole na příjmu a rozhodnou, jestli si tě tam nechají. Pak vás oba sestra zavede nahoru na porodní oddělení a tam jdeš zase na vyšetření (manžel čeká venku), sepíšou se papíry, pak přecházíte oba dva na porodní pokoj, úplně samostatný, sprcha, wc, stoleček a křeslo pro tatínka, konvice s čajem, vedle postele lůžko pro mimi, naproti místo kde ho váží a ošetřují... a tam jsi celou dobu, dělají tam monitor, vyšetřují, rodí se tam a jsi tam pak i s mužem 2h i s miminkem. Pak vezmou mimi na novorozenecké a tebe převezou na pokoj, tatínek se rozloučí a jde domů. Minule mi přivezli prcka až po 4hodinách, bohužel jusem se nezeptala proč mi ho nedali hned po převozu. Ale je fakt že pak hned byla vizita, takže asi neměli čas. Jak byl klid, tak ho přivezli, všechno mi vysvětlili, ukázali kojení...
Plínky si vezmi s sebou, ubrousky radši taky. Já měla v tašce myslím asi 15plínek, pak na první návštěvě mi manžel donesl zbytek a co jsem za tu dobu zjistila, že je ještě třeba. Já jsem si věci do tašky radši vyfotila, a teď se mi to bude asi hodit.
Jo a hlavně - toaletní papír s sebou, a třeba i kuchyňské utěrky, jsou pevnější. a měla jsem i takovou tu flašku se sportovním uzávěrem na vodu a tou jsem se oplachovala po wc a utírala těma utěrkama, abych se nemusela po každém wc sprchovat. Košile jsem používala jejich.
a dělali moc dobrou bílou kávu 🙂

petrushka32
1. lis 2011

@andelka super, tak uvidíme. No a přiloží ti hned miminko?Na břicho, pak k prsu? Jde hnedmimi na novoše?Já myslela, že už ho nechají na šestinedělí s maminkou. Tak myslím, že když nebude problém, tak mi taky bude stačit když mi to jen "ukážou"🙂 Člověk má nacvičeno na cizích dětech a nebo načteno,ale realita je realita, tak ty ted už budeš zkušená mamina🙂

andelka
1. lis 2011

@petrushka32 no, na kurzu tvrdili, že jo, na bříško, neumyté jen otřené, ale u mě skutek utek a uvědomila jsem si to až potom. Prostě když si o to neřekneš a zrovna chytneš někoho kdo to běžně nedělá, tak smůla. K prsu jo, už byl zabalený, utřený, ale nechtěl. Tak pak jak všichni odešli, jsme si malého vyndali z postýlky a přiložil mi ho manžel a sál jak ďas 🙂 Na kurzu říkali, že když se mimi narodí přes den, tak hned je s maminkou na 6nedělí a když v noci, tak že ráno. Dany se narodil ve 4h, na oddělení mě přivezli před snídaní, ale dali mi ho až kolem 11h.
No právě, už se tam z nich nepo...k porodu si radši beru dulu, ať to nedopadne jako minule. A pak už se prostě budu ptát, kdy mi ho dají, co s ním budou dělat a proč...a co chci a nechci, už jsem otrlejší 😅

petrushka32
1. lis 2011

@andelka tak to máš dobře vymyšlené🙂
No já mám taky pusu a jsem myslím normální, takže se taky zeptám a snad si jen přát, at se tam sejdou sestry andělé🙂

andelka
1. lis 2011

@petrushka32 no snad jo 🙂
to může člověk doufat všude, jsou to taky jenom lidi a občas je tam frmol.

petrushka32
1. lis 2011

@andelka to já znám🙂Jsem taky sestrička. No tak uvidíme.
Ono porod je asi tak jediná věc co se naplánovat nedá a nevíš jestli odebírají pupečníkovou krev?Jako, že bychom chtěli darovat?A jestli tatínek může k císaři?

andelka
1. lis 2011

@petrushka32 🙂
myslím že jo, na kurzu nám dávali letáček, ale chtělo by to se informovat přímo v porodce
jejda, tak to už nevím, ale podle mě jo, proč ne. Znám holku co si zařídila plný bonding při císařském řezu, že jí dali prcka na hrudník, pak bylo u tatínka..Ale fakt už nevím jistě. Při prohlídce nám ukazovali kde je kdyžtak sál, ale už si nepamatuju jak to bylo s tatínky.

petrushka32
1. lis 2011

@andelka já ani nevím jestli si domluvit prohlídku,asi ani ne, bud a nebo, jsem na to líná..
No k císaři právě nevím,ale tak jestli tam teda budu chodit na monitory, tak se poptám🙂

zuzkkkaaa
1. lis 2011

holky já tam jdu, snad, už v nejbližších dnech, tak zkusím něco vyzjistit 😀 😀
Tu pupečníkovou krev chci také darovat, myslím, že to tam dělají 😉

andelka
1. lis 2011

@zuzkkkaaa to by bylo príma 🙂
@petrushka32 my jsme byli s mužem, v rámci předporodního kurzu. Na monitory chodím ke svému gyndr, tak právě jsem ve FN mockrát předtím nebyla, jen na NT a echo.

petrushka32
1. lis 2011

@andelka moje dr právě monitory nemá, takže budu muset už jezdit asi do porodky, tak se poptám.

@zuzkkkaaa tak hodně štěstíčka, vše nám zjisti a hlevně pak napiš🙂

marketka.27
7. lis 2011

Fakultka je dobrá, taky se tam znovu chystám, o jiné porodnici neuvažuju, proč chodit ke kovaříčkovi, když můžu ke kováři 🙂 Je fakt, že se na mě před dvěma lety dívali všichni jako na blázna, když nejdu do Vítkovic, ale nějaký smysluplný argument pro Vítkovice proti Porubě jsem od nikoho neslyšela, jen samé bláboly ve smyslu "jedna paní povídala", a nelitovala jsem svojí volby. Jen jsem zhruba prolítla tuto debatu a nemám co dodat, andelka řekla o fakultce asi vše 🙂 Tak nashle ve FNO někdy na přelomu ledna a února 😀
PS: S taťkou u císaře by to asi mělo jít domluvit, já jsem měla akuťák, tak nemám zkušenost, ale pak se mnou byla na pokoji paní, co měla plánovanou sekci a říkala, že její muž u toho byl, ale víc nevím.

andelka
8. lis 2011

@zuzkkkaaa velká gratulace k Tomáškovi 😵 😵 😵

Prý se ve fakultce tento týden maluje, tak to budeme mít asi ještě hezčí než normálně 🙂

svatule
8. lis 2011

ahoj holky, dceru jsem rodila v Porubě plánovaným CS, vše ok, byla jsem celkově spokojená, jediné, co bylo naprd, že mi ji dovezli na první přiložení po porodu až za cca 7 hodin, tím pádem laktace se rozjížděla dost pomalu a málo a nakonec jsme od uk. 3.měsíce dávali UM. Manžel nemohl být přímo na sále, prý i záleží na operátorovi, ale je fakt, že byl hned vedle v takovém vitrínce a viděl malou hned po narození ještě neomytou, mohl fotit a pak ji mohl doprovodit na novorozenecké a pobýt tam s ní. Takže celkově spokojenost. Ted taky na 99% půjdu tam, ještě nevím, jaký bude porod, dr spíš doporučuje císaře, tak uvidíme.
Jo a za manžela jsme neplatili poplatek, bylo to bráno, že u porodu nebyl...

andelka
8. lis 2011

Jo a my jsme taky neplatili poplatek za tatínka, to vím, že říkali na předporodním kurz, že když je to rychlovka, tak se neplatí. My jsme strávili na porodním pokoji 1hodinu do porodu a pak 2 po něm a neříkal nikdo nic, nikdo nic nechtěl tak jsme neplatili. 😅

jetynka
8. lis 2011

@petrushka32 ahojky já mám termín 31.1. a rodit kam zvažuju spíše kam to stihnu buď fakultka nebo vítkovice,.

jetynka
8. lis 2011

Holky názory se různí, každá porodnice je specifická něčím jiným, asi bych se rozhodovala dle aktuálního zdravotního stavu. Fakultka bere všechny předčasné porody, Vítkovice až od 37.týdne tuším a fifejdy 32.týden pokud se nepletu. JJinak první mimi fakultka, porod super ale šestinedělí děs, ležela jsem na přistýlce mezi oknem a dveřma jako třetí na pokoji fakt hnus, chytla jsem protivnou sestru ta mě nenaučila kojit, malá nepříbirala takže dokrmy UM. Vítkovice jsou taky super měla jsem nadstandart nebylo co řešit, klid pohoda, sestry super i lékaři. Stejně si myslím, že záleží hodně na tom jakou službu zrovna chytnete, v každé nemocnici na oddělení se najde nějaká megera která to tam musí ostatním znechutit.

petrushka32
8. lis 2011

@jetynka ahojky, tak to se tam možná potkáme🙂 Odkud jsi? Já mám TP 25.1.:-)

Máš pravdu, je to vše o lidech, ale těch "zlých" nesmí být na jednom místě moc, to bychom se v naše nejhezčí období hnaly do jámy lvové🙂 Ale myslím, že to nebude tak horké, jak se o FN praví🙂

@svatule tak my se asi nepotkáme, ale i tak přeji at ti to dobře dopadne🙂 To by mi taky vadilo, že takhle pozdrží laktaci.Jenomže císařský řez akutně ovlivnit nejde a jedině , když už by byl plánovaný, tak se s nimi dohodnout.

@marketka.27 taky přelom ledna?.-)

jetynka
8. lis 2011

@petrushka32 jj je to dost možné, že se potkáme, akorát jsme se přestěhovali s centra ostravy až Do hati, víš kde to je?tak se bojím jestli to stihnu dojet když mě to chytne a kam že?rodit třetí dítě je prý fičák. tak trnu hrůzou jak to dopadne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru