Porodnice Ostrava Poruba. Byly jste spokojené?

cara.m
10. říj 2010

Viděla jsem tady diskuze na porodnici Fifejdy a Vítkovice, ale přímo na Porubu ne. Můžu se zeptat, těch co v Porubě rodily tento rok jak byly spokojené? Jsem rozhodnutá pro Porubu. Vím, že někdo ji chválí jiný nadává. Dle mě je to vše o lidech ať rodíte tam či tam. Záleží, na koho člověk narazí. Tak by mě zajímaly čerstvé zkušenosti maminek. Děkuji.

tyrisa
15. bře 2012

@cara.m jj.je to lepší,předtím to bylo na pytel 😝

cara.m
autor
15. bře 2012

@tyrisa jj to bylo, návštěva se ani neohřála a už šla 😝

tyrisa
15. bře 2012

@cara.m na chodbu bez mimča 😠

cara.m
autor
15. bře 2012

@tyrisa jj od kdy to změnili? neříkali? Když jsem rodila já, byly ještě staré pravidla...

tyrisa
15. bře 2012

@cara.m myslím že od 1.3. jsou ty změny.....takže krátce.

andelka
16. bře 2012

Už se normálně do porodnice těším 😀 ty návštěvy jsou super, i že se za tatínka neplatí 🙂

janeyzelvicka
16. bře 2012

To jste mě potěšily 🙂 minule jsem rodila ve vítkovicích, ale teď to čím dál víc vidím na porubu 🙂

andelka
23. bře 2012

Tak už jsme z porodky doma, rodila jsem před týdnem a nemůžu si tentokrát stěžovat absolutně na nic. 🙂
Akorát sestry dole na příjmu jak se dělá monitor mě pokaždé naštvou, hlavně tím papírováním a jak mají vždycky plno času, nevěří mi snad že rodím... 😅

petrushka32
23. bře 2012

@andelka jé tak velká gratulka🙂kdo tě rodil?šlo to jako po másle, tak jak jsi chtěla?Hlavně at jste zdravoučký🙂

andelka
23. bře 2012

@petrushka32 šlo to výborně, porodní plán jsem nestihla ani vyndat, ale zmínila jsem se o něm, tak chtěli vědět hlavní body a ty mi splnili. Na něčem jsem nebazírovala a na něčem jsme se domluvili (třeba původně jsem měla v plánu že nechci dirupci, ale nakonec jsem si ji nechala píchnout, rozhodla jsem se prostě podle aktuální situace)
Rodila mě v podstatě jen PA Vendula Svachová (naprosto skvělá 😵 ), pak tam byla MUDr. Hana Zewdiová, taky moc fajn a po porodu přišel Dr Segeťa, prohlídnul mě a zase šel.

jaruschk
23. bře 2012

Ahojky,sorry,že Vám sem lezu,v Porubě se chystám rodit v září,,já tam rodila poprvé před 4 lety,tenkrát se ještě platilo za doprovod,a na návštěvy už si nevzpomínám v jakém byli rozmezí,ale myslím od 15-17hod,vidím že v pomoci při kojení,se nic nezměnilo,tenkrát nám na pokoj přivezli tv s instruktážním filmem,no čuměli jsme na to jak paka,naštěstí jsem neměla problém,jinak jsem byla se vším max spokojená,proto tam chci rodit i podruhé

petrushka32
23. bře 2012

@jaruschk tak já zažila v kojení to, že mi sestry kontrolovaly prsa, chodily přikládat malého, pořád hlídaly, kontrolovali a pomáhali, i sice dvd bylo, ale co se týče kojení, tak díky nim, jsem to asi zvládla🙂

@andelka tak to je super, hlavně, že jste zdaví a v pořádku🙂tak ať hezky rostete🙂

andelka
26. bře 2012

@jaruschk jj, zase pustili DVD 😅 ale i ukázaly, kontrolovaly, jak miminko, tak prsa...no ale taky věděly že to je moje druhé dítě a první jsem kojila 13měsíců, takže se většinou jen zeptaly, jestli malej pije a jak a jestli je vše v pořádku a bylo. Neměli jsme problém. Druhé mamince pomáhaly víc, dobře radily.

maki73
26. bře 2012

Já rodila taky na fakultce v Porubě, sice je to už loni ale 100% spokojenost, hlavně porod byl úžasný, slyšela jsem od kamarádek, že poporodní péče je lepší ve Vítkovicích, ale já se řídila podle toho porodu, to my přišlo hlavní, nemají problém s epiduralem, i když o něj předem nepožádáš, což já nechtěla, ale pro někoho to může být lákadlo, protože jiné porodnice to chtějí vědět předem, tady se můžeš rozhodnout třeba i po několika hodinách kontrakcí a nemusíš ho mít domluvený, prostředí je příjemné, hlavně pokoje s vlastní koupelnou!!! to je paráda, byla to jedna z věcí, proč jsem zvolila porubu, díky tomu na porod ráda vzpomínám, bylo mi tam fajn, tedy až na uklízečky, ale těm se nedivím, že neřekypují úsměvěm, když tam musí celé dny šůrovat :D

andelka
26. bře 2012

@maki73 😀 já teda tentokrát ani na uklízečky nemůžu říct křivého slova. 🙂
Mně se líbilo, že když jsem se zmínila že mám porodní plán, ale nebude čas ho ani vyndat ani přečíst, tak se mě hne dptaly na hlavní body a přání a splnily mi je, když to šlo. A pořád mě chválili, u porodu i potom na šestinedělí, fakt super.

zuzkkkaaa
26. bře 2012

@andelka jee ahooj tak vidím malý už je na světe, jsem to prošvihla, dodatečně gratulace největší 😵 😵

andelka
26. bře 2012

@zuzkkkaaa jj, už je mrně na světě, trochu si pospíšil 😅 děkuju 🙂 a oblečky opravdu fajné byly, ale i tak jsem využila i svoje.

magi.b
30. bře 2012

Taky mc gratulujeme🙂. S těmi sestrami na příjmu jsi mě pobavila, taky jsem měla pocit, že ten porod jenom simuluju, a to jsem byla už na sedm cm.... (prý, jak často máte kontrakce? A já, asi co pět minut, ale teď to nějak povolilo...a ona, tak proč jste tu jezdila??). No to jen tak pro pobavení, nijak mě to nenaštvalo, ale s takovou příště porodím doma, pořád jsem váhala, jestli už jet, ty kontrakce se mi pořád zdály slabé a to už byla do porodu chvilka....

andelka
31. bře 2012

@magi.b hej, kočko, já o 5minut později na příjmu na 9cm, už tam byl jenom lem a baba dole se mě ptala: Vydržíte ještě chvilku? Ať máme aspoň 20minut, aby se to nahoře nemuselo natáčet znova (no haha, tam by se na to vybodli bo by nebyl čas) a to už to musíte tak prodýchávat? a jak jsem přišla, tak se mě ptala, kdy mám termín, tak říkám, že pětadvacátého a ona: dubna? a já, ne, jako příští týden 😀 asi jsem fakt nevypadala 😀 Teďka se tím taky bavím, i jak říkala doktorka, že třetí asi odrodíme doma 😅 ale v tu chvíli mě to fakt štvalo.
Jj, já jsem ten typ co nepozná vlastní porod, ani napodruhé 😅 Taky mi to vždycky přišlo jako ještě slabota a pak mě doktorka na příjmu šokovala nálezem. 😅

saly
2. dub 2012

@andelka Holky můžu mít dotaz ? Platí se ještě otec u porodu na fakultce? Nebo už to zrušili? Fifky i Vítky to prý hodlají i tak ponechat.Nevíte?Díky

saly
2. dub 2012

Aha tak jsem to dočetla a už to vím.. 😀 😀 😀 já vždycky všechny diskuze čtu odzadu 😀 😀 no ty návštěvy mě zas tak úplně netěší..Představa mé hujerské rodinky a 3 hodiny v kuse 😝 no těpic, mi teda ta hodina, max 2 stačily 😅 😅

ange_de_la_morte
21. čer 2012

Ahojky holky tak nejspíše zvolím Porubu jako porodnici, dělám na fakultce praxi jako zdravotní sestra a zdá se mi ta nemocnice jako dobrá jen teda mám otázku to sem na stránkách nevyčetla

@andelka: máš příspěvek o porodu jako poslední tedy se omlouvam za tu drzost ale měla bych prosím dotaz : chápu správně že na pokoj kde mně přijmou i porodím ? Neumím si představit že v silných kontrakcích se někam přesunuju, a nebo že se v kontrakcích trápím na jednom pokoji společně ještě s někým dalším ... a nebo bych musela platit nadstandart ? děkuji 🙂 🙂

andelka
21. čer 2012

@ange_de_la_morte jj, je to tak, že napřed dole natočí sestra monitor, vypíše papíry a předá tě do 2p na porodní oddělení. Tam tě vyšetří a zavedou na porodní pokoj a tam jsi až než tě převezou na šestinedělí. Nevím ale jak to je, když je porod teprve v začátcích nebo když rupne "jen" voda a zatím se nic neděje. Já jsem pokaždé přijela otevřená hodně, poprvé se mimčo narodilo 1,5h od příjmu na porodní a podruhé za 25minut. Měla jsem už pravidelné kontrakce časté, a voda mi ještě nerupla.
Viděla jsmem fotku z vyvolávaného porodu a tam byly na monitoru těhulky dvě, kamarádka co jí napřed rupla voda a nic se nedělo, taky ležela někde na normálním pokoji (takže max. 1-2 jiné maminy), než přišly kontrakce a přijali ji na porodní, zavolali manžela atd.

ange_de_la_morte
21. čer 2012

@andelka: super děkuju za info .... jako dokud budu docela vpohodě porod nebude probíhat tak vklidu ale v šílených kontrakcích se dělit o jednu koupelnu s někým dalším odmítám 🙂 a 20 minut před porodem jít přes celou chodbu někam uplně jinak se mi nechce 🙂 🙂 .... no my to máme do porodnice 55 km takže taky kdoví 🙂

andelka
21. čer 2012

@ange_de_la_morte nene, v šílených kontrakcích už budeš dávno pěkně ve svojem, s vlastní sprškou a wc 🙂 Ale ony jsou sociálky i na pokojích, nemusíš nikam daleko chodit. 🙂
55km...no tak to bych asi nedala...já ji mám 1km 😅

ange_de_la_morte
21. čer 2012

@andelka: tak to jsem klidná 🙂 já většinu ostatních oddělení na fakultce znám z praxe ... no my bydlíme u Hranic na Moravě, v Hranicích porodnice není, ve Valmezu rodit nechci a v Novém Jíčíně by rodil snad jen sebevrah, a návštěva kamarádky která tam porodila v březnu mně obvzláště odradila ( čas se tam zastavil snad před 50 lety) , takže Olomouc nebo Ostrava, na vzálenost je to na stejno ale manžel pracuje v Ově ... tak máme auto , zajištěný náhradní odvoz kdyby manžel nemoh takže to nějak zvládnem 🙂 🙂

andelka
21. čer 2012

@ange_de_la_morte tak to jo, to bych taky volila Ostravu 🙂 tak ať jde vše jak má 🙂

ange_de_la_morte
21. čer 2012

@andelka: děkujem 🙂 🙂

gabina26
22. čer 2012

@ange_de_la_morte
já teda rodila v Porubě císařským řezem, ale ležela jsem tam 4 týdny na porodním oddělení na JIP kvůli předčasnému porodu, a tak celkem vím, jak to tam chodí, když někdo přijede a ještě se nic moc neděje, nebo mají zrovna plný stav porodních boxů (myslím, že jich tam je 5). Pokud tedy je příjem, ale ještě se nerodí, dává se rodička na porodní pokoj na observatoř (něco jako JIP), tam většinou jsou maminky, co jim hrozí předčasný porod, nebo právě čekají na rozeběhnutí porodu (vyvolávačky apod.) Na pokojí jsou 3, max čtvrtá na přitstýlce. Pokud si pamatuji, tak co jsem tam ležela, tak třeba jsme tam byli 2 kvůli předčasnému porodu a co druhou noc se nám tam v noci vystřídaly třeba 2 maminky, které už měly slabé kontrakce apod. Většinou chodily do sprchy, nebo ležely, sestry je kontrolovaly, nebo chodily na vyšetřovnu a do dvou hodin už tam nebyly. Když se rozjel porod, šly okamžitě na porodní box, který je vzdálen od pokojů JIPky asi 10 kroků. Takže většinou jsme slyšely i pak křičící mimčo, když se narodilo. Kupodivu, co jsem tam ty 4 týdny ležela, tak žádná mamča nekřičela tak, že bych si řekla, že je to šílené, naopak, skoro vůbec je nebylo slyšet.
Ještě je jeden nebo dva pokoje na oddělení šestinedělí, kde také přijímají maminky před porodem, tam jsem taky byla. Ale většinou tam jsou maminky, které mají nějaký probém, např. špatně fungující placenta, malé miminko, čekají na vyvolání porodu apod. Když pak už jdou k porodu, musí tedy o poschodí výš na porodní oddělení, ale většinou jdou ještě vklidu. Ty maminky, co mají porod naspadnutí tam asi nedávají, já žádnou nezažila, spíš to dávají na tu JIPku na porodní oddělení, kde si stejně moc dlouho nepobyde.
Osobně si myslím, že pokud už jsi aspoň na několik cm otevřená, dají tě hned na porodní box.
Tak přeji hodně štěstí u porodu. Taky mě to za chvíli čeká. 🙂

andelka
22. čer 2012

@gabina26 jé, díky za vysvětlení, tak už taky vím 🙂
jj, určitě při otevření na 3-4cm se jde rovnou na box, to si pamatuju z kurzu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru