Porodnice Ostrava Poruba. Byly jste spokojené?

cara.m
10. říj 2010

Viděla jsem tady diskuze na porodnici Fifejdy a Vítkovice, ale přímo na Porubu ne. Můžu se zeptat, těch co v Porubě rodily tento rok jak byly spokojené? Jsem rozhodnutá pro Porubu. Vím, že někdo ji chválí jiný nadává. Dle mě je to vše o lidech ať rodíte tam či tam. Záleží, na koho člověk narazí. Tak by mě zajímaly čerstvé zkušenosti maminek. Děkuji.

lucenek
9. lis 2011

@ia. no ale i tak dřina dřina ale taky by se mi líbila pauální platba za pacienta 50kč měsíčně na tuty bez práce, když máš tak spádově 1000-5000pac....prachy na pronájem jen z množství karet

aaadus
9. lis 2011

Taky přidám svou troškou do mlýna. Ve FN jsem rodila 4/2010 neplánovaným císařem. Kdy mi poprvé donesli malého na kojení netuším, po 2 probdělých nocích jsem byla trošku mimo. Jen vím, že první na co se mě sestřička ptala, jestli mám kloboučky. Na JIPce těžko, ale manžel hned zašel koupit. S kojením jsem problém neměla, jen se mi strašně 3. den nalily prsa a když jsem šla za sestřičkou, jestli to je jako "ono" tak se mě zeptala, jestli jsem náhodou neviděla video, že to tam bylo 😝 Zbytek pobytu bez problému. A kávičku mají super 🙂 A teď určitě půjdu zase do FN, za poslední 2 měsíce jsem tam pečená vařená

marketka.27
8. pro 2011

Nějak nemůžu najít na webovkách FNO ceník porodnice a od minula se určitě mnoho změnilo, máte někdo čerstvé info, případně link přímo na ceny? Díky 🙂

slucky
8. pro 2011

@marketka.27 kamarádka tam rodila loni v červenci a platila asi 5500,- (nadstandart.pokoj, epidural, manžel u porodu a potom 1 noc na pokoji)

andelka
9. pro 2011

Myslím že teď je to 1000Kč nadstandard, od ledna bude 100 /den na šestinedělí a otec u porodu byl 600.

marketka.27
9. pro 2011

Dík, my jsme nakonec neplatili ani otce u porodu, ani epidurál, tak jsem to neměla kde pohledat 🙂 Epi byl ale tehdy tuším za 1500, změnilo se něco?

lucenek
10. pro 2011

@andelka od prosince je kilčo

andelka
10. pro 2011

@lucenek už od prosince jo? ti si pospíšili 😅

lucenek
10. pro 2011

@andelka jj od prosince 100 na den a od ledna jsou ty nadstandarty těch 8 okruhů kde si a za co můžeš připlatit- odlehčené sádry, oční čočky apod....

marketka.27
10. pro 2011

A tak mě nešlo o taxu na pobyt/den, to je jasný, ale spíš otec u porodu a čistě teoreticky, jak je to s jeho přítomností u plánované SC a za kolik, kdyby byla ve hře :-/ A epidurál. A hlavně, jestli to někde mají na netu, protože jsem kromě nadstandardu nic nenašla.

lucenek
11. pro 2011

@marketka.27 u sc není možné aby byl na sále leda že by byl doktor nebo měl hodně dobré konexe, takže bude čekat v předsálí a ukážou mu prtě
cenník mají epidurál 1500 otec u porodu 600 nadstandart 1000 a otec na přistýlce 350 den kurz předporodní 1035..

svatule
21. pro 2011

holky tak to vypadá, že budu mít porod v Praze...miminko má vrozenou vadu srdce a musí hned po narození na operaci, naštěstí by to měla ta operace vyřešit a do budoucna nebude mít žádné omezení, tak s manželem doufáme, že to dobře dopadne!
už jsem se i těšila do Poruby, tak třeba do třetice 😉 přeji pohodové porody a držte pěsti, ať to zvládneme 🙂

marketka.27
24. pro 2011

@svatule Jasan, držíme pěsti, dopadne to dobře!!!!!!!

sorini2
4. led 2012

@marketka.27 ahojky rodila jsem o prázdninách 2011 dvojčata, a ceny jsou následné
http://www.fno.cz/porodnicko-gynekologicka-klin...
rodila jsem císařem a otec u císaře není povolen...☹(

marketka.27
4. led 2012

@sorini2 Jo, tohle jsem našla taky nakonec, ale díky 🙂 A kde byl manžel? Já jsem měla nakonec akutní sekci, tak čekal na chodbě, jak ho vyšoupli z porodního sálu, a točil si malou přes sklo, u plánovaného je to stejně?

sorini2
4. led 2012

@marketka.27 manžel čekal venku za sklem, jen viděl jak malé očistili... já měla plánován a je to asi stejné, rodila jsem teda jednou a taky naposledy... 🙂

marketka.27
4. led 2012

@sorini2 No jo, holt jste šikovní a dali jste to "jednou ranou " 😀 Já si to dám za pár dní ještě jednou 🙂 Tak vidím, že je to stejné, no co se dá dělat, zatím mě tam za krk nikdo netáhne, třeba se to nakonec obejde i bez řezání 🙂

sorini2
5. led 2012

@marketka.27 tak držím pěsti ať se nemusí řezat... ale upřímně než ty bolesti, tak raději císař.. v roce 2009 jsem ve 22tt rodila mimi kvůli VV a opravdu mi to stačilo, epi nezabral a bolesti stejné jak bych rodila v termínu. a to mi to vyvolávali 3dny..4injekce, vyvolávačka do plodovky, a 6tablet dolů... až ta 6 zabrala..

marketka.27
5. led 2012

@sorini2 No jo, ale to jsi měla peklíčko i na duši, nejen na těle ☹ Takže dvojčata jsou za odměnu 🙂
Já měla obojí jednou ranou, pohodička při spontánním porodu skončila akuťákem, epi mi teda taky nezabral, jenže to mi bylo jedno - já si o něj řekla pod tlakem drahého 🙂, vůbec jsem ho nepotřebovala, problém to začal být až na operačním sále, no a po sekci jsem byla na zdechnutí dlouho, asi když je to plánované, tak je to jiné. No uvidíme 🙂, ještě je pár dní čas. A díky 🙂

jetynka
6. led 2012

ahojky holky je tu někdo s termínem v lednu 2012 kdo půjde rodit do fakultky v Porubě, popř.do vítkovic???

marketka.27
6. led 2012

@jetynka Já začátkem února, ale vidím to dřív :-/ A každopádně do fakultky.

crashboombang
6. led 2012

To: jetynka Já mám termín v 1. polovině ledna a chystám se do fakultní nemocnice...

sorini2
7. led 2012

@marketka.27 měla.. ale tet mám doma dvojnásobné štěstí.. ale vím, že nikdy nezapomenu ☹
@jetynka
@crashboombang
@marketka.27 FN mohu jen doporučit, já byla moooc spokojena,a trefila jsem na super sestry na novorozeneckém a vždy mi na noc brali malé ať se vyspím.. takže pomoct veliká... říkali že doma se moc nevyspím a měli pravdu... 😀 😀

marketka.27
7. led 2012

@sorini2 Já na fakultku taky nedám dopustit, všichni se na mě dívali jako na blázna, že tam jdu dobrovolně, ale nelitovala jsem a vzhledem k nenadálým komplikacím jsem následně byla ráda, že jsem se nenchala přesvědčit o tom, jak je to tam "strašné" 🙂 Takže teď opět neváhám a mířím přímo tam 🙂 Proč chodit ke kovaříčkovi, když můžu ke kováři 🙂

andelka
7. led 2012

Já už se do porodky taky docela těším, ono jak tam jde člověk v krátké době podruhé, tak je tam jak doma 😅 a už ví co čekat a jak se zařídit. Doufám že zas budou dělat tu dobrou bílou kávu, a že tam narazím na jednu super sestřičku, bývala většinou v noci a moc príma. Samotný porod snad bude trochu lepší tentokrát, uvidíme.
Uvažuju, že bych si vzala s sebou svoje oblečky na mimi, protože teda ty košilky a nerozepínací dupačky mě docela iritovaly 😅
Snad taky dostanu někoho fajn na pokoj, to bych pak sand ani nechtěla domů 😀 minule jsem jim po dvou dnech už málem lezla po zdi jak jsem chtěla pryč.

sorini2
7. led 2012

@andelka bílou kávu, vaří pořád.. teda o prázdninách ještě vařili.. oblečení bylo docela šílené, před vánocemá jsme byli na sono s malou a tak jsem tam zanesla nějaké pidi oblečky..
@marketka.27 na mě se taky koukali jak na vola, že tam dobrovolně jdu, ale jak jsem tam byla s tím prvním, a konečně to na mě přišlo a epidural bohužel nezabral, a nikde jsem nezažila, že by primář porodnice seděl u mé postele a držel mě za ruku... manžel tam nesměl...a jaké jsem měla štěstí, že mě tet řezal zase on... kamarádka mi zjišťovala kdo má operační, a hned jsem byla klidnější.. fakt je to dr. se srdcem na dlani mudr.igor michalec..

sussanne
8. led 2012

Ahoj všechny maminky. Vidím žhavou diskusi, přesto bych měla na vás pár (spíš víc než pár 🙂) dotazů.
Čekáme první miminko a já stále zvažuji, pro kterou z porodnic (poruba - vítkovice) se rozhodnout. Chtěla bych slyšet vaše zkušenosti hlavně co se týká toho bondingu (miminko ihned po porodu přiloží na bříško, možnost mít ho min. 2 hodiny stále u sebe). A taky bych chtěla vědět, jak je to s tatínky. Předpokládám že při porodu může být celou dobu. Žejo? 😅 Ale máme možnost být třeba po porodu sami tři? Jak dlouho? A co potom, kdy musí odejít, jak je to s návštěvami apod... A na pokoji jste jen dvě? A co se týká léků od bolesti během porodu, jsou možné na požádání, nebo vůbec, nebo vám je prostě dají a ani se neptají? A příp. jaké tam dávají, nevíte? A ještě mě napadá, ty polohy u kojení, mám pocit, že tady někdo psal, že v Porubě vám vnutí nepohodlnou polohu a prostě mamčo snaž se. Je to vážně tak? A co ty Vítkovice?
No, vím, že je to spousta dotazů, ale třeba tím pomůžu nejen sobě, ale i dalším prvorodičkám co v tom nemají tak úplně jasno 🙂

lena.k
8. led 2012

@sussanne Ja jsem byla minuly tyden v Porube na prohlidce porodnice, tak ti zkusim odpovedet podle toho, co jsem se dozvedela (nicmene, jestli je takova i realita, to bude asi na jinych).
Vsechno info se vztahuje k normalnimu porodu bez komplikaci (at uz na zacatku, v prubehu, nebo na konci). Kdyz prijedes, tak te po prijmu umisti pry rovnou na porodni box, coz je samostatny pokoj s vlastni sprchou a WC. K dispocizi je i gym ball. Na pokoji je vse pro cely prubeh porodu, tj. i vaha na zvazeni mimina, vyhrivane luzko atd. Cely porod probiha na tomhle pokoji, s tebou u porodu muzou byt celou dobu az 2 lidi (napr. partner + dula). Vetsina rodicek pry rodi na te porodni posteli, ale pry muzes rodit i jinak (to se musi domluvit dopredu). Po porodu hned prilozi mimino na tebe, a nechavaji (pry) dotepat pupecnik. Pak male premeri, zvazi a daji na vyhrivane luzko, ktere je hned vedle tebe a mate cca 2hodiny na to, byt spolu (vcetne otce). K prsu prikladaji do 30ti minut. Co se tyce leku od bolesti, tak nabizi klasicky epidural, pokud ho chces a od 1.1.2012 pry i rajsky plyn. Po dvou hodinach te prevezou na pokoj. Pokoje jsou po dvou, na nekterych je jeste treti luzko jako pristylka (pokud je hodne porodu, zaplnuji se ty treti postele az na konec). Kdyz jsem tam byla minuly tyden ja, tak porodu bylo asi malo a na nekterych pokojich byly maminky samy. Na kazdem pokoji je sprcha a wc. Jidlo vozi na pokoj. Navstevy jsou od 4 do 5 u luzka a/nebo od 4 do 6 venku, ale tam nesmis brat mimino. Pokud mas nadstandard, tak navstevy jsou neomezene.
Jeste jednou upozornuju, ze tohle vse je asi v idealnim pripade a nevim, jak to funguje v praxi.

florule
8. led 2012

@sussanne tak já jsem rodila prvního syna před 2,5 rokem ve Vítkovicích. Po příjmu jsem šla na porodní box, kde jsme byli sami s manželem. Je tam sprcha a wc, balon.. Porodní asistentka chodila jenom kontrolovat a točit monitor. Po porodu malého ošetřili, omyli a nechali nás 2 hodiny s prckem a manželem na tom boxu, PA přišla akorát za 30 minut pomoct s přiložením a sem tam zkontrolovat zavinování dělohy. Žádné léky na bolest mi nenabízeli a ani bych nechtěla. Na pokoji jsme byly dvě, sprcha a WC je společné na chodbě pro dva pokoje. Na jídlo se chodí do jídelny, sestřičky na novorezeneckém i šestinedělí moc příjemné, pomáhaly s kojením, byla jsem moc spokojená. Před sedmi týdny jsem rodila druhého syna v Porubě. Bylo to plánovanou sekcí, takže průběh porodu porovnat nemůžu. Na pokoji jsme byly taky dvě, sprcha a WC na pokoji, jídlo nosí, což je super. Na Porubu jsem slyšela negativní ohlasy na sestřičky, ale já teda musím říct, že jsem žádný problém neměla. Kojení ukázaly, i více poloh, pokud jedna nevyhovovala, pomohly, takže žádný problém. Byla jsem spokojena v obou porodnicích, ale kdybych měla rodit znovu, volila bych asi Porubu, ale jen kvůli většímu pohodlí - WC a sprcha na pokoji, donáška jídla 🙂

andelka
8. led 2012

@sussanne já rodila před 20měsíci ve FN, porod byl rychlý, po příjmu nás s mužem zavedli na pokoj, mně napíchli kapačku s antibiotiky a šli pryč, jo a udělali malému monitor. Byli jsme tak 30minut sami, pak dokapala kapačka a začaly mi silné kontrakce, tak to naběhly PA a kontrolovaly jak jsme daleko, pak už byly u nás vlastně pořád protože malej se za chvíli narodil. Na bříško mi ho nedali, po přestřižení pupečníku ho vzali, otřeli změřili zvážili, zabalili, mezitím mi píchli oxytocin na porod placenty, pak mi malého zkoušeli přiložit k prsu, ale nějak nebyl úspěch, tak ho dali vedle na vyhřívané lůžko, manžel si ho fotil, pak mě Dr šila, pak mě zabalili do peřiny a nechali nás 2h osamotě. Pak přišli zkontrolovat, omýt, pomohli navléct kalhotky, vstát a odvezli mě na pokoj a malého na novorozenecké. Manžel šel pak domů. Návštěvy byly myslím mezi 16 a 17h.
Manžel byl se mnou na porodním pokoji, předtím na monitoru a na vyšetřovně ne. Tam se mě i Dr ptala jestli chci něco na bolest, nechtěla jsem. Příprava (klystýr) se nestihla, oholená jsem byla. Jednali se mnou hezky, byli všichni příjemní. Ale já byla na porodním pokoji jen 1,5h.
K druhému porodu si beru dulu, protože některé věci které jsem považovala za samozřejmé neproběhly a zpětně mě to mrzelo, protože vím, že plný bonfing tam umí a lze ledacos vyjednat, i alternativnějšího.
Na pokoji jsme byly dvě. Polohu na kojení mi ukázali myslím jen jednu, vleže. Ale sousedka kojila v sedě.
Na šestinedělí se to dalo, mívají fakt plno a hodně práce, takže když člověk něco chce, tak se musí ozvat, případně připomenout a nebrat si všechno tak osobně, prostě s nadhledem.
Mně napodruhé naopak bude vyhovovat když mě nechají na pokoji dělat si věci podle svého 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru