Porodnice Ostrava - Vítkovice

endie
30. dub 2009

😀

lehna
19. kvě 2009

moloko- snad néééé 😉 . držím palečky,ať ti to vyjde 😉

misicka85
29. kvě 2009

Ahojky, já rodila ve Vítkovicích loni a naprosto super, porodní boxy perfektní, personál na 1, fakt velmi ochotné sestřičky i doktoři, akorát doktorky na novorozeneckém docela pedantky, nás tam držely 9dní kvůli žloutenky, na to že jsem si platila nadstandart docela mazec! Ale jinak vše naprosto super, takže druhé miminko půjdu rodit určitě zase tam!! 😉

samsulka
1. črc 2009

Holky já jsem se chtěla zeptat, ráda bych rodila ve Vítkovicích,ale bojím se aby neměli zrovna plno a nevíte dáse nějak zaregistrovat předem?

aisha16
2. črc 2009

samsulka, zaregistrovat predem se da, kdyz si poridis VIP kartu. ta ti ma zarucit, ze te prijmou i kdyz budou mit plno. ale stoji 2500Kc...

samsulka
2. črc 2009

aisha, díky za info,ale to prdím 2500Kč no to je dost.

zdenka26
9. črc 2009

Ahojky,tak já rodila ve Vítkovicích před necelými dvěma roky .Vše okolo porodu bylo skvělé,na dětském taky pefektní (malý byl v inkubátoru) ale šestinedělí děsné,přístup sestřiček byl vážně hrozný.a jak tak zjištuju tak hodně mamin si na tohle ve Vítkovicích stěžuje

josifek
15. srp 2009

Zdravím všechny mamulky co chtějí rodit ve Vítkovicích 😉 Já mám čerstvou zkušenost s touto porodnici a jen samé kladné věci můžu o ní říct. 27.7 jsem tam odrodila císařským řezem se spinálkou a mužem vedle sebe odrodit svoji vysněnou dcerunku. Lékařský tým pana primáře Mantiče a veškerý personál i na šestinedělí a novorozeneckém byl skvělí . Pokoje krásné předělané i koupelny a wc, jsem ráda že jsem tam měla možnost rodit 😉

kramlinka88
25. lis 2009

Ahoj holky ráda bych znala Vaše názory na tuhle porodnici.....pořád se rozhoduju mezi FM a Vítkovicema, ale mám strach, aby mě tam vzali....nevíte jak to tam teď funguje ???

misicka85
25. lis 2009

Josifek - takže ty už jsi tam rodila jak měli pokoje na šestinedělí zrekonstruované?Kámoška mi právě psala že tam dávali plastová okna,nový nábytek,koupelna a wc přímo na pokoji,atd... Takže je to tam super jo?? Já tam právě rodila v prosinci 08 a to měli nové akorát ty porodní boxy,ale fakt super! Nevíš náhodou kolik stojí polonadstandart?Protože klasický nadstandart teď zvedli na 1000Kč/den a to už je moc ☹

Kramlinka - já mám jen samé pozitivní reakce! Na příjmu,porodním, šestinedělí i novorozeneckým všichni naprosto super!!! Proto tam jdu v květnu rodit zas! 😉 Když tak mrkni i do diskuze Porodnice v Ostravě, tak je taky dost názorů 😉

josifek
26. lis 2009

Misicka je to tam super nevím kolik stojí polonadstandart ale ty pokoje jsou pro 2 a mají svoje WC a koupelnu tak je to skoro totéž , vřele doporučuji personál na 1*** a prostředí také na 1***.

jaro2008
13. led 2010

Ahoj holky,
chtěla bych se vás zeptat, jestli jste chodily do vítkovické porodnice na předporodní kurz? Pokud ano, jaké to tam bylo, stálo to za to? Byly jste spokojené? Uvažuju, že bych tam pak i šla rodit, pokud by měli volno.

jaro2008
13. led 2010

Tak jsem se tam přihlásila,když tak pak povykládám, jaké to bylo 🙂

lehna
14. led 2010

ahoj Leni,
já nechodila přímo do vítkovic,ale jezdila jsem do Hrabůvky na kurz,který vedla PA z Vítkovic. Vlaďka Majdišová. bylo to fajn, byla jsem spokojená. a rodila jsem taky ve Vítkovicích, taky spokojenost,až na pár vyjímek,ale to je asi všude.

zuzi82
25. led 2010

Ahoj holky,
právě se rozhoduji, jestli rodit ve F-M nebo ve Vítkovicích, tak prosím pomozte. Opravdu máte zkušenost, že, když tam chodíte na kurz tak vás tam pak přijmou? Jak teď na tom jsou se stop stavy? Máte zkušenost, že by měli pořád tak plno? Ta VIP karta mi totiž připadá moc drahá. A jak prosím vypadá polonadstandard? Díky

ia.
25. led 2010

ahoj zuzi, chodila jsem tam na předporoďák a daj ti razítko do průkajdy a prý když dojedeš, a oni uvidí razítko, tak tě vemou. Karta VIP je na houby, řekly to i PA. Oni těma Stop-Stavama straší proto, pže nechtějí aby u nich rodily romky, chtěj z toho porodnici na extra úrovni, tak proto.
lehni: Vlaďka PA mě rodila, a byl to anděl. Díky ní jsem porodila za 3,5h od přijetí do porodky....
jaro2008: na předporoďák jsem chodila, víceméně jsem měla stejně všechno načteno nebo od kamarádek, ale ten pocit vidět maminy v podobném tažení byl fajn, chodila jsem tam ráda...

jesterka01
25. led 2010

ahoj holky,
já bych také chtěla rodit ve Vítkovicích. Jsem sice z Havířova, ale havířovská porodnice je ted bohužel zavřená, a pokud si mám vybrat jinou, tak bych ráda vítkovice. Budu spoléhat na to, že když tam přijedu s rozjetým porodem, že mě prostě vezmou i když u nich nemám předporodní kurz ani žádnou spešl rezervaci ...tak uvidíme, držte palce 🙂

lehna
25. led 2010

zuzi- tak já rodila loni a zrovna v tom týdnu bylo fakt hodně plno, stop stav nebyl. VIPkartu si určo neber,je fakt naprd a zbytečně drahá. i na ni tě dokonce nemusejí vzít když mají stopstav. polonastandart má dvě postele a svoje sociálky,ale teďka když je tam šestineděli spravené,tak prý už má každý pokoj svoje sociálky, nevím, jak to tam teďka je,nebyla jsem tam
ia-jj, Vlaďka byla super, mě teda nerodila, jen se na mě chodila dívat než jí skončila směna. porodila jsem v 19.21,ale ta PA co mě rodila byla taky úžasná,jmenovala se Nikol. fakt skvělá.

jesterka-jeď tam,nevadí žes tam nechodila na kurz nebo něco jiného,pokud nemají stopstav,tak tě v pohodě vezmou.
držím palečky,koukám,že už máš skoro termín🙂. jak dlouho bude Havířvská porodnice zavřená?

jesterka01
25. led 2010

měla by být zavřená až do 8.2.2010 .. do té doby to asi nevydžíme ☹ termín mám už v pátek, ale zatím to spíš všichni tipujou že budu přenášet, máme to prý v rodině....ale do otevření havířovské porodky to fakt nevydržím 😀 😀 škoda no

lehna
26. led 2010

tak uvidíš no. kamarádka taky přenášela 14 dní🙂. třeba se malé nebude chtít ven do té zimy🙂

zuzi82
26. led 2010

Holky,díky za odpovědi, tak já asi zkusím tam ten předporodní kurz a půjdu se tam podívat a budu doufat, že nebudou mít koncem dubna plno.

smardik
26. led 2010

zuzi já do Vítkovic na žádný předporodní kurs nechodila a v pohodě mě vzali a odrodila jsem tam a ted se tam chystám zas

zuzi82
26. led 2010

Smardik, vidím, že už tě to brzy čeká, tak hlavně ať všechno dobře dopadne. Pokud pak budeš mít chvilku a taky náladu, tak mi tu prosím dej vědět, jaké to tam bylo.

lehna
27. led 2010

Zuzi, teďka jsem si vzpomněla, že moje kamarádka chodila do kurzu do Poruby a rodila ve Vítkovicích.takže o tom to není, jestli tam chodíš na kurz nebo ne, prostě tě vezmou normálka.

smardik
27. led 2010

holky chtěla jsem se zeptat nevíte od kdy dělají monitory? pokud do neděle neporodím od pondělí už musím chodit do Vítkovic tak kdy tam přijít? v roce 2008 to bylo od 7, takže jak jsem přišla před 7nemusela jsem čekat tak zda je to furt stejné a ještě jsem se chtěla zeptat jak často se chodí kdybych přenášela? jestli každý den nebo třeba obden? musím to nějak vyřešit s hlídáním ale doufám že do neděle porodím

shaula
27. led 2010

Smardik, tak si tam zavolej a zeptej se 😉

ia.
27. led 2010

smardi, za mě to bylo od 8, rodila jsem v září 08...jo a co se týče těch kontrol v porodnici, byla jsem tam poprvé, 4 dny před termínem, a řekl mi, že na další ko a ozvy až za týden, ale udělal mi hamiltona, takže jsem rodila za 2 dny a na další ko jsem nemusela... 😉

kudelovazuzana
28. led 2010

smardik, já tam na monitor chodila kolem čtvrt na osm a byla jsem skoro vždy první a vzali mě pak hned k dr.
Taky jsem přenášela a to jsem tam potom musela docházet dvakrát do týdne.

smardik
28. led 2010

kudelovazuzana dík takže je to pořád stejné 🙂 takže pofičím na 7 at jsem co nejdřív hotová

ia já rodila říjen 2008 a bylo to od 7 🙂 to mi poradili tady holky na koníkovi že jak přijdu kolem 7 tak mě vezmou mezi prvníma, jinak že těhulky chodí od 8 a to že se fakt čeká takže se to nezměnilo to jsem ráda. Ted ještě sehnat hlídání at nemusím malého před 6budit a tahat do Ostravy

magi.b
28. led 2010

Ahoj, ve Vítkovicích jsem rodila v listopadu. Kurs (taky s Vlaďkou M.) byl úžasný, díky jejím radám nebyl žádný stres a porodní bolesti jsem krásně rozdýchávala), porod byl taky pohodový - PA ůžasné a dr. taky dobrý. Na 6tinedělí to už bylo horší, ale je třeba říct, že bylo úplně plno a tak se nedivím, že sestry měly fofr. Každopádně nějaká extra pomoc s kojením nebyla, vysloveně jsem si o ni vždycky požádala. Co mi hodně vadilo, byl ranni rezim - od 7 do 8 byly 2 vizity, na jednu z nich jsme měli mít připravené miminko (tozn. svlíknuté), na druhou jsme měly být nachystané my (tozn. ležácí, bez kalhotek). Jelikož jsme netušily, kdy dr. dozarí do našeho pokoje, většinou to dopadlo tak, že děcka řvaly,protože jsme je probudily, svlíkly a čekaly jsme s kojením až po vizitě, my jsme nadávaly a ješte umíraly hlady po probdělé noci (snídaně byla taky mezi 7-8h). Ale věřím, že zrovna tohle je ve všech porodnicích podobné...bohužel🙂

ia.
28. led 2010

magi tak pocity mám úplně stejné jako ty, ty dvě vizity jsem nenáviděla, navíc jsem byla v posl. pokoji, takže jsem čekala nejdýl, a i se mi stalo, že jsem ani tu snídani nestihla, ale vizity se dělají všude. S kojením jsem se taky trápila, místo aby pátraly sestry po příčině, tak mi vrazily do ruky lahvičku s cizím mlíkem jako příkrm a hotovo. Ale jinak jsem byla spokojená a určitě tam půjdu i podruhé.
Smardi, tak ten fígl chodit na 7 jsem neodhalila, šla jsem na 8 a pamatuju si že na mě došla řada v 10 😝 ale bylo to jen jednou, tak pohoda. A pro sichr řekni mudrovi, ať ti udělá hamiltona a máš téměř 100% jistotu, že tam už nebudeš muset jít 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru