Porodnice Ostrava - Vítkovice

endie
30. dub 2009

😀

smardik
28. led 2010

magi naprosto souhlasím-porod super, šestinedělí už horší-hlavně co se týká kojení to jsem si o pomoc musela říkat několikrát, vizity to samé ale celkově jsem byla spokojená

ia já byla v úterý a ted už jdu až v pondělí do porodky tak o hamiltona budu muset říct tam. Ale hlídání už mám vyřešené takže to půjde a půjdu hned na 7 a fakt asi o toho hemiltona řeknu třeba to pomůže, no a uvažuju že bych zkusila pít ten kořeněný nápoj co je tu na něj návod

ia.
28. led 2010

smardi já zkoušela kde co na vyvolání, teda ten nápoj ne, a nakonec mi pomohl ten hamilton. byl tam takový mladý dr, řekl mi že jsem na prst a že mi pomůže. tak hlavně že máš zajištěné hlídání, držím palce, třeba tam v pondělí ani nedorazíš 😉

smardik
28. led 2010

ia já jsem taky na prst otevřená-teda aspon to mi říkal v úterý dr. na poradně

kudelovazuzana
28. led 2010

magi přesně ty vizity byly hrůza, měli přijít v sedm a kolikrát přišli i v pul devate, mezitím ta dětská vizita. KOjení taky hruza, sestry mi pichli malou a snaž se, už jsem se pak ani neptala, mě přišlo že je tím dost obtěžuju.
Porod byl teda super ale to šestinedělí, to mi fakt přišlo horší než celý kontrakce.
Navíc jsem byla na pokoji s cigánkou a ta chytla nějakej zánět, měla horečky průjem a mě tam s malou pořád nechali, jsem byla pěkně naštvaná. Naštěstí nás po 4 dnech pustili, já teda už do Vítkovic nepujdu, ale je to ještě čerstvé, možná si to za rok za dva rozmyslím.

shaula
28. led 2010

Hm, ty vizity jsou zajímavé 😕 Já rodila v Porubě, tam teda taky chodily 2 vizity, ale prostě jsme jen musely být na pokoji, děti se svlíkaly, až vizita dorazila (což bylo většinou každý den jinak 😀 ). A gynekologové se obvykle jen zeptali, jak se nám daří 😀
A to kojení mě překvapuje, já slyšela na Vítkovice celkem chválu, že se tam hodně věnují... 😕

smardik
28. led 2010

shaula kojení se bohužel nevěnují ve Vítkovích skoro vůbec, možná to říkají ale praxe je jiná a opravdu jsem musela říkat několikrát at někdo přijde, nakonec jsme to zvládli ale zásluhou sester to fakt nebylo. Ted už jsem chytřejší a když bude s kojením jakýkoli problém budu volat laktační poradkyni, jinak gynekologové nás fakt kontrolovali-koukali dolů jak se to holí a po císaři jak se holí jizva ale fakt je že druhý nebo třetí den už jsem svlíkaní taky kašlala a svlíkla malého až přišla vizita a kojila ho když chtěl, ne že jsem čekala až se vizita uráčí přijít

shaula
28. led 2010

Jo, v Porubě to bylo s kojením taky příšerné, sestry nic pořádně nevysvětlily, pustily DVD a to bylo tak všecko... Jako blbá prvorodička zmítaná hormony jsem to spíš obrečela, dneska bych už byla taky chytřejší a do porodnice bych vyrazila vybavená telefonním číslem na laktační poradkyni. Tak držím palce, ať už to máš brzy za sebou a vše (vč. kojení) je OK 🙂

zanetka82
28. led 2010

Ahojky.
Je fakt že já rodila ve Vítkách před 3 lety ale na kojení si teda nemužu já stěžovat. Hodně se mi věnovali a mohla jsem na ně zazvonit i v noci. 😉 a to za mě byl stopstav. Já zůstala dokonce 1 den dole na porodním neměli pro nás místo. 😉 Já bych ji doporučila a ne jen já ale všechny mé kamaradky tam rodily a byli spokojené.

Tak hlavně rychly porod a vše v pohodě.Na šestinedělce jste 5 dnu a rychle domu to se dá přežít když si domu vezete to nejcenější co máte. 😵 😵 😵

Ještě jsem chtěla k těm vizitám...tak za mě to bylo stejně jako u schauly v Porubě. 😉

smardik
28. led 2010

shaula tak nějak byla jsem blbá prvorodička, ze všeho vyjukaná ale ted už jsem vybavená a mám číslo na laktační poradkyni a v případě problémů budu hned volat. Za sebou bych už to fakt měla ráda ale malému se nějak nechce a zatím to nevypadá že bychom třeba v noci jeli,holt asi bude jak jeho bráška a půjde ven přesně na termín tak musím do neděle vydržet

kramlinka88
5. únor 2010

ahoj holky chci se zeptat, kam přesně se chodí do Vítkovic na ty monitory? Poslala mě gyndr na monitor do nemocnice kde chci rodit, ale já nějak netuším kam přesně vyrazit ... 😒 Můžete poradit prosím ??? 😔

ia.
5. únor 2010

kramli a která budova to je víš? je to ta posl. v areálu, vzadu a monitory se dělají v přízemí, dáš se vlevo, je tam gynekologická ambulance, a tam přijdeš a půjdeš ke kartotéce, kde si tě zaregistrují...

kramlinka88
5. únor 2010

ia:no asi by to měla být budova I, podle plánku a popisu by to měla být Porodnicko-gynekologická ambulance....
říkáš v přízemí, a musí se tam objednávat nevíš??? A pokud jo tak jak dlouhá je čekačka?

jesterka01
5. únor 2010

ahojky
kramlinka88 - je to budova I, úplně vzadu, přízemí a já jsem se nikdy neobjednávám, když mě moje dr. odeslala že už mám chodit na kontrolu do porodnice, tak jsem tam jen volala od kolika jsou a řekli mi, že mám přijít od 8 do 10 ráno. Je fakt, že tam je docela narváno a díky tomu že se každé těhuli natáčí monitor, je to celkem zdlouhavé, takže doporučuji naklusat tam fakt nejpozději na tu 8. Já už se kontrol zbavím...jestli si to ta moje princezna přes víkend nerozmyslí, tak jdu v pondělí na vyvolání ... chjo ☹

kramlinka88
5. únor 2010

jesterka: teda jsi zlatá, moc děkuju za info 😉 Já jsem se právě dočetla, že je lepší tam přijít už na 7 abych nemusela tak dlouho čekat. Tak já tam naklušu raději dříve 😉
Fakt ještě jednou moc děkuju 😉
Budu držet pěsti ať už princezna zítra nebo pozítří vykoukne na svět, vyvolávání bych taky nechtěla 😒 Fakt držím pěsti 🙂

smardik
5. únor 2010

holky tak my už to máme za sebou, v sobotu se nám ve Vítkovické porodnici narodil Honzík a tentokrát jim musím dát za 1 za vše včetně přístupu ke kojení

shaula
5. únor 2010

Smardik - moc gratuluji 😵

jesterka01
5. únor 2010

přidávám se ke gratulaci🙂

jijitka
6. únor 2010

jesterka - pořád nic ?? 😉 Už je zase otevřený Havířov, s porodem (císařem) jsem tam byla moc spokojená, s kojením skoro vůbec ☹ teď doma bojujeme jak se dá.

jesterka01
6. únor 2010

pořád nic.. ☹ nějak se té malé u mě líbí

ia.
6. únor 2010

smardik: vééééliká gratulace... 😵
a jak zvládá brášku Tomášek?

jaro2008
12. únor 2010

Ahoj holky,
tak jsem včera byla poprvé na předporodním kurzu ve Vítkovicích.Vedla to porodní asistentka Bára, bylo to moc fajn povídání 🙂 Už se těším na příští lekci 🙂

jesterka01
13. únor 2010

TAk jsme si včera dovezli domů ten náš poklad - Kačenku. Narodila se 8.2. po vyvolávaném porodu, řeknu vám, byl to teda fofr🙂 máme 51 cm a 3400g. S Vítkovickou porodnicí sem nadmíru spokojená, personál měl perfektní přístup, sestřičky na novorozeneckém pomohly s kojením. Prostě dávám 1* 🙂

jijitka
15. únor 2010

Jesterka: tak moooc gratuluju 😅

jaro2008
15. únor 2010

jesterka: gratuluju ke Kačence 🙂 To ráda slyším, že jsi byla s Vítkovickou porodnicí spokojená 🙂 A máš nějaké postřehy pro ostatní, co by se nám mohlo hodit, jak to probíhalo?

petulkad
15. únor 2010

jesterka: přidávám se ke gratulacím, taky budu rodit ve Vítkovicích...

misicka85
15. únor 2010

Holky, jak teď vypadají ty pokoje na šestinedělí? Prý se rekonstruovaly 🙂

Smardik, Jesterka - gratuluju k mimískům,ať vám dělají jenom radost!!!!!

brusinka.pusinka
15. únor 2010

gratulka k mimiskům
Misicka85 já rodila v červenci ve Vítkovicích a můžu říct že byly krásnéa pohodové moc pěkně předělané a hlavně to soc. zařízení a personál na 1*. Nemohla jsem si na nic stěžovat, na pokoji 2 maminky s mimisky pro ně2 soc. zařízení a pohoda co se týče sestřiček a lékařu. já jen můžu doporučit 😉

misicka85
15. únor 2010

Brusinka - díky moc, já ta právě rodila v prosinci 08 a to byly ty pokoje ještě nepředělané tak jsem byla zvědavá jak to tam vypadá teď, taky se tam chystám znova,snad nebudou mít plno 😝

mariekaterina
15. únor 2010

Já tam rodila teď 20.1. a můžu doporučit opradu je to tam pěkně opravené, jídlo super, sestřičky se starají jak z šestinedělí tak z novoroze. Prostě pohoda, opravdu se vším poradí 🙂 dávám taky 1*

jesterka01
16. únor 2010

Pokojíky vypadají suprově, jediné co mi vadilo bylo v noci ostré světlo zářivky nad postelí, člověk nemůže kojit po tmě, ale takhle to malé i mě svítilo přímo do očí. Ale to je asi jediné co se jim dá vytknout🙂 a pak taky pěkně tvrdé židle v jídelně 🙂 po šití se mi jo špatně sedělo a tak jsem většinou snídala ve stoje, a oběd rychle zhltla. Moc postřehů a zajímavostí nemám, naštěstí nás po 4 dnech pustili domů a člověk ani nestihne přijít na to co mu chybí. Připadalo mi že jsem to tam prožila jako v nějakém transu 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru