Porodnice Ostrava - Vítkovice

endie
30. dub 2009

😀

mariekaterina
16. únor 2010

jo to máš pravdu s těmi světly 😖 na to jsem úplně zapomněla, ale vždycky jsme si rosvítili to světlo nad umyvadlem a bylo to lepší... no a někdy jsem kojila i po tmě. Svítilo mi tam z cesty světlo 🙂 a super byly ty nové postele, polohovaní bylo na ovládání. Ne jak ty staré, že člověk měl někdy kumšt je uzvednout a polohovat 😒 😎

jesterka01
18. únor 2010

No:D tak já byla v pokojíku kde byly ty staré postele :( a bylo to fakt umění, já jsem jí pak raději nezvedala vůbec, neměla jsem sílu v rukou jí zase dát do vodorovné polohy a byla jsem sama na pokoji, takže nikdo kdo by mi pomohl a nechtělo se mi pořád otravovat sestřičky. Je fakt že to světlo nad umyvadlem bylo lepší a tím že bylo venku tolik sněhu, bylo i dost světla, no ale stejně...

mariekaterina
18. únor 2010

tam ještě měli ty staré?? To se divím ☹ myslela jsem že už ty nové mají všude... jak jsem tam byla v lednu tak tam měli úplně plno že museli dávat maminy normálně na gynekologické. A vím že dok byla z toho hodně špatná že nemůžou propouštět maminky brzo domů, protože hodně mimi mělo žloutenku a jiné problémy, my jsem tam byli taky týden a ještě teď je žluťoučky ☹

jesterka01
21. únor 2010

jak kde, já jsem byla na pokoji, kde byli ty staré ale vedle už mělinové. Všimla jsem si, že na ty nové dávali hlavně maminy po císaři, což je dobře, protože mordovat se s tou postelí bylo fakt namáhavé. Nám se nakonec naštěstí žloutenka vyhnula, i když jsme ten 4 den čekaly na vizitu jak na popravu a bála jsem se aby se nám to nerozjelo, ale naštěstí v pohodě, takže jsme šli hned 4 den domů, ale vím že tam bylo hodně maminek co tam bylo už třeba i 7 dní.

misicka85
22. únor 2010

No já tam byla po prvním porodu 9 dní,taky kvůli žloutenky. Ty doktorky jsou tam na to fakt dost pečlivé. Tak doufám že teď tam tak dlouho trčet nebudem,v květnu se má prý rekonstruovat Fifejdská porodnice tak počítám že Vítkovice a Poruba bude mít náprask,tak snad nás budou pouštět ten 3.den domů 😀

brambora20
28. únor 2010

Ahoj holky,
tak taky přídám svou zkušenost...Moje ségra pracuje na novorozeneckém ve Vítkovicích jako sestřička, i když je ještě mladá, tak pro svou práci zapálená...musím orodovat za holky...pže vážně toho mají moc. Naše zdravotnictví je v tomhle katastrofální...pže je všude nedostatek a tak radím, opravdu ptát se, "otravovat", pže ony jsou ochotné, ale někdy skrz ten frmol možná přehlédnou signálek o volání "o pomoc"...
Na kurz jsem chodila do Vítkovic k sestřičce Vlaďce z porodního, byla moc skvělá. O to větší šok byl, že mně porod chytnul v 35tt a pže ve Vítkovicích nemají nedonošenecké, tak mi nepomohly veškeré známosti a valila jsem do Fakultky- UŽ NIKDY VÍCE!!! Oni jsou tam sice machři na ty nedonošence, ale jinak?! Celkem přístup bez empatie...arogantní...
Jak už tu někdo psal, kojení? Dvd, pak mně mladá sestřička-držka nainstalovala do polohy, při které jsem se cítila jak hadí žena a koj! Naštěstí jsem si vzpomněla na kurz a taky rady ségry a zvládli jsme to, i když Adámek ze začátku nechtěl moc pít, spinkal a byl netečný...Co jsme nenakojili, odstříkávala jsem a dávala stříkačkou. Kojila jsem až do 6.měsíce, ale Fakultce za to neděkuju...ze všech z porodního, šestáku a novošů bych možná poděkovala jediné sestřičce, která se mi věnovala hezkým povídáním o péči.
Ale musím také uznat, že dík poporodnímu stavu můžou být špatné vzpomínky zveličené a člověk rychle zapomene a já se už po měsíci "těšila" na další miminko.

shaula
1. bře 2010

Bramborko, s tou fakultkou jako bys psala o mě... Přesně stejná zkušenost, kluci taky u kojení usínali, bez zájmu. První kojení jako u tebe, pak jen DVD... Já si tedy fakultku vybrala o své vlastní vůli, ale jen kvůli dvojčatům a péči o nedonošence. Mít jedno dítě a v termínu, tak jsem chtěla do Vítkovic.

brambora20
1. bře 2010

Shaulo,
já když se začala otevírat v pátek a byla na pohotovosti ve Vítkách, tak jsem stála před rozhodnutím, risknout to, že se moje nedonošeňátko narodí zdravé a já budu "mezi svýma"...čili rodit tam anebo jít do Fakultky, kde se na nedonošence specializují...naštěstí se malý narodil uplně zdravý, dokonce s mírama jen lehce pod normálem...
No, dnes jsme se na to téma bavily se ségrou a říkala, že i u nich jsou horší sestry a lepší sestry i u nich...navíc fakt toho mají hodně...navíc díky poporodnímu stavu té matky- díky hormonální houpačce je to vědomí maminky zveličené...a pamatuje si spíš ty horší věci...přiznejme si, porod bolí 😀 a dokonce hodně a bolí tělo dlouho potom a do toho hormony...nějaký nezdar v koju nebo péči a máš vzpomínku z porodnice na celý život!!! 😅

misicka85
1. bře 2010

Brambora20 - nejsi náhodou sestra Zuzky Chocové??? 😉

brambora20
1. bře 2010

jsem 🙂

shaula
1. bře 2010

Bramborko - ono je to všude o lidech. Myslím, že se o žádné nemocnici nedá říct že je špatná nebo dobrá. Všude pracují jen lidé a tak se tam najdou trpělivější a empatičtější i méně trpěliví a méně empatičtí. V té fakultce taky byly dvě sestry, které byly jak andělé, milé, usměvavé, pomáhaly. Na ostatních bylo vidět, že jsou prostě přetížené, že té práce mají moc a taky že v rámci profesionální slepoty trošku pozapomínají na to, že co je pro ně naprosto samozřejmé, tak pro maminky a obzvlášť maminky-prvorodičky je nové a neznámé... 😉

fisulenka
1. bře 2010

Ahoj holky,tak se přidám se svou zkušeností,ve Vítkovicích jsem rodila v září 2009 a ačkoliv porod nebyl zrovna procházka růžovým sadem a po porodu jsem se taky trochu potrápila,musím na personál pět jen samou chválu.Od doktorů přes sestřičky,ošetřovatelky - ať na porodním sále nebo na šestinedělí.Den,kdy jsme rodili my,byl dost hektický,porody jeden za druhým,ten náš nepostupoval a přesto se o nás starali víc než vzorně,tatínkovi dokonce vařila ošetřovatelka kafe,aby ten maraton vydržel 😀 .
Stále hledám způsob,jak poděkovat za péči-možná nakoupit oblečení a darovat na novorozenecké...nevím,máte-li někdo nápad,ráda ho uvítám 😵

aja123
2. bře 2010

Ahoj holky, taky se musím přidat, je to přesně jak píšete, mám to taky z dobrých zdrojů PA Vlaďka, jak o ní psala Brambora 20 🙂 Všichni tam padají z prominutím na hubu, věčně stopstav a porodnice přeplněná až na půdu ☹ Ale kdybych mohla, tak jdu do toho znovu tam 😉 Všechno je to o lidech 😵

smardik
3. bře 2010

fisulenka já tam taky byla spokojena-nemůžu říct ani slovo a ná sále manžovi taky vařili kafe i když porod byl rychlý-2:30 mě příjmali a 4:44 byl Honzík na světě 🙂. Taky bych jim chtěla nějak poděkovat ale kromě toho oblečenímě nic nenapadlo ale asi by to nebyl špatný nápad, co jim chybělo byli látkové plínky a zavinovačka-to jsem chtěla vyměnit a už neměli takže zvažuju že spíš tohle bych donesla, když tak bychom se mohli nějak domluvit a každá by tam koupila něco a pak jen zanesli, co ty na to. Já mám doma jednu zavinovačku co nevyužíváme-využita asi 2x, jednou praná

brambora20
21. dub 2010

HOlky, oni na novorozencích budou moc rádi určitě...co se týče dokonalé výbavy to naše zdravotnictví stále hodně pokulhává!
Já teda ve FN spokojená nebyla, ale i tak jsem nakoupila na každé oddělení kávu a velkou bonbošku...jsou to jen lidi a i když ne zrovna hezky, přece jen mi v den porodu pomohli k tomu NEJ v mém životě 😉

hanzuli
3. srp 2010

Ahoj holky,
tahle diskuze je už trošku starší, ale věřím, že se zase rozjede 😉 Já rodila ve Vítkovicích první mimčo a byla jsem tam opravdu moooooooooooc spokojená. V září čekám druhé a samozřejmě bych chtěla nejdřív tam. Nevíte někdo, jak to ve Vítkovicích vypadá se stopstavy?

mrs.duck
13. srp 2010

Ahoj holky 😵 ,
do porodu mám sice času ještě dost, ale taky by mě zajímalo, jak je to se stop stavy. Nevíte některá? 🙂

shaula
13. srp 2010

@mrs.duck To sice nevím, ale řekla bych, že to, jestli je nebo není v nějaké porodnici stop stav je aktuální situace, která se mění z hodiny na hodinu... Takže řešit to dopředu nemá žádný smysl 😉

jankabry
10. led 2011

Holky chtěla jsem se zeptat - jak je to s přiložením miminka po porodu? všude píšou v infomateriálech, že "zpravidla do půl hodiny po všech vyšetřeních" znamená to, že bezprostředně po tom, co se narodí nemůžu požádat, aby mi prcka přiložili? nedovedu si dost dobře představit, že by mi ho ani neukázali a šli ho umývat, vážit a bůhvíco a já si ho pochovala až za půl hodiny a pak se teprve snažil přisát ☹ nebo jak to probíhá? rodit tam chci určitě, ale tohle mě docela zajímá ...
a pak taky jak je to s tím rooming-in? je to opravdu hned od porodu nebo až třeba za den?
můžu se zeptat na kurzu, ale máme další lekci až příští čtvrtek 🙂
díky MOC!!!

ia.
11. led 2011

@jankabry ahojky, malého mi po porodu ukázali, a než jsem porodila placentu, tak ho oblékli, udělali zákl. vyšetření. Pak mi ho dali k prsu, pomojkali jsme se, předali ho manžovi, který seděl vedle mě a začli mě šít. Co se týče rooming-in, zeptají se tě hned po porodu, zda ho chceš od první chvíle, nebo až za půl dne, příp. ráno, pokud je noc. Já jsem rodila v 5 ráno, na pokoj jsem se dostala v 7 a v 9 mi ho dovezli na první kojení a už jsem si ho nechala. Pokud by sis chtěla první den odpočinout, budou ti ho vozit co 3h na kojení a pak si ho odvezou. Já jsem rodila v 5 ráno, celou noc jsem nespala, tak jsem si ho nechala odvézt na noc, odvezli mi ho ve 22h a v 5 ráno mi ho přivezli zpátky a pak už jsem ho měla pořád 😵

shaula
11. led 2011

Jestli Vám můžu poradit, chtějte mít prcka u sebe hned 😉 Mně kluky na noc nedali (prý abych si odpočinula 😕 Blbost, stejně jsem půlku noci nespala. Narodili se v 16 hodin, do 19 jsem byla na sále - bez nich! Ve 20 h mi je na oddělení jen dali pochovat a přivezli mi je až ráno. Dodnes toho lituji, že jsem o ty první chvíle přišla, a řekla bych, že je to i jednou z příčin našich problémů s kojením ☹ Tehdy jsem ale jako vyjukaná prvorodička byla tak mimo, že mi to nedocházelo. Kdybych měla rodit ještě jednou, tak toto si ohlídám.
Rodila jsem sice v Porubě, ale to není zas tak podstatné 😅

kacik11
14. led 2011

@jankabry Já rodila ve Vítkovicích před rokem a něco a probíhalo to asi takhle: malou jsem porodila, ukázali mi jí a dali na břicho. Pak manžel přestřihnul šňůru a malou si vzali na ošetření, zvážení a oblečení. Mezitím jsem porodila placentu. Pak mi dali malou na přisátí, možná to trvalo tak 20 min, ale to mi vůbec nepřišlo. Čas jde nějak mimo tebe, hlavně si myslím, že bude strašně ráda, že už to máš zasebou a že je mimnko zdravé 🙂 Pak přišla dr., udělala mi 2 stehy a pak nás tam nechali s manželem a malou samotné. Já jsem porodila o půlnoci a nikdo se mě neptal, jestli chci mít malou hned u sebe, na noc jí prostě vzali (stejně bych jí hned u sebe nechtěla mít, byla jsem strašně unavená). a přivezli jí v 9 ráno na kojení. pak už mi jí nechali, i když jsem je prosila, ať si malou ještě nechají u sebe, že se ještě necítím ok a jsem strašně unavená. Bylo mi řečeno, že pokud byl lehký porod tak pediatři nevidí rádi, že děti zůstavjí u sester. Nevzali mi jí ani na noc. To je jediná blbá zkušenost, jinak všechno super.

jankabry
15. led 2011

díky za odezvy holky 🙂!

@kacik11 jo taky si myslím, že vnímat to po porodu budu jinak 🙂 ale považuju první chvíle svého dítěte za hodně důležité a nechci, aby je strávil sám někde v postýlce bůhvíjak daleko odemně. Vím, že budu unavená, ale tak o tom porod je, že 🙂 uvidím, jestli budu chtít malého aspoň na chvíli po porodu odvézt, abych si odpočinula. Teď jsem přesvědčená, že ne, ale může to být jinak, že 🙂
Nicméně oni mají pravdu, pokud je porod bezproblémový a mimi i maminka jsou v pořádku, tak mají být spolu a zvykat si na sebe hned. Porodnice není hlídání dětí, že 😉
@shaula no já co jsem tak slyšela, tak myslím, že jestli někdo rodil na FN nebo ve Vítkovicích právě velký rozdíl je 😅 fakultka to je medicína na běžícím pásu, tam se s tím moc nemažou. Profíci to jsou o tom žádná, ale nějaký lidský faktor jim tam jaksi chybí :-/ i když je to určitě taky o tom na koho narazíš a jaký má zrovna den, že. Hlavně, že nakonec všechno dobře dopadlo 😵

shaula
15. led 2011

@jankabry Ano, máš pravdu - myslela jsem to tak, že pro smysl mého příspěvku (že je lepší mít dítě u sebe hned) není zas tak podstatné, kde člověk rodí... Ale souhlasím, že rozdíly asi jsou (hlavně záleží opravdu na těch lidech). Já taky chtěla rodit ve Vítkovicích, jednak jsem na ně slyšela celkem chválu, pokud jde o celkový přístup a pomoc s kojením, jednak je mám od bydliště nejblíž a manžel po cestě z práce, tak by to bylo bez problémů. Pro Porubu jsem se rozhodla jen proto, že jsem rodila dvojčata, tak jsem chtěla co nejlepší zdravotní péči a zbytek byl pro mě v té chvíli podružný - já o tom všem začala vlastně přemýšlet až hodně dlouho po porodu, že něco mohlo být i jinak a lépe... A jelikož jsem rodila předčasně, tak by mě stejně v té době asi ve Vítkovicích nevzali, tehdy brali rodičky až po 36. týdnu (já rodila 35+5, takže na hraně), prý nemají novorozeneckou JIP... Nevím, jestli to tak ještě je, asi ano, ale proto jsem se rozhodla neriskovat a jít do Poruby. Kdybych rodila jedno dítě a v termínu, tak by to byly Vítkovice 🙂
Každopádně Vám všem přeji bezproblémový porod, na který budete mít jen krásné vzpomínky, a z mimíska jen samou radost, ať už rodíte v jakékoli porodnici 🙂

baradolezal
30. led 2011

Ahoj holky...
taky prispeji svou troskou do mlyna. Rodila jsem ve Vitkovicich zcela nedavno a muzu rict ze jsem byla plne spokojena. Porod sice probihal presne podle knizky a snad jeste rychleji ale i tak jsem sem tam hystercila (maminka mela pravdu ze porod boli 😀) porosni asistentka (NIKOL) byla uplne uzasna, s doktory jsem take nemela problem, malou mi odvezli na noc - a byla jsem rada, i kdyz jsem si myslela, ze ji budu chtit mit porad u sebe - a hned rano, jak jsem si rekla mi ji uz nechali. Sestricky byly moc prijemne a ochotne - jak na gynekologii tak na sestinedeli - socialka fajn - stejne jsem zachod skoro nepouzivala - hlavne sprchu 🙂
Jedine co bych vytkla, bylo jidlo - myslim, ze kazda mamca by ocenila rozvazku jidla - ono tam tech pokoju zase neni tolik - protoze nechavat miminko samotne na pokoji se mi vubec nelibilo. Nakonec jsme se s druhou maminkou v jidle stridaly a v poho...
Takze Vitkovice proste doporucuji - na vola se da narazit vsude, ale ja mela asi stesti 🙂

ia.
1. únor 2011

@baradolezal a už jsou sociálky na pokojích, nebo pořád na chotbě? a pokud na chotbě, pro kolik ženských jsou? před 2 lety totiž byly na chotbě pro cca 8 bab a z toho důvodu jsem volila nadstandart, nebylo mi příjemné čůrat do sprchy, kde předemnou čůrají ostatní maminy.... 😲

baradolezal
1. únor 2011

ia - jsou na chodbe, ale hned jak vylezes ze sveho pokoje, tak je tam mas... jsou jen pro tebe a spolubydlici a kazdy den je tam rano pani uklizecka umyvala - taky jsem se toho bala - ze stejneho duvodu 😀 i kdyz mi vydi i spolecne sprchy na bazenech, tak to slo fakt bez problemu zvladnout 😀

dendasek
5. dub 2011

Ahojky holky,
mam dotaz na ty co uz rodily ve Vitkovicich...jak je to s nocnima kosilema? Nekde jsem cetla, ze bych mela mit svoje..ze nepujcuji, jak to prosim tedy je??..mam zabalene dve..ale urcite stacit nebudou...tak at vim. Dekuju. 😉

babetkaa
5. dub 2011

Rodila jsem ve Vítkovicích a noční košili Ti nedají. Na kurzu nám por.asistenka radila, že jednu si máš vzít přímo i na porod (nějakou starou). A pak asi nejmíň dvě.....pokud tam budeš tři dny, tak Ti snad bude stačit. 😉

mili00
6. dub 2011

Ahoj, 🙂
Já rodila cca před rokem také ve Vítkovicích, nevím co bych vytkla, asi to jídlo - s tím že vám ho spíše mají donést do pokoje, než nechat malé plakat nebo samotné v pokoji, jinak já si myslím že 3 košile ti bohatě stačit budou na ty 3-4 dny, já tam byla týden před porodem a 2 týdny ještě po porodě s malým, takže jsme si košil užily 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru