Porodnice Ostrava - Vítkovice

endie
30. dub 2009

😀

josifek
4. kvě 2009

ahojky ENDIE,jsem z Havířova a jsem plně rozhodnutá rodit ve Vítkovicích.Ležela jsem tam na Gyndě když mi bylo ze začátku dost zle na kapakách a je tam supr personál.Jsem ve 29 týdnu těhotenství a jsem ráda že stihnout tu rekonstrukci co tam provádí 🙂

andu
4. kvě 2009

Heh, no vcelku vám závidím, že se vás rekonstrukce netýká 😉 Ale třeba si malá počká a budu rodit taky tam 😉 Jinak ve Vítkovicích rodily 2 mé sestřenice a obě maximálně spokojené 😉

moloko
4. kvě 2009

Ahoj holky! Taky jsem rozhodnutá pro Vítkovice 😉 Teď jsem tam doabsolvovala předporodní kurz a taky jsem tam měla pár počátečních vyšetření a personál mi přijde fakt super 😉
Andu - no, třeba malá fakt vydrží - ještě týden 😉 Co máš v záloze, fakultku?

andu
4. kvě 2009

No spíš to vidím na Frýdek... Fakultka teď údajně posílá do Opavy nebo na Fifejdy. Nad Opavou jsme taky uvažovali, ale jelikož jsme ze slezské, měli bychom to docela daleko, navíc ta cesta do Opavy, nic moc. Ve Frýdku jsme za 25 minut (už to máme změřené), tak asi pojedem tam 😉
Týden je krátká doba, ale je fakt, že teď mi to přijde nehorázně dlouhé - no jo, čas je pojem dost relativní, že 😉

sabinecka
4. kvě 2009

Já první dítě rodila ve vítkovicích ještě na starém porodním sále a druhé budu rodit opět ve vítkovicích jen již na novém porodním sále. 😀

kudelovazuzana
4. kvě 2009

ahoj holky,

Moje kamarádka rodila taky ve Vítkovicích a nemohla si to vynachváli, prý se k ní chovali moc hezky. Takže pokud dolezu až k porodu, tak bych taky ráda rodila tam. Jsem z OV-poruby.

aja123
4. kvě 2009

Tak Vítkovice můžu jen doporučit, perfektní vybavení porodních boxů a jestě lepší porodní asistentky. Šestinedělí trochu horší, ale to se teď určitě po té rekonstrukci zlepší 😉 Co mám zprávy, tak to tam bude super.

andu
4. kvě 2009

Hehe, jestli bude chtít malá vylézt dřív, asi se zašpuntuju a vypustím ji až se Vítkovice otevřou 😀 Ba ne, klidně ať už holka vyleze 😉

janeyzelvicka
4. kvě 2009

Já byla ve vítkovicích taky spokojená. A co že se rekonstruuje, šestinedělí? tak to je super 🙂

ia.
4. kvě 2009

ahoj, Vítkovice doporučuju, sice tam pořád straší ze stop stavem, ale já jsem se "vlezla", porodní sály nádhera, a ještě úžasnější byl personál, měla jsem to štěstí, že mě rodila PA Vlaďka, která je tam vyhlášená svým přístupem, měla jsem pocit, že se o mě stará anděl....co se týče 6 nedělí, vzala jsem si nadstandard, pže mi vadila jedna sprcha a jeden záchod pro 8 bab, ale teď po rekonstrukci si myslím to bude bomba. No a personál úžasnýýý!!Sestry perfektní, byly tam i žákyňky, chodily se každou hodinu ptát, jestli mi něco nechybí, nebolí, atd, a byla jsem spokojená i s novorozeneckým odd., sestry taky chodily cca 2x za noc a přes den tak 3x se ptát, jestli kojení dobrý, mimi jestli moc nepláče atd, fakt jsem měla pocit, že péče úžasná.
Andu tobě držím palce, ať Vítkovice vyjdou, tuším že se 11.5 otevírají, že? Tak snad ti to vyjde 🙂

smardik
5. kvě 2009

já rodila ve vítkovicích loni a spokojenost, nemůžu říct nic proti 🙂 ted se snažíme o druhé a plánuju tam jít zase 🙂. vyšlo mi to tak tak, přišla jsem ráno v 6 a v 10 byl stopstav, chtěla jsem nadstandard a bohužel byl plný ale ted jsem za to ráda protože jsem tam našla super kamarádku 🙂 🙂

lehna
6. kvě 2009

ahojky,
tak já rodila taky ve Vítkovicích, spokojenost byla, ale i nějaké mínus jsme našla☹. porodní asistenkty super, na mě se vystřídaly asi tři🙂, Vlaďka ta se za mnou chodila dívat ze známosti,dopoledne u mě byla PA která nevím jak se jmenovala,ale celkem dobrý, a večer mě rodila blondýnka Nikol, ta byla skvělá. na šestinedělí sestřičky taky dobrý, některé teda moc vstřícné nebyly a ze šetinedělí taky jsem natrefila na nic moc sestru.která mi ani neukázala techniku kojení,vysvětlit jak kojit atd.... a za dva měsíce jsem bohužel musela na menší zákrok, po porodu mi zůstal v děloze hematom,kterého si po porodu pan doktor sice všiml ,ale dál se to neřešilo, po šestinedělí jsem byla na KO u své dr a ta se zhrozila,co to tam mám. takže opět Vítkovice a hematom šel pryč. už je vše snad o.k. takže já pokud budeme mít druhé mimi,tak budu asi váhat jestli znova do Vítkovic jít 😉

cirrusa
6. kvě 2009

Tak já nevím, tady se pějou na Vítkovice jen chvály, ale z mého okruhu si skoro všichni stěžují - tedy jen na šestinedělí 😖 Tož nevím...Já jsem rozhodnutá pro Krnov, ale když budou komlikace, tak přeci jen jsou ze Staré Bělé bližší ty Vítkovice než Krnov, tak se uvidí....

janeyzelvicka
6. kvě 2009

ahoj cir 😉 tak je fakt, že některé sestřičky z novorozeneckého nebo šestinedělí nebyly zrovna anděl, ale hodné byly 🙂 zvlášť žákyňky, ty byly bezvadné 🙂 jedna doktorka byla divná, ale jinak to hodnotím kladně 🙂 kojení mi sice nijak moc nepředváděly, ale nám to celkem šlo, a když jsem si s něčím nevěděla rady, jen jsem se zeptala a ochotně vysvětlily.

pipet
6. kvě 2009

Já jsem byla spokojená moc... Ale je fakt, že jsem nepotřebovala pomoc s kojením, nic. Ale sousedce chodily, ukazovaly polohy, byly milé. Porodní asistentka bááječná (tuším Pavla?? Ale už si to nepamatuju 😅 ). Taťkovi na porodní box vařili kafe 😎
Rekonstruované šestinedělí bude super, těším se tam na druhé miminko.
A je tam jeden krásný doktor gynadař a primář dětského je taky sympaťák 😵

moloko
7. kvě 2009

Jsrm fskt ráda holky, že jsou tady vesměs pozitivní ohlasy 😉 Akorát se trošku bojím toho STOP STAVu, teď po rekonstrukci bude možná i větší zájem.. 😖 Mají tam sice možnost té VIP karty, ale stojí 2500,- a nezaručuje nic kromě porodu..

ia.
7. kvě 2009

moloko: určo si nekupuj VIP kartu! je to podle mě jen vyhazování peněz...pokud budeš mít čas, tak se raděj přihlaš do předporodního kurzu, stojí tuším 500kč, a proplácí to pojišťovna, seznámíš se s maminama, pokecáte, dozvíš se spoustu zajímavých info..a sestra ti dá do průkajdy razítko, a prozradila nám, že když přijedeš do porodky, tak i když už je plno, a ony vidí, žes chodila k ním do kurzu, tak dělají vše proto, abys tam zůstala. Ale musíš dojet autem, ne sanitkou..
jinak co se týče kojení, tak já měla mlíko až v pátek (rodila jsem v pondělí), takže si dovedete představit ten stres, malý řval hlady, furt jsem mu musela chodit pro příkrmy na novorozenecké, ale myslím že to mlíko jsem měla tak pozdě proto,že jsem ho málo přikládala, nešlo mi to, nikdo mi moc neporadil, ale pak jsem kvůli kojení chodila za sestrama z šestinedělí, přišlo mi že mají víc času než z novorozeneckého, a ony mi pomáhaly, až jsem se rozkojila. jo a na kurzu nám říkaly, že sestry mají frmol, takže se nemáme bát chodit, ptát se, ptát se, ptát se....

smardik: tak vy už druhé, jo? teda klobouk dolů...my chceme začít až příští rok v létě....ale taky chci znovu rodit ve vítkovicích...

cirrusa
7. kvě 2009

tak teď jsem se vrátila z Vítkovic, moje gandra má s nimi smlouvu, že ji dělají veškeré testy tak jsem byla na odběry na biochemický screening. Objednaná jsem byla na 8, přišla jsem na řadu v 10 (a to podotýkám, že mě sestřička opravdu v 8 zaregistrovala a řekla ať si sednu do čekárny že mě za chvíli vezme). Personál opravdu velmi velmi milý (až teda na jednu sestřičku, která byla na mne trošku tvrdší, protože jsem ji řekla, že chci odmítnou Tripple testy),pracují tam teď částečně sestřičky z příjmu a novorozeneckého, protože prý teď mají méně práce (aspoň tak mi to tam vysvětlovali, proč tam vládne chaos), každopádně ambulace měla stop stav už před dvěma týdny (rekontrukce a malování) a vypadá to tam docela příjemně...Pokud tedy chování personálu odpovídá dnešku, tak fakt super.... 😵 Jen je teda na mlj vkus všude až moc lidí a nepřízp. spoluobčanů 😒

smardik
7. kvě 2009

ia jo my druhé 🙂 🙂 tak jsem zvědavá jak se povede, ještě jsem zvažovala zda do toho fakt jít ted kvůli kočárku - kdyby se druhé povedlo rychle nepočítám že by Tomášek chodil ale už našla jsem vhodný kočár co by snad mohl být tak do toho asi půjdu 🙂. a co se týče vítkovic byla jsem spokojená ale přiznám se že co se týče kojení myslím si že se mají v čem zlepšovat- m alý se nechtěl přisát a nikdo neporadil i když jsem o to říkala několikrát, až za dva dny - ale to byla furt jedna a táž sestra, hned jak tam byla jiná tak se nám věnovala snad hodinu a pomohla. no ale uvažuju u druhého o Krnově, už jsem o něm uvažovala u Tomáška tak uvidíme

cirrusa jak jsem rodila ve vítkovicích tak z našich spoluobčanů tam nebyla ani jedna - říjen 2008

cirrusa
7. kvě 2009

Smar, teď jich tam bylo plno, ale to nebyla porodnice, že ano...Každopaádně mám už i bohužel zkušenost s porodnicí na Fifejdách a tam jich tedy bylo až přespříliš (doba nedávná) 😒 Já ten Krnov taky zvažuji, teda jsem už rozhodnutá, jen bych ráda nějakou porodnici v Ostravě do "zásoby" kdyby byly komplikace

smardik
7. kvě 2009

cirrusa tak to jo, já rodila v sobotua pustili nás ve čtvrtek a opravdu jsem žádnou nepotkala za tu dobu (na šestinedělí) a přímo v porodnici jsme rodili 3 a taky žádná ale jinak pak nevím. No přiznám se že na fifejdy bych nešla, personál bude asi příjemný - aspon jak jsem se byla podívat jsem měla ten pocit ale tím jak to vypadá tak fakt ne. No ten krnov mě taky láká, prý je to tam super nám říkala i na kurzu tak uvidím, láká mě to - hlavně teda ten porod do vody ale při mém štěstí by stejně bylo obsazeno

aja123
11. kvě 2009

Tak vidím, že se řeší naši spoluobčané 🙂 Ve vítkovicích je to zařízené tak, že na šestinedělí na pokoje dávají sobě rovné, takže šance zdílet pokoj se spoluobčankou je mizivá 😉 A na porodním jsou samostatné boxy, tak tam to setkání asi taky nehrozí. Ale je pravda že na gyn. ambulanci je to samá spoluobčanka 😅

cirrusa
11. kvě 2009

Nojá už jsem pevně rozhodnutá pro Krnov a kdyby přeci jen nějaký problém, tak mi to asi vše bude jedno 🙂

janeyzelvicka
11. kvě 2009

Co se týče občanů, tak to asi tak bude v celé Ostravě, nedělám si iluze... ale aja má pravdu, dělají to tak, takže jsem je potkávala jen v jídelně. A jednou byla jedna v koupelně, do které jsme chodily my (vchod u našich pokojových dveří). což teď, když to předělávají, asi už nehrozí.

lilithka
15. kvě 2009

Ahoj, prosím poraďte, právě jsem se chtěla objednat na předporodní kurzy do Poruby a už mají plnoooooooooooo ☹ . Já tam chci rodit, a sestřička říkala, že můžu chodit na ty kurzy jinam, poraďte kam jste chodili vy, prosíííím

aja123
15. kvě 2009

lilithka: tak to zkus ve Vítkovicích, tam taky dělají předporodní kurz. Já jsem chodila do Hrabůvky, na kurz který dělá PA Vlaďka z Vítkovické porodky a je tam i cvičení, tak to bylo moc super 😉

lilithka
15. kvě 2009

Díky, už jsem se přihlásila 😉

moloko
18. kvě 2009

Ahojky! Holky a fachčí teda už Vítkovice normálně od toho 11.5? Doufám, že jo, protože už se mi to blíží 😉 Docela by mě zajímalo, jestli teď po té rekonstrukci mají více lidí a tak..asi tam zkusím zavolat 😉

lehna
18. kvě 2009

Moloko- už mají otevřeno funbgují normálně 😉

moloko
18. kvě 2009

lehna - díky! Já jen fakt doufám, že nebudou mít stop stav 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru