Porodnice Ostrava - Vítkovice

endie
30. dub 2009

😀

iv123
6. dub 2011

Ahoj, a jak tam vypadají ty sprchy, kolik jich tam je a tak?
A ještě by mě zajímalo, jak probíhají vizity (a kolik doktorů na ně chodí)?

janculovi
31. srp 2011

ahojky,taky bych se ráda zeptala na pár věcí,a otevřela tím opět diskuzi.

uvažuju o vítkovicích jen z toho důvodu,že chcem odebrat pupečikovou krev a tam to dělají-u nás ve FM bohužel né

to tam jako fakt nemají sprchy na každém pokoji? 😲 a košile si musí člověk vzít vlastní? to abych si zabalila lodnák,jinak eště stím jídlem ,to se jako chodí jíst někam do jídelny nebo co-to sem nějak nepochopila 😖

jinak bych se chtěla zeptat jestli ma porodnice nějaký svůj předtištěný porodní plán,nebo si mám z táhnout nějaký z netu?

a je tady někdo kdo si nechával odebírat tu pupečníkovou krev?

díky moc

iv123
1. zář 2011

@janculovi Sprcha je na chodbě, jedna pro dva pokoje. Košile vlastní. A na jídlo se chodí do jídelny.
V Porubě je sprcha na každém pokoji, košile mají na chodbě, kdykoliv si můžeš vzít novou. A jídlo se roznáší na pokoj. Já rodila v Porubě a naprostá spokojenost i s personálem 🙂

ia.
26. říj 2011

ahoj, po 3 letech jsem rodila znovu ve Vítkovicích a naprosté nadšení!! Tak moc se tam zlepšili!! 6N po rekonstrukci, všechno moc hezké, největší spokojenost ze sestrama, jak z 6N, tak z novorozeneckého..nejen že na pokoji byl telefon na novorozenecké, takže po zavolání hned naběhly, ale chodily se několikrát za směnu ptát, jestli něco nepotřebujeme, včetně noci, kontrolovaly prsa, zda už se nalívají, pomáhaly s kojením, fakt supr. První noc po porodu si berou miminko k sobě a nechají vás vyspat, což jsem ocenila po obou porodech.
Fakt tuhle porodnici doporučuju, cítila jsem se tam moc dobře!

sussanne
8. led 2012

Ahoj všechny maminky.
Čekáme miminko a já stále zvažuji, pro kterou z porodnic (poruba - vítkovice) se rozhodnout. Chtěla bych slyšet vaše zkušenosti hlavně co se týká toho bondingu (miminko ihned po porodu přiloží na bříško, možnost mít ho min. 2 hodiny stále u sebe). A taky bych chtěla vědět, jak je to s tatínky. Předpokládám že při porodu může být celou dobu. Žejo? 😅 Ale máme možnost být třeba po porodu sami tři? Jak dlouho? A co potom, kdy musí odejít, jak je to s návštěvami apod... A na pokoji jste jen dvě? A co se týká léků od bolesti během porodu, jsou možné na požádání, nebo vůbec, nebo vám je prostě dají a ani se neptají? A příp. jaké tam dávají, nevíte? Já bych byla pro epidurál, slyšela jsem , že nepůsobí na mimčo... A ještě mě napadá, ty polohy u kojení, mám pocit, že tady někdo psal, že v Porubě vám vnutí nepohodlnou polohu a prostě mamčo snaž se. Je to vážně tak? A co ty Vítkovice?
No, vím, že je to spousta dotazů, ale třeba tím pomůžu nejen sobě, ale i dalším prvorodičkám co v tom nemají tak úplně jasno 🙂

smardik
8. led 2012

@sussanne ahoj, já rodila oba ve Vítkovicích - říjen 2008 a leden 2010, spokojená jsem byla.
co se týče bondingu-miminko hned po porodu přiložili, 2 hodiny u sebe jsem měla staršího syna to vlastně skoro 3-nevyšla mi placenta tak mi ji vytahovali ručně a Tomášek byl v tu dobu s tatínkem v jiné místnosti-bylo to pod nárkozou u toho nebyl, ale byli v jiné místnosti, přivezli mu pro malého postýlky a byli spolu a pak přišli za mnou a čekali až se probudím, pak nás nechali ještě cca půl hodiny spolu. Druhého syna jsem u sebe tak dlouho neměla-cca hodinu, bylo hodně porodů a sál potřebovali tak to nešlo ale omlouvali se a že malého brzo přivezou a fakt, před 6 jsem byla na pokoji a někdy o půl osmé mi ho přivezli a už se mnou zůstal. Manžel byl se mnou celou dobu porodu, jen si šel zakouřit jinak mu uvařili kafe, k dispozici pro něj i pro mě čaj. Návštěvy odpoledne myslím 15-17, na nadstandardu nevím nemám zkušenost. Léky od bolesti u porodu konzultují, je epi nechtěla a pak mi něco nabízeli ale odmítla jsem-ale vím že říkala název, jak to bude působit ale přesné názvy kromě epidurál fakt nevím. polohy u kojení spokojenost-u prvního se to dalo ale měli co zlepšovat, musela jsem si spíš říct sama-záleželo na sestrách,byli některé co se neptali a některé co se ptali u prvního bohužel byli ty první. u druhého řekla bych velké zlepšení několikrát denně se chodili ptát zda něco nepotřebujeme, ukázali různé polohy - mi ani ne nepotřebovali jsme to ale paní vedle to nešlo a ukázali ji hodně poloh, několikrát denně se ptali zda něco nepotřebuje, jak to jde a at kdykoliv zazvonní. to je snad vše kdyby ještě něco zeptej se

hvezdicka84
30. črc 2012

Velká spokojenost s touto porodnicí. Opravdu doporučuju🙂 Sestřičky opravdu ochotné, milé, jídlo výborné. Vzala jsem si nadstandard a je to velká výhoda. Návštěvy mohly kdykoliv přijít od devítí do devíti🙂Manžel byl skoro pořád s náma.

kludsisek
20. srp 2012

já jsem zde rodila v 9/2009 a 1/2012 a oba porody dle mých představ personál hodný, vlídný, porodní boxy útulné k tatínkovi se chovali velmi slušně, nechávají přestřihnout pupeční šňůru. Miminko dávají na bříško, očista a měření se provádí přímo v boxu, miminko neodnáší 😀 šestinedělí super sestry příjemné, vlídné, poradí!! Jediné co se musí vážně dodržovat je to že jídlo se jí v jídelně a to z hygienických důvodů a dodržovat návštěvní hodiny kvůli odpočinku miminek i maminek 😎 Jsem zdravotní sestra pracující na plicním odd. této nemocnice takže jsem chtěla rodit mezi "svými" ale myslím si že spokojených maminek bylo více 😀

jija
8. lis 2012

rodila jsem tam teď v říjnu a byla jsem moc spokojená, sestřičky na šestinedělí i novorozeneckém byly moc hodné a byly moc ochotné. rodila jsem nakonec císařem a malého jsem dostala hned k sobě (teda spíš ho měl manžel, já jsem se moc nemohla hýbat).
jídlo v jídelně bylo občas docela nepraktické, protože zrovna v době oběda prcek spát nechtěl a když jsem ho měla v jídelně sebou (byl v postýlce u okna) tak strašně křičel a všechny maminky se blbě dívaly kdo to tak řve, tak jsem se sebrala a šla zase zpátky na pokoj, ale jinak v pohodě.
určitě doporučuju a rodila bych tam znova

jennyska
20. led 2014

Ahoj @jija @kludsisek @hvezdicka84 @smardik @sussanne @ia. @iv123 @janculovi a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Ostravě Vítkovicích do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-ostrava-vit... pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

giona
19. srp 2014

Ahoj, můžete mi proísm některá poradit, kam jít na CTG záznam /monitor/ ve 38.týdnu do Vítkovic? Jestli na příjem nebo do ambulancí v budově H? V telefonu mi jen řekli, že mám dorazit mezi 8.a 10.ráno, ale kam nevím....tak ať dlouho nebloudím. Díky.

jija
19. srp 2014

@giona nevím ktera je to budova,ale je to v porodnici dole vlevo jako prijem

giona
19. srp 2014

@jija díky, snad tam trefím🙂

nikousek1
7. led 2015

Ahoj, taky jsem rozhodnutá pro Vítkovice, jelikož jsem tam několik let docházela na gynekologii a jeden čas jsem měla dokonce gynekoložku, která odrodila MĚ před 19 lety. To je maras. Ale pak šla do důchodu a místo ní jiná MUDr. Ale v poho. A další věc je ta, že tam rodila i moje mamka a říkala, že tam je to super. Jako na Fifky bych nešla ani za nic. A ještě v případě nouze bych zvažovala PORUBU. Ale prostě pro mě VÍTKOVICE. Mají to tam hezké a návštěvní doba taky dobrá

curdibilka
17. únor 2015

@jija Ahojky, prosím tě, je nutné mít s sebou svoje noční košile? Já totiž noční košile nesnáším a jen kvůli pár dnům v porodnici se mi nechce kupovat, ale pokud nemají erární, samozřejmě koupím. 🙂
Děkuji.

jetynka
17. únor 2015

@curdibilka Já si myslím, že na sebe si můžeš vzít co chceš (ve fakultce jsem dostala košili, ve vítkovicích se stalo, že košile nebyla ☹ ), v porodnici jsem ležela celkem 3x a někdy jsem zírala co si mamky berou na sebe, jedna má noční košili erár větší než sama ona a nevadí jí to, druhá má luxusní noční košili -průhlednou tak že ji jde vidět všechno a taky jí to nevadí a další má pohodlné tepláky a tričko, převléká se až na spaní. Tady jde spíše o to kojení a o hygienu tam dole, že když je košile a síťkované kalhotky tak to tam dole tak netlačí a více to větrá 🙂. Já bych se zeptala, co můžu a ne. Ono když jste na pokoji dvě, tak vím jak chodily hodně návštěvy, že každý kouká, tak není asi nic příjemného mít na sobě zrovna erár košili 😀, teď v zimě stačí župan ale já si pamatuju léto 2009 a to se fakt v županu nedalo být 😀

curdibilka
17. únor 2015

@jetynka Děkuji, já právě rodila první ve fakultce a tam byly na chodbách erární pořád, že jsem se mohla převlékat 20x denně, ale ve Vítkovicích to mají napsané v tom, co si máš donést, ale neumím si představit mít třeba jen dvě, ve fakultce jsem se opravdu tak 3x, 4x za den převlékala... Zítra se zeptám přímo ve Vítkách, jdu je omrknout. 🙂

jetynka
17. únor 2015

@curdibilka Já měla z domu tři košile a vím že jsem ke konci neměla náhradní (valilo ze mě mléko) a jednou jsem chtěla po ošetřovatelce čistou a ona říkala, že nemají nebo mají ale košile byla tak na osbou 2m a 150kg 😀, tak jsem si musela vzít jinou použitou než mi donesli z domu něco jiného a právě ve fakultce to bylo tak jak píšeš. Nebo se podívej na Vítkovickou nemocnici na jejich webovky a přímo porodnici. 🙂
Koukám, že to máš už jen měsíc do porodu 🙂

jija
17. únor 2015

@curdibilka no vim, ze kdyz nekdo nemel tak pujcovali, ale meli hodne velke, treba jiste spoluobcanky jsem v nicem jinem nez erarni kosili nevidela. Jinak me v obou pripadech stacily kosile 2, poprve jsem se fakt potrebovala prevliknpout do ciste, ze byla spinava, ale podruhe jsem se prevlikala jenom pro svuj dobry pocit, kosile jsem mela obe ciste

curdibilka
17. únor 2015

@jija Děkuji, já si teda zítrqa dvě koupím. 🙂

leknicka
8. bře 2015

@curdibilka ptala ses v těch vítkách? já mám teda jen jednu kojící, s erárem jsem počítala.. na Fifkách to s erárem prý problém taky není..

curdibilka
9. bře 2015

@leknicka Neptala, ale na prohlídce říkala PA, že nedávají. Asi v nouzi dají, protože ve čtvrtek jsem tam byla na monitorech a přijímali tam jednu holčinu a měla erár, ale neměla ani tašku, takže ji asi přijímali náhle (ona s tím asi nepočítala). Bylo mi jí líto, protože před celou !narvanou! čekárnou se tam procházela jen v tom andělíčkovi. :( To nemají moc vychytané, když přijedeš rodit, když je tam takový ranní nával, tak na tebe každý čumí, soukromí žádné...

aguerka
15. bře 2015

@curdibilka - Ahoj vidím,že máme podobně TP zjíštovala jsi něco o porodnici Vítkovice? Davají tam erární košile?

curdibilka
15. bře 2015

@aguerka Nedávají. 🙂 Koupila jsem si u Vietnamců dvě, dokupy asi za 300, pak je pošlu dál - doma je nosit nebudu. 🙂 Už tam 14 ní jezdím jednou týdně na monitory a zatím jsou tam všichni milí až na sestru v recepci, ta se tváří jako že ji vyloženě každý otravuje. :-/

aguerka
15. bře 2015

@curdibilka Děkuji taky jsem si právě koupila 2 ale fakt jen na ten pobyt v nemocnici. Já na monitory ještě ne má DR je má v ordinaci tak nevím kdy se objěvím ve Vítkovicích,byla jsem tam 1x na pohotovosti jinak vůbec nevim jak to tam vypadá nic.

deli85
15. bře 2015

Porod tam super, jen škoda že to samé nejde říct o šestinedělí ☹

curdibilka
15. bře 2015

@aguerka Je to tam hezké, tak doufám, že budu spokojená. 🙂 První dítko jsem rodila na fakultce a tyky nemůžu nic říct. 🙂

curdibilka
15. bře 2015

@deli85 Co ti nevyhovovalo?

deli85
16. bře 2015

Jak se říká všude může člověk trefit na blbce...je tam moc personálu, jedny od miminek, další pro maminku...neochota nekterych a chovani bylo na facku

leknicka
19. bře 2015

Holky, chci se zeptat jestli nevíte kam se obrátit (telefon) nebo osobně? Ale kam přesně.. Když mi gyndař řekl, že mě porodnici předá až ve 39tt, ale k němu jdu až 1.4. a to je pár dnů před Velikonocema a bojím se, že mě vemou na nějakou tu vstupní prohlídku až po nich a to může být až v den TP 8.4. JENŽE.. mám těhu cukrovku a nesmím přenášet :-/ proto se tam chci informovat u někoho dřív než mě předá, nevíte kdéé?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru