Porodnice Pelhřimov. Máte zkušenost?

ewuska
7. led 2008

Ahojky nemate nekdo zkusenosti s porodnici Pelhrimov??? Doktori tam jsou dobri ale ty sestry to je hruza a des. Jsou tam staresiny protivny az to boli.

urbi
7. led 2008

ahoj Ewusko, tak osobní zkušenost zatím nemám, ale už dopředu vím, že nechci rodit nikde jinde než v Pelhřimově - nedám na tuto nemocnici dopustit, hlavně přesně jak píšeš, tak lékaři jsou tam podle mě výborní! No ale se sestrama - ale nebudeme jim křivdit, myslím, že jde o výjimky, mě z celé gyndy a porodnice napadají jen dvě, které bych vyměnila...
ségra tam rodila před dvěma roky a až na tu jednu sestru, myslím, že byla velmi spokojená 😉
koukám, že už to máš za pár 😉

ewuska
autor
7. led 2008

Ano necha se to tak rict. Na porod se moc tesim ale z tech sester mam obavy, sestrenka tam rodila v lete a byla z nich docela mimo. No uvidime, zase na druhou stranu si rikam ze kdyz to pujde dobre tak tam budu par dni a zadny sestry mi nedokazou zkazit tu radost z malyho Dominika 😉

urbi
7. led 2008

Ewusko, super přístup! Myslím, že jde hlavně o kvalitu těch doktorů, ti jsou důležití - a pak už jste důležití vy jako rodina a ty jako máma!!!!
A hlavně asi je taky důležitý, aby těm protivám, které tam mohou být, dal někdo najevo, že takhle teda s nimi zacházet nebude - vím, že je to těžké, člověk je po porodu vyčerpán, najednou je tam cosi maličkého, člověk má strach, aby všechno zvládnul a do toho tě nějaká prima sestra nařkne, že jsi hloupá, že neumíš např. přebalovat - tak je těžké se vymezit.... ale je to asi důležité!!!!
Hlavní je, že jsme na to připravené a tím pádem člověk ví, co ho může potkat 😉 😀
Napíšu ti do IP, třeba se známe 😉

p_avlina
30. čer 2008

Ahoj, jste tu někdo ještě z Pelhřimovska? 🙂

urbi
30. čer 2008

ahoj Pavlino, já jsem stále tady 😉 😵

p_avlina
30. čer 2008

Zdravím 🙂 To je fajn, že jsem narazila na někoho místního ... nebo víš ještě o nějaké diskusi odtud?

urbi
30. čer 2008

no nevím, myslím, že pro Pelhřimačky žádná není - ale myslím, že pár nás tu je 😉 - ty jsi přímo z PE?

p_avlina
30. čer 2008

Úplně ne, spíš od Humpolce, ale chodím na gynekologii do Pelhřimovské nemocnice ... Ve čtvrtek jdu snad na UZ, tak se bojím aby bylo vše v pořádku. Koukám, že čekáte mimi koncem ledna?

urbi
30. čer 2008

jj čekáme, co ty? jdeš na jakej UTZ? nemáš nic v pase, tak nic nevím.... 😉 - já jsem přímo z PE, teď teda ještě momentálně z Prahy (asi 6 let, ale stejně tělem i duší Pelhřimák) a od září zase Pelhřimák na plný úvazek 😉 - jinak chodím k Petříkovi 😉

p_avlina
30. čer 2008

Taky jsem žila v Praze asi 5let, ale už tady budu skoro rok 🙂 No do svého infa jsem zatím nic nedávala, dokud to nebude 100%, ale dle krve těhu jsem, vychází mi 7týden, tak čekám na UZ. Mám totiž bolesti bříïcha, našli mi navíc cystu :-/ Tak jsem kvuli tomu doma ☹
Taky jsem zacla chodit k Petrikovi, ale jak tam je kazdy den nedko jiny, tak jsem byla ted podvakrat u Rasochovy.

urbi
30. čer 2008

je Pavli, tak to potichoučku gratuluju a zítra dej hned vědět jo? budu držet palce!!! tak to by bylo príma, byly bysme skoro stejně těhu - to bych byla ráda, přeci jen jsem dlouho v Praze a tak bych ráda nějakou maminu v PE
já mám problémy, takže jsem taky doma - asi od 8. týdne jsem špinila, tak beru Utrogestan, byly to nervy, ale teď už to snad mimi zvládne!
mrkni ke mě do alba, neznáme se?

p_avlina
30. čer 2008

Tak to Ti věřím, já jsem doma od 4týdne a jsem z té cysty vyděšená taky dost, jakmile mě začne bolet břicho, tak hned plašim 🙂 A pomohlo Ti to alespoň? Teď jsi tak 10tt?
Tvou fotku znám myslím z beremese, možná jsem Ti i psala ohledně fotografa, když jsem hledala 🙂 Ale osobně asi ne ☹

urbi
30. čer 2008

no to špinění pak asi po týdench přestalo.... - to věřím, že jsi vyděšená, ale drž se, zítra uvidíš mimi a vše bude v pořádku, musí!!!

dneska jsem 10+5 - mimi je velké dneska 10+2 😉

p_avlina
30. čer 2008

Jdu až ve čtvrtek 🙂 jestli jsem to psala před tím na zítra 😲

Tak to by jsi byla měsíc napřed než já 🙂

urbi
30. čer 2008

no spíš jsem to spletla já - každopádně dej pak vědět

jdu psát diplomku, tak se zatím měj a já se tu zase ukážu jo? tak pa 😉

p_avlina
30. čer 2008

Tak ty tedy v Pze studuješ? To já tam pracovala 🙂 Tak držim pěsti, ať Ti to s diplomkou jde od ruky 😉

Jdu obědvat a přečíst nějaký tisk, ať jsem taky v obraze 😀

urbi
30. čer 2008

Pavli, ještě jsem tady - dojídám oběd 😉 - jj studuju, školu už mám skončenou, takže teď musím během 3 týdnů dopsat diplomku a v září na státnice a šlus - už se těším

tak dobrou chuŤ 😉

p_avlina
30. čer 2008

Děkuju za dobru chuť, s těmi nevolnostmi jí potřebuju opravdu hodně 🤐

valeriem
2. črc 2008

Ahoj. Tak já rodila v Pe 20.6.2008, A na nic kromě stravy si fakt ztěžovat nemůžu. Já jsem odtud šla jen se super pocitz ohledně doktorů, sestřiček, zkrátka všech. Všichni se nám snažili pomáhat. 😵

urbi
2. črc 2008

ahoj Valeriem - moc moc gratuluji k miminku a díky za fajn reference - ty jsi přímo z PE? a jak ti je takhle krátce po porodu? a jak vše zvládáš?

ewuska
autor
3. črc 2008

Ahoj holky.. Já jsem z pelhřimova takyyyy 😉

p_avlina
6. črc 2008

Ahojky, tak jsem konečně tu ... na UZ bylo srdicko 😵 Tak snad bude vse v poradku, ikdyz ja se cejtim vselijak 🙄

urbi
7. říj 2008

ahoj holky, obnovuju diskusi - jste tu někdo?
já už jsem natrvalo zpátky v PE, tak bych tu s někým pokecala - nebyla tu i nějaká diskuse přímo o PE? nejen pro maminky ale zkrátka všechny Pelhřimačky? vím, že je nás tu víc 😉

petula13
16. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

jennyska
20. led 2014

AHoj @ewuska @petula13 @urbi @p_avlina valeriem a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Pelhřimově do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-pelhrimov/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

jankuc
16. bře 2014

Ahojky, ráda bych Vás požádala o vyplnění tohoto dotazníku, který bude součástí mé bakalářské práce na téma Co ženy ovlivňuje při výběru porodnice. Tento dotazník je anonymní a bude sloužit pouze jako podklad pro mou závěrečnou práci. Předem Vám děkuji za Vaši ochotu, čas a spolupráci. Tento dotazník najdete na odkazu http://www.survio.com/survey/d/I3P9A5C2E9I0J9M3J

holyjane
22. dub 2014

Ahoj holky, v pelhřimovské porodnici jsem rodila před 5 dny a doporučuju....sestry a doktoři na šestinedělí i na novorozeneckém jsou úžasní a na porodnici úplně super...Doporučuju všem,které se rozhodují...jsou tam milí,ochotní,odpoví na každou otázku..vážně super..🙂

krejci1510
11. kvě 2014

pod příspěvek od @holyjane bych se podepsala 🙂

beatax
17. lis 2014

ahoj holky, dalsi zkusenosti s pelhrimovskou porodnici? 🙂

lenicka07
17. lis 2014

@beatax Ahoj, já byla v Pelhřimově hodně spokojená, doktoří super, sestřičky na šestinedělí úžasné, na novorozeneckém téměř také (2 mi teda dokázaly zbytek prvního pobytu v porodnici dost otrávit, ale podruhé jsem na to byla už psychicky připravená a nedala jsem se). Trochu bych měla výtky co se týče kojení. Ale jinak hodnotím kladně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru