Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

catangoz
22. lis 2010

Ahoky všem!
Jé já když to tak čtu musím přiznat že se bojím porodu jak čert kříže.Hrozně se bojím nevím proč že to nezvládnu a pak se bojím té bolesti.Když mám bolest delší dobu tak omdlívám nejsme sice žádná třasořitka ale stejěn ty pochybnosti tady jsou abych to zvládla.A pak se tak trošku bojím toho šití.Spousta kamarádek říká že už to potom není jako před tím.No přiznám se mám psoutu otázek a spoustu pochybností a dost strachu.Jka jste to zlvádli Vy?

rendis
22. lis 2010

@catangoz Ahojky ono je to těžký každý má porod jiný ale zvládne to každý ono dát na to jaká kamarádka měla porod se nedá já taky nejsem žádná odvaha ale porody nebyli tak hrozný čekám třetí mimčo a taky mám obavy jaké to bude ale zase z druhé stránky už se moc těším když si představíš že tam strávíš pár hodin některá ani ne tak sama uvidíš že to neni tak hrozný a to šití neni tak hrozný a každá šitá není a jestly máš na mysli sex po šití já v tom neviděla žádný rozdíl ale jak říkám každý sme jiný koukám že si ve 21 týdnu tak si to těhotenstvý užívej na tyhle obavy máš dost času uvidíš že to bude fajn budu ti držet palečky a nesnaž se to vidět tak hrozně tak se měj pa pa 😉 🙂

catangoz
23. lis 2010

Díky moc za uklidnění.Je pravda že se stresuji už od té doby co jsme zjistila že jsme těhotná.Věk na mimi mám ale moc jsme se na to necítila manžel tak trošku tlačil a tak jsme vyssadila antikoncepci a po roce se to povedlo.Ano mám na mylsi sex po porodu ve všech příručkách píšou že je jizva cítit a že to člověk pak nevnímá ty pocity jako před porodem.No nevím bude to spousta nových věcí na jednou.
A yt čekáš třetí miminko?To Tě obdivuji já se tak trošku bojím toho zda zvldánu jedno.Moje sestra rodila před rokem a musím říci že jak popisoval co se sní dělo po porodu že takhle ponížená ještě nebyla no jsme zdravotník a mám z toho strach vím co mi čeká porod jsme viděla ale bojím se toho zacházení.No je hodně otázek které mám.HrůzaAle díky moc!

rendis
23. lis 2010

Ahojky jo jo čekám třetí mimčo tak trochu vím do čeho jdu rodila jsem obě děti u mulače a byla jsem velmi spokojená zacházení bylo ok sestry byli bezvadní nemohu si stěžovat ale ten třetí porod bych chtěla v nemocnici na Lochotíně kamarádky tam rodily a byli moc spokojený s tím sexem nevím ale byla jsem taky šitá a jizvu jsem necítila a sex je taky v poho taky záleží na koho v porodnici narazíš ale většinou je to dobrý až budu mít po tak ti dám vědět jaký to tam bylo ale já z toho strach nemám kdyžtak se neboj ozvat oni jsou pak milejší a když budeš mít sebou manžela tak uvidíš jak na tebe budou milí chlap dělá zázraky a hlavně to pomůže tobě tak se drž a neboj pa pa 🙂 😉

pajmou
24. lis 2010

@rendis ahoj mamimo, tak koukám, že stále v celku 😀 já taky ok čípek i tlak se drží

pajmou
24. lis 2010

@catangoz taky čekám první miminko a porodu se zatím neobávám, přijde mi to zatím přirozené, třeba změním názor 🙂 ale spíš mám strach co potom, jak se to všechno změní, aby jsme s manželem měli stejný vztah jako teď...

karmenjesie
24. lis 2010

Ahojky maminy a nastávající maminy 🙂 jsem tu nová, jsem teď 20.týden. Ještě nevíme co to bude, ale v půlce prosince jdu na sono, tak už se to konečně dozvím. Jsem rozhodnutá rodit na Lochotíně.Každý říká něco jiného. Každá mamina má jiné zkušennosti. Moje kamarádka tam chce teď rodit druhé a byla strašně spokojená, ale druhá má zase špatné zkušennosti, že si jí tam nikdo nevšímal, nechali ji samotnou na sále a kdyby nezařvala a nepřiběhla sestra, tak by snad malá spadla na zem. Zase u Mulače rodila moje sestra a když jsem viděla co tam s ní provedli, tak tam rozhodně nechci jít. Jsou tam možná milejší než na Lochotíně, takové rodinné, ale na Lochotíně mají veškeré vybavení a když se nedej bože něco děje špatně, tak i od Mulačů všechno posílají na Lochotín a z ostatních okolních porodnic.Takže radši si na ně došlápnu na Lochotíně aby se mi pořádně věnovali a chovali se trochu lidsky ( hlavně některé sestry) než být v rodinném prostředí a modlit se aby všechno probíhalo bez komplikací.Moje sestra měla vagynální bradavice, které se jí udělaly během těhotenství, od pěti od rána rodila do deseti večer, trvali na tom že se to zkusí po dobrém, i když se dalo předpokládat že to nepůjde. Když už prcek byl v porodních cestách zjistili že to opravdu nepůjde a že se dusí, doktro jí popadl do náruče ( vážila 65kg) a běžel s ní na sál. Nevím co s ní prováděli při císaři, dostávala pak transfuze a infuze a další tři dny ji nenechali jíst ani pít. Kdyby náhodou začla krvácet aby jí mohli znovu otevřít. Byla bílá jako stěna a když držela malýho, děsila jsem se že se sklátí k zemi. Porodu se zatím taky nebojím, když to zvládlo miliony mamin předemnou tak to zvládnu snad i já.

rendis
24. lis 2010

@pajmou Ahojky jo jo stále v celku no příští týden mám první termín tak jsem zvědavá byla jsem na ozvyčkách a bylo to ok už my začínají otékat nohy no uvidíme děti byli taky přesně v termínu tak uvidíme jak se bude chtít malímu ale už aby byl venku už se nemůžu ani pořádně hýbat myslím si že po porodu se vztah vždy ještě víc zcelý a když jde manžel k porodu je to ještě lepší tak se zatim měj pa pa 😅

fifinka150
26. lis 2010

Ahoj, já jsem zde rodila vloni na jaře, sice tedy plánovaným císařským řezem, ale musím říci, že jsem byla maximálně spokojená. Ochotný personál, příjemné prostředí. Trochu větší chaos potom je na šestinedělním oddělení, je tam hodně plno.

petulka33
29. lis 2010

Ahoj, já tam rodila v červenci 2008 a byla jsem naprosto spokojená. Hodlám tam rodit i podruhé a tímpádem se chci zeptat, jestli už tam taky nezavedli povinost se registrovat??? Nevíte to některá? Díky moc 🙂

reynocek
29. lis 2010

Ahoj, já tam teď půjdu také podruhé a co vím, tak registrace (zatím) opravdu nutná není ... naštěstí 🙂)

pantomima
29. lis 2010

rodia jsem před třemi týdny, registrace nutná není....přeju klidný těhu a pohodový porod 🙂

rendis
30. lis 2010

Ahojky holky tak jsem ještě celá dnes jsem byla na ozvyčkách a dobrý malej se tam i dost mrskal ve čtvrtek jdu ještě :-ke svému doktoru tak jsem zvědavá v pondělí mám první termín tak uvidíme jak se mu bude chtít na svět když dlouho stojím bolí mě děsně nohy a taky hned otečou jenže co člověk nadělá budou vánoce tak pečeme s dětma cukroví udělala jsem si těsta a manžel má strach aby nemusel nakonec pect on tak se trochu snažíme aby to na něj nezbylo a jak jste na tom vy tak se zatim mějte já se zase ozvu ahojky 😲 😀 🙂

petulka33
1. pro 2010

Holky díky za info 🙂

rendis
2. pro 2010

Ahojky holky tak dnes jsem byla na kontrole bohužel mě našel pan doktor krev v moči tak jsme dostali antibiotika malej prý váží 3500g tak už je to pěkný cvalík taky už jsme otevčení na 1 prst tak uvidíme jestly to bude malí čertík nebo ne tak se zatim mějte já se zase ozvu pa 😀 😵

hpaja
2. pro 2010

@rendis Ahoj, říkala jsem si, jestli jsi už náhodou neporodila 🙂 tak držím palce, aby už to brzy začlo 😉

spaagetka
2. pro 2010

@rendis Neboj, ony ty jejich odhady nejsou tak přesný 😉 Mně třeba vyvolávali na zač. 38.týdnu a Korečko i Rušavý mi na utz řekli, že bude velikej - prý už teď má kolem 3,7(což bylo v pátek a já v pondělí nastupovala na vyvolání), v pondělí utz na příjmu opět Rušavý a že fakt váží přes 3 a půl kila, jenže pak si nevěděl rady s měřením prosáknutí měkkých tkání(kvůli těhucukrovce), tak si zavolal Lansmanovou a ta jediná mě uklidnila, že bude mít tak 3 kila a fakt měl 3080 gramů 😉 Držím palce, ať jde vše hladce 😉

pajmou
6. pro 2010

@rendis tak jak mamino, stále v celku ?

rendis
9. pro 2010

Ahojky holky tak máme Tomáška vážil 3460g a měřil 49 cm narodil se 6 prosince v 13 dnes jsme přijeli domu porod sme měli celkem rychlí přijeli jsme do porodnice v 9 ráno a v 13 se narodil tak se mějte krásně a držim všem palečky ahoj 🙂 😵

pantomima
9. pro 2010

@rendis gratulace!!

hpaja
9. pro 2010

@rendis taky moc gratuluju 🙂

pajmou
10. pro 2010

@rendis to je super zpráva 🙂 moc gratuluju

pantomima
24. pro 2010

Tak všem krásný Vánoce a bohatýho Ježíška!!!!

pajmou
27. pro 2010

Tak i na gyndě hromadně podali dr.výpovědi, tak snad nás bude mít kdo odrodit...

pantomima
27. pro 2010

@pajmou já rodila jen se sesřičkou 😉

spaagetka
27. pro 2010

@pajmou Já taky rodila jen s asistentkou, i když doktora sháněli, páč malej měl šňůru kolem krku, ale zvládla to i bez něj 😉 Pediatr si pak do gyndaře pěkně rýpnul, kde se flákal a on, že asistentku za to pozve na kafčo 😅 A Rokyta s ostatníma docentama výpověď nedal, tak neboj, holt zavzpomíná na staré časy a udělá pár přesčasů 😀

pajmou
27. pro 2010

@pantomima
@spaagetka no snad to zvládnem 😀

sabcav
27. pro 2010

@pajmou 😨 a nevíš, kdo přesně? Třeba takovej Kokeš nebo Turek by tu výpověď klidně podat mohli, ty jsou příjemný jako osina v ... 😉 , ale ty mladší tam doufám zůstali 🙂 .

@pantomima tys rodila jen se sestřičkou 😕 ? A kde byl dr.? No prosím tě, já tam na tlačení měla snad 10 lidí 😀 😝, byli tam totiž i medici, ovšem nejlepší z nich byla ta černoška 😵 😎. To byla myslím porodní asistentka 🙂. Ani nevím, jestli tam ještě je 😕, snad jo 🙂. Nám už se to taky krátí, už jen 6-7 týdnů a jdeme na to 🙂

pantomima
28. pro 2010

@sabcav jj, celou dobu tam byla porodní asistentka a dvě žákyňky...asi jako že podruhý už to v pohodě zvládnu, dr dorazil, až když byl malej venku, kouknul, jak jsem se žákyňkou porodila placentu, pak mě zkontroloval a bylo to 😉

u prvního porodu bylo taky děsně lidí a vedl ho doktor...ono asi taky záleží na tom, kolik toho mají, teď bylo vidět, že nás tam bylo docela dost, říkali i něco o tom, že dělají císaře a asi dva, tak neměl čas na mě koukat

pajmou
28. pro 2010

@sabcav to nevím kdo přesně...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru