Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

cernovlaska
2. říj 2008

Ahojky Hpajo,určitě se tam podívat běž,je to tam moc hezky a na mě a mého přítele to zapůsobilo skvěle,jen když o tom básním před zkušenýma matkama,tak mě vždycky usadí,že až budu rodit,tak mi to bude jedno 😉 a asi mají pravdu 🙂. Kdy máš termín? Sweetm,tak to byl drsnej zážitek,doufám,že já to takhle drsný mít nebudu,ale kdo ví,hlavně,že jste obě zdrávy a v pohodě 😉. Píšeš,že jsi měla nadstandart,mě ho všichni vymlouvají,že jsou to zbytečně vyhozený peníze a že to sestřičky s návštěvama moc nepřehánějí 😒? Jaký jsou tam normální pokoje? A návštěvy neomezený? Ještě mi bylo řečeno,že mimčo po porodu na 6 hodin odnášejí,je to pravda?

sweetm
2. říj 2008

Ahoj cernovlaska, tak malu mi doniesli asi v 11 vecer. Narodila sa 18:37, takze asi tak. Bola som po porode vycerpana, tak mi ju na noc este vzali, ale rano uz bola len moja 🙂 S nadstandartom som bola maximalne spokojna, ale ja z torcha ineho dovodu. Nebolo to lacne, ale manzel mi to zaplatil za to utrpenie a aj preto, aby tam mohol byt s nami. Vzal si dovcu a bol tam s nami od deviatej do deviatej vecer. Nikomu to nevadilo. Sestricky to brali uplne v pohode, len cez velku vizitu musel pockat na chodbe asi 15 min. 😉 Bolo to skvele v tom, ze som nemusela nikoho otravovat, aby mi pohlidal malu. Hlidal manzel, ked som chcela do sprchy, na zachod a tak... Neviem ako je to na normalnych pokojoch, nebola som tam. Navstevy myslim od 16. do ? Niesom si ista. Co sa teda tyka nadstandartu, tak super. Telefon u postele a stacilo zavolat sestra mi hned doniesla, co som chcela. Potrebovala som kapky od bolesti a tak... Lednice, konvice, hrnecek a talirek, televize, video... Davaju tam aj kazetu o kojeni, tak som si kratila vcery ked manzel odisiel a ja som nemohla spat. Nemozem mimo domu nejako zaspat a ako prvorodicka som sa bala, ze ked zaspim, nebudem pocut malu, ked bude mat hladik 🙂 🙂 🙂 No nakoniec som zaspala. Vzdy pri striedani smen, sa nova sestra chodila pytat, ci je vsetko vporiadku a ci nieco nepotrebujeme. Boli mile a ochotne. Ak mas este nejake otazky tak sa pytaj. Ak chces, tak mi do IP napis mail a poslem ti nejake fotky pokoje. Prajem rychly porod a co najmenej bolesti.

swead
3. říj 2008

sweetm, mě taky rodila PA Hanžlová a fakt byla supr, jestli na ní někdo narazíte, je milá, ochotná a fakt umí povzbudit 😉

novako
3. říj 2008

hpajo: Určitě je dobře jít se do porodky podívat. Minimálně kvůli tomu, abys po při porodu viděla co a jak. Jestli máš chuť, zajeď se podívat i do Domažlic. Já tam rodila a byla maximálně spokojená. A snad Rokycany by také měly být fajn. Stod odvolávám, je to tam prý hrozné.

cernovlaska
3. říj 2008

swead a novako: byly jste po porodu na normálním pokoji nebo nadstandartu? Byly jste spokojené? Mimochodem Swead,taky budeme mít Matýska 😉 😀

novako
3. říj 2008

cernovlasko: Já byla na normálním pokoji, ale v Dom. jsou pokoje jen pro dvě mamky a s vlastní sociálkou. Strávila jsem tam týden a z toho 5 dní úplně sama. 😀 Návštěvy neomezené, TV na pokojích (to jsem ocenila, když byla malá na fototerapii), balík huggiesek + kosmetika pro děti k dispozici.

zdenina
3. říj 2008

Ahoj maminy,jsem v sedmém měsíci těhotenství a čekám už druhého chlapečka 😀 holky manžel neumí i když jsem si ji tolik přála ale to je jedno těšíme se stejně tak jako tak,až já na ten porod ☹ Bydlím na Lochotíně a do porodnice to mám taky co by kamenem dohodil.Určitě se tam budeme chtít jít podívat s maželem podívat dříve než prijde den P ☹ hrozně se bojím,můj první porod byl naprosto strašný.Rodila jsem sice né v Plzni ale v Ústí nad Labem a kotrakce jsem snášela naprosto šíleně.Vím že mám velmi nízký práh citlivosti.Byl to porod vyvolávaný,se 14 dením spožděním.Bolesti mi tenkrát vyvolali v 10 dopoledne a už ve 12 hodin jsem myslela že vyletím s kůže.Tenkrát jsem musela říci již před porodem jestli si přeji zavedení epidurálu či ne.Rozhodla jsem se že ne,protože jsem slyšela spoustu historek že nějaké maminy ochrnuli a pod.Jenže!!Porodní bolesti se nedali unést a tak jsem si dupla že epidurál prostě chci a hotovo.Navíc voda nechtěla odtéct,a tak mi ji píchli.Řekli mi teda že zavolají anezteziologa který mi to přijde zavést ale že je momentálně zaneprázdněna že musím počkat že to potrvá.... 😖 bolesti se stále zvětšovali a já už nevěděla kudy kam.Když už si toho všimla i sestra a já už v tu dobu byla opravdu nepříjemná protože také už mi nezabírala sprcha ani balón,tak se mi zeptala jestli nechci skusit vanu.A já plná zoufalství jsem samozřejmě kývla nebot čekání na epidurál bylo nekonečné.Vana napustěna.Okamžitě jsem se do ní ponořila azačalo se mi opravdu ulevovat,byla to paráda.Ale!! ☹ Nebyla jsem tam ani 5 minut a tuk tuk někdo klepe na vrátka,vchází aneztezioložka a povídá deme píchnout ten epidurál ☹ a já jsem si jen v duchu řekla ted jdeš,ted když je mi konečně fajn ☹ No nic,tak jsem se zase valila z vany ven.Položila mě na bok a řikala že musím přes břicho dát halvu až na kolena,vystrčit na ní záda,být naprosto v klidu a ona že mi to píchne.Ale to bohůžel nebylo možné,pres ty bolesti které jsem měla.Takže jsem ji řekla že nedokážu být bez pohybu pokud přijde kotrakce at se na mě nezlobí že je to nemožné:začala být opravdu hnusná a já taky a mě bylo už do pláče.Napichovala mě asi tak 10 krát,bezvísledně.Nakonec mě posadila na židli směrem rozkročmo k opěradlu o které jsem se rukama opřela a záda ní vystrčila.Na poprvé se zadařilo 🙄Jenže epidurál zabíral pouze 2,5 hodiny a já dostala opět ukrutné bolesti.Porosila jsem sestru jestli mohu dostat ještě jednu dávku a podlouhém smlouvání řekli teda že ano.Ale opět přišla ta ježibaba přes epiduráli a byla silně nepříjemná.Dávku mi dovniř vyloženě napumpovala neskutečnou rychlostí a odešla s připomínkami 😢 opět pomoc na 2,5 hodiny a pak zase bolesti.Nic méně jsem věděla že třetí už mi nedají ☹ a tak jsem se ještě asi tak 3 hodiny trápila s bolestmi než došlo k samotnému porodu.Malý se narodil o půnoci,a byla to ta nelepší uleva na světě.Ale!!Po porodu jsem se druhý den chtěla začít starat o malého když plakal ale musela jsem přivolat dětskou sestru aby to udělala ona protože jsem do rána naprosto ochrnula a bez známky pohybu jsem se rozplakala co bude dál.Na kapačkách jsem byla 16 dní v porodnici než zjistili že mi uniká mozkomíšní mok z míchy v místě vpichu.Byla jsem na pokraji zoufalstí,malého mi sebrali a nosili pouze na kojení,ani na náštevy mi ho skoro nedávali.Nepomáhali ani masáže,až někdo chýtrý přišel na to že mi vemou krev...udělají z ní krevní sraženinu a píchnou do místa kde to uniká že to tím ucpou a mozkomíšního moku tam potom bude už dostatek.Udělali to, a za dva dny už jsem se začala pohybovat a i malého mi dali do péče 😅 když už to vypadalo že půjdeme domů tak......malému zjistili kojeneckou žloutenku takže zase náš pobyt tam opět o týden prodloužil ☹Já jsem se uzravila,ale dodnes cítím bolesti v kříži když se změní počasí a tak.Takže je jasné že epidurál si zavést nenechám bojím se ho jako čert kříže,ale řeším jak ustojím ty nesnesitelné bolesti,třeba máte někdo něco vyzkoušeného a může te mi poradit...protože jsem v sedmém měsíci a už ted se mi o porodu zdá,a stále přemejšlím jak to celé ustojím tentokrát.Doufám že jsem nikoho nevylekala pokud si chce nechat epidurál zavést.....já osobně mám skušenosti strašné ale slyšela jsem i historky pozitivní.Jinak děkuji za každou radu,a těm kdo mají porod za dveřmi přeji podor co nejkradší a co nejméně bolestiví ☹

zdenina
3. říj 2008

omlouvám se za tolik chyb v textu ale blbne mi klávesnice ☹

cernovlaska
4. říj 2008

novako: v Domažlicích se musíš registrovat? Prý tam posílají,když mají na Locho stop stav 😒
zdenino: tak to jsi měla taky pěknej zážitek,já mám do Ústí registr,byla jsem se tam nedávno podívat,moje teta tam pracuje jako dětská sestra při porodu,tak mě tam provedla,ale mají tam dost přísný požadavky,třeba partnera nepustí na sál,když nemá předporodní kurz a taky to tam není tak hezký jako na Locho 😉 ale mám poblíž rodiče,tak kdyby byl partner pryč v době termínu,tak budu u nich a budu rodit tam,ale radši bych byla v Plzni,sice jsem neslyšela úplná pozitiva,ale kdyby se dělo cokoliv,tak je to špičková porodnice a věřím,že by pomohli 😒. Nikde to není stoprocentní a spousta mamin byla ve FN spokojená,musíš mít štěstí na personál a já si moc přeju,abych ho měla 😉 🙂. Určitě se tam běž podívat a asi budeš rozhodnutá 🙂. Mmch,my bydlíme ve Studentský pod Globusem,tak to taky máme do FN kousek 😀

novako
4. říj 2008

cernovlasko: Registrovat se nemusíš.Je to taková malá rodinná porodnice.

ilonkaa
4. říj 2008

Novako:A já zrovna v loni byla na operaci ve Stodě a nemohu si stežovat jak na personál tak na jídlo.
A mamči s kterýma jsem mluvila a co ležely na šestineděl tak byly taky spokojené!Nemocnice je sice starší,ale myslím,že plně funkční.

zdenina
4. říj 2008

novako:Mám v Ústí rodinu a dříve jsem tam bydlela než mě vítr zavál sem do Plzně.Ale já tam rodila ještě ve staré porodnici jak se tak řiká,nebo si to aspoň myslím.A tady do té porodnice v Plzni se mohu jít podívat kdykoli,nebo si musím udělat nějaký termín??Vůbec nevím jak to tu chodí.....V tom Ústí jsem to měla také součástí nějakého kurzu takže jak ted nevím,protože jsem se do žádného kurzu nehlásila 😅

zdenina
4. říj 2008

Novako:jinak já bydlím v ulici El.Krásnohorské tu zná každý 😀

cernovlaska
5. říj 2008

Zdenino:musíš si zavolat na por.sál,číslo je: 377105234 a domluvíš se,jak budou mít čas,dole na příjmu zaplatíš 120,- za prohlídku a půjdeš do 4.patra a tam se tě ujme por.as., nebo si tam rovnou zkus domluvit předpor.kurz a součástí by měla být i prohlídka,ale nevím kdy máš termín,mě už řekli,že mají kurzy plný,že už objednávají na březen ☹ a to mám termín 3.prosince 😠

novako
6. říj 2008

cernovlasko: Na Lochotíně se za prohlídku dálu platí? 😲 A nikdo jiný než porodka v Plzni kurzy nedělá?

ilonkaa: To nemám ze své hlavy. V porodce jsem ležela s mamkou, která ve Stodě bydlí a dělá sestru na záchrance. Ona by ve Stodě za žádných okolností nerodila.

petraluk
6. říj 2008

Novako Předporodní kurzy dělá kdekdo, ale v když to máš v porodnici, tak je v tom i prohlídka porodnice 😉

Taky jsem tam byla na předporodním kurzu, ale ještě na Slovanech, stálo to myslim 250kč, mohla jsem mít sebou partnera. Řekli nám, co je třeba vzít si sebou a co dají, jak to všechno probíhá, prohlídli jsme si sály. Myslim, že to bylo k něčemu dobrý, aspoň jsem byla klidnější, že až to na mě přijde nebudu nikde bloudit 🙂

Do Stoda bych taky nešla ani za nic, pracuji ve zdravotnictví a už jsem toho slyšela docela dost. Péče může být supr, zrovna tak personál, ale myslim, že to že se ke mě někdo chová mile není vše. Pro mě je je nejdůležitější odbornost doktorů 😉

zdenina
6. říj 2008

černovláska:Já mám termín 3.ledna ale slyšela jsem,když jsem byla na cukrovce testu od jedné paní taky to samé že mají beznadějně plno a že se musím do kurzu hlásit už aspon ve 3 měsíci nejpozději, což jsem zmeškala
☹ ale to je fuk 120 kč zase není tragedie díky za čisličko 😉

ilonkaa
6. říj 2008

No vydíte holky a mě ve Stodě v posledních 4měsících odrodily 3 kamošky a moc si to chválily..
Prostě vše je věc názoru... 😵 A každý máme jiný vkus a požadavky... 😵 A myslím,že personál je tam stejně odborně vzdělán jak v jakékoliv jiné porodnici...

A co se týká těch předporodních kurz na Lochotín,tak jsem tam volala cca 18TT a už mě nevzaly 😵 na normální kurz, maximálně kdybych chtěla tak na nějakou tu Maxi hodinu a myslim,že za 1000Kč si jít prohlédnout porodnici je trochu drahá sranda.. 😀 😀

Kamarádka tam byla minulý týden na pohlídce a nikdo po ní nic nechtěl a ani se tam neobjednávala,prostě přijela poprosila,provedli jí a bylo to... 😵

petraluk
6. říj 2008

Ilonko to to vážně stojí 1000 😕 😲 Já za to platila jak už jsem psala 250kč 😕

Ad. odbornost ve Stodě, vystudovanej musí být pochopitelně každej, ale zkušenosti jsou vždycky lepší ve větší nemocnici. Kdyby tam byli tak skvělý, tak neposílaj kompikovaný případy do Plzně, což není jen o personálu, ale i o vybavení 😉

ilonkaa
6. říj 2008

Petru:jo jo náká Maxi lekce,která spočívá jestli se nepletu ve 2hodinách povídání o ničem stojí a prohlídky porodnice 1000kč

A co se týká toho komplikovaného porodu tak co jsem slyšela tak když je problém tak ze všech porodnic posílají na Lochotín,dřív posílali na Slovany a tedko je to Lochotín,takže myslim,že je pak jedno jestli rodíš v Rokycanech,ve Stodě a nebo v Hořovicích prostě když bude problém šupky dupky na Lochotín.. 😵

Ale my žádné problémy holky mít nebudeme a hotovo!!!!!!!!!!! 😅 😅 😅

petraluk
6. říj 2008

To já mám právě na mysli, že při problému se posílá na Lochotín a proto bych šla jedině tam. Můj porod nebyl zrovna bez komplikací a nikdy bych si nepřála, aby mě převáželi s kontrakcema 😒

Vy budete ale všichni určitě bez komplikací 🙂 🙂 🙂 😉

zdenina
6. říj 2008

Holky vy jste tu všechny prvorodičky?

cernovlaska
6. říj 2008

Novako:jojo platí,taky nás to trošku překvapilo,ale neřešili jsme to,byli jsme rádi,že se tam můžeme jít podívat 😀. Kurzy dělá taky Tveret,tak jsem mrkla na web a tam si vybereš balíček,co chceš absolvovat a pěkně zaplatíš,např. několik přednášek(nevím už přesně kolik)+3 hoďky cvičení=1700,- 😲 a pak tam měli nějaké jednorázové kurzy,myslím od 350-500,- ale paní,které jsem se dovolala,mi nějak nebyla schopná říct termín a jestli mají volno,že prý je to podle zájmu,tak jsem se na to vykašlala 😖. Ještě mám číslo na soukromou por.as.Matoušovou,ale ještě jsem jí nevolala a přemýšlím,že se na to vykašlu,spousta ženských odrodila i bez něj a dneska už si všechno přečteš na netu nebo v časopisech 😉,nevím,třeba to ještě přehodnotím 😒.
Petraluk: byl ti ten kurz k něčemu? Jinak s tebou souhlasím,proč riskovat převoz a komplilkace,když můžeš být v rukou odborníků od začátku 🙂 a mít bezproblémový porod je MOJE ZBOŽNÉ PŘÁNÍ 😅 😅 😅 a určitě to vyjde nám všem,nervózním budoucím maminám 😀 😀 😉
Zdenino: nevím,jak ostatní,ale já prvorodička jsem a pěkně vyjukaná 😅

petraluk
6. říj 2008

Cernovláska já jsem byla ráda, že vim přesně kam jít a nebudu se tam muset nikde v bolestech motat. Taky mi přesně řekli, co si mám vzít sebou a co mi dají. Vysvětlili nám, kdy rodí doktor a kdy jen PA a vůbec jak to probíhá od příjmu až po samotný převoz na šestineděl. Prohlídli jsme si celou porodku. Nemyslim, že to byli vyhozený peníze, ty bych zase vyhodila za nákup věcí, který jsem tam dostala zdarma 🙂
Rozhodně si nemyslim, že by to byli řeči o ničem, jak píše Ilonka 🙄

Jestli to ale teďka stojí těch 1000kč, tak bych do toho nešla. Na druhou stranu třeba vzp na to přispívá 😉

zdenina
6. říj 2008

černovlásko:Hm tak to nejsi sama vyjukaná 😅 já čekám druhé a jsem vyjukaná ještě víc ☹ Co bych za to dala být prvorodičkou jako asi většina co jsem chodí ☹ Já se poprvé tak těšila 🙂 ale fakt to neni narozeninová párty ☹

petraluk
7. říj 2008

Zdenino nestraš prvorodičky 😉 Já to taky neměla zrovna jako procházku růžovou zahradou, ale velice rychle jsem na to zapomněla a teď už se těšim na další mimčo a porod beru jako nutný zlo bez kterýho bych to nádherný miminko nikdy neměla 😵
A třeba to napodruhý bude úplně jiný a malý bude na světě coby dup 😀

cernovlaska
7. říj 2008

Tak holky,už toho nechte,prostě když se mimi dělá,tak je to paráda,ale nic není zadarmo,takže když chce ven tak přijde kompenzace 😖 😉,jen to zlehčuju a ulevuju i sama sobě 😉. Jsem na to na všechno fakt zvědavá,hlavně bych si přála mít pohodový personál při i po porodu 😕 😉. Jo,Petraluk,brala jsi si do porodky vložky a kalhotky? Myslím,že mi ta por.as.říkala,že mi tam všechno dají,ale asi je lepší mít i svoje,viď? Já právě na tý prohlídce byla,takže taky vím kudy kam až to přijde,ale v tom kurzu mi šlo spíš o dychání při porodu a kojení,jestli ti to k něčemu bylo 😒
Zdenino: druhý porody prý bývají rychlejší a míň bolestivější než první,kamarádka to měla za sebou za 20 min 😲 a to rodila čtyřkilový dítě,tak ti budu držet palce,ať to máš podobný 😉 😀

petraluk
7. říj 2008

Cernovlásko o dýchání ani kojení na tom kurzu nemluvili. Kojení jsem si načetla sama + mě něco řekla dětská dr., když jsem se tam byla zeptat, jestli k ní můžu chodit. Chodila jsem na cvičení na bazén na Lochotíně, který vede PA z Lochotína a ta nás to dýchání učila 🙂

Vložky bych si určitě nebrala, těch je tam opravdu přebytek, to říká každej. Kalhotky jsem měla svoje, ale když si řekneš, tak ti je taky dají 🙂

novako
8. říj 2008

cernovlasko: Kurz mi při porodu hrozně pomohl, věděla jsem, co můžu očekávat a mohla jsem se na to přichystat a co je nejdůležitější. Porodu jsem se nabála! Je ale pravda, že u nás se pohybujeme v trochu jiných číslech. Za 2.200 jsem měla 19 lekcí psychoprofylaxe (probraly jsme všechno od porodu, přes kojení, koupání, péči o dítě až k dětským nemocem) a 38 hodinových cvičení (tam jsme cvičily i dýchání a úlevové polohy) . 😉

hpaja
8. říj 2008

cernovlasko: termín mám 23.12., ale vůbec bych se teda nezlobila, pokud by to bylo o týden dřív... moc se mi nechce být v porodce na svátky... 🙂
Na předporodní kurzy jsem si tam volala v půlce července, když jsem byla v 17tt a ten větší kurz (5 sezení) byl už obsazený, volný měli jenom 2 místa na tu maxi lekci (dle jejich stránek stojí 250 Kč) a to jsem zavrhla, protože se mi zdálo, že za 1 sezení se nedá všechno vstřebat. Kvůli exkurzi jsem si do porodky volala a paní byla moc milá, prý můžu přijít kdykoliv odpoledne, jen si mám před tím cca hoďku zavolat, jestli tam nemají zrovna moc šrumec. O poplatku za prohlídku tedy nic neříkala, prý si mám připravit otázky a oni mi je rádi zodpoví.
Přemýšlela jsem i o Rokycanech, ale nakonec jsem si řekla, že Lochotín je líp vybavenej, kdyby něco neklaplo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru