Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

hpaja
8. říj 2008

Jinak co se týká věcí do porodky jsem slyšela, že na mimčo si nic brát nemusím, tedy kromě plenky a oblečení na cestu domů. To s tím mýdlem na ruce na mytí miminka se mi teda moc nelíbí...fakt je to pravda? 😕 bych ho radši opláchla jenom vodou... Poporodní vložky a kalhotky jsem plánovala, že si je koupím sama. Jen mě ještě napadlo - na porod asi dostanu nějakou erární košili, né?

cernovlaska
8. říj 2008

Petraluk: tak to jsi mě překvapila s bazénem na Locho,kde přesně je? A je to veřejný bazén? Já se totiž od začátku těhotenství pídím po plavání pro těhulky a nic ☹ a do veřejnýho se mi nechce kvůli zánětům 😖 . Je tam i plavání pro miminka?
Novako: já to zezačátku dost podcenila,pořád bylo na všechno času dost a vůbec mě nenapadlo,že by předpor. kurz mohl být plný a ani jsem nechodila na cvičení pro těhulky,chodím celý těhotenství do fitka,takže info žádný a na takovej velkej kurz na jakým jsi byla ty už nemám čas 😖 a nevím jestli ten jednorázový by měl stejný efekt jako ten tvůj 😒. Neznáš náhodou PA Matoušovou?
Hpajo: tak to ti vůbec nezávidím,ten termín,ale hlavně aby bylo všechno v poho 😀. a sehnala jsi nějaký jiný kurz? Taky si nemyslím,že by jedno sezení bylo úplně to nej,ještě zkusím tu PA Matoušovou a dám ti vědět,hm? Nám do telefonu taky neřekli,že budeme něco platit,až na tom příjmu a s potvrzením jsme šli nahoru,asi se tím moc nechlubí 😉. Myslím,že když nám na porod něco dají,tak anděla,ale fakt nevím 😀

swead
9. říj 2008

cernovlasko, na nadstandartu jsem nebyla, na pokoji jsme byly 3, zároveň tam bylo sociální zařízení, TV apod. chyběly což mi vůbec nevadilo, stejně jsem pořád koukala na malýho 😀, jediný s čím jsem měla problém byly návštěvní hodiny jsou asi od 14,00 - 16,00, takže nic moc a na nadstandartu jsou neomezený

taky jsem se chtěla přihlásit na kurz do FN, hlásila jsem se ve 20tt ale měli plno, tak ať si zavolám po 30tt a uděláme alespoň prohlídku sálů, po 30tt jsem tam volala snad každý týden, ale jak měli pořád narváno, nikdo neměl čas, takže jsme porodnici viděli až v den D - při porodu

Ilonka tak ta maxilekce stojí 500,-/90min ale přijdeš i s parterem, to mi nepřijde zas tolik

cernovlasko, k paní Matouškový jsem chodila na předporodní kurzy a byla jsem spokojená, hezký prostředí, příjemná atmosféra a hlavně ženská, která ti poradí a pomůže 😉 jo a naučí tě dýchat, trénuješ to každou hodinu a probrali jsme tam i kojení (to mi pomohlo ze všeho nejvíc)-na odd.šestinedělí měli hroznej fofr, tak jsem byla vděčná, že jsem měla teorii zmáknutou.

zdenino, jj taky jsem prvorodička, ale já měla porod ukázkovej, takže z něho mám jen příjemný vzpomínky

cernovlasko, porodních vložek bylo mraky a každý den dodávali další, ale spodní kalhotky myslím nedávali, měla jsem vlastní

novako, myslím že kvůli dýchání nemusíš chodit na přípravu k porodu, dobrá PA tě stejně povede a pomůže ti, měla jsem štěstí - Hanžlová taková byla

swead
9. říj 2008

hpajo, já rodila ve svý, vzala jsem si 2, jednu na porod - horší a druhou na odd. šestinedělí - úplně novou kojící, jo a plenky jsem měla taky svý a možná bych doporučila i nějaký oblečeníčko pro mimčo, malej mi v těch jejich hadříkách strašně plaval, všechno mu bylo velký (ale všechno tohle ti může přivézt až manžel druhý den)

petraluk
9. říj 2008

Černovlásko víš jak je na Lochotíně bazén u Atomu tak tam. Je to nejdřív hodina cvičení, která stojí 60kč, učí tam i to dýchání a pak půl hodina plavání, to stojí myslim 30kč. Nemusíš chodit na obojí. Tady máš link http://www.bazenlochotin.wz.cz/nabidka.php

Jo a jeto každý pondělí od 17hod. platí se každá hodina zvlášť, takže nehrozí, že zaplatíš a pak nebudeš moc chodit a propadnou ti peníze 😉

Plavání pro mimča je tam skvělý, taky tam chodíme. Nejdřív do vaniček a pak do dětskýho bazénu 🙂

hpaja
9. říj 2008

cernovlasko, jiný kurz jsem sháněla (swead mi poslala kontakt na tu PA pí. Matouškovou), ale zatím jsem se ňák neodhodlala 😅 Protahuju se doma na balonu a chodím na procházky, ale minulý týden mi začala bolet pravá kyčel, takže teď to s pohybem moc nepřeháním... 😒
swead, a to jsi měla na porod celopropínací košili? Já si chci vzít taky 2 košile, ale právě jsem si říkala, že novou bych si při porodu asi zničila... To s oblečením pro mimčo mi švagrovka taky radila... rodila v lednu a prý ty košilky jsou dost tenký a malýho teda radši přioblíkla.
Plavání pro těhule jsem taky sháněla, ale na stránkách bazénu na Slovanech jsem nic nenašla (a stejně byl zavřenej) a bazén na Locháči mi nenapadl... 🙂
petraluk, a to je ta půl hoďka plavání vyhrazená jenom pro těhule nebo i pro veřejnost? Byla jsem totiž o prázdninách párkrát v bazénu v Německu, ale bylo tam hodně lidí a furt jsem musela dávat pozor, aby mě někdo nekopl do břicha 😒

swead
9. říj 2008

hpajo, nn měla jsem rozepínací asi na 4 knoflíčky, abych mohla vyndat prso na první přiložení 😀 lepší je vzít si starší, je fakt že byla celá zaprasená, jak na mě položili malýho hned potom, co se vylíhnul 😵

petraluk
9. říj 2008

Na porod jsme taky měla vlastní košili, starší a na pár knoflíčků a hned jak jsem přijela domu, šla do koše i když mě malýho nepřikládali, měl problémy s dýcháním, takže jsem ho sotva viděla, košile byla stejně celá od krve a všeho ostatního 🙂

hpajo buď jsme byli v bazénu sami, nebo tam někdy plavali děti cca 6 let na druhý straně bazénu. Nneí to v době veřejnýho plavání, takže žáný kopnutí opravdu nehrozí 🙂

Nevím, co přesně myslíš s tím mýdlem asi jsem to někde přehlídla, ale určitě tam nemají mýdlo, který by prckovi mohlo ublížit, tak jako tak ti ho tím umyjou, když se narodí. A pro sebe pak po umytí rukou je třeba používat desinfekci 😉

Oblečení pro mimčo přeci musí stačit stejný v létě i zimě, mají tam klimatizaci. Já používala jejich, moc malý nám nebylo, přeci jen měl malej 4 kila a hlavně jsme převlíkali kolikrát 5x denně, když si ubliknul nebo něco podobnýho. To bych musela mít sebou aspoň 20 oblečků, těžko bych si tam něco přeprava 😅

hpaja
9. říj 2008

Holky díky za info 🙂
Žádnou starší košili na knoflíčky nemám, tak si asi koupím ňákou obyč ve Velrybě nebo Háku, aby mi jí pak nebylo líto vyhodit.
To s tím mýdlem na ruce tady psala sweetm - první příspěvek na předchozí stránce... ale taky si říkám, že by miminka asi nemyli v něčem pro ně škodlivém.

cernovlaska
9. říj 2008

Petraluk:děkuju moc,nevím jestli ještě budu chodit teď plavat,mám osm týdnů do porodu a hlavně asi už neobleču plavky,jsem jak velryba ☹,ale s prckem pak budu chodit určitě,od jakýho měsíce můžeme začít?
Hpajo: taky se chystám jí zavolat,do toho Tveretu se mi nechce 😒,do porodky si určitě vezmu košile 2,jednu obyč a jednu kojící a koupila jsem si i krásnej župan,ale známá mi říkala,že ho moc nebudu potřebovat,že je tam kvůli miminkům teplo a pro Matýska si vezmu tak dva tři overálky a jinak využiju jejich oblečky,tedy jestli nebudeme mít obříka nebo úplnýho cvrčka 😉.Jinak jsem ti chtěla doporučit,pardon že odbočuju od tématu,těhotenskou masáž,jestli už nechodíš,mě totiž strašně bolí kříž a paní Kašparová ve studiu Delfín mi opravdu pomohla,zrovna dneska jsem tam byla a mimo to to je úžasnej relax 😀
Swead:t

cernovlaska
9. říj 2008

Swead:já jsem si myslela,že návštěvy jsou tam neomezený,ale zase kvůli klidu...a ani manžel tam s tebou nemohl být dýl? Prý jsou tam ty pokoje celkem pěkný,hlavně,že tam není na jedny sociálky víc pokojů,to by mi vadilo 🙄.

petraluk
9. říj 2008

KOjící košile mi přijde hrozná blbost a akorát tahák na peníze. Mě bohatě stačila na pár knoflíků a doma jsem byla i bez ní 😀

Na Slovanech se z návštěv nic nedělalo a neslyšela jsem, že tady je to jiný. Akorát při vizitách museli na chodbu a pokud to nevadilo ostatním mamkám na pokoji, tak nikdy nikdo nikoho nevyhodil 😉 Tedy pochipitelně ne přes noc jako je to na nadstandartech 🙂

petraluk
9. říj 2008

Jo a na to cvičení jsem chodila ještě týden po termínu, není to nic namáhavýho a co mi vadilo, jsem necvičila. Plavat jsem už nechodila, taky jsem se nevešla do plavek 😀

cernovlaska
9. říj 2008

No,něco na tom bude,pže ta kojící košile mě stála 710,- 😖 moje drahá polovička málem omdlela 😀. Taky mi přijde celkem krutý,že by s náma mohl být partner jen 2-3 hodky denně ☹,to bych možná začala uvažovat o nadstandartu 😒. Cvičit taky ještě chodím,už tedy podstatně míň,spíš chodím na prochajdy,ale to mi zase otékají nožky,tak to taky nepřeháním 😉,no,není to sranda to těhotenství 😉 😀. Co kojící podprsenka,mám si kupovat Anitu za cca 1000,- nebo mi stačí obyč,hlavně kvůli pohodlí,přece jenom v ní budu i spát 😖

novako
9. říj 2008

Swead: Jsem typ, který raději ví, do čeho jde, a proto je pro mne kurz ideální. Navíc si myslím, že díky tomu a díky cvičení v rámci kurzu jsem měla pohodový porod (4,5 hodiny je na prvorodičku slušný výkon a navíc dokud mi nerupli vodu, nic mne nebolelo a to jsem už byla otevřená na 5 cm. 😎 ). Ale jinak máš naprostou pravdu, že hrozně záleží na PA.

Porodnické vložky je lepší si brát v porodce neb jsou sterilní. Ale pokud si je chcete koupit, hlavně ať jsou to porodnické a ne menstruační. Nesnáším tlusté vložky, ale po porodu jsem za ty porodnické byla neskutečně vděčná. Jsou totiž překvapivě jemné a hlavně prodyšné.

Kojící košile jsou zbytečné. Jen tahají z lidí peníze. V porodce jsem nosila ty jejich (přeci jen očistky jsou vysoce infekční) a doma nosím volná trika nebo košile s ramínkama.

Cernovlasko: Koupila jsem obyčejné podprdy v Quelle (3 ks za 700 Kč), ale dneska už bych raději zainvestovala do nějakých lepších. Pro nošení přes den jsou fajn, ale 24 hodin denně se moc nosit nedají.

petraluk
10. říj 2008

Tak já měla kojící poprdu od větnamců za 70kč 😀 A pak jsem si nakoupila takový ty sportovní. Dopředu člověk stejně pořádně neodhadne velikost. Mě se třeba prsa nalili až po porodu, před tím se vůbec nezvětšili 😅 A sotva za 3 měsíce my ta podprsenka zase byla velká.
Myslim, že spíš záleží na tom, aby člověka nikde netlačila a byla s příjemnýho materiálu, a pak je jedno jestli je z krámu za tisícovku nebo jako jsem měla já 🙂

JInak teda myslim, že tím, že budu chodit na předporodní kurz neovlivnim svůj porod, jen se dozvim do čeho jdu a co můžu případně očekávat.
Nemyslim si, že za to že jsem měla kontrakce po 2 minutách celých 10hodin a nakonec celou hodinu tlačila než malej vykouknul na svět, si můžu sama 🙂 Po celou dobu mě PA chválili, jak dobře dýcham, byla jsem na míči i ve sprše, ale otvírání, to rozhodně nepomohlo 😒

zdenina
10. říj 2008

Jééé,no holky to je skvělí že jste najeli tak trochu na téma kojenecká podprsenka,nevím vůbec kde tady v Plzni koupit kojeneckou podprsenku,poradí mi někdo??Že by se dala sehnat i u větví to slyším poprvé 😲

cernovlaska
10. říj 2008

Novako:tak to jsi měla fakt pohodový a rychlý porod,ale taky si myslím,že otevírání a celkově porod to neovlivní,kamarádka ho neměla vůbec a první dítě porodila za 4 hoďky a druhý za 30 min 😀,prostě paráda 😀. Ale určitě je lepší vědět,aspoň trošku, do čeho jdeš 😅. To jsem ráda,že to vím o těch vložkách,kupovat si je nebudu,když mi je tam dají a jsou dobrý 😉. Co jídlo,jak tam vaří,mám se těšit nebo navařit rendlíky?
Zdenino: ja jsem si teď koupila v Globusu v malým krámku se spodním prádlem bílou za asi 370,-,vzala jsem si o číslo větší než mám teď,ale nejsem si jistá,jestli v ní vydržím celý den a celou noc,jinak na Doubravce je krámek 2 v 1 pro těhule,tak mají Anity a taky U krtečka je mají za 1000,-,ale tam mají skoro všechno dost předražený,ještě zkusím HM 🙂

mimap
11. říj 2008

Ahoj holky, rodila jsem 1. 8. 2008 na Lochotine, tak se jdu taky podelit o zazitky....🙂 Musim rict, ze jsem dlouho vahala jestli pujdu rodit tam nebo do Rokycan, ale protoze se ted kolem nas rodi ostosest a spousta kamaradek v Rokycanech bylo hodne nespokojenych, rozhodla jsem se pro Lochotin a udelala jsem dobre. Termin porodu jsem mela 24. 7. a se svoji Dr. jsem se domluvila, ze budu po terminu chodit na kontroly hned do porodnice. Nejdriv jsem chodila kazde 3 dny, pak obden. I kdyz bylo pokazde nacvaknuto, dlouho jsme necekali, nejdriv vzdy monitor a pak dukladna prohlidka. Meka jsem strach ze zkazene plod.vody, tak me vzdy jeste udelali utz a ja byla v klidu. Na ambulanci mi nekolikrat delali Hamiltonuv hmat, to byla docela sila, zvlast poprve, ale stejne jsem musela 1. 8. nastoupit na vyvolani. Na prijmu mi sestry rekly, ze je stop stav a poslou me k Mulacum. Pani prede mnou s prasklou vodou tam zrovna odjizdela sanitkou. Jeste me prohlidl Dr. a obvolal kdeco, abych tam mohla zustat. Sla jse si lehnout na rizikove, kde byl volny nadstandard, tak tam mohl byt manzel se mnou. Cele dopo jsme povidali a doufali, ze to co nejdriv prijde samo, vyvolavat porod mi meli az za dva dny, tak me desilo to cekani. mezitim me cekaly nejake testy. V pul 3 mi zacalo pravidelne tvrdnuti bricha, ale nevenovala jsem tomu moc pozornost, bylo to po 13 a 10 min. odpo jsem sli na prochazku do parciku za nemocnici, usadili se tam na lavicce a najednou to brislo. znicehonoc kontra, ze jsem musela prodychavat. bylo nam jasne, ze je to tu a vyrazili jsem nazpet. To bylo 17 hod. Probihala tam zrovna nejake rekonstrukce, tak meli delnici o zabavu postarano, musel to byt fakt pohled....🙂 Na pokoji kontra po 7 min., jeste jsem se najedla,
abych mela silu a sestricka, co se prisla podivat rikala, ze to budou posly, at jdu do sprchy a uvidi se. Horka sprcha to rozjela, ale porad to bylo v pohode, kontra po 3 min. V 6 prisel Dr. se zeptat jak je. Popslala jsem mu kontra a ze asi rodim - to jsem ho rozesmala, ze pry to poznam, budu se plazit a brecet a apk to bude ono. manzel se nedal a donutil ho, aby me prohledl, Dr. ze pry mam teda prijit za 10 min. na vysetrovnu. To uz se ty slzicky pomalu objevily, musela jsem prodychavat, na vysetrovnu jsem sotva dosla a jeste jsme tam dost dlouho ceklai, nez Dr. prisel. Konstatoval, ze mam polovinu porodu za sebou, jsem otevrena na 4 prsty a hned na sal. Sel s nami, ze pry nebudeme cekat na vytah a vezmem to po schodech...to uz jsem se tocila kolem zabradli a manza me skoro nesl. Na pokoji to slo rychle, klystyr, strasne jsem zvracela a zacala propadat zoufalstvi. Kontra byly po 1 min. a ve 20 jsem uz myslela, ze to nevydrim. PA - takova strasne mlada a fakt svela holcina mi rekla ze po pulnoci porodime. Sprcha i vana vse urychlily, ale vubec neulevily a nejlip mi byl primo na porodnim luzku, kde jsem se mohla poradne zaprit. Najednou mi telo zacalo tak nejak samo tlacit, nemohla jsem s tim nic delat. PA zavolala Dr. v 21 a prisel pichnout vodu a zacala jsem tlacit. Bylo to docela uleva moct zacit. Za chvili PA rikala, ze jeste jednou zatlacit a mala bude venku. Uz predtim ukazovala manzovi vlasatou hlavicku a ja porad neverila, ze by to slo tak rychle a to tlaceni bylo tak v pohode. Zdalo se mi porad, ze bych mohla zabrat jeste vic. Pri posledni kontra na me zacali najednou PA i manza rvat, at prestanu tlacit, to uz ale neslo. Mala mela snuru kolem krku a PA ji nastesti stihla dobre odstarnit. Tak se strasne snazil prsty smerovat hlavicku a rozevirat, takze myslim i dost diky ni me ani nestrihali. Nikdy jsem nazazila nic krasnejsiho nez kdyz mala vyklouzla a ja ji videla a mela hned na sobe. To nikdy nezapomenu a i ted u toho bracim...🙂 Po osetreni se Nelinka hned prisala a pak se musela jit zahrivat do inkubatoru a my zustali sami na sale jetse 2 hod. Na sestinedeli nebylo volno, tak jsem lezela jinde, ale mohla za malou kdykoli a na jak dlouho jsem chtela, sesstry na novorozencekm byla strasne mile. Druhy den me prevezli a amlou uz jsem mela porad u sebe. Vsechny sestry i Dr, byly skvele, mely malo casu ale chce to je trochu otravovat a nedat se.
Doporucila bych taky vzit si vlastni plenky pro mimco (jsou jen 2 na den), ja jsem prebalovala kazdou hodinu a smodrchat ji porad do tech latkovych plen byla otrava. Taky nejake vlastni oblecky, nejake tam maji, ale je to potrhane a moc toho neni, me se mala kazdou chvilku prokakala a poblinkala, takze motat ji porad do tech kosilek bylo pro me prvorodicku slozite. Taky nejake vlastni mydlo pro miminka, myje se tam mydlem na ruce ze zasobniku a to se mi moc nelibilo. Ted bych si s sebou vzala celopropinaci overalky. Jinak tam vse je k dispozici.
Preju vsem rychle porody a hlavne zdrava miminka!!!! 😉

petraluk
11. říj 2008

Taky jsem čuměla jak puk, že ty podprdy mají i u větví 😀 JInak taky je mají v Superbaby nebo u Chmelařový a pak v podstatě v každym krámu se spodním prádlem 😉

Mimap kontrakce po 1 minutě prý neexistují. Když se na mě přišel podívat dr. tak jsem si mu stěžovala, že je mam po 1 minutě a bylo mi řečeno s mírným pousmáním, že to není možné 😅 😀 V tu chvíli jsem se tedy moc nesmála,ale teď už se směju všemu, co všechno člověk nakecá, aby už to bylo za nim 😝

mimap
11. říj 2008

Petraluk: kdo nezažil neuveri.... 😝

cernovlaska
13. říj 2008

Ahojky mimap: díky za tvůj zážitek,fakt teď hltám každý info o FN a porodu a hrozně se děsím toho,že mi řeknou STOPSTAV a pošlou do Mulače,ale tam já nechci,ta porodnice má strašnou pověst,to radši pojedu do Domažlic nebo Rokycan,ale hlavně se modlím aby se mi to nestalo:-/. Takže na šestinedělí je to pořád stejný,nedávno mi titož někdo říkal,že se to tam trošku zlepšilo s tou vytížeností sestřiček,takže otravovat,otravovat,otravovat😉.Já myslela,že novorozeňata se omývají jenom čistou vodou??? Teď mi jedna známá radila přidat do vody trošku olivovýho oleje ( nějakýho hodně kvalitního) a pak se ani nemusí tolik mazat. Jinak ten Dr.co tě rodil,byl trošku salámista,ne? Jak se jmenoval? A jak jsi dokázala,že i při stop stavu tě přijali?

mimap
13. říj 2008

Ahoj Cernovlasko, nemej strach, stopstav pry trva vzdy jen chvilicku, kdyz maji plny porodni saly. Kdyz je plno na sestinedeli tak stopstav nevyhlasuji, ale daji mamky po jinych odd. Me prijmuli prave proto, ze jsem nesla hned rodit a lezela jsem na rizik.tehu. Tak jsem byla rada, ze jsem tam mohla zustat, i kdyz nade mnou byly prave ty porodni saly a cely den jsme s manzou poslouchali a desne nas to nervovalo.
Ten Dr. se jmenoval myslim Korecko - takovej mladej, malej, mel triko ceky od krve a celou dobu zvykal. Nastesti tam s nami skoro nebyl, jen na zacatku, pak pri pichani vody a porodu placenty. Nevim, jak bych zvladala, kdybych ropdila s nim, zdal se pekne arogantni. Ta PA se jmenovala Krezlova a byla uplne supr, povzbuzovala a byla mila, moc bych Ti ji prala.
S tim mydlem me to taky prekvapilo, doma jsem pak koupala ve Welede - prdku kazky den a cele telo 1 - 2x tydne a bez problemu.
Preju, aby vsechno dobre dopadlo!!! A omluva za preklepy - mame chovaci mimco...🙂

petraluk
14. říj 2008

Mimap tak mě právě Korečko rodil a zase tak strašnej teda nebyl a určitě nežvýkal. Myslim, že v určitých směrech měl se mnou dost velkou trpělivost. Např. pokaždý když jsem si řekla, že chci napít, mě upozornil ať nepiju jen si vyplachuji pusu a neřikal to nijak hnusně, ale normálním tonem a toto řikal snad 20x.
POkud tě rodila jen PA, tak jsi měla bezproblémový porod, čím míň máš u sebe doktora, tím jednodužší je porod. To není z mí hlavy, ale řiká to personál z Lochotína 😉

Ta PA co tě rodila, nejmenovala se spíš Krejzlová? Ta dělá to cvičení na bazéně na Lochotíně. Já jí taky znam jako moc příjemnou, ale třeba Zuzinka co tu píše do společnýho termínu si na ní hodně stěžovala 😒

mimap
14. říj 2008

Petraluk já přece netvrdim, ze jsem mela slozitej porod, naopak rychlej a bezproblemovej. Ani nerikam, ze Korecko zvyka u vsech porodu... Popisuju jen muj osobni dojem z neho. 😉

petraluk
14. říj 2008

Já sem taky nenapsala, že jsi to řikala 😉

cernovlaska
14. říj 2008

Petraluk: podle předešlý diskuze vím,že jsi rodila ještě na Slovanech,viď? A doktoři i PA se koukám přesunuli na Locho? Jaký jsi měla porod ty? Četla jsem,že jsi přenášela 13 dní,to je celkem dost ☹ v jakém intervalu budu mít kontra a budu vědět,že už mám volat??? Aby se mi tam nevysmáli,že zmatkuju moc brzo 😉

petraluk
15. říj 2008

Můj porod opravdu nic moc 🙄 Protože měli plno, byla totiž v tý době zavřená vojenská porodnice jen na 5 dní, tak mě přijali až 11 dní po termínu, normálně by si mě tam nechali o den dřív. Dostala jsem 2 tablety a po druhý mě příšerně začalo bolet v kříži a podbřišek, ale ne jako kontrakce jen stálá bolest. Dr. usoudil, že na porod to nevypadá, píchly mi injekci na zastavení porodu a prý druhý den mě nechají být, jestli se to nerozjede samo a když ne, tak ten další což by bylo 14 dní po termínu císař. Injekce nezabrala, bolesti nepřestali, tak mě píchli vodu a porod už se rozjel. Hned od začátku kontra po 2 minutách. Po celou dobu kapačka s oxytocínem, ale dalo se to přežít. Měla jsem to štěstí, že jsem byla na tom samostatným porodním pokoji, který tam byl jen 1, celou dobu byl se mnou partner. Ovšem samotná 2. doba porodní už nic moc. Tlačila jsem přesně 55minut, malej byl na mě moc velkej, měl 4kg a 53cm. Měla jsem slabý kontrakce, takže jsem pořádně nemohla poznat kdy mam tlačit, k tomu jsem je všechny pozvracela, nesměla jsem hýbat rukou, kde mi kapal ten oxytocín, protože to bylo nějak špatně píchnutý. Prostě nic moc, na chvilku jsem i omdlela, pamatuji si, že když jsem se probrala tak jsem jim řikala, že nevim kde jsem 😅
Na druhou stranu, tlačení mi nebolelo, kdežto u šití jsem myslela, že je po mě. Po celý porod jsem poslouchala, jak nesmim tlačit dokud se neotevřu, že by praskla porodní branka a to se pak musí šít se zrcadlama. Jenomže jak byl Luky velkej, tak ta branka praskla tak jako tak. Šil mě asi 45minut 😒 O normálním sednutí jsem si mohla jen zdát, sedla jsem si až po měsíci 🙂
Lukyho jsem viděla jen pár vteřin, pohladila jsem ho po tvářičce, vzala za prstík a už s ním pelášili pryč, protože špatně dýchal. Ještě že to přítel všechno natočil, jinak bych ani nevěděla jak vypadal hned když vylez 🙂 Pořádně jsem ho viděla až 12 hodin po porodu, když jsem se na něj šla mrknout na novorozenecký. Tam jsem mohla chodit pořád.
No a ještě k tomu všemu jsem měla velkou ztrátu krve, takže jsem asi druhý den po porodu dostala transfúzi a protože se mi pořád z toho točila hlava, tak jsem Lukyho nemohla mít u sebe. Když už mě bylo líp, tak zase dostal žloutenku, tak jsem si ho v porodnici užila jen asi 2x na půl dne.

Přesto všechno jsem ráda, že jsem mohla rodit normálně a nemusela na sekci. Hodně rychle jsem na všechno zapoměla a už se moc těším až budu těhotná po druhý 😵

Personál ze Slovan přešel všechen + to doplnili některýma z vojenský porodnice. Já si na ně nestěžuji, mimo jedný starý krávy z novorozeneckýho. V noci mi přinesla malýho na kojení a když si pro něj přišla, řekla jsem jí, že se nechce přisát. A ona ať to zkusim v jiný poloze nejlépe v sedě, jenomže já si prostě nesedla a ona mi na to řekla, že to je můj problém a že nemá na starosti jenom mě. malýho mi vzala, že ho nakrmí sama 😠 😠 😠 Kamarádka s ní taky měla nějaký problém a dokonce si na ní stěžovala u vrchní, dobře jí tak 😅

Já měla načteno a i to tak řikala PA, že do porodnice se má jet pokud máš alespoň 2hodiny kontrakce po 5 minutách nebo hned když jsou častějš než po 5 minutách 😉 Neboj, oni ti hlavu neutrhnou, pokud přijedeš zbytečně 😉 Dyžtak si nejdřív zavolej a domluv se 😉

ilonkaa
15. říj 2008

Ahoj holky,

Tak jsme se byla s kamarádkou podívat v pondělí v porodnici..Domluveného jsem předem nic neměly prostě jsem zazvonily a PA se nás ochotně ujala a provedla....

Ze bude stop stav bych strach neměla PA říkala,že mají od konce srpna relativní klídek a že horší to nebude..je tam 6 porodních salů,ale může tam najednou rodit až 12 maminek..

Do porodky se má jet v případě,že je vše v pohodě s kontrakcemi po 3-4 min pokud by byl jakákoliv problém pochopitelně dřív!
Dostaly jsem tel číslo a v případě zajmu kdyby jsem tam chtěly rodit tak než vyjedem máme zavolat kdyby náhodou byl stop stva..Ala PA říkala,že od te doby co mají otevřeno ho měli jen 2x což je v pohodě...

Pokud by někdo rodil předčasně musejí ho vzít tak nebo tak a v případě komplikací taky...další porodnice co tohle přijíma tak na druhém místě je Stodská porodnice...To je v případě,že Lochotnín by měl opravdu plno..

Takže se potvrdilo,mě že Stodská porodnice tak nejhorší zdaleka na vybavení nebude 😅

Jinak je to tam jako v neomcici nové a dá se říct,že pěkné..PA byla moc ochotná vše nám ukázala vysvětlila.

Tak tod vše co jsem chtěla napsat... 😅

cernovlaska
15. říj 2008

Petraluk:tak to teda byl celkem masakr,snad budeš mít druhej porod v poho,po tom prvním si to zasloužíš 😉. Číslo na sál mám,tak snad to zvládnu v poho 😀 😅. Fakt nechápu,proč na novorozeneckým,kde je nejvíc potřeba trpělivost,hlavně s prvorodičkama,dělají nepříjemný a neochotný sestry,když jsou to taky ženský,taky mají děti a ví jak s rodičkou mávají hormóny a emoce a ony jsou ještě na ně hnusný,vůbec nevím,jak budu na takovouhle kravku reagovat,nejsem zrovna typ,kterej by byl zticha 😖.
Ilolnkao: tak to jsi mě celkem uklidnila s tím stop stavem,fakt se hrozím nějakého přejíždění po Plzni a okolí 😒. A ve Stodě jsi se taky byla podívat?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru