Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

vecko
12. led 2009

xxluca ahojky,jsem tu prvne,tez jsem ve 13tt!s lpchotinem zkusenost namam,ale rodila jsem prvni mimi na slovanech a na porodnim salu to bylo desny!byly neschopny a nechali nas pekne vytrpet az po13H sli na cisare!takz lochotin je dobry?diky za odpoved vecko

petraluk
12. led 2009

vecko ale to je o lidech ne o budově a na Locháči máš stejný personál, doplněnej pár lidma z vojenský. Já byla na Slovanech max. spokojená, pár chyb by se našlo, ale teď už na vše vzpomínam v pohodě 🙂

vecko
12. led 2009

po nas na slovanech taky chteli 500 za otce,pak sli na cisare a uz nam penize nikdo nevratil a manzela vyhodili cekat na chodbu!

petraluk
12. led 2009

vecko už jsemto tu psala, ty peníze jsou i za první dobu porodní, takže pokud jsi tam měla manžu pře císařem, tak se to platí taky 😉

vecko
12. led 2009

petraluk nevis kdo ma zkusenosti od mulacu?

petraluk
12. led 2009

Zeptej se u nás na regionu Plzeň, 2 holky tam rodili 😉 Obě byli spokojený, ale podrobnosti nevim 🙂

martimarti
13. led 2009

Vecko, u Mulačů je to fajn , vím to od kolegyň maminek z parku 😉 Jedna rodila císařem a druhá přirozeně, žádné problémy. Jen vybavení a zázemí je starší, nedosahuje ani náhodou Lochotína /wc a toalety na chodbě mimo jiné/, ale zase je to podle toho, co holky říkaly vynahrazeno vstřícnějším a ochotnějším personálem, neboť je to tam menší, takové domácnější. Je tam vynikající primář MUDr. Kestřánek, každý, kdo s ním přišel do styku a hovořil s ním si ho nemůže vynachválit, to na Lochotíně narazíš na primáře jen při vizitě a aby ti věnoval více než pohled, nedejbůh úsměv, to ani náhodou /alespoň podle mne/. Mulačů bych se rozhodně nebála. Ale pokud dáš na moderní prostředí a zázemí, tak jdi na Lochotín, jen počítej s tím, že je to neosobní, továrna na lidi.

petraluk
13. led 2009

Určitě to je tak jak píše Marti, pár neochotných sestřiček se tam taky najde, ale to je asi všude. Já bych ale šla jedině na Lochotín, při jakýkoliv komplikaci tě tam převezou a hlavně mimčo tam má nejlepší komfort. Jen počítej že se v Mulačovce nedělá epidurál a císař jedině v celkový anestezii 😉

cernovlaska
13. led 2009

Vecko: na Mulače jsem slyšela,stejně jako na Locho,dobrý i špatný,ale o perso nic hezkýho,jenže,jak píše Petra,jak na koho natrefíš 😉 já tam chtěla jít rodit,ale jen kdyby mě rodil můj dr,Anděl,ale ten mi nic slíbit nemohl,takže jsem vybrala Locháč a už bych taky nešla rodit jinam,pže opravdu mají vybavení pro všechny případy 😵

Marti:když jsem ležela na pooperačním,tak tam přišel na vizitu Rokyta a musím říct,že byl jedinej,kdo mi řekl,co se stalo,že jsem musela na císaře a pak ještě volal na porodnici tý dr,co mě rodila,že nenapsala do papírů,kolikrát měl Mates pupečník kolem krku a proč mi nikdo nic neřekl a ve finále mi volal na šestinedělí,abych měla nadstandart,pže to tam nějak z příjmu z porodního nevyřídili,takže primáře jsem taky viděla cca 1-2min,ale přednosta mi pomohl 😀 😉 😵

ruth.cechova
14. led 2009

Ahoj já sem v této porodnici rodila 6.10.2008,rodila sem císařským řezem protože malá byla zadečkem napřed ☹ rodila sem první dítě takže sem vůbec neměla představu co a jak a ještě takhle.Ale musim říct že si nemůžu na nic stěžovat bylo fakt supr moc příjemnej perzonál a to i na operačním sále a pan doktor Skalka byl moc fajn a jako jedinej co sem zpozorovala si mě přišel skontrolovat před propuštěním domů což bylo fajn protože pak člověk ví že to dělá pro lidi.I ta péče po tom a s péčí o malou to bylo dobrý cokoliv sem potřebovala vždycky poradili moc ochotně.Prostě si nemůžu stěžovat.A chtěla bych říct holkám co je čeká to samí co mě že se vůbec nemusí bát 🙂 možná je to o mnohem lepší než klasický porod.Za 2 dny sem běhala jako laňka 🙂 🙂 🙂 🙂

esterka610
14. led 2009

Ahoj holky, taky mě čeká císař na Lochotíně. Cchci se zeptat,jak je to s tatínkem u porodu? Někde může na sál při epidurálu,někde ne, jak je to v Plzni?

rozarinka
15. led 2009

Esterko, já jsem rodila císařem ve spinálu v červnu dvojčata a tatínek u porodu být mohl, ale za 2000 Kč + 500 Kč otec u porodu, takže jsme do toho nešli. Když to nezaplatí, tak čeká na chodbě, ani na Tebe nevidí a mimčo ošetřovat také ne... Takže holky viděl, až když je z neonatologie vezli na dětský a mě až po zašití když mě odváželi na JIP. Tam za tebou taky nesmí, ale občas povolí vyjímku jen mezi dveře... 😉

rozarinka
15. led 2009

Ještě dodám, že se tam motalo docela hodně doktorů, sester, tak že by stejně asi stál někde mimo... a určitě za hlavou... tušim.. 🙂 Ale to možná bylo kvůli dvojčatům
🙂

cernovlaska
15. led 2009

Esterka:za mnou ho nepustili ani na pooperační,ale malýho viděl hned po porodu,mohl si ho vyfotit,napsat číslo a pochovat,tak aspoň něco,ale já neměla plánovaného císaře a byla jsem v celkový,takže ani nebyl čas přemýšlet,jestli tam může být se mnou,jen mě dost vzalo,že jsem ho viděla až za 24 hodin,když mě převezli na šestinedělí ☹ zeptej se na to,jak budeš chodit na ambulanci na CTG poslední dny před porodem nebo si tam cinkni,číslo je na týhle stránce někde nahoře,myslím,že Hpaja ho tam někomu psala,to je přímo na porodní sál,tam ti určitě řeknou 😵 hodně štěstí 🙂

andrea.ax
15. led 2009

ahoj holky,
rodila jsem na Lochotíně 6.12.2008 a musím říci jen slova chvály. Všechno bylo super /porod byl vcelku rychlý a skoro bezbolestný....- oproti jiným úplná nádhera/. Sestřičky, doktroři, prostředí - všem a všemu dávám jedničku s hvězdičkou. Všem vřele doporučuji!!!

petulka.andr.
15. led 2009

holky nevíte slyšela jsem že je na lochotíně stop stav mám příští tejden termín tak nevím abych se tam nevypravovala zbytečně...nebo tam musím zavolat...jakpak mám postupovat nebo tam normálně zajet???díky za radu holky...

hpaja
15. led 2009

Petulko, jestli je na Lochotíně stop stav nevím, ale být tebou, tak se tím předčasně nestresuju... Když jsme tam byli na začátku prosince na prohlídce, tak nám PA říkala, že za tu dobu, co je porodnice otevřená měli stop stav jenom 2x. My jsme tam jeli rovnou a abych pravdu řekla, vůbec mi v tu chvíli nenapadlo, že by měli plno a poslali nás jinam. Jestli si ale chceš být jistá, že tě tam fakt přijmou, tak si tam zkus před tím než vyrazíte zavolat. Ať ti to dobře dopadne 😉

martimarti
15. led 2009

Ahoj esterko, ještě k tomu, co holky napsaly. Taťka se klidně může jít podívat na mimčo i druhý den po "porodu" císaři, normálně mu ho ukáží a dají pochovat, když přijde a zazvoní na oddělení novorozeneckém. Díky tomu máme i fotky z druhého dne, kdy já sama jsem ležela na pooperačním. Ať Ti to dobře dopadne 😉

esterka610
15. led 2009

Holky,díky moc za rady!! 🙂 Zatím jsem doma,uvidíme,kdy se dvojčata rozhodnou jít na svět. Já chtěla zkusit přirozený porod,ale holčička je hlavou nahoře a už nemá místo na otočení.

Až to bbudeme mít za sebou,tak se ozvu. 🙂

denisa31
17. led 2009

Petulko co já vim tak tenhle týden a dlouho před tím rozhodně stop stav neměli, byla jsem tam na předporodním kurzu a měli naopak celkem prázdno, takže jsme to tam pořádně prolezli, tak se neboj, ale doporučovali si předem zavolat, ale fakt jen preventivně, nemá smysl, se tím teď stresovat, i kdyby měli náhodou stop stav, tak za hodinu může být situace jiná

Ruth když jsi měla malou zadečkem napřed, tak tě vzali automaticky na císaře? Já jsem právě slyšela,že se to tady pokouší i normálně, což mi přijde šílený

winielka
22. led 2009

ahojky chtěla bych rodit taky na lochotníně.
jak tak sem si to tu pročítala tak je názor takový půl napůl.....

takže budu s vašima zkušenostma počítat.

chtěla sem se zeptat jak je to po porodu.
přiloží Vám dítě na požádání ihned k prsu?slyšela jsem že když se dítě přiloží ihned k prsu stimuluje to hormony a placenta vyjde z těla rychleji....

Také bych chtěla aby tatínek byl s mimi také u dalších vyšetření... dovolují to na Lochotíně???
a akceptují tam vaše přání??

winielka
22. led 2009

můj manžel je Němec,ale žijeme v Plzni,čekám svoje první mimi.(12.týden)
když jsem zjistila z těhotenskýho testu že jsem asi těhu jela jsem do rokycanské porodnice protože muj gynekolog je z rokycan....
moje zkušenost z rokycanskou porodnicí i když jsem tam nerodila byla hrozná....vypadalo to tam ještě jako za války...hroznej doktor.připadala sem si jak u veterináře a jako blbec,jako kdyby těhotná ženská byla kus telecího...
byla jsem opravdu dost v šoku!!!a naštvaná protože mi ten doktor tak vystresoval, no hrozný 😠 😠

jak sem psala muj muž je němec,rozmýšleli ksme se kde bych porodila jestli zde v čechách nebo v německu.

byla jsem se podívat v německé porodnici(menší jen okresní) opravdu máme ve zdravotnictví opravdu co dohánět.doktoři jsou podle mě všude na světe stejní...můžete narazit na dobré i zlé....
ale maslim si že byl rozdíl v pokojích....všude byli hezké příjemné obrázky na stěnách,hezké pastelové tony,
všude v čekárnách byla meditační hudba,květiny.a už když jste na vešla a viděla jste vše čisté,a hezky zařízené.
přestane se člověk bát.a rozhodně není vystresovaný.

když jsem koukala na internetové stránky "lLochotín tak jsem jásala..."konečně hezky zařízená a čístá porodnice kde by snad měl člověk trošku soukromí a měl nárok mluvit do toho jak chce svouje dítě přivést na svět.

evamik
22. led 2009

Winielka, já se teprve chystám na Loch. rodit, ale zrovna na toho otce u vyšetření jsme se ptali PA a prý to není problém. Dítě prý přikládají, ale jen na chvilku, pak ho odnáší právě na to vyšetření.
Rokycanskou por. mi nedoporučili nezávisle na sobě dva opravdu důvěryhodní gynekologové.
Na Loch. to vypadá opravdu moc hezky a je to porodnice na špičkové úrovni - já osobně se trochu obávám jen takového toho neosobního přístupu - přece jen to tam jde jak na běžícím pásu... Ale vždycky jsou nějaká pro a proti... 🙂

winielka
22. led 2009

no mě se to taky na tom internetu moc líbilo.....taky bych radši tam.

tak to by mohlo být o.k. když tatínek může přihlížet na vyšetření.
mužu se zeptat po kolika jsou tam pokoje?
mě osobně by vyhovovalo tak max po 4.
moje sestra rodila před 2 roky na slovanech,byla jsem s ní.(svobodná matka),a to taky byl zážitek,

ty slovany sem fakt nechápala.segra byla na pokoji po 4. to bylo o.k.,ale ty sály a sprchy...atd.
jako někde na nádraží.kde se za deset korun můžete osprchovat.

myslim že nemam nosánek nahoře ale myslim se že odvádim dost peněz,tak mam nárok alespon na čistotu.
a trošku novější zařízení. tim myslim zařízení který pamatuje ještě mě když sem přicházela na svět já.
(sem narozená na slovanech...🙂 )

hpaja
22. led 2009

Winielko, ihned po porodu se miminka ošetřují přímo na porodním pokoji, takže tatínek může být u toho a fotit. Potom se na něj šel podívat ještě na novorozenecký odd. 2 hodiny po porodu, když mě odvezli na 6 nedělí.
Placentu jsem porodila chvilku po Ríšovi - jestě než jsme ho zkusili přiložit k prsu, zrovna ho sestřiky ošetřovaly. Přišlo mi, že šla ven fakt rychle a nebylo třeba to něčím urychlovat. Pak jsme zkusili malýho přiložit k prsu, ale bohužel se to nepovedlo, protože mě zrovna dr. šil a nemohla jsem se tedy nijak natočit, aby mohl malej líp k bradavce. Povedlo se nám to ale hned na pokoji na 6nedělí (na stálo mi ho přivezli necelých 5 hodin po porodu) - zvládli jsme to bez pomoci 🙂
Přeju ti hodně štěstí a abys tam byla taky spokojená 😉

Evamik, nepřišlo mi, že by tam ke mně přistupovali neosobně... 🙂

hpaja
22. led 2009

Winielko, pokoje na 6nedělí jsou po 3 a v každém je koupelna. Já taky nemám nos nahoru, ale třeba společný koupelny na chodbě bych taky neskousla...

winielka
22. led 2009

no hpaja: super potěšila si mě a zvedla si mi náladu,
a dokonce se na porod těšim.

jak je s nástřihem,cítíš ho nějak? doufám že to doktor dělá tajně jinak bych jim asi utekla,když bych ty nůžky viděla.... 😀 mam z toho hroznej strach.
a šití probíhá taky o.k?? dali ti injekci ???

evamik
22. led 2009

Winielka, oni pořádají kurzy a prohlídky, tak se tam můžeš na vše vyptat a uvidíš to "živě". 😉
Jinak je tam 8 nadstandardů, kde jsi na pokoji sama, a dokonce tam s Tebou může být partner.
Při šití prý umrtvujou vždy - ptala jsem se na to asi 3x! 😀

Hpaja, to ráda slyším! 🙂

petraluk
22. led 2009

wini nevim jak před 2 roky na Slovanech, ale když jsem tam rodila já, tedy před rokem a půl tak tam byli nejnovější porodní lehátka, úplně stejná jako jsou na Lochotíně. Jen na tom samostatným sále bylo starší. Ale s ostatním souhlasím, vybavení a vše kolem rozhodně nebylo nejmodernější. Sprcha byla vážně děs, ale zase vana na sále byla nová a na čistotu jsem si rozhodně nemohla stěžovat.

Ale úpřímně, v tu chvíli mě bylo všechno jedno a klidně bych porodila někde na slamníku 😝

Ale tohle je o Lochotíně a já už se moc těšim, jestli se mi zadaří a budu tam moc porodit dalšího našeho prcka 😵

Přeji ti, abys byla spokojená a hlavně zdravýho prcka, protože to je to nejdůležitější 😵 😵 😵

klarves
22. led 2009

Ahoj holky,
evi, na šestinedělí je osm nadstandardů??? Já když tam chodila na předporodní kurzy, tak nám ukazovala PA dva, jeden je jednolůžkový a druhý dvojlůžkový. Ostatní pokojíčky byly normální a po třech. Rozdíl byl jen v tom, že na normálních není TV a návštěvní hodiny jsou jen od 15-17hod. Alespoň takové jsou info, co jsem tam dostala. Koupelna s wc je na každém pokoji, díky bohu 😉
Jinak je to tam fakt krásný, jak porodní pokojíčky, tak potom ty pokoje na šestinedělí. Personál mi taky přišel naprosto v pohodě, tak uvidíme. Ráda bych taky rodila tam, stop stav prý neměli už dlouho, tak snad nebude problém. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru