Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

martimarti
5. dub 2009

Marta: přemýšlím tady nad tím a určitě se dopředu a včas informuj u své doktorky/doktora/ 😉 až půjdeš do poradny, protože si myslím, že bys měla dostat i sanitku na cestu tam, pokud bys na Lochotín nastupovala dřív, Vím, že takto sanitky pendlují a vozí lidi na vyšetření do velkých nemocnic, takže by tam odvezli i tebe a určitě řekni, že nebudeš mít možnost odvozu s mimčem zpět domů, aby s tím počítali a napsali ti sanitku, já bych se snažila zajistit si to předem, nenechávat to na poslední chvíli na Lochotín. Cestu vlakem Plzeň-Klatovy znám dobře, leta jsem jí jezdila a s novorozencem prostě jet vlakem nemůžeš, to je jasný.
Ale možná to tu řešíme zbytečně a sanitku dostaneš bez problémů, ale chce to se včas poptat. 😉
Ostatně není povinností mít auto, takže na tyto okolnosti musí být nemocnice připravené, ne?
Pak dej vědět, jak to dopadlo 🙂 Budu na tebe myslet a držet ti moc palce 🙂 🙂

peta75
5. dub 2009

Marto... tak moje sestra je porodní asistentka na Lochotíně ...Otec u porodu císařem: 2500,- + 500 otec u porodu...ale předem varuji.....vyhozené peníze....otec stojí za hlavou maminky, jako u normálního porodu, ale jelikož je maminka celá obložená zelenými prostěradly, tak nic nevidí...záleží na personálu toho dne...některá sestra miminko tatínkovi pak dá do náruče během šití maminky, některá ne......ale předem varuji...otce u porodu císařem nevidí dr. moc rádi, protože se tam tatínek akorát plete anesteziologovi a ostatním.......takže ideální je když tatínek čeká v předsálí a mimčo mu pak přinesou k pochování tam.......ale podle mě dávat 3000 za porod+ ještě poplatky za pobyt v nemocnici.....prostě vyhozené peníze....a musim říct, že tak z 10 takových porodů je tam tatínek tak 1-2.....

A se sanitkou bych moc nepočítala....... spíš si zařiď nějaký odvoz... po Plzni ještě asi jo, ale do Klatov...horko těžko..... 😒 😒 😒 😒

marta0022
5. dub 2009

Ahoj, možná že by se dalo sehnat auto, ale blbí je to s autosedačkou kupovat si jí kvůli jednomu dni. Zkusím se podívat po bazarech. Tak táta bude v předsálí a je to. Já mam termín 14.července, ale budu rodit dřív prý v 38týdnu. A to se sestra 27.června vdává tak jsem zvědavá jestli tam budu nebo ne.

rozarinka
5. dub 2009

Marto, já když jsem rodila v červnu 2008 císařem, tak to stálo 2000 + 500 Kč otec u porodu... nevim jestli to zdražili nebo ne, ale tatínek u ošetřování miminek být nemohl, ani nemohl čekat v předsálí!!! Čekal na chodbě, miminka viděl u výtahů když je vezli na novorozenecký a pak se zpátky vrátil na chodbu u porodního sálu, kde čekal na mě. U porodu bylo strašně doktorů a sestřiček, takže rozhodně bych nedoporučovala přítomnost otce. Trochu to bylo tím, že jsem rodila dvojčata (tzn. o sesty a doktorky navíc), ale i tak....

Se sanitkou bych asi také moc nepočítala... rozhodně bych si i přes nějakýho příbuzného domluvila odvoz. S autosedačkou bych radila si jí od někoho půjčit, v dnešní době se rodí hodně miminek, tak určitě okolo sebe možná někoho s mimčem budeš znát...

Jinak já smekam teda... já bych si bez auta to nedokázala představit, už kvůli dětem, protože jedině autem jezdím po doktorech, ale i za kamarádkama či na výlety... 🙂)

vecko
5. dub 2009

ahoj holky,nemate nekdo kocarek tako jumper?nebo zkusnosti s nim?!

petraluk
6. dub 2009

Marti já myslim, že na sanitku nárok máš, ale spíš bych se informovala u svýho praktickýho, ten by ti jí podle mýho vypsat mohl 😉
Ale aby tě sanitka odvezla i do porodnice, to bys musela mít komplikace a být neschopná dojet jinými prostředky 🙂

marta0022
6. dub 2009

Petro, o cestu tam nejde to se mnou pojede přítel, ale zpět to bude horší, já se na to zeptam. Jsem na to zvědavá už se to blíží, konec června je vlastně za chvíli. Už se nemůžu dočkat.

hpaja
6. dub 2009

Marto, se mnou na pokoji byla maminka odněkud z Tachovska a když se sestřičky ptala na odvoz sanitkou, tak jí bylo řečeno, že když si to zaplatí, tak jí odvezou. Kolik by ta sanitka stála nevím, ale nakonec si odvoz zajistila sama.

marketa.p.
6. dub 2009

Marto, se sanitkou taky nemám zkušenosti, tedy mimo mého převozu do porodnice, který byl akutní, ale hromadnou dopravou fakt ne. Nejezdím tak s malou do dneška. Tu sedačku si případně od někoho půjč, to by byly vyhozený peníze, kupovat ji na jednu cestu.

hedera.p
17. dub 2009

Holky chtěla bych se zeptat...mam necelý měsíc do porodu a na stránkach FN Plzeň píší, že si mam s sebou přinést prohlášení o jménu dítěte.... 😕 Kde se takový formulář dostane a kdy? U mého gynekologa?děkuji Hedvika 🙂

tosik
17. dub 2009

Ahojky, já jsem chodila na ozvy na ambulanci do Fn a tam mi ho dali.Ale když ho mít nebudeš, tak přijde ta úřednice po porodu a dá ti ho k vyplnění, byla jsem na pokoji s maminkou,co ji vezli narychlo z Domažlic a ta ho bez problémů vyplnila potom.Takže kein stres. 😀

hedera.p
17. dub 2009

Tak to moc díky......a od kterého tt se chodí na ozvy? díky 🙂

tosik
17. dub 2009

Pokud je vše v pohodě tak od 36. nebo 37. týdne.Já měla rizikový kvůli cukrovce a tlaku a tak jsem tam chodila od 35.tt a malá se narodila ve 37.tt..Byla jsem moc spokojená se vším.Tuhle porodnici fakt doporučuju.

grenadinka
23. dub 2009

marta ahoj , neviem ci i ma budes pamatat ale pracovala sme spolu. terka

hedera.p
28. dub 2009

Holky, stalo se některé z vás, že když jste přijeli do FN na Lochotíně rodit, že vám řekli, že mají STOP stav a poslali vás někam jinam?Kamarádce se tohle stalo před Vánoci a musela jet k Mulačům, kde teda vůbec spokojená nebyla a hlavně mimčo mělo po porodu nějaké problémy, takže ho stejně odvezli do FN na neonatologii a ona musela zůstat u Mulačů....díky za vaše zkušenosti......kolik je vlastně porodních sálů ve FN na Lochotíně...?díky H

hpaja
29. dub 2009

Ahoj Hedero, stop stav tam prý měli zatím jenom 2x, tak neboj 😉 A porodních pokojů mají 6, já jsem rodila v modrém 🙂

petaradilova
30. dub 2009

Lidi nevíte jak hodně se teď rodí na Lochotíně??? Sestřička mýho doktora řikala že teď docela dost. Chtěla bych na nadstandart tak snad to trochu poleví. Bylo by to fajn. Jinak Stop stav za dobu fungování měli opravdu jen 2x to mi řikal doktro. Ale holt teď pouštějí domů jen co to jde, čiliže většinou po těch 3 dnech. 😎

marta0022
4. kvě 2009

Ahoj a ještě mě zajímá jak je to tam s plenama pro dítě? Na stránkách píšou že si máme vzít balík plen, ale já nevim jestli to není zbitečný, jak ste to měli vy? A co ty jednorázové kalhotky? kolik ste jich potřebovali? A budu je vlastně potřebovat když budu rodit císařským řezem? Díky za odpověd

cernovlaska
4. kvě 2009

Marta0022:plenky si určitě vezmi,dají ti jich tam je pár,cca 3-4 a to by ti nestačilo,používají Fixies a jednorázovky potřebovat budeš na 100% i když jdeš CS,čistit se přece musíš 😉 každopádně si určitě kup takový síťovaný,ty jsou nejlepší a hlavně si je vytáhneš až pomalu pod prsa a netlačí tě na jizvu 😉 myslím,že jich je 5 v balíčku,tak bych doporučila 2 balíčky a možná i víc,já je nosila i pár dní po příchodu domů,než jsem si pořídila klasický vysoký kalhotky,aby mi netlačily na jizvu 😉

Petra:za mě se tam taky rodilo hodně,jak na běžícím páse,taky mě pustili po CS už pátej den,jinak tam nechávají 6 dní a na nadstandart jsem si musela jeden den počkat,ale jak přijdeš nahoru k příjmu,tak to tam hned hlaš,že ho chceš,oni zavolají na šestinedělí a řeknou ti,jestli mají volno nebo ne,ale musíš se hodně připomínat 😉

martimarti
4. kvě 2009

Marti, moje zkušenost je odlišná, já jednorázové kalhotky vůbec nevyužila, i když jsem je měla koupené. Pořídila jsem si od Vietnamců ty nejobyčejnější bavlněné "bombarďáky" za pár korun, vysoké, aby šli k pasu přes jizvu a úplně v pohodě, nosila jsem je ještě pár týdnů po porodu kvůli jizvě. Mám pocit, že ty kalhotky jsou jen takový další marketingový tah na maminky, jak to asi dělaly naše babičky a prababičky? Takže si vyber 😉

marta0022
5. kvě 2009

A to když sis koupila ty kalhotky od větnamců, tak co na to říkali v tý porodnici?

rozarinka
5. kvě 2009

Marta: V porodnici si myslim, že jíim je to jedno. Já jsem měla sítovaný od Canpol Babies - za pár korun a byla jsem za ně ráda... Určitě ty velký bonbarďáky můžeš mít také, ale nevím jestli vjetnamci je mají z klasické bavlny, jestli v nich neni nějaká umělotna... je to čistě jen na Tobě co si vezmeš, hlavně aby ses v tom cítila pohodlně.
Po císaři očistky odchází také, to na JIPce dost hlídají i trochu "pomáhájí" aby odcházely (pytlík s pískem na bříško).

Plenky pro mimi si rozhodně vezmi, mě na novorozeneckým je nedávaly vůbec. Ani vlhčené ubrousky, takže rozhodně vše svého. Do tašky stačí jeden balík, případně tatínek donese další, kdyby nestačilo 😉

rozarinka
5. kvě 2009

Omlouvám se za chyby, nečtu to po sobě a zjištuju že píšu jako tatar... 😅 😅

martimarti
5. kvě 2009

Marti, těm je to úplně jedno 😉 tam je takový fofr, že ti kalhotky nikdo neprohlíží 😉 Po císaři jsem napoprvé dostala ty jejich erár síťovaný, no a pak si vzala svoje, stejně máš jizvu přelepenou, takže to nevadí. Fakt z toho nedělej vědu, je to jen na tobě a ten seznam věcí je doporučený, ne povinný 😉
Jinak ohledně plenek pro mimčo, tak také mám jinou zkušenost: malou jsem balila do nemocničních látkových plenek a co jsem si všimnula, ta ostatní maminky také, až na poslední odpoledne jsem zkusila jednorázové, každý den jsme dostali 2 kusy na miminko, no a pak jsem měla pár svých vlastních, hlavně na cestu domů. Proč utrácet peníze, když plenky jsou v nemocnici? 😕 Ale ty vlhké ubrousky si vezmi a i krém na zadeček, i když je tam k dispozici Infadolan, kdyby si krém neměla, tak ho použiješ.

Marta 0022, jak to vypadá s tím vaším odvozem? Neptala jsi se doktorky?

hpaja
6. kvě 2009

Marto, já jsem teda měla jednorázový kalhotky od canpol, ale nikdo mě taky neprohlížel. Jenom mi do nich pomáhala sestřička asi 4 hodiny po porodu, když jsem šla na wc a do sprchy a zamotala se mi tam šíša 🙂
Jednorázový plenky tam byly 3 - 4 na den, takže málo. Měla jsem s sebou svoje jednorázový, ale taky jsem stejně jako Martimarti používala ty jejich látkový, aspoň jsem poznala kolik načůral a přišlo mi to na to malinkatý mimčo lepší 😉 Vlhčený ubrousky a krém na zadeček jsem měla svoje.

petaradilova
6. kvě 2009

Holky ještě jsem se chtěla zeptat, maj tam nějaký kalhotky pro mimča na ty látkový pleny nebo se mimča do nich musí zauzlovat???

martimarti
6. kvě 2009

Petro, ne, balíš jen do plenek, klasicky do trojuhelníků.

petaradilova
6. kvě 2009

Marti díky a vzhledem k tomu že trojuhelník neumim tak si sbalim i ty plenkový kalhotky a bude. Jednorázovky si necham na doma. 😀

martimarti
6. kvě 2009

Já taky neuměla, ale ukázali mi jak, a docela mi to šlo 😉 Jednorázovek fakt stačí pár kousků třeba na zkoušku, případně na cestu domů.

petaradilova
6. kvě 2009

Mno ty využiju ty jejich, ale jen na noc. přes den budu dávat ty látkový. ALe myslela sem že tam nebudu tahat svoje pleny. Od toho si platíme zdravotní aby sme nemuseli mít v porodnici svoje věci. Co si pamatuju ve vojenskej, ta byla bezvadná, tam ti dali všechno, plen dle potřeby, kalhotky každej den a ty košile třeba i 3 na den. Prostě bomba porodnice. Mi štve že jí zavřeli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru