Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

denisa31
17. pro 2008

hpaja: mohla bys mi napsat bližší info o tý prohlídce porodnice? Je teda možný si tam brnknout a vezmou nás kdykoli odpo když mají čas a ukážou prostě jak to chodí od příjmu až na sál a je to zadara? Já právě myslela, že tohle je taky součástí té předporodní maxilekce

hpaja
18. pro 2008

Denisa31, stačí si tak hodinu předem zavolat na sál (377 105 234) a zeptat se jak na tom zrovna jsou. Buď ti řeknou přijeďte nebo nejezděte. Po příjezdu se nahlásíš v ambulanci v té nízké budově, zaplatíš poplatek 120 Kč, dostaneš stvrzenku a můžeš jít do 4.patra na příjem. PA ti pak ukáže prostory od čekárny, vyšetřovnu, předporodní pokoj až po porodní pokoj. Já jsem tam volala v 16 hod. a to prý byly zrovna volné 4 porodní pokoje a když jsme tam v 17 hod. přijeli, tak už byl volný jenom jeden porodní pokoj... Takže určitě je lepší si tam nejdřív zavolat, protože když nebude volno, tak ti samozřejmě nic neukážou 😉

evamik
19. pro 2008

Denis, jestli jdeš na tu maxilekci, tak ta prohlídka je její součástí. 😉

denisa31
19. pro 2008

holky děkuju za info, chystam se na tu maxilekci, objednávala jsem se začátkem října a už měli volno až na leden, tak snad to stihnem🙂

xkolie
3. led 2009

Ahoj, jsem tady prvně a jsem ráda, že nejsem jediná, která se porodu bojí jako čert kříže. Chtěla jsem se zeptat jak je to s těmi nadstandardy na Locháči, musí se nějak zamlouvat dopředu, nebo musim doufat, že až budu rodit, bude nějakej volnej?

cernovlaska
3. led 2009

Ahojky Xkolie 🙂
s nadstandartem na Locháči je to podle množství maminek,já jsem ho chtěla a nakonec i měla,ale bylo mi řečeno,že až půjdu nahoru na příjem,tak si mám o něj říct,tak jsem to sestře,která mě přijímala,to říkala,pak ještě na sále PA a když mě odvezli na císaře,tak to tam ještě připomínal přítel,že chceme nadstandart a všichni,že jo,že tam zavolaj,atd...no a když jsem se probrala na pooperačním a začla se pídit po tom,jestli ten pokoj mám nebo ne,tak jsem zjistila,že ne 😠 ale nakonec vše dobře dopadlo,jedno odpo a jednu noc jsme byla na normálním pokoji a po uvolnění nadstandartu mě převezli a byla jsem za to moc ráda,pže na pokoji ve třech + mimča+návštěvy=vydejchanej přetopenej pokoj ☹ a večer chce jedna spát,druhá kojí,třetí si chce číst a skloubit to jde horko těžko 😖 na tom nadstandartu jsem byla v klidu,mohl tam za mnou přítel kdykoliv a ne jenom od 15.00-17.00 a hlavně jsem tam měla soukromí a relativně v poho jsem se rozkojila,atd... takže až budeš na konci těhu chodit dolů do ambulance na CTG,tak se tam zeptej,jestli si ho můžeš zamluvit ještě v těhu,ale myslím,že je to blbost,pže nikdy nevíš,kdy porodíš 😅 tak pak na příjmu to urguj,ať ho máš,hm? Hodně štěstí 😀 😀 😀

kacajam
4. led 2009

Ahojky nastávající maminy. Tak porod mám úspěšně za sebou. Bála jsem se ho - pořád mě děsilo, kudy poleze prcek ven, že to snad ani není možný 🙂 Nakonec šlo vše rychle, jako po másle a troufám si říct, že bych do toho šla znovu a taky právě na Lochotín. Překonali jsme peripetie s umělým oplodněním, 2x pobyt na rizikovém oddělení a nakonec i ty porodní bolesti.
Minulou neděli ráno v 7.25 mi začala odtékat plodová voda, tak jsem dala ještě sprchu, dobalila tašku do porodnice a s manželem vyrazili rodit. Máme to asi 10 minut. Na příjmu nejdřív testovali, zda jde opravdu o plodovku (měla jsem s sebou mokrou vložku) - sestřičce vyšel ten test negativní - prý to je asi hlenová zátka (růžová tekutina, bez hlenu - jako prvorodička jsem si byla jistá spíš tou plodovkou). Napojili mě v 9.00 na CTG, ale tam žádné kontrakce nebyly a prcek byl taky v klidu. Dva dny před tím jsem byla na monitoru a tam byla děložní aktivita výraznější. Pak mě vyšetřil pan doktor a s údivem zjistil, že jsem na 4 cm otevřená a půlku porodu mám za sebou - bez kontrakcí 😀 Znovu nabral plodovku na test a ten vyšel pozitivní. Poslali mě na porodní sál. Stále jsem byla bez kontrakcí. Zkoušeli jsme horkou sprchu, klistýr i bylinný olejíček a stále nic. Ve 12.00 mě napojili opět na monitor a v tu ránu se rozjely kontrakce po 3 minutách. Nepříjemný pocit, takové píchání v podbřišku, musela jsem se něčeho zapřít. Pak přišel doktor, vyšetřil mě a konstatoval, že teda UŽ. Krásně jsem se otevírala. Kontrakce sílily a já je trávila ve vaně se sprchou na míči. Postupně sílily a když byly asi po 1 minutě, tak už bylo fakt zle. Myslela jsem, že si ulevím křikem, ale nepomáhalo to. Manžel byl chudák dost vylekaný, ale ochotně mi poskytoval své ruce k drcení (dodnes má veliké podlitiny na tricepsech). Pak přišla PA a "vynadala" mi 😅 , že nemám křičet, ale prodýchávat. Bylo to fakt lepší než křičet... Ty kontrakce těsně před tlačením jsou pěkně hnusný - mimi tlačí na konečník a dole jsou neuvěřitelně silné tlaky (kam se hrabou menstruační bolesti). Nejlepší je, když už člověk může tlačit. Nejdřív jsme zkoušely různé alternativní tlačení (jakoby na porodní stoličce, ve stoje) a když už byl prcek dost nízko, šla jsem na lehátko. Samotné tlačení už nebylo tak strašný, jen prcek vylézal na kousek a pak zase zalézal zpět... Nakonec jsem ve 14.47 porodila krásného a zdravého chlapečka (3330g, 51cm). Bez nástřihu, bez kleští. Jen kvůli tomu dlouhému tlačení má teď na hlavičce bouličku (kefalohematom), ta se ale časem vstřebá a nebude skoro nic poznat. Samotné šití byla oproti kontrakcím sranda.
Po 2 hodinách po porodu mě převezli na odd. šestinedělí a ještě na chodbě se mi sestřičky ptaly, zda chci nadstandard. Já ho nechtěla. Ale je vidět, že když je nějaký volný, tak ho bez problémů i sami nabídnou. Až do úterního rána jsem byla na 3 lůžkovém pokoji sama, takže pohodička. Co se péče týče, tak sestřičky jsou moc ochotné a hodné, dětské sestry taky bez problémů. Jen jsem měla jedinou výtku - že samy od sebe se aktivně nezůčastňují vašeho kojení - jednou vám ukážou kojící polohy, zkouknou prcka, jestli je přisátý a víc se nestarají. Já se snažila kojit i hodinu z obou prsou a prcek mi akorát tak rozkousal bradavky. Je lepší si o pomoc při kojení přímo říct a sestřička s vámi u tu půlhodinku stráví a zdokonalíte techniku...

xkolie
4. led 2009

černovlásko děkuju.Takže je to opravdu spíš o štěstí, co? No budu doufat,....

tosik
5. led 2009

Ahoj Kacajam
,moc gratuluji k mimču. taky máme za sebou umělé oplodnění a dost rizikový těhu s několika hospitalizacema. Můj porod byl překotnej a rychlej, takže jsme to s mužem brali jako odměnu za to strádání co jsme si užili v těhu.Jsem moc ráda, že jsem byla na Locháči a byla jsem moc spokojená. A čím je to dál od porodu tím na to vzpomínám radši. Já jsem měla problémy s rozkojením, páč se mi mléko spustilo až pátý den, ale všechno jsme úspěšně překonali a dneska už malá od porodnice nabrala 2kg a 40dkg.
Mám radost, že jste měli taky takové štěští jako my a radujete se z chlapečka.Ať vám roste a sílí a moc děkuji za postřehy z porodnice.
Tosík s roďkou

kacajam
6. led 2009

Ahoj Tosik. Přesně jak píšeš - porod byla odměna za ty všechny peripetie s těhotenstvím 😀 Co se kojení týče, tak už v porodce jsem začala přikrmovat Bebou, protože mimi nepřibývalo. Teprve dnešní noc (tedy 8.den po porodu) jsme zvládli už bez příkrmu. Ještě mě teda bolí bradavky pokaždé, když se prcek přisaje (to se mi kroutí i palce u nohou), ale sání už je v pohodě a pinďa papá až až 🙂

hpaja
8. led 2009

Ahoj, tak já se taky přidávám ke spokojeným mamčám co rodily na lochotíně 🙂
Kacajam, nerodila tě náhodou PA Honzíková? Protože já jsem si při těch hnusných kontrakcích taky pěkně zařvala a PA přišla do pokoje s přesně tou samou větou - nekřičíme, prodýcháváme 😀
Co se týká personálu u porodu - fakt si nemůžu stěžovat na nic, PA byla skvělá - příjemná a profesionální, až do konce to zvládla sama. Šil mě pan dr. Nosek (měla jsem 3cm nástřih, Ríša byl totiž obřík 😀 ), šití jsem vůbec necítila, až ke konci trošičku, tak to ještě trochu umrtvil a dobrý 😉 MM to pak zkontroloval a prý to zašil pěkně 😀
Co se týká 6nedělí tak sestřičky taky moc příjemný, když jsem něco potřebovala, stačilo zazvonit a hned nějaká přiběhla. Dětský sestřičky byly moc hodný, tedy až na jednu, která nám to dala 2. noc pěkně "sežrat" - malej furt plakal, jediný co ho uklidňovalo bylo prso, ale já už měla obě bradavky na maděru, nevyspaná a bylo mi to blbý kvůli spolubydlícím

hpaja
8. led 2009

pokračování... píšu s malým v náručí... 😅
že pořád pláče. Tak jsem si zavolala dětskou, myslela jsem, že by si malýho mohla na chvíli odvést... ta kr.va přišla a suše mi řekla, že aby si malýho mohla odvézt, že by musela mít svolení dr. a že malý miminka holt pláčou... 😠 malej se "prořval" až do rána, měl totiž hlad a z toho mu vylítla teplota přes 38... mlíko jsem ještě neměla, tak byl 2 dny na Bebě.
Nejradši jsme měli dlouhovlasou blonďatou sestřičku (už nevím jméno), ta na nás byla nejhodnější 🙂
Jinak nadstandart jsem taky chtěla, ale nebyl zrovna volný. Znovu rodit bych už šla taky, to mimčo za to stojí 😵 😵 a určo zase na Lochotín 😉

martimarti
9. led 2009

Aho hpaja, neležela jsi na pokoji hned za sesternou /za nádobou s čajem/? Ty měla na starost jak píšeš taková moc milá dlouhovlasá sestra na jejíž příchod jsem se vždy těšila, byla moc trpělivá. Ale měla tam kolegyni jejíž přístup by odpovídal tomu , co jsi napsala. neochota, odměřenost, nepříjemnost?

cernovlaska
9. led 2009

Hpaja: gratuluju k synáčkovi a hodně štěstíčka a zdravíčka mu přeju do života 😵 mě rodila taková vyšší,štíhlá,kratší vlasy PA,byla

cernovlaska
9. led 2009

pardon,překlep 😀
byla hodně rázná,chvílema až moc a byla dost ostrá na ty mladý začínající PA,ale jinak byla v poho,na mě byla hodná 🙂 a z dětských mi nevadila žádná,jen zezačátku taková stará,tmavovlasá,ale a¨si měla blbej den a další šichtu už byla taky v poho 😉

hpaja
9. led 2009

Ahoj Martimarti, byla jsem na pokoji č. 12, jo bylo to kousek o sesterny 🙂 A ta sestra byla fakt supr, její brácha se prý jmenuje taky Ríša, tak jsme měli trochu protekci 😀
Cernovlasko děkujeme 😉 vám přeju totéž, Matýsek je krááásnej 😵 Ta "moje" PA byla mladičká a taky hodná...
Jé, já jsem z toho nějak naměkko, bych si tam šla pro další uzlíček 😅 😵

petraluk
9. led 2009

všem gratuluji k mimískům 😵

cernovlasko tak stará, trochu silnější a tmavovlasá nemá svý dny neustále, jestli je to tedy ta samá. Tak na tu už jsem slyšela tolik příšerností až hrůza 😖 Mě taky jednu vyvedla, ale už no comment.

martimarti
9. led 2009

Já byla na č.16, to ba mohla být ona, nejsem si úplně jistá, ale myslím, že to byla sestra Mirka. Ta protivná měla hodně tmavý krátký vlasy a prakticky se neusmívala. Jsou to jen takové kusé vzpomínky...Měj se hezky, ať ti malej roste, gratuluji 🙂 🙂 🙂

petraluk
9. led 2009

Ta protivka to jee určo ona, myslim, že jiná neusměvavá tam neni, akždá se aspoň občas zasmála a řekla bych, že se usmívali všechny celkem často, až na tuhle macechu 😝

cernovlaska
10. led 2009

Já jsem fakt neměla s dětskejma jedinej problém,jen jednou mě naštvaly dvě,co měly noční,pže mi přivezly Matěje na kojení nacpanýho glukózou 😠 a přitom věděly,že jsem po císaři a musím ho přikládat abych začla kojit a on mi samozřejmě celou dobu prospal,pže byl plnej 😖 a když jsem to tý,co si pro něj přišla říkala,aby mu to na další kojení nedávaly,tak mi tvrdila,že glukózu nedávají,že to mají zakázaný 😠 a to mě nas.... úplně,pže Mates měl od toho celou pusu 😠. Ale jinak,jak jsem psala,fakt dobrý i laktační za mnou hodně chodila a utěšovala,pže já už se viděla,že kojit nebudu a nakonec 4-tou noc hurááá,mlíčko bylo 😀. Jedinej,kdo mi tam opravdu vadil,byla sestra z gyndy 😀 taková malá,oplácaná a mladá,byla stopro mladší než já a když přišla poprvý na pokoj,tak byla sladká jak med,ale taková ta falešná sladkost a byla hlavně hrooozně důležitá 😠 😠 😠 ale nedej bože,že po ní někdo něco chtěl 😲 to byl problém a sladkost byla ta tam 😠 koza jedna 😠

kacajam
10. led 2009

hpaja: rodila mě PA Lenka Kreislová, šil mě taky Dr. Nosek.

S dětskýma sestrama jsem žádný konflikt neměla, jen tam byla jedna taková nesympatická (kolem 50 let, krátkovlasá blondýna) - ani se mi nepodívala do očí, vše ohledně mimi sice vysvětlila a ukázala, ale jakoby recitovala příručku - bez osobního přívětivého přístupu 😒 Pak tam byla jedna dětská - paní kolem 60 let, černovlasá na mikádo - výborná. Spolubydla byla zoufalá, že jí nejde kojení a ona bez problémů chodila asi 2 dny pomáhat. Sestřičky z gyndy naprosto v poho - ležela jsem v pokoji přímo naproti jejich sesterně a jednou v noci jsem je zalarmovala, že máme v koupelně potopu a ony bez váhání šly vytírat 😀 (gyn.sestřička, sanitárka i ošetřovatelka)

kacajam
10. led 2009

Jo a ještě takový dotaz: U porodu se mnou byl manžel až do konce. Všude v porodnici je cenník, že přítomnost manžela u porodu je za 500,- Kč. Já jaksi nic neplatila, nikdo po nás nic nechtěl 😝 Vy jste něco platily??

hpaja
10. led 2009

Kacajam, teprve teď mi došlo, že jsem taky nic neplatila, jenom ten poplatek 60 Kč/den... ještě se ale zeptám MM až se vrátí, jestli to náhodou nechtěli po něm...

cernovlaska
11. led 2009

Kacajam: tak já jsem se teď ptala přítele,poslala ho PA to zaplatit asi dvě tři hoďky po tom,co přijel,tj kolem pátý ráno a musel až dolů na příjem a ještě na ně zvonit,pže tam nikdo nebyl a ve finále po něm chtěli občanku,jestli mu je 18!!!!!!!!!!! 😲 😲 😲 je mu skoro 33!!!!!!

Ta krátkovlasá byla opravdu studený čumák,ale já jsem s ní pak hodila řeč a docela v poho 😅

kacajam
11. led 2009

černovláska: četla jsem příspěvek, jak vypadal tvůj porod (mimochodem to vypadalo na otřesný žážitek) a co jsem pochopila, tak tvůj muž u porodu ani nebyl - jen na hekání a pak jsi měla císaře. Tak za co teda platil?

cernovlaska
11. led 2009

Kacajam:celkem dlouho jsem o tom porodu nemohla mluvit,aniž bych bulela,ale teď jsem fakt vděčná,že mi toho císaře udělali a že je Matěj zdravý miminko 😵 jj,byl se mnou do tý doby,než mě odvezli na sál a mě vůbec nedošlo,že vlastně u porodu nebyl,a že mu měli ty peníze vrátit 😠 no,teď už je to jedno,hůlavně,že všechno dobře dopadlo a už je to za náma 🙂

petraluk
11. led 2009

cernovlásko ty peníze se platí i když je s tebou doprovod jen při první době porodní 😉 Spousta tatínků na samotný tlačení mizí, tak se tim jistí 🙂

JInak na Slovanech kasírovali ihned při vstupu na porodní sál, nemuselo se chodit nikam na recepci nebo podobně 🙂

A Lenka Kreislová je fakt moc milá PA, vede taky na bazéně na Lochotíně těhobik a plavání pro kojence a batolata 😉

hpaja
11. led 2009

Cernovlasko, tak to je teda fakt dobrý s tou občankou... to byla ta paní na recepci asi nějak rozespalá, né? 😅
My jsme opravdu nic neplatili za přítomnost manži u porodu... asi si na to PA nevzpomněla nebo jinak nevím 🙂

cernovlaska
11. led 2009

Hpaja: 😀 😀 😀 fakt chytrá paní 😀 😀 😀 je fakt,že ho tam poslala až ranní PA,kdybych porodila v noci,tak by ani nic neplatil,takže asi jak kdo tam je 😕

xxluca
12. led 2009

ahojky také jsem rodila ve fnl a v černenci tam pujdu rodit znova je tam super personál a hrozně příjemné prostředí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru