Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

petrullina
9. dub 2011

@michalaj ahojky,tak já jsem pořád ještě vcelku,kromě občasných poslíčků se vůbec nic neděje a to čekám třetí a člověk by řekl,že to bude dřív a doktor mě už ani neprohlíží,takže ani nevím,jestli se to k něčemu chystá 😒 ,vyvolávání bych se také nerada dočkala,měla jsem to u prvního a raději bych,aby se to spustilo samo bez chemie 🙂

petrullina
9. dub 2011

@michalaj faktem je,že druhý porod byl opravdu rychlejší a snažší 🙂

pantomima
9. dub 2011

@michalaj no , tak já druhej porod snažší neměla, neříkám ani těžší...prostě jinej.....

petrullina
9. dub 2011

@pantomima tak já ho měla snažší v tom,že byl Kubík o půl kila lehčí a menší než první Terka a byl venku na pár zatlačení, u prvního to tlačení bylo šílený,jak byla veliká 😉

michalaj
9. dub 2011

@petrullina no kdyby byl aspon rychlejší.. to by mi asi stačilo 🙂

michalaj
9. dub 2011

@pantomima já mam i známou,co měla první porod v pohodě, šlo to krásně a rychle a druhý měl strašněj..takže opravdu co porod, to něco jiné..

hpaja
10. dub 2011

@pajmou Já jsem si slezla hned jak mi ho dala a jak jsem slyšela to žbluňkání atd., radši jsem šla do koupelny, abych nemusela dobíhat 🙂
@michalaj já jsem první přenášela 5 dní a taky jsem si říkala, že druhý by mohlo být dřív, kor když mám doma jednoho raubíře... nakonec jsem dceru porodila 4 dny po TP... 🙂
A švagrová měla první dítě o 14 dní dřív a dneska je to 5. den, co přenáší druhé... ale ráno psala, že jeli do porodky, tak už netrpělivě čekáme 😵
Já měla druhej celkově stejně dlouhej (když to počítám od začátku, i ty slabý kontrakce), akorát ty joo hnusný kontrakce začaly až po píchnutí vody a pak to šlo rychle, za 25 minut jsem mohla tlačit a malá byla venku na 2 kontrakce... U syna jsem měla ty hnusný kontra 2 hodiny a tlačila jsem ho 45 minut 😖 Takže druhý byl určitě lepší 🙂

michalaj
10. dub 2011

@hpaja Mě u prvního dali prášek v sedm ráno a píchli vodu.. a kontrakce celý den po třech min. a malej se narodil až po páté večer.. Já jsem se neotvírala.. :( Teď je v porodnici kamarádka, tak také čekám každou chvíli, že napíše 🙂 Ted už u mě začíná převládat nad strachem z porodu spíš těšení se až bude malej konečně venku 🙂 ... Přes den je to ok, ale v noci nekonečný wc tour, křeče do nohou atd.

hpaja
10. dub 2011

@michalaj tak to jsi si užila 😒 Tak co kamarádka, už porodila? Moje švagrová v půl 4, nakonec jí udělali císaře, protože se jí to nějak zastavilo. Ale jsou v pořádku a to je hlavní 🙂

michalaj
11. dub 2011

@hpaja Užila, ale stálo to za to :D Kamarádka ještě neporodila, taky se jí to zastavilo, ale protože má termín až v pátek, tak jí zatim nechali.. Takže už je pod jejich dohledem, dneska má nějaké vyš. a čekam, co napíše.. Malou má otočenou hlavičkou nahoru, ale chce pokud to půjde rodit normálně - takže koncem pánevnim, ale kdyby byl nějaký problém, tak se císaři nevyhne.. to je jasný.

michalaj
11. dub 2011

Tak dneska jsem byla na ozvách a dr. mi říkala, že za týden ještě k ní.. a pak už do porodnice na kontrolu.. a že nedoporučuje přenášení - kvůli laidenské mutaci.. Takže napíše do zprávy, aby mi porod nejpozději v den kdy mam termín vyvolali.. Takže pokud si to prcek nerozmyslí sám, tak 26.4. doktoři pomůžou. 🙂

hpaja : kamarádce dneska dají večer tabletu,takže v noci nebo do rána porodí.. akorát malá má špatně nožičky, tak když se poloha nesrovná, tak to ukončí císařem.

michalaj
13. dub 2011

@hpaja tak kamarádka porodila včera v sedm večer. Nakonec porodila normálně, na císaře nemusela, tak je moc ráda.. Docela jí závidim..taky bych už šla. 🙂

swead
13. dub 2011

já jsem nedostala u prvního ani druhého porodu klistýr, nikdo mi ho nenabízel, já se sama neptala, vyhovovalo mi to. Žádná nehoda se nestala.
Oba porody jsem měla bezproblémové, 1. trval 7hod. od prvních kontrakcí, voda mi praskla v noci, kontrakce se začaly rozjíždět až kolem 6,00 ráno a 2. porod trval asi 3,5hod., dojeli jsme do porodnice a za hodinku a čtvrt se malá narodila.
Obě děti byly spíš drobci, syn měl lehce přes 3kg, dcera necelých 3,5kg, takže byly venku na 2. zatlačení, ráda na porody vzpomínám

Musím vychválit dr. Korečka, byl skvělý, já ho viděla jen při příjmu druhého porodu a pak mě kontroloval po porodu, jinak u mě byly asistentky a manžel.

michalaj
14. dub 2011

Pan dr. Korečko rodil mojí kamarádku předevčírem.. a taky s nim byla strašně spokojená 🙂

lucyer
1. kvě 2011

Já rodila na Lochotíně 26.10.2010, u porodu jsem měla pana Rušavého,a byla jsem spokojená...klystýr mi nestihli dátm i když při přijetí nám řekli že to bude trvat dlouho....
Na 6ti nedělí jsem byla na nadstandartu,jelikoz jedna pani mela cyfilis,takze jsem nevahahala....Akorad sem si teda sestricky musela furt volat,jinak samy od sebe nmoc nechodili...

Nerodila jste nektera stejne???

douda
2. kvě 2011

já 17.11 2010 🙂 , u porodu MUDr Kosťuk a sestřička Špilarová , a spokojenost obrovská , klystýr mi taky nestihli dát jelikož jsem se otevřela za 10 minut 😉 a na šestinedělí jsem byla taky na nadstandartu a taky spokojenost 🙂

lucyer
2. kvě 2011

@douda
A odkud jsi??

douda
3. kvě 2011

ze Skvrňan 🙂

petrullina
5. kvě 2011

Ahojky, já jsem rodila 30.4.2011 na Lochotíně, službu měl dr. Rušavý,ale ten mi píchl jen vodu, porod jsem zvládla s PA Brázdovou a byla naprosto perfektní,veliká spokojenost...na šestinedělí jsem byla na nadstandartu, s tím teda spokojená, akorát mi přišlo, že tam pořád někdo lezl,uklízečky, každá na něco jinýho, ženská sestra,dětská sestra, no pořád někdo...ale když to shrnu, tak předporodní péče a porod super a ty 3 dny na šestinedělí se daly vydržet 🙂

michalaj
6. kvě 2011

ahojík, já rodila po druhé na lochotíně 29.4..2011 a byla jsem hospitalizovaná na oddělení rizikové , tam jsem byla dva dny a naprosto v pohodě. Porod proběhl taky dobře.. v osm ráno mi dali prášek na vyvolání.. celou dobu jsem měla PA ale rodila mě nakonec dr. Pítrová, byla úplně skvělá. Rodila jsem za 4hodinky po zavedení prášku. Na šestinedělí jsem byla taky spokojená, jen jedna sestra měla asi špatnou náladu, jinak v pohodě.. Na pokoji jsme byly tři maminy, co jsme rodily skoro stejně.. jedna půl hodiny před námi a jedna hodinu po nás. A všechny tři mimča byly naprosto hodňoučký , takže v pohodě.. Akorát tedy velké překvapení, když nám celé těhotenství dr.říkali, že budeme mít chlapečka a narodila se nám holčička.. :D Pro nás nejkrásnější dárek, protože už chlapečka máme..

lucyer
6. kvě 2011

PETRo,take jsem mela u porodu dr.rušavého-a odrodil me....
Machala-tak to jesuper

koubovka1
8. kvě 2011

Ahoj holky, čekám dvojčata a půjdu rodit na Lochotin, chtela jsem se zeptat, jestli nemáte nekdo zkušenosti s porodem dvojčat? děkuji

anevin
9. kvě 2011

@koubovka1 Ahoj.Já jsem tam rodila 21,2 a nemůžu si stěžovat.Ležela jsem před tím měsíc na rizikovém,tam jsou super a na porodním jsou taky moc milý.Rodila jsem císařem,jediný co mi dost vadilo,že na jipu nemůžeš mít u sebe telefon což je 24hodin od porodu a po telefonu menželovy žádné informace nedájí,jen osobně.Šestinedělí jsem nějak přežila,ale pak se uvolnil nadstandart,tak jsem šla tam na poslední dva dny,přece jenom s dvojčátkama je to trochu náročnější a já potřebovala mít klid.Jinak co by vás ještě zajímalo?

koubovka1
9. kvě 2011

@anevin moc děkuji, já jsem taky smířená s tím, že to bude císařem, asi je to u dvojčat bezpečnější. Jak dlouho jsi byla v nemocnici, to vypadá, že skoro dva měsíce?

anevin
9. kvě 2011

@koubovka1 no s přestávkou před porodem to jsou skoro dva měsíce,ale já měla plno komplikací už od začátku těhu.Rodila jsem v pondělí a v sobotu jsem byla doma a kdyby jsi chtěla manžela u císaře tak to stojí 2500kč.A nadstandart 500kč na den.Já osobně bych šla opět na nadstandart po porodu,na rizikovým jsem byla na normálním pokoji,mají tam dvojlůžáky a na šestinedělí jsem byla nejdříve na třílužáku.Tam záleží na jakou směnu natrefíš,jsou tam i pěkný pipiny,ale na rizikovým a porodním bylo vše super.

koubovka1
9. kvě 2011

@anevin moc děkuji za informace, já mám tehu zatím bez komplikací, tak snad to vydrží do konce. Myslím, že za ty 2500,- bych radši prckům pořídila neco jiného. to je asi zbytečný. O nadstandardu budu přemýšlet, to se asi fakt s dvojčaty vyplatí, človek má s nima víc práce a klid se asi fakt šikne.

esterka610
9. kvě 2011

@koubovka1 taky doporučuji nadstandart, s dvojčaty se opravdu vyplatí!!! 😉

emtu
9. kvě 2011

@koubovka1 Určitě nadstandart, už jen proto, že tam můžeš mít návštěvy až do 21 hod., takže tatínek ti může s péčí o dětičky směle pomáhat až do večera. Na plně obsazeném trojlůžáku v době návštěv je to téměř boj o holý život. 🙂 A držím palce na zbytek dvojtěhulení!!

chriska
14. kvě 2011

@koubovka1 Ahoj, dělám praxi ve fakultce, a vím jak to tam funguje. Opravdu doporučuji nadstandart, i se tam více vyspíš. Určitě to nebudou vyhozené peníze. Navíc pokud bude císařský řez, tak prvních 24 hod po porodu budeš na pooperačním pokoji na RES, a pak až Tě převezou na šestinedělí. Ze začátku na šestinedělí, maminky jizva velmi bolí a táhne k jedné straně. Lékaři předepisují algifenové kapičky. Sestřičky jsou tam někdy ráznější, ale jsou takové proto, aby maminky rychle mobilizovali a mohli mít u sebe miminka. Po císaři se propouští kolem osmého dne ale záleží také na tom jak na tom budou dvojčátka - třeba jestli nebudou mít novor.žloutenku. To pak se zůstává v nemocnici déle a čeká se na propuštění od dětských lékařů.
Dětské sestřičky jsou velice šikovné a s kojením a miminkem pomáhají, jak se dá.

koubovka1
14. kvě 2011

@chriska moc ti děkuji za informace. Doufám, že vše proběhne ideálně a nebudou žádné komplikace a bude to tak ideální, jak si napsala. Tu ráznost sestřiček chápu, ale je těžký to brát po porodu, snad budu silná. Kojení se bojím už ted, vůbec si to s dvojčátkama nedokážu představit, snad mi pomůžou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru