Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

spaagetka
30. lis 2007

mysulko, prej můžeš rodit na bobku, kamarádka tam takhle minulý měsíc rodila 😉 Prej maj ňákou spešl postel na to 😅 Vložky taky dostávala.

irenan
30. lis 2007

No na boku se musi rodit pekne blbe

irenan
30. lis 2007

Nebylo by jednodussi udelat cisare, kdyz mas takovy problemy, ale ten se dela taky v leze, a jak spis? ☹ A jak ti budou natacet ozvi? ☹ A nedej boze, aby ti davali pri kontrakcich kapacku. Me davali antibiotika a porad rikali, musite lezet takhle a takhle a nehejbejte z tou rukou, at vam to kape. Ono se to lechce rekne, ale kdyz rodis tak to dost nejde, nehejbat se, a lezet natazena a mit ruku porad stejne na jednom miste. Ja jsem to mela s malou taky rosku, kdyz mi treba delali ultrazvuk a musela jsem mit natazeny nohy, a kdyz se mi to stalo, tak mi doktorka rekla at si rychle lehnu na bok a pokrcim nohy, hlavne prej si nesedat a nevstavat. A za chvilku to preslo. A podle me by se ti v tomhle problemu melo dost ulevit hned po porodu, kdyz uz te tam to mimco tlacit nebude. Myslim si ze az budes rodit, tak si stebou poradi.Urcite nejsi prvni kdo ma takovej problem. 😉

mysulka
30. lis 2007

No, já tak po 20 min. na zádech začínám v extrému zvracet, tak myslím, že horší to být nemůže 😉

Raději na boku, než ty moje záchvaty 🙂 O té postýlce jsem slyšela, ale právě, že jí prý neradi používaj, tak uvidíme 🙂

Děkuji špagetko 😉

spaagetka
2. pro 2007

mysul, špatně jsem si to přečetla ☹ Kamarádka rodila na bobku ne na boku, ale prý je to ta samá "postel". Ze začátku se jim do toho nechtělo, ale manžel je prej srovnal, že jestli nechtějí, aby jim na zádech omdlela, tak ji nechaj rodit v alternativní poloze, když si s tím dělají všude reklamu. Pak už prý neřekli ani slovo 😉

mysulka
2. pro 2007

Mě právě varovala porodní asist., co tam dělala praxi, že se jim do toho moc nechce 🙄

Docela mě dostává průzkum, že "všude" se rodí na zádech a ten polosed, ale když je to na rodičce, tak si prý jen málokterá tuhle polohu vybere 😠 Fakt je nechápu, hl. že chtí vše přirozeně 😠 A nejlépe asi bez jejich asistence 🙂 Ne, teď vážně, nemám zatím důvod si na personál Lochotínské porodnice stěžovat, co jsem s nima byla ve styku, tak byli super a získali si mojí důvěru 😉 Tak uvidíme pak 😀

girl.misel
2. pro 2007

http://www.fnplzen.cz/dokumenty/gpk/new/foto.as... mezi fotkama je vidět i ta postel na které se dá rodit v podřepu

mellini
5. pro 2007

já jsem neměla žádný problém ležet na zádech a přesto jsme zkoušeli rodit na bobku, nabídla mi to sama por. asistentka, byla skvělá, měla jsem štěstí, že mě rodila ona opravdu super ženská, jmenovala se pí. Bohůnková, ale na tom bobku mi to moc nešlo

irenan
5. pro 2007

me to taky na bobku moc neslo. Nebo mi to aspon tak pripadalo. Me to tak vlastne pripadalo celou dobu.pri tom tlaceni, oni ti sice porad rikaji, ze to jde dobre, ze uz to za chvili bude, ale dokud nebyla venku hlavicka tak mi to pripadalo ze jsem na tom porad stejne a ze to vubec nepostupuje. To bude asi tim, ze oni ti tam koukaji a vidi to jak to je a ja kdyz jsem si tam nevidela, tak mi porad akorat pripadalo ze to furt stejne boli a asi nikdy neporodim a pritom to bylo uplne jinak.

jajiik
8. led 2008

Ahoj holčiny,
to se v Plzni tak málo rodí...? 😉
Jestli je tu nějaká čerstvá mamča, která má zkušenost s touhle porodnicí, ať prosím písne. Už se mi to začíná nějak blížit... 😕 😅
moc děkuju.

pantomima
8. led 2008

Ahoj, rodila jsem tam na konci října, všichni a všechno súper.

jajiik
8. led 2008

Pantomima díky 🙂
A můžeš se prosím trošku rozepsat o věcech, které je dobré mít sebou...? Jak jsem slyšela v každé porodnici je to jinak 😉 díky

pantomima
8. led 2008

myslíš pro sebe nebo pro mimi

enygold
8. led 2008

Ahoj maminky,dne 4.1.2008 se nám narodila naše vytoužená princezna v porodnici na Lochotíně,mohu vám jen doporučit,skvělý personál,sestry na šestineděli i porodníci super a ochotný vše vysvetlit a poradit.Nemohu si vůbec stěžovat. 🙂 🙂 🙂 Přeji všem maminkám hodně štěstí a miminkám hodně zdravíčka.Papa

novako
8. led 2008

Ahoj holky, posílám vám odkaz na stránky, kde si můžete počíst, co která porodnice nabízí (Lochotín tam zatím není, ale určitě se to brzy změní).
http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod...

Mysulko: Někde na netu jsem se dočetla, že prý ve skriptech pro mediky se píše, že porod na koze je pro ženu sice nepříjemný, ale pro lékaře pohodlný. Tak proč to měnit. 😒

jajiik
8. led 2008

Pantomima, pro sebe i pro mimi. Na netu jsem si na stránkách porodnice Lochotín přečetla, že si mají maminy sebou vzít prakticky vše svoje, včetně plenek a poporodních vložek...no a nakonci měli, že nemá být taška do porodky moc velká 😠 takže nevím do čeho si to všechno narvu, aby neměli řeči.... 😕

pantomima
9. led 2008

To co je tam napsáno, to si všechno vem, bude se ti to určite hodit, každá má na pokoji svojí šatní skříň, tak s tím si starosti nedělej, plínky jsme tam sice dostávaly, ale v malých přídělech, nemusíš si brát celý balík, vezmi si jich pár, vždyť ti další můžou přinést, poporodních vložek bylo dost, hlavně pití, já měla pořád děsnou žízeň 😀

baron
9. led 2008

Ahojik,tak 1.1. 08 v 9:50 se nam na lochotine narodila holcicka. A musim rict,ze vsem doporucuji. Vse bylo skvele,personal,jidlo,vse bylo po ruce jak na mimi tak pro maminku. Pro miminko nepotrebujete nic....pro maminku jen hygienicke potreby,rucnik a tot vse. Odsavacka je take k dispozici. Takze hura rodit na Lochac 🙂 😀 😀

pantomima
9. led 2008

baron: to jsi rodila docela brzy před termínem 🙂

baron
9. led 2008

Jojo,princezna se vyklubala o mesic driv...pri porodu mela svalovy tres a pak ji museli chudinku odsavat,ale nastesti se rychle vzpamatovala a uz za 4 hodiny byla u me a nechali mi ji po celou dobu v porodnici.... PS: necekejte prvni noc klidnou,miminka pokud je vse ok,nechavaji mamince hned prvni noc(tedy pokud rodi dopoledne,jako ja).... 🙂

pantomima
10. led 2008

baron- já rodila odpoledne, ale malou si nechali na noc u sebe, ani vlastně nevím proč, nosili mi ji po dvou hodinách na kojení a až ráno v půl šestý mi jí nechali, žádný komplikace neměla, možná jsem se jim zdála vyždímaná já 🙂 , ale já stejně jsem celou noc nespala

jajiik
10. led 2008

Moc děkuju za info 😉 🙂

pantomima
10. led 2008

Už by jsi si měla zabalit 😉 Držím palce a přeju hodně radosti z miminka 😀

novako
10. led 2008

Blahopřeji k miminkům!!! 🙂

jajiik
11. led 2008

Pantomima - už je zbaleno 😉 Kdyby to záleželo na mně, tak už bych jela neradši hned 😀 začínám si totiž připadat jako slon 😅
A navíc už se na toho malýho piškůtka strašně těšíííííííííííííííííííííííííííím 😵

pantomima
11. led 2008

To znám, zaky jsem byla strašně neohrabaná, do všeho jsem vrážela a nikam jsem se nevešla 😀 🙂 😀

hormonka
16. led 2008

Ahoj holky 🙂 jsem tady dnes poprvé, přečetla jsem si všechny příspěvky, protože pořád přemýšlím, jestli jet v červnu ( já vím, ještě mám čas) na Lochotín a riskovat že mě prohlídnou a pak pošlou jinam 🙄 , protože budou mít plno nebo jet rovnou např. do Rokycan ( slyšela jsem samou chválu). Kamarádky známa rodila na Lochotíně před dvěma týdny a na šestinedělí přidávali postele, takže jich bylo na pokojích i šest - místo avízovaných jedno, dvou a třílůžáků je to docela darda.

kometka5
16. led 2008

Jajjiku, já jem rodila v říjnu a nemůžu si vůbec stěžovat. Ale uznávám, že hodně záleží na tom, jakou směnu chytneš. Porodila jsem v púl třetí odpo a v jedenáct v noci mi mrně přivezli. Celou noc blinkala plodovou vodu, nikdo mi neukázal co s ní mám dělat, ještě že jsem měla vedle na lůžku zkušenou manču. Ale další dny už to bylo v pořádku, vše mi vysvětlili, na všechny otázky vždy ochotně odpověděli, prostě fakt skvělá péče. S tima vložkama pro mě nebyl problém, je jich tam dostatek a každý den je doplňují a s plenkama pro mimi taky ne. Jednorázový tam jsou na příděl, ale stejně je neužiješ, pokud tam budeš krátce, protože dokud jim neseříznou pupíček, tak stejně mimi balíš do látkových, papírový se nesmí používat. Takhle to aspoň bylo za mě...a to není zas tak dlouho 😉
přeji rychlý a bezbolestný porod a ať je vše v pořádku, ty i mimi....

mellini
20. led 2008

mně nechali malou přes noc, a to i přesto, že jsem omdlívala, druhý den jsem dostala 2 transfuze krve a než mi je daly, tak bez dozoru jsem nikam nesměla chodit ani na záchod, ale jinak jsem byla moc spokojená, pokoj jsem si skoro mohla vybírat 😀 rodila jsem pár hodin po otevření 😀

irenan
6. dub 2008

Ahoj holky, chtela bych jit taky na Lochotin, ale posledni dobou na tu porodnici, slysim ne moc dobry nazory. Je tady nekdo kd tam rodil ted nedavno a muze ji doporucit?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru