Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

martimarti
16. led 2010

Markétko...opravdu stačí kopie, to nám říkala porodní asistentka na předporodním kurzu na Lochotíně, naopak to doporučovala, kdyby třeba došlo k nějakému zmatku, tak pro případ ztráty 😉 O tom, že by měla být ověřená se však nezmiňovala 😉

renys
16. led 2010

Ahojky holky, mam dotazík - při porodu jste měly na sobě erár košili nebo svojí?

hpaja
16. led 2010

Markét, jedna maminka u nás na pokoji měla taky jenom originál a paní když přišla, tak si ho vzala na okopírování a pak ho přinesla zpátky... ale radši byla, když dostala rovnou kopii 🙂 já měla neověřenou a stačila... 😉

Renys, já měla svojí košili, při příchodu na porodní pokoj mi PA rovnou řekla, že se mám převléct do svojí, erár mi nenabídla. Na porod si vem určitě nějakou starší, pokud by ti taky nedali erár, tak aby jsi si svojí neumazala od krve 😉

renys
17. led 2010

Hpajo, děkuju za info 🙂

marketa137
17. led 2010

Holky díky, ještě se poptam v rizikovce, tam mě už asi řeknou nástup a taky bych radši nesla jen kopii. te´d zas zvažuju jestli s sebou tahat vůbec župan🙂))). Minule jsem ho nenosila, po císaři ěm přišlo že má snad 100 kg 🙂

tygrous
18. led 2010

Ja jsem mela jen kopii oddaciho listu (neoverenou) a pani nic nerikala, vzala si ji a pak ji na matrice manzovi zas vratili😉

marketa.p.
19. led 2010

Ahoj, já tady ještě upřesním, jak je to s možností být na neonatologické JIPce. Pokud je dítě na JIRP a matka je na pokoji matek, kde je pět míst, může k dítěti třikrát denně. Ráno od půl osmé, odpoledne od dvou a večer zase od půl osmé. Když je dítě na JIP, kde jsou na pokoji matek tři místa, tak může být maminka u dítěte prakticky pořád. Jen když si sestřičky předávaly službu nás posílaly pryč, ale to byla otázka deseti minut. Pokud je maminka ubytovaná na pokoji matek má to pro dítě hlavně tu výhodu, že dostane čerstvé nepasterizované mléko. Mléko, které maminka přinese odstříkané z domova pasterizují.

marketa137
20. led 2010

Markét díky za vyčerpávající odpověd. Já tak nějak doufam že i kdyby malýho zase dávali na neonatologii tak to bude jen na chvíli. prvního odvezli na Bory a sám primář říkal že by ho tam měli tak 1-2 dny ale že je pak zpět už nepřevážíí tak se čekalo až mě pustí po císaři. takže teď by mě ho mohli dát zpět na pokoj, ale uvidíme jak na tom bude, třeba ani JIP nwebude třeba, nebo když budu po císaři tak mě ho vrátí dřív na pokoj a půjdeme domů normálně ten 6 den. ještě se zeptam 😉 , na Borech pak byli i pokoje kde byla maminka i s miminkem je to tady taky nebo tohle nemají 😒 . malej byl na vyhřívacim lůžku a když mě pustili po císaři tak jsem šla k němu a malýho mě dali už na pokoj abych se vše naučila, pak měl teda ještě žloutenku ale asi jsem tam s nim byla 4 dny a pak nás pustili domů.

marketa.p.
20. led 2010

Na neonatologické JIP je pět roomingových pokojů, kde jsou maminky s dětmi, než je pustí a na 1. patře, kde jsou fyziologičtí novorozenci a šestinedělí jsou roomingy pokud vím taky. To ale budou vědět spíš ty, které tam ležely. Já byla na gyndě na pooperačním oddělení a pak s malou na těch JIpkách.

marketa137
20. led 2010

děkuju za info, brzy to budu vědět taky 😉. Snad to nebudeme tentokrát ani potřebovat 😒 a co nejdřív půjdeme domů 😉

levander
26. led 2010

AHoj holky, zajímalo by mě zda jste nebyly některá na předporodních kurzech pořádaných fakultkou? Nevím zda si vybrat maxi lekci či těch pět normálních...?

evax
26. led 2010

Ahojky holky, moc děkuji za všechny infa 🙂
Včera jsme byli s manželem na prohlídce porodního pokoje atd a je to tam opravdu krásné 🙂

Levander, ať už se rozhodneš pro cokoliv, tak je nejvyšší čas to objednat, protože já chtěla taky na kurz chodit a bohužel jsem se tam nedostala, mají až do května už vše plné, jak kurzy, tak ty lekce.. tak tam co nejdřív brnkni, ať to taky nepropásneš 😉

hpaja
26. led 2010

Levander, já jsem chtěla chodit na těch pět lekcí, protože při té maxi lekci bych asi naráz nevstřebala všechny informace, ale bohužel už měli taky všechno obsazený - a to jsem tam volala někdy v 17tt, takže jak píše Evax, fakt na nic nečekej 😉

renys
26. led 2010

Ahojky, já se objednávala na maxi lekci ve 23. týdnu a bohužel plno, ale jsem prý první náhradnice, tak uvidíme 😅 . Ale na prohlídku porodky se určitě chystáme 😉 , Evax, bylo vás tam víc párečků a jak to probíhalo? A za jak dlouho po tel. objednání jste mohli přijít?

Máte v plánu jít na ten kurzík někam jinam? Třeba do Tveretu nebo k Mulačům? Já si říkám, že holt svět se nezboří, naše maminy taky rodily i bez kurzů, že mi tam snad por. asistentka řekne, jak mam dýchat 😅 .

martimarti
26. led 2010

Evax: napíšu pouze svojí zkušenost s tzv.maxilekcí 😉 Abych řekla pravdu, tak zpětně jí považuji za zbytečnost za 250Kč 😒 Jako bylo fajn prohlédnout si porodní pokoj, pokoj šestinedělek a veškeré zázemí...ale to bylo asi tak všechno 😒 Jo a dostali jsme seznam, co si přinést do porodnice a pár takových těch všeobecných rad, jako že tatínek si má přinést přezůvky a dobrá je svačina, pokud by porod byl dlouhý a v noci, tak není kde co koupit, když na taťku náhodou přijde hlad 😀 😀 ...a tak 😉 Jo, a taky jsme dostali telefonní čísla, kam volat...prostě spíš praktické věci.
Pokud si přečteš toto téma, tak se dozvíš mnohem víc 😉
Možná, že ostatní maminky mají jinou zkušenost, bude asi záležet, která porodní asistentka kurz vede, ale lišit se to o moc nebude.
Za mne...maxilekce je k ničemu...vlastně jen k prohlédnutí si porodnice.

martimarti
26. led 2010

Renys, právě že o dýchání, tlačení a tak 😀 se na maxilekci moc nedozvíš...není na to čas, nejvíc času zabere prohlídka ☹

martimarti
26. led 2010

Ještě pardon...první příspěvek byl odpovědí na dotaz levander 😉 😉

evax
26. led 2010

Renys, na tu prohlídku jsem volala minulý týden, to mi říkali, že tam mají fofr, ať to zkusím jindy, tak jsem tam volala v neděli, to bylo to samé, pak jsem to zkusila včera v 15h a sestřička mi řekla, že dnes mají klid, a že můžu přijet hned 🙂 Provedla nás tam, byli jsme tam sami, vše ná, povyprávěla a bylo to zdarma. To číslo je na jejich stránkách myslím v těch předporodních kurzech http://www.fnplzen.cz/porodnice.asp
Na kurz bych určitě ráda jinam, nechci jít k porodu úplně bez osvěty a manžel o to taky stál, původně jsem chtěla do Tveretu, ale teď jsem se od jedné holčičny dozvěděla, že tam je to zbytečně drahé a lepší je paní Matoušková v Zadních Skvnanech, tam hodina cvíča+přednášky o porodu atd stojí jen 55Kč, tak tam budu zítra volat, kdyžtak pak napíšu podrbnosti 😉

renys
26. led 2010

Marti, já bych brala i ten klasickej kurzíček, ale asi bude smolíček..

Jé Evi, to budeš hodná, jestli mi písneš podrobnosti, o té paní jsem neslyšela, asi bych se taky zúčastnila, akorát mam problém, vycházky pouze do 18-ti hod. 😒 , zrovna ve čtvrtek je ve Tveretu přednáška od 17 hod. - technika kojení, tak uvidim, jestli to risknu...

evax
26. led 2010

Renys, tady jsou právě lekce v odpol.hodinách, pošlu ti to do IP, pěkně by ti to vyšlo na vycházky 🙂
Jo, koukala jsem na tvůj termín porodu, možná se potkáme v porodnici, já mám sice termín dle poslední MS 1.4., ale podle UTZ to doktor tipuje o 2 týdny později 🙂

renys
26. led 2010

Evi, díky 😉 . No to by bylo parádní, koukala jsem taky na diskuzi o Mulačovce, tak už jste se rozhodli definitivně pro ten Locháč? Sousedka u Mulačů rodila v říjnu a moc si to tam chválila, ale já po tom všem co mam za sebou nehodlám nic riskovat 😒 . Prostě na Locháči jsou nejlepší odborníci, přístroje a neonatologie, když se něco přihodí v jiný porodce, tak to sváží tam..sestřička na gyndě mi zas řikala, že kdyby měla ještě rodit, tak jedině v Rokycanech 😅 .

evax
26. led 2010

Renys, no ještě rozhodlá nejsem, ale manžel hodně lobuje za ten Locháč, právě kvůli vybavenosti atd, mně se to taky moc líbilo a líbí, ale jsem teď trochu nalomená právě recenzema na Mulačovku, že je to tak takové klidnější. Zase na druhou stranu, když jsme byli včera právě na tom Locháči, tak jsem byla fakt unešení, a zrvna tam nebyla ani noha, hekárna prázdná, boxy taky, takže kdyby to takhle vyšlo, tak by to bylo taky v klídku 🙂 no ještě je čas.. Jo a v ROkycanech rodila kámoška a taky si to moc chválila 🙂

renys
26. led 2010

Evi, no právě, ten klídek bych taky brala 🙂 , ale to holt záleží na štěstí, nerada bych plný všechny porodní sály...jo a ty porodní pokoje jsou nějak propojený, aby tam třeba mohli dr probíhat?

hpaja
26. led 2010

Evax, já jsem nakonec na doporučení chodila na předporodní kurzy právě k PA Matouškové na Skvrňany a je fakt skvělá, moc příjemná a se vším poradí 😉 V první půlhodince se protáhnete, zadýcháte si a v druhé polovině hodiny se povídá - o jednotlivých dobách porodních, poporodní péči, kojení, atd. Na každé hodině se probere jedno téma. Jedna hodina byla vyhrazená i pro tatínky, fakt super, doporučuji 🙂

tygrous
27. led 2010

Tak já byla na tom kurzu ve fakultce a byla jsem spokojená. prihlasovala jsem se tam nekdy ve 22.tt a asi do mesice mi volali, kdy mam prijit. sice vetsinu jsem mela nactenou z netu a knizek, ale byla tam sranda, chodili tam s nami i tatinkove, prohlidka porodky taky super, ja se pak na porod dokonce tesila 😀 A nakonec byl porod fakt fajn (viz muj prispevek o neco vyse). mela jsem tam tu por.asist., co nas mela na kurzu. a na klid si taky nemuzu stezovat, fakt jsem byla celkove spokojena. asi jsem mela proste stesti 😉

evax
27. led 2010

Ahojky holky, tak jsem volala té paní Matouškové, volno ještě je, může se tam přijít bez objednání, je strašně milá a probíhá to tak, jak píše Hpaja. Takže do toho půjdu.. dělá taky čas od času po domluvě hodinu pro tatínky, no mám z toho radost 🙂

Tygrous, tak to jsi měla štěstí s tím kurzem, že měli ještě volno, teď je fakt plno až do května, na jaře bude asi hodně miminek 🙂

levander
27. led 2010

Ahoj holky, díky za radu, ted jsem tam volala a už mají volný jen maxi lekci, tak jsem nás na ní objednala ale nevím, zda to bude stačit....u té paní Matouškové je to na kolik lekcí? Ze bych zkusila i to???🙂
Jinak chodíte někam na cvíčo tady v plzni? Pořád nemůžu najít jogu pro těhotné....? 😀

fifistr
27. led 2010

Ahoj holky,tak já jsem původně chtěla chodit na kurz do porodnice na Lochotín,ale když jsem se objednávala,tak už bylo volno jen na maxi lekci.A to jsem tam volala ve 20 týdnu.Jak píšete,dozvíš se věci,které si přečteš v knize nebo na netu,ale i maličkosti jako např.přibalit si jelení lůj,přezůvky nejlepe ty gumový,jak chodíš do sprchy a ven a porodní asistentky mají rádi barevný košilky nejlépe prý se zvířátky 🙂 .Alespoň to říkali na kurzu.Jinak já jsem se do posledka taky rozhodovala,jestli Lochotín a nebo Rokycany.Malá byla kp nožky a můj doktor mě strašil,že půjdu rodit normálně(blbec)a tak jsem si domluvila přes švagrovou soukromého gynekologa z Rokycan a ten byl ochotný mi císaře udělat za sponzorský dar 2000kč 😕 .Moje štěstí bylo,že 14 dní před termínem suploval mého doktora mudr.Korečko a ten mi poslal hned druhý den na Lochotín na císaře.Malá i tak měla 3,95kg.Byla jsem na všech oddělení spokojená a i když se občas objevila nějaká protivná sestra,tak člověk nad tím mávl rukou a za 5 dní šel domů.Pravda je ,že fakultka má nejlepší vybavení.Mě se po císaři udělala na břiše kapsa,kde jsem měla nahromaděnou krev,která mi po 4 dnech doma praskla a tak jsem chodila na ambulanci a všichni byly moc hodný a profesionální.Tak vám držím pěstičky.

renys
27. led 2010

Ahojky, Evi, díky za info, tak já si tam taky zavolam, ať mi řekne, kde je tam najdu, jestli s sebou tepláky, boty, atd..jo a tý paní je jedno, v jakym týdnu tam půjdem? Źe třeba Locháč má ty kurzíky až měsíc před porodem.

Fifistr, tak to je síla s tim sponzor. dárečkem 😒 , ale KP bych teda normálně taky nedala a ještě byla malá tak velká, viď..To jsem ráda, že si tam byla spokojená, s těma nočníma košilema to je dobrý 😀 , doufam, že bude pak v takovym stavu, že bude na vyhození 😅 ..

tygrous
27. led 2010

levander: joga pro tehu je v tveretu, bylo to fajn, ale stoji to 150,- za lekci nebo 100,-, pokud se zaregistrujes u nich... Dalsi cviceni je tehobik na bazenu na lochaci, ale tam jsem nebyla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru