Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

hpaja
14. zář 2009

Marto, taky gratuluju k Lucince 🙂
Ještě přidávám svůj postřeh... se mnou byly 2 dny na pokoji 2 kuřačky a ty chodily nejmíň 6x za den dolů vypalovat 😝 Se divím sestrám, že je pustily...
Já jsem nějak neměla potřebu někam chodit, došla jsem si tak akorát pro čaj, na sesternu pro odsávačku a s malým na ošetření pupíčku... když jsme pak šli domů, tak jsem byla celkem dezorientovaná a skoro jsem nevědala kudy se jde ven 😅 😀

markytankakajky
2. říj 2009

Ahoj holky.Docela dost často čtu a koukám na tuto diskuzi.Kolikrát jsem tu četla nespokojené názory na tuto nemocnici.Sama jsem se rozhodovala kam pujdu rodit.Jelikož ale příroda rozhodla jinak a já ač zuby nechty jsem se bála jít do této nemocnice,byla jsem nakonec 4 týdny na rizikovém a patologickém oddělení.
Podle mého názoru na to jak jsem se bála tak jsem byla spokojená.Strašně hodný a milí sestřičky doktoři to samý,nebyl žádnej problém něco nám pacientkám vysvětlit.Měla jsem hodnou paní doktorku paní Regínu Janů,která byla hodně pozorná a o všem nás hned informovala.I pan doktor Hudec a pan doktor Korečko.Sestřičky nám pořád poslouchali srdíčka miminek,ptali se jestli něco nepotřebujem no prostě vřelej přístup.I porodní asistentky se kterými jsem se potkala protože mi hrozil předčasnej porod a oni mi ho brzdily.Prot jsem se rozhodla rodit právě zde.A když mam srovnat 4 dny z 4 týdny tak to každá zvládne.Pak pujde stejně domů se svím pokladem a udělá si vše po svém.

cernovlaska
2. říj 2009

Markytanka: dr Janů mě vyšetřovala na ambulce a byla u mě v prvních hodinách porodu a je opravdu příjemná a dr Hudec mě rodil,zezačátku byl takovej nepřístupnej,ale pak super 😉 porodní odd je v klidu a na tom šestinedělí to taky přežiješ,myslím,že nikde nenatrefíš jen na úžasný personál,každá porodka má svý "hvězdy",ale jak píšeš,strávíš tam max pár dní a hurá domů,takže to zvládneš a tahle porodnice je opravdu super vybavená a pokud jsou problémy,tak tam mají všechno 😵 držím pěstičky,ať ti všechno dobře dopadne a ať to máš rychle za sebou 😵 😵 😵

markytankakajky
3. říj 2009

Ahoj černovlásko.Jo jo máš pravdu pana Hudce jsem se dost bála protože mě přijímal na ambulanci,ale při velkejch vyzitách se nějak rozpovídal a v pohodě.Nejlepší byl pan doktor Korečko.Vždycky se nás ptal na problémy a na každej odpověděl to přejde.Pak jsme si dělali srandu že jde pan doktor to přejde.Jinak na šestinedělí jsem zvědavá ale jak jsem řekla jen 4 dny a pak mam klid.Oni to ty sestry taky nemají lehký.Musí se to brát z rezervou.

marketa.p.
4. říj 2009

Markytankakajka, s tou přezdívkou pro Korečka jsi mě docela pobavila. My mu říkaly pan doktor mléčko. Mě totiž rodil ( rodila jsem předčasně) a po porodu za mnou přišel a řekl mi, že mám pro malou odstříkávet ,,mléčko". Moc se nám to slovo líbilo, tak jsme mu tak začaly říkat. 😀

cernovlaska
5. říj 2009

Na Korečka jsem slyšela hodně rozdílný názory,ale nakonec jsem si moc přála,aby mě rodil,pže moje teta je dětská sestra v porodnici v Ústí nad Labem a on tam před několika roky pracoval a byli hodně zadobře,tak jsem si říkala,že by na mě mohl být hodnej 😅,ale když jsem rodila,tak byl na Kubě ☹. Ale nakonec jsem byla moc spokojená s Hudcem a dr Bednářovou,ta byla opravdu skvělá a PA byla Bokůnková,nevím,jestli jsem to napsala dobře,nějak to z tý kartičky nemůžu vyluštit 😅 a ta byla taky fajn,taková ráznější,ale určitě ne nepříjemná 🙂 a ještě jsem tam měla k ruce žákyňku,nevím,jak se jmenuje a ta byla neskutečně hodná a trpělivá a chudák si ode mě pěkně vyslechla 😀 😀 😀

markytankakajky
6. říj 2009

Markét.p Korečko je fakt dobrej.Hlavně jak byl příjemně navoněnej a klidnej.Takovýho člověka jsem neviděla.Jinak černovlásko PA Bohůnkovou jsem měla tu čest potkat a je opravdu rázná,ale může bejt opravdu skvělá to nemohu posoudit.Ale mohu říct že tam byla jedna PA mladá špinavá blondýnka a ta byla teda dost nepříjemná a nevrlá.

tosik
6. říj 2009

Ahoj Markytankajka,
já jsem k Dr. Korečkovi chodila čtyři týdny před porodem a byl v pohodě a byl hrozně srandovní.Řekl mi, že mám měkkou děložku 🙂
Jinak se přidávám ke chvále. Ono je vždycky lehčí kritizovat než pochválit.Já můžu říct, že jsem se nesetkala s nějakým špatným chováním jak na odd. rizikovým, tak porodním sále nebo šestinedělí.
Jinak držim palečky Tobě i mímovi.
Páček

izina
6. říj 2009

Ahoj děvčata,
rodila jsem na Locháči letos v dubnu a nemůžu si stěžovat. Na to, že mě to chytilo brzo ráno a nejaktuálnější to bylo zrovna v době střídání směn, se ke mně chovali všichni moc hezky. Nejen ke mně, ale i k partnerovi. Úplně nejvíc se se mnou bavily po porodu žákyňky. A velice dobré zkušenosti mám i s gynekologickým oddělením, kde jsem ležela třetí měsíc těhu. Jinak jsem rodila přirozenou cestou a mohla jsem si vybrat polohu. Předtim i sprchnout. Dokázali povzbudit. Měla jsem tam PA, pak doktora a nakonec zase PA jinou. Hemžilo se to tam asi 4 žákyňkama.
Před 18ti lety jsem předčasně rodila u Mulačů a nedá se to srovnat. Tam mě položili na stůl a všichni odešli. Bylo jim jedno, že jsem riziková ve 26 týdnu. Rodila jsem sama koncem pánevním a hlavička zůstala uvnitř, když na mne sestra zařvala, abych přestala tlačit. Personál se tam již možná změnil, ale ty vzpomínky nic moc. A panu doktorovi doteď nemohu přijít na jméno. Šel pak dělat primáře na gyn a por do vojenské

marketa.p.
7. říj 2009

Holky, já vůbec nechci Korečka kritizovat. Nemůžu si na něj vůbec stěžovat, naopak, on byl první, kdo mi přišel poinformovat o stavu mojí dcerky a dost mě tím povzbudil. S tou přezdívkou jsem to myslela jako vtípek. V dubnu, když jsme s malou byly na rehabilitaci, jsem ho potkala a šla jsem se s malou pochlubit. Bylo na něm vidět, že je moc rád, že se k němu hlásíme a že jsme dobře dopadly.

markytankakajky
7. říj 2009

Holky děkuji za povzbuzení.Dneska jsem byla na kontrole u mého ženskýho a řekl mi rovnou že můžu rodit každým dnem a to jsem 35týden.Korečko je fakt super.Mě se prostě líbí jak mluví a jak je klidnej a krásně navoněnej.Je sním opravdu sranda.Přála bych si jenom až to na mě přijde,aby u mě byl někdo kdo mi pomůže nebo poradí i jak mam třeba dýchat nebo abych byla trošku v klidu.Mam z porodu docela strach i proto že jsem prvorodička a slišela jsem ty rodící maminky naříkat.bylo mi jich moc líto a nevěděla jak jim pomoci.

cernovlaska
8. říj 2009

Markytanka: neboj,oni ti při porodu určitě poradí a pomůžou a porod bolí,to je známá věc,ale stojí to za to 😵 zvládly to jiný maminy,tak to zvládneš taky a nejdůležitější je tvoje a Adélky zdravíčko,takže držím pěstičky a nenervuj se,ať vydržíš ještě aspoň 3 týdny pohromadě a pak bude za pár hodin dobře 😵 hodně štěstí 🙂

petaradilova
14. říj 2009

Ahoj holky, koukam že tu probíráte Korečka. Mě teda fajn nepřišel. působilna mě arogantnim dojmem a na to jak je malej tak si pěkně vyskakoval floutek jeden. Ani kámošky s nim neměly dobrý skušenosti.

Jinak primář na gyndě ve vojenskej co si pamatuju byl Reindl a ten byl úplně suprovej.

fifistr
15. říj 2009

Ahoj holky,přidávám se k diskusi.Rodila jsem na Lochotíně 2.července.Chodím k Mudr.Bornovi a v červnu ho zastupoval Mudr.Korečko.Malá byla už od 7.měsíce otočená a ještě si seděla na nožičkách.Byla jsem předběžně domluvená v Rokycanech,že mi udělají císaře a nebudou to zkoušet rodit normálně.Po přečtení literatury a různých článků totiž na mě šli mrákoty 🙂 Když mi můj dr. oznámil ¨,že odjíždí na dovolenou a Korečko ho bude zastupovat,tak jsem mu rovnou řekla,že z toho vůbec nemám radost,že zrovna na něj jsem slyšela dost negativní reakce.No ale věděla jsem,že s tím nic nenadělám a tak čekala co mi poví.Byla jsem fakt hodně mile překvapená jeho přístupem.Přišel si vždycky pro nás do čekárny,hezky pozdravil a představil se.Vyšetřil mě a všechno mi vysvětlil a napsal mi žádanku na zítřek na Lochotín na porod.Byla jsem přijata na těhotenský pokoj ve 4.patře.Rodila jsem den poté plánovaným císařem a malá byly 14 dní před termínem a vážila 3,94 :-kg.Na pooperační mě přivezli ve 13 hodin a nechali mě tam do 22 hodin a potom mě převezli na šestinedělí.Neměli místo,ale mě to vůbec nevadilo.Na šestinedělí to až na pár přechytřelích sestřiček bylo v poho a na pokoji jsme užili spoustu srandy.Nebýt Korečka,tak jsem ještě chodila min.14 dní ve vedrech a malá měla 5 kg 😀.

martimarti
15. říj 2009

Fifi, malá je kouzelná, má nádherný účes 🙂 🙂

mellini
16. říj 2009

mě rodila PA Bohůnková a byla naprosto skvělá
a pak to dokončoval dr. Cibulka, byl to nějaký mladý doktor, ale nějaký extra dojem na mě neudělal, ale byl fajn

martiska
22. říj 2009

Ahoj holky - k těm co zde rodily mám dva dotazy:

Jak je to tu s umrtvováním při šití po porodu?

Dg. - KP, gestační diabetes, věk 39 let - myslíte, že by mě nechali rodit normálně? Mám strach o malého, chtěla bych sekci (pokud se neotočí...).

Předem děkuji za odpovědi...

marketa.p.
22. říj 2009

Martiska, malá byla také KP , navíc 25+1 a rodit normálně mě nechali. Jak je to s umrtvovámém při šití ti ale neřeknu, protože se mi neodloučila placenta, kterou mi vyndavali v celkové anestezii a tím pádem mě v celkové anestezii i šili. Myslím si, že by ale měli použít lokální anestetikum.

martiska
22. říj 2009

Markéto - díky za první info....

Mě právě na Slovanech šili uvnitř i venku "naživo" a je to jediný okamžik, ze kterého mám fakt strach. Porodu se tak nebojím. Ale je fakt, že už je to nějaký pátek a snad středověk skončil......

Tys měla Adélku maličkou... Kolik vážila? Mám synovce z 28tt a měli 1140 a 1170 g a bobánci 2 roky cvičili vojtovku - ale jsou ok......

hpaja
22. říj 2009

Ahoj Martisko, mě dr. hráz před šitím umrtvil, vůbec nic jsem necítila, byla to pohoda. Ke konci to pak trochu cítit bylo, ale jak jsem sykla, dr. se zeptal jestli to cítím a ještě jednou mi to opíchl.
Jestli tě nechají rodit normálně nedokážu posoudit, ale pokud by byl malej větší kvůli cukrovce, možná by tě vzali na císaře před termínem? Ale to jenom hádám, fakt nevím.
Jinak ve stejný den jako máš TP jsem minulý rok rodila já 😵 Přeju hodně štěstí 🙂

marketa.p.
27. říj 2009

Martisko, Adélka měla porodní váhu 715 gramů. Teď, když jí je téměř 15 měsíců se blíží 10 kilům. Taky cvičíme, ale zatím je to na ní znát, protože děti v jejím věku už většinou chodí a Adélka se zatím pořád jen plazí, ale pomalu to jde kupředu.

martiska
29. říj 2009

Hpajo - díky - jsem trochu klidnější...

Markétko - ségře řekli, že to doženou až okolo 3 roku - bylo to na nich znát dlouho, ale teď je jim 4,5 a jsou OK, jen jeden šilhá. Takže hodně trpělivosti a samé dobré zprávy!

pucik
30. říj 2009

Ahoj holky, já jsem Dnaíka rodila ještě na Slovanech v pěkném pokoji s vanou a tatínkem a 3 dny , teda když měl směnu mě dopraovázel dr. Korečko, měla jsem s ním velice blízký kontak. Až mě oči přecházely, když mě zaváděl nějakou vyvolávací tabeltu tak mi vlezl na to lůžko a normálně si vlezl rozkročmo na mě a pak mi tam cpal tu tabletu, takž e známe důvěrně 🙂 😉 😀 ,byl fajn když přišel druhej den do práce tak měl dobrou hlášku, vy jste tady ještě?pak mi pořád říkal na 2 prsty, no už jsem mu řekla, že to snad není možný, pak po kapačce už se to najednou rozjelo, že jsem poslala manžela najít doktora a ten přilítnul, prohlídl mě a začal řvát an celou nemocnici, rodíme, rodíme, kde jste a pak jsem se nestačila divit, jak to všechno lítalo a nakonec mě ani nerodil, přišla nějaká doktorka, že dělá výzkum a že mě odrodí, Korečko byl vzteklej, že tady dře a pak přijde nějaká taková, ani nevím, jestli to bylo slušně a udělá nto nejjednodušší. Myslím, že je malej ale šikovnej,tak se těším,jestli teď při druhým na něj narazím znova 🙂

markytankakajky
8. lis 2009

Ahoj holky tak hlásím že jsme 30.10. v 1.32 ráno rodili a máme teda Adélku z mírama 3030g a 46 cm.Byla to docela dost rychlovka.Byla jsem ve čtvrtek na ozvičkách a vše bylo v pořádku jen prej dráždivá děloha,odpolende jsem šla z kámoškou na oběd a ve tři odpoledne na kontrolu na ženský.Žádný kontrakce jsem necítila jen bolest v podbříšku a jinak nic.Pan doktor mě prohlíd a zeptal se mě jestli mě má kdo odvíst do porodnice a že jsem otevřená na tři prsty a odchází mi hleny.Tak jsem si odešla v klidu domů a zavolala mladýmu.Do porodky jsme dojeli v půl osmý večer po zastávkách na kávu a kapučo,protože mi nic nebylo.V půl devátý jsem byla přijatá a sepisovali se papíry.Mladýho mi poslaly domů že to bude za dlouho a že mu kdyžtak zavoláme.V půl desátý mě prohlíd pan doktor Hudec a konstatoval že mi prasknou vodu a malá bude do hodky venku.Tak jsem mu oznámila že bez tatínka rodit nebudem a že se tedy na něj počká.Vodu mi tedy praskly v jedenáct večer a pořád jsem žádné bolesti neměla.Porodní asistentka nevěřila protože jsem byla stále veselá a dělali jsme z mladym blbosti.V jednu ráno mi začali bolesti a šlo se rodit.Porodní asistentka a i paní doktorka byly úžasný a hodný pomáhaly jak mohly a o všem mě informovali.Nemohu si na nic stěžovat i co se týče oddělení na šestinedělí.Dětský doktorky a sestřičky pomáhaly s koupáním i krmením a doktorka naše ženská taky.Moc jim děkuji za krásnej a bezbolestnej porod a za péči o nás naoddělení šestinedělí.Jmenovitě paní doktorce Lansmanové,paní doktorce Hrdonkové,porodní asistentce Lopatové a panu doktoru Hudcovi.

majkis
8. lis 2009

Ahoj.Já rodila na Lochotíně 15.10.09,přijatá sem byla 13týho.Na ambulanci sem byla ke konci těh 2x na kontrole.Poslali mě tam kvůli cukrovce.Když sem byla na ko podruhý,tak mi rovnou řekla doktorka termín nástupu(toho 13týho).Takže ten den mě přijali,sepsali se papíry,vyšetřili mě a šla sem na rizikový a patologický.Ani sem v Plzni rodit nechtěla,chtěla sem do Stoda a nakonec sem byla ráda,že sem musela na Lochotín.Malá měla totiž slabší ozvičky,tak se rozhodli odrodit jí kleštěma.Taky sem měla zelenou vodu.Možná by takovej porod proběhl v pohodě i ve Stodě,ale na Lochotíně sou víc vybavený a maj i lepší pověst.Já byla s personálem maximálně spokojená.Od příjmu až po šestinedělí.Pan dr.Korečko a Hudec sou suprový a všechno řádně a s lidským přístupem vysvětlí..Hlavně Hudec,to je úplný zlatíčko.PA Krejcarová jakbysmet.Ta mě pořád uklidňovala a chlácholila.Má svatou trpělivost a to mi ještě když bylo po všem řekla že sem zlatá 😀 .Prostě až budu rodit podruhý,nechci nikam jinam,takže doufám,že nebudou mít zrovna plno.

martimarti
9. lis 2009

Hudec mne párkrát vyšetřoval na rizikovým,velikej sympaťák 🙂 🙂 🙂

martiska
27. lis 2009

Ahoj holky - 7.12. v PO nastupuju do FN na vyvolání porodu (kvůli těhotenské cukrovce a inzulínu) - není tu náhodou někdo, kdo je na tom podobně? Kdyby jim to trvalo déle, ať tam mám zpřízněnou duši 😉

martiska
27. pro 2009

Tak se mi nakonec po dlouhém "boji" 17.12. narodil Víteček...

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem doktorům a veškerému personálu na odd. Rizikového těhotenství, porodním sále a šestinedělí.... Naprosto nesouhlasím s názorem, že jsou na některém odd. nepříjemní (pokud se najde 1 sestra či doktor, je to osobní, celkově byli všichni profesionální a moc milí...).

Jmenovitě bych chtěla poděkovat doktorům Hudcovi, Korečkovi a Tomášovi 😵 😵 😵 - byli při porodu skvělí (pořád vzpomínám na bonmoty dr. Korečka 😎 ).

petaradilova
28. pro 2009

Ahoj Martisko, nemyslíš náhodou pana dkrota Tomeše a ne Tomáše???

tosik
28. pro 2009

Ahoj Martisko,
velká gratulace k Vítkovi. Jsem ráda, žes byla další ze spokojených maminek z Lochotína.
Já měla rizikový těhotenství a jsem z klatovska a měla jsem velký strach, jak to bude fungovat na takové velké klinice a musím říci, že jsem byla mnohem spokojenější než moje sestra, která rodila v Domažlicích.
Ať Vám Vítek pěkně roste a dělá radost. Eva

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru