Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

hpaja
10. led 2011

Holky, já jsem taky neměla problém se sestřičkama. Když jsem něco potřebovala, buď jsem si tam k nim došla nebo zavolala a vždycky některá přišla 🙂 Druhou noc za mnou sestřička dokonce chodila sama - malá mi furt plakala hladem 😒 tak mi donesla glukozu a pak se ještě asi 2x přišla podívat jak to jde (no moc to nešlo, vysvobodila nás až Beba po vizitě 😀 ). S technikou kojení jsem poradit nepotřebovala, protože jsem druhorodička, ale i tak se sestřička po vizitě koukala, jestli přikládám správně. Já měla spíš problém se sebou, že se mi prsa pořádně nalily až 4. den po porodu (to samý bylo i u syna). V porodnici jsem "nakojila" stejně jako @spaagetka 10ml, ale to vyřešil dokrm, tak dobrý 🙂
Jo a já měla na pokoji videokazetu s kojením, ale byla zničená, nešlo to pustit 😒

andreazdenek133
10. led 2011

Ahojky maminky.Já jsem rodila dceru na Slovanech,personál nic moc ale snažili se 😉 bylo málo sestřček a hodně maminek 🙂 občas byli protivné ale celkem je chápu 🙂 Syna jsem rodila ve Fakultní nemocnici na Lochotíně,několik chybiček by se určitě našlo,třeba to že mě dali na pásy,nechali mě na porodnim sále samotnout,a bylo mi řečeno že když jsem souhlasila abych byla sledovaná kamerou,a kdybych něco potřebovala stačí si zazvonit na setřičku,ale bohužel zvonila jsem zvonila,a sestřičky nikde,hned teda nepřišli dorazili po jaké době,vysmáte a přišlo mo že je to asi obtěžuje,nevím třeba je to jen má doměnka 🙂 ale na oddělení šestinedělek si nemužu stěžovat,setřičky byli přijemné,milé laskavé,cokolik jsem potřebovala vyšli mi vstříc.milejší byli lékaři než lékařky.Ale všude se někdo najde,kdo bude protivnej,ba naopak.holt si nevybereme. 🙂 těch pár dni co tam budete nebo jste musíte vydžet 🙂 mějte se maminky a at vám prckové dělají jen samou radost 🙂

pantomima
12. led 2011

Oskárek je naočkovaný, no, řve jako tur a chce jen chovat 😀 , má 5545g a 59cm 😵

pajmou
12. led 2011

@pantomima to už je kus chlapa, jaké očkování už máte za sebou a kdy?

pantomima
12. led 2011

@pajmou dnes první hexu a Synflorix 😉

pajmou
13. led 2011

@pantomima já myslela, že se začíná dřív a TBC budeš dávat tedy až po těchto očkováních?

pantomima
13. led 2011

@pajmou před 14ti dny jsme začali s Rotarixem, Hexa a Synflorix se údajně dává až po devátým týdnu, na tbc jsem domluvená mezi 7.-12. měsícem, až budeme mít ostatní hotovo 😉

pajmou
13. led 2011

@pantomima díky za info 😉

petrullina
15. led 2011

do Plzně se stěhuju za 14 dní,takže mě čeká porod nejspíš ve fakultce,ale co tak pročítám různé diskuze o této porodnici,tak jsem z toho trochu zmatená...je pravda,že v první době porodní budu na nějaký hekárně spolu s jinýma rodičkama a bez partnera???to bude jako čekat na chodbě???doufám,že může aspoň k samotnému porodu,bylo by mu dost líto,kdyby u toho nemohl být ☹ díky 🙂

pantomima
15. led 2011

@petrullina pokud nebude velkej nátřesk a ten teď moc není, tak by jsi od začátku měla mít svůj pokoj a tam si to odbýt celý až do konce 😉

http://www.fnplzen.cz/porodnice.asp

více zde

katka_21
15. led 2011

@petrullina Pokud Tě přijmou a porod bude dost rozběhlý, tak Tě dají rovnou na porodní pokoj, kde může být partner po celou dobu s Tebou. Pokud to ale bude vypadat na dýl (jako se stalo mě, když mi odtekla plodová voda a porod se nerozbíhal), dají Tě nejdříve na tzv. čekací pokoj (kde mohou být až 4 maminky) a taťku pošlou domů, zavolají ho, až se porod více rozběhne a půjdeš na porodní. Myslím, že ve fakultce vítají, když je tatínek u porodu 🙂

petrullina
15. led 2011

@pantomima díky,já jsem právě koukala na Tvé album z porodnice a proto se ptám,všude píšou něco jiného 🙂

hpaja
15. led 2011

@petrullina Ahoj, já jsem na hekárně nebyla ani při jednom porodu, pokaždé jsem přijela otevřená na 4 prsty a vzali nás teda rovnou na porodní pokoj. Pokud by tě přijali např. s odteklou plodovkou a kontrakce zatím nebyly, nejspíš by tě dali zatím na hekárnu (nevím přesně, ale myslím, že jsou tam 4 lůžka). Tam by s tebou být partner opravdu nemohl. Hned vedle hekárny je ale čekárna, tak by mohl být tam a ne na chodbě. Pokud by ale měli volný porodní pokoj, tak by tě dali možná rovnou tam...
K porodu jít partner samozřejmě může, je to za poplatek 500,- Kč (i když my jsme neplatili ani u jednoho porodu 😅 poprvé na to PA asi zapomněla - přijeli jsme v noci a podruhé, když se manža ptal, jestli si už může obléct erární obleček, tak jedna PA říkala, že nejdřív musí jít zaplatit dolů na recepci, ale druhá PA - zrovna tam byly dvě, se usmála a řekla, že možná nemusí 🙂 tak to tam asi berou podle "ksichtu" nebo jak se zrovna vyspaly 😀 )

petrullina
15. led 2011

@katka_21 tak v případě nerozbíhajícího se porodu chápu,že ten porodní pokoj nemůžeš zabírat třeba 2 dny a že můžou taťku poslat domů,šlo mi spíš už o dobu s kontrakcema a tak,ale jinak díky 🙂

petrullina
15. led 2011

@hpaja s poplatkem samozřejmě počítáme,ale pobavil mě příspěvek v jedné diskuzi,kde se maminka rozčilovala,že PA poslala manžela zaplatit poplatek a než se vrátil,tak byl mimík na světě 😀 ,to by možná mohlo být vychytanější,zaplatit nějak dříve než těsně před porodem 🙂

pantomima
15. led 2011

@petrullina u nás to bylo tak, že nám měli na sále dát potvrzení, že byl taťka u porodu, když jsme se ptali, tak prej , když jsme ho nedostali, tak máme mlčet a nic neplatit 😉

katka_21
15. led 2011

@petrullina No, já jsem právě na to čekacím pokoji byla s maminkou, která zase narozdíl ode mě měla už pěkné kontrakce, ale zachovalou plodovku. Ale asi to berou případ od případu. Pokud už budeš mít pravidelné kontrakce po kratších intervalech, tak tě určitě nechají s partnerem po celou dobu na porodním pokoji 😉
Co se týče poplatku, tak poslali manžela zaplatit dolů do recepce a naštěstí narození našeho chlapečka stihl 😀 . Ale asi tam berou ty poplatky všelijak, protože když jsem tam byla na prohlídce porodnice, tak po mě chtěli poplatek za prohlídku, až když jsem se zeptala

pantomima
15. led 2011

já šla pokaždý rovnou na pokoj..asi jsem měla štěstí, že měli volno 😵

hpaja
15. led 2011

@petrullina tak třeba se vám poštěstí a taky po vás nebudou nic chtít 🙂 a jak to tak čtu, radši se na to neptat a nepřipomínat 😀

@katka_21 my jsme platili poplatek 2 stovky za prohlídku (před 2 lety) hned jak jsme přišli na recepci se ohlásit a nahoru na porodní jsme šli s potvrzením.

petrullina
16. led 2011

@hpaja jj,to je dobrý vědět,raději se neptat a čekat,jestli budou něco chtít,jsou to přece jejich peníze,tak ať se o to starají sami 😀 ...tak doufám,že si to přítel se mnou ,,užije" od začatku až do konce,já už to znám,ale pro něj to bude první porod,tak jsem na něj zvědavá 😉

pajmou
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petulka33
17. led 2011

@petrullina já jsem na tom 4lůžáku strávila 2 dny - odtekla mi plodovka a kontrakcve nikde. Ale byla jsem tam sama a když přijel manža na návštěvu, tak tam se mnou mohl být jak dlouho chtěl...
jinak když mi pak dávali oxitocin, tak se mnou byl manža i na tom porodním pokoji x hodin v civilním oblečení, nikdo nic neříkal. Rodila jsem pak akutním císařem v celkové anestezii, tak u porodu nebyl, ale ani předtím nám nikdo neřekl, že by měl jít zaplatit, i když jsme s tím počítali.

lotysek
18. led 2011

Ahoj hoky, chtěl jsem se Vás zeptat jak je to tam s návštěvami po porodu? Můžou normálně na pokoj že? Poprvé jsem rodila u Mulačů a tam jsou návštěvy jen na chodbě. Za mnou tedy mohli první den na pokoj, ale protože jsem měla akutního císaře.

hpaja
18. led 2011

@lotysek jj, návštěvy jsou na pokoji, přes týden 15-17 hod. a o víkendu 14-16 hod. 🙂 a na nadstandardu 10-21 hodin 🙂

pantomima
18. led 2011

@lotysek a když se slušně zeptají, tak je pustí kdykoliv, já měla návštěvu tchánojc dopoledne 😉

lotysek
18. led 2011

Holky děkuji moc.A byly jste tam tedy spokojený? Já z toho mám trošku strach. Doktorka mi doporučila tam, pro případné komplikace, ale chtěla jsem jít k Mulačům.

pantomima
18. led 2011

@lotysek já byla pokaždý spokojená maximálně 😉

madlenka29
20. led 2011

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat jak je to s doktorama-výpovědi které jsou dané ke konci února?Nevíte některá jak to vypadá?
Já mám rodit v březnu,tak by mi zajímalo jak to bude?

pantomima
20. led 2011

@madlenka29 neboj, určitě tě někdo odrodí, můj gynekolog, který není zaměstnancem porodnice mi říkal, že si to pojistili externistama, kteří v případě odchodů budou sloužit 😉

madlenka29
20. led 2011

@pantomima no já si myslim,že to tak horký nebude,ale trošku ta obava je,koukala jsem na stránky a zase mi nepřijde,že by až tak moc lidí dalo výpověď,to by přece museli za ně hladat náhrady,ne?Já se chtěla zeptat doktorky,teď na kontrole,ale zapomenula jsme na to,tak snad za 14dnů nezapomenu.Chodim do ordinace Dr.M.Švece k Dr. Schnurpfeilový(ona měla tento týden dovču a tak tam byla jiná Dr.na záskok,tak jsme na to úplně zapomenula)
http://www.fnplzen.cz/volna_mista.asp

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru