Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

hpaja
10. říj 2011

@marta0022 my jsme si ho mohli vyzvednout už týden po porodu 😉

marta0022
10. říj 2011

Beru rodičák na dvouletou dceru a ze sociálky mi odepsali toto : " Dle zákona o státní sociální podpoře (SSP) má žadatel o dávku v případě změny, která ovlivní nárok na dávku, její výši a výplatu, oznamovací povinnost ohlásit tuto změnu nejpozději do 8 dnů ode dne, kdy nastala. Tuto skutečnost nemusíte oznamovat výhradně osobně, lze novou žádost společně s kopií rodného listu dítěte zaslat poštou nebo k jejímu podání požádat či zmocnit otce dítěte. Rodný list dítěte může vyzvednout kterýkoli z rodičů dítěte. "

Prý s kopií rodného listu, to bych ráda věděla jak to udělám, ještě když budu po císaři. Minule jsme měli rodný list asi 10.den, ale to jsem nechvátala. Dítě se má narodit koncem měsíce a rodičák se bere jen na nejmladší dítě v rodině.

hpaja
11. říj 2011

@marta0022 aha, ty teď nepobíráš další mateřskou? Já jsem 8 týdnů před TP na sociálce stopla rodičák na syna (měla jsem ho na 2 roky a malá se narodila, když bylo synovi 21 měsíců) a nastoupila jsem na novou mateřskou. Pak jsem tam tedy nesla RL až spolu se žádostí o nový rodičák... Dřív jsem ho potřebovala jenom kvůli nahlášení na zdravotní pojišťovně.

marta0022
11. říj 2011

Ne , už nárok na PPM nemám, pracovní poměr už skončil před dvěma lety.

sirael4
11. říj 2011

Ahoj holky, mám za sebou pobyt na Locháči tak přispěju taky svou zkušeností. Personál naprosto úžasný, odhad byl 3kila (upozornili nás že se může lišit cca 300g jak nahoru tak dolů), malá měla 3350g. Porodní asistentka byla úplně skvělá! Podporovala, chválila, byla mladá ale člověk měl pocit že už odrodila 10 vlastních dětí, byla moc empatická. Doktoři i sestry-dětské i gynekologické byly moc příjemné, byla s nimi i sranda a vše pečlivě vysvětlily. Stejně tak laktační. Prostředí na jedničku. Pro miminko nic nepotřebujete, vše je k dispozici, jen je dobré vzít si vlastní jednorázový plenky, těch je tam omezený počet na pokoj. Vlastní vložky jsem nevyužila vůbec, těch je tam hafo. Jídlo fakt moc dobrý. U obědu výběr ze 2-3 jídel. Na chodbě dobrý nepřeslazený čaj. Pro miminka mají Pampersky. Takže porodnici můžu doporučit, není co bych vytkla. Tatínka u porodu jsme neplatili a obešli jsme se bez nadstandardního pokoje. Jéé,docela bych si to zažila znova 🙂

tygrous
11. říj 2011

@sirael4 Adél, já se zas hrozně moc těším na to kafe, co dávají k snídani😀

spaagetka
11. říj 2011

@tygrous To byla normální melta, ne? 😀

sirael4
12. říj 2011

@tygrous Taky mi to chutnalo, jen mohli dávat víc-jsem na sladký 😀
@spaagetka Jé gratuluju k 2.miminku!

tygrous
12. říj 2011

@spaagetka Nevim, jestli to byla melta nebo ne, chutnalo to tak krasne cappuccinove😀 A rano po porodu proste baaajoooo😀 A meltu si obcas uvarim, ale chutna teda uplne jinak😅 Asi se zeptam zname PA, co to tam vari😉

chlebenka
12. říj 2011

Holky mám zase pár otázek na ty, co rodily na Lochotíně 😉 .
Můžu rodit v poloze jaké chci, nebo musím jen na koze? Může se během 1.doby porodní alespoň trochu pít? Nechávají pupečník nejdřív dotepat a pak až se přestřihne, popřípadě manžel? Trvají hned na mytí miminka a vážení a měřění, nebo ho můžu mít celou dobu po porodu u sebe, popřípadě ho v rychlosti ošetří ( odsají zbytek plodovky z dýchacích cest) na těle maminky ? Píchají hned oxytocin, aby vyšla placenta, nebo to nechají na prírodě, až vyjde sama, třeba pomocí kojením miminka? Díky moc za odpovědi 😉

michamicha
12. říj 2011

@chlebenka to s tou polohou nevím, já rodila na zádech na porodním lůžku 🙂 o tom, že by se nemohlo pít nic nevím, pokud nejsou komplikace tak asi můžeš 😉 já nesměla jíst ani pít protože počítali i s císařem kdybych se neotvírala... pupečník manžel nestříhal... malýho nemyli, jen osušili, změřili a zvážili 🙂 kapačku s oxytocinem jsem měla ještě před začátkem porodu, protože jsem se neotvírala dost rychle a měla už několik hodin jen slabý a nepravidelný kontrakce, tak mi s tím takhle chtěli pomoct a byl to docela mazec, jak najednou začly fakt silný kontrakce po 2 minutách 😝 placenty vyšla hned a sama asi 5 minut po tom co byl malej venku 😉

jana974
12. říj 2011

@chlebenka Mě tedy taky nedovolili pít, jen otírat pusu mokrou žínkou a to jsem rodila normálně. Po několika hodinách jsem měla jazyk jak šmirklpapír 😀 , já rodila vleže, protože mi to bylo příjemné a už jsem neměla sílu na nic jiného než ležet,ale pravda je, že mi ani nic jiného nenabízeli .Nejde tam rodit do vody, to vím jistě. A když je vše vpořádku tak asi můžeš na stoličce. mě to bylo ale nepříjemné. Pupečník odstřihli hned,ale já měla komplikace při samotném porodu, ztráceli ozvy miminka a měla jsem zelenou vodu. Malou ošetřili,omyli,změřili,zvážili a zabalenou mi jí dali do náruče, zkoušeli jsme přiložit,ale nechtěla. Pak si jí odnesli na vyhřátí. Jinak během toho měření a vážení už mi dávali do nohy oxytocin, abych vypudila placentu a pak mě hned šili. Byla jsem tak vyčerpaná, že jsem byla svolná se vším. 😉

tygrous
12. říj 2011

@chlebenka tak pít jsem nesměla, jen vypláchnout pusu a vyplivnout (ale já přijela na porodní sál otevřená na 8cm asi hodinu a půl před tím, než se malý narodil...). Polohy jsem střídala, ale ten konec byl klasicky v leže. Pupečník stříhali myslím hned, stříhal ho manžel. Oxytocin mi píchli v okamžiku, kdy malej vyklouznul ven a placentu jsem porodila celkme vzápětí. Miminko omyli, zvážili, mně mezitím šili, dostala jsem ho zabalené, zkoušeli jsme hned přiložit... Pak ho odvezli a mě nechali na sále ještě asi 2hod jen samotnou s manželem - on spal a já rozesílala sms😉

hpaja
12. říj 2011

@chlebenka já jsem během 1. doby porodní pila (sem tam jsem si lokla), až pak, když už se to chýlilo k tlačení a byla tam s námi PA, tak mi dovolila jenom vypláchnout pusu. Syna jsem zkoušela tlačit v různých polohách - v podřepu, na stoličce, na čtyřech na posteli... ale stejně jsem pak rodila na porodním křesle, bylo to pro mě nejpohodlnější. Při prvním porodu mi oxytocin nepíchli, placenta vyšla na 2 malý zatlačení asi za 5-10 min. po porodu. U druhého porodu mi ho píchli asi po 20 min., kdy placenta sama nešla. Pupečník přestřihli vždy hned (netrvali jsme na tom, aby ho přestřihl manžel), po prvním porodu malého hned vzali na ošetřovací lůžko (otřeli, zvážili atd.) a pak mi ho dali už zabaleného a zkusili jsme ho přiložit k prsu. U druhého porodu jsem při tlačení PA řekla, že chci malou hned na břicho, takže jí přestřihli pupečník a jenom v nějaké utěrce, do které jí chytali, mi jí dali 😵 přivítali jsme se a pak si ji teprve vzali na ošetření 🙂 Syna nám na por. pokoji nechali asi půl hodiny, pak ho vzali na vyhřívání a dceru asi jenom 15 minut, protože taky potřebovala nahřát 🙂

spaagetka
13. říj 2011

@chlebenka U mě to bylo trochu jiný, páč jsem ležela na rizikovým s vyvoláváním kvůli těhucukrovce 😅 Takže od 10 večer jsem nesměla nic jíst ani pít, protože druhý den jsem měla jít na další vyvolávací kolo 😝 Ovšem mezitím se malej rozhodl, že se do toho pustí sám 🙂 V 10 večer mě zavolali na monitor(do tý doby jsem vše urputně zapírala, jen aby zas něco neurychlovali 😅 ), kontrakce samozřejmě jako blázen 😀 V 11 mě doktorka vyšetřila(operovala, takže dřív jaksi nebyl nikdo po ruce 😅 ), zahlásila, že jsem na 5 otevřená, a že se mám sbalit na sál. Asistentka říkala, že bych pít neměla, což u cukrovky je pěknej hnus 😠 Nechali mě jen vyplachovat pusu, i tak glykemie v průběhu porodu dost lítaly, takže střídala kapačku s glukozou a fyz.roztokem. První dobu jsem prakticky celou strávila ve vaně, vyhovovalo mi to nejvíc, vylezla jsem, až mi to bylo nepříjemný, prakticky jsem si prošla jen 3 kontrakce a už chlap zvonil na asistentku. Ptala se, jestli zkusíme tlačit na té posteli, nebo v dřepu, zvolila jsem dřep(chlap seděl za mnou a podpíral), ale po pár kontrakcích jsem cítila, že mi otéká spodek, i asistentka uznala, že tedy ne, takže jsem šla na por.křeslo(zvednutý skoro do sedu) a tam se dokonal zbytek. Malej měl šňůru kolem těla i krku, takže mě stříhala hodně, aby ho rozmotala, pupečník chlap nestříhal, nechtěl, odsáli ho a dali mi ho pochovat, pak až ho očistili, změřili atd. já si užívala šití 😅 Placenta vyšla po 10 minutách bez oxytocinu, ale během porodu jsem měla 2 kapačky, páč kontrakce nesílily a byly krátký 😅 Po ošetření mi ho dali přiložit, poňuchňali jsme se a odvezli ho na neonatologii, my zůstali 2 hoďky na sále a telefonovali či SMSkovali 😀
Ještě dodám, že ani klystýr nedělali striktně, jen řekli, že navrhujou, stejně tak plodovku mi nabídli vypustit, páč jsme 5 hodin vůbec nepokročili a asistentka nabízela různý polohy, sprchu, míč či tu vanu nebo si i schrupnout(Což jsem považovala za nemožný 😀 ) A ptala se mě, jestli mám svůj plán či to nechám na ní 😉

chlebenka
13. říj 2011

ok holky, moc děkuju za vaše odpovědi 😉 . Uvidíme jak to dopadne 😉

chlebenka
13. říj 2011

Jinak jestli další holky chtějí, tak můžou klidně dál ještě psát zkušenosti z FN Lochotín 😉 , díky moc.

vladiplzen
15. říj 2011

ahoj,

tak my jsme rodili v září v FN Lochotín a mám z toho smíšené pocity. Porodní sály super a personál taky, měli jsme moc šikovnou PA i sestřičky, byla jsem na sále 17 hodiny, takže jsem vyzkoušela vanu, sprcháč, míče no prostě všechno, PA radila jak se mi uleví atd. Rádio tam je, takže si můžete vzít vlastní CD jaké máte rádi, my poslouchali klasický rádio celou dobu 🙂 co se týká pití, měla jsem přirozený porod, dopoledne jsem mohla pít a potom už ne, takže v půl druhý ráno jsem měla v puse jak v polepšovně no děs běs. Pupečníkovou šn. stříhal manžel a pak malou hned zvážili atd a dali v zavinovačce manželovi a pak mě na bříško a na přisátí, pak ji odnesli na prohřátí, po tak dlouhý době jsem byla dost unavená, takže mi to ani nevadilo. Stejně jsem dojela v pět ráno na pokoj a během chvilky jí přinesli na kojení...
Bohužel co se týká oddělení šestinedělí, tak tam už jsem spokojená nebyla, pokoje jsou super vybavené o tom ani potom, bohužel personál už bych horší.... ležela jsem tam kvůli problémům týden a za tu dobu jsem potkala cca 3 ochotné sestry. Kojení mi nikdo pořádně neukázal, neřekl co a jak, když jsem šla pro sestru zda by mi s tím pomohla, tak prý dorazí... upozorňuju, že ani po mé 3 urgenci nikdo nepřišel.... laktační poradkyně mě viděla v den odchodu se slovy, no konečně vás taky vidím než půjdete domů.... Čekala bych, že se budou prvorodičkám věnovat alespoň o trochu více, ale to je asi omyl.

marta0022
4. lis 2011

Ahojky, tak jsem nakonec rodila plánovaným císařským řezem v Klatovech. Po zkušenostech v Plzni se mi v Klatovech líbilo víc. Všechni lékaři i sestry byli moc fajn včetně dětských. Co bylo v Klatovech lepší než v Plzni? Pro mě určitě to, že mi při operaci nechali brýle (mám 13dioprií). Miminko ošetřovali za skleněnýma dveřma , tak jsem na něj viděla a pak mi ho přinesli ještě nahé ukázat. V Klatovech není JIP, po operaci jste na normálním pokoji , kde jste napojený na přístroje. Přítele za mnou bez problémů po operaci pustili. Ihned po operaci jsem mohla mít u sebe mobil, dokonce mi ho sestřička podala. A hlavně : Asi po hodině a půl od operace jsem chtěla vidět miminko a sestřička mi ho ihned přinesla a nechala mi ho asi 20.minut a poté se přišla zeptat jestli si chci miminko ještě chovat a nebo už ho má odnést. Jinak mi miminko nosili kdykoliv jsem si řekla. Takže, se mi víc líbilo v Klatovech.

dzejnyy
21. lis 2011

@chlebenka Chodím tam na předporodní kurzy, tak jsem se dost odpovědí už dozvěděla. Co jsem tak pochopila, bude to chtít si připravit porodní plán a vzít si s sebou muže, který ti pomůže ho prosazovat a hlídat jeho dodržování, protože se tě budou ptát jestli to nebo ono zrovna ve chvíli, kdy nebudeš uplně při smyslech...
Tvrdí, že 1. dobu porodní můžeš trávit jak chceš (mají k tomu ostatně uzpůsobené i ty porodní boxy), na 2. dobu se ale porodní asistentka tvářila, že to lze jen na porodnickém křesle.... Tak to si třeba já osobně ještě rozmyslím, až to uvidím v reálu. Už teď nevydržím ležet na zádech, jak mě bolí v kříži, ale ostatní polohy mi naprosto nevadí. Nejlepší je celý den pobíhat 🙂)
Jestli jsem to pochopila správně, tak pít tam dovolují jen do otevření a teď nevím jestli na 3 nebo 5 cm, takže nic moc.
Co se týče pupečníku, dotepání nebo přestřižení od přítele či manžela si napiš do porodního plánu, to se tváří, že pak není problém dodržet.
Miminko po porodu ti sice dají na břicho (pokud chceš), ale pak ho myslím za chviličku vezmou a bude ho ošetřovat neonatolog vedle na vyhřívaném lůžku. Na břiše matky to dělat omítají. Mělo by se to odehrávat ale na stejném porodním boxu, takže bys měla ty nebo manžel na mimi vidět.
Jinak co ještě PA říkala, tak pak trvají na uložení miminka na vyhřívané lůžko. To by taky mělo být na stejném porodním boxu. Lze ale podepsat nějaký papír, aby ti mimi nechali u tebe ty 2 hodiny po porodu, co tě ještě sledují (PA by nám ho měla přinést na další lekci kurzu), je to asi podepsání odpovědnosti za dítě, protože podle názoru pánů doktorů vyhřívané lůžko dítě ohřeje lépe než jeho vlastní matka nebo otec na své holé kuži....
Dále oxytoxin na 3. dobu porodní (porod placenty) prý píchají rutinně. Takže pokud to nechceš jako já, budu to mít v porodním plánu... Že prý může dojít ke krvácení a bla bla atd.... Asi se nemusím moc rozepisovat, mám dojem, že tu panuje tak nějak podobný náhled na věc.
Co se týče kojení, laktační poradkyně chodí jen ráno, takže neočekávat pomoc odpoledne či večer. Pokud bys byla na nadstandardu, tak tam moc neočekávat pomoc vůbec, ale počítám, že zdatný a důrazný muž by měl být schopet vždy patřičný personál sehnat.

chlebenka
22. lis 2011

@dzejnyy Moc díky za vyčerpávající informace 😉 . Já jsem se přes to ale raději rozhodla, že jedeme rodit do Hořovic, tam jsou přeci jenom přirozenějším porodům víc nakloněni, než tady ve FN Lochotín. Byli jsme tam i na besídce pro rodiče a mile nás tam překvapili 😉

pantomima
22. lis 2011

tady je napsáno, jak před rokem probíhal můj druhý porod..holky, já nevím, žádnej plán jsem neměla a po pravdě..bylo mi to úplně jedno....malej se narodil, malá před tím, před pár lety taky, děcko mi dali po ošetření, pak ho vzali ohřát....byla jsem ráda, že můžu odpočívat...

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/pantomima/cl...

každej m nějaké představy o porodu, já je měla taky, ale jsem realista a nechala jsem tomu všemu volnej průběh...a u obou porodů maximální spokojenost..ale je to na každým, každá to prožíváme asi jinak

dzejnyy
22. lis 2011

@chlebenka Mohla byste mi o Hořovicích napsat něco víc? Slyšela jsem o nich od jedné studující porodní asistentky, ale neznám úplně konkrétní zkušenosti. Třeba základní info - jestli se tam musí registrovat. Vy pojedete až z Plzně? Termín mám ke konci ledna, takže ještě sbírám informace 🙂

chlebenka
23. lis 2011

@dzejnyy Stačí se klidně mrknout na nett, zadat do vyhledávače porodnice Hořovice a tam toho vyjede spousty, od diskuzi až po info o téhle porodce 😉
Jedem z Plzně, máme to už vyzkoušené, byli jsme tam na předporodní besídce pro rodiče, které pořádají každé 1. a 3. pondělí v měsíci-vřele doporučuji, dovíte se tam spoustu informací o této porodnici. Cesta nám trvala do 30 min. 😉
Jinak registrace není nutná, ani nemusíte docházet k nim do poradny, před porodem. Jsou samozřejmě radši, když tam alespoň jednu prohlídku absolvujete, ale není to podmínkou. Jediné co doporučují, je zavolat na sál, než vyrazíte k porodu 😉
Je tam určitě domáctější přístup, než tady ve FN, ačkoliv i tam už mají velkou porodnost, ženy mají větší a větší zájem tam rodit, vzhledem k dobrému přístupu. Ovšem, narazit na někoho se špatnou náladou, můžem kdekoli, že? 😉
Pro mě bylo rozhodující, že tam mají přeci jenom lepší přístup k přirozenějším porodům, pokud je vše samozřejmě v průběhu porodu pořádku, z nejbližšího okolí Plzně.
Vše si najdete na nettu. Krásný den 😉

medvik
23. lis 2011

@dzejnyy rodila jsem ve FN podruhé, v obou případech jsem pak ležela na nadstandardu. Poprvé jsem jako vystrašená prvorodička dojela do porodnice moc brzy, takže jsem tam strávila do porodu dost dlouhou dobu (od soboty večer do pondělního rána), manžel tam se mnou směl být až v neděli kvečeru, když už jsem nebyla na hekárně, ale začalo to vypadat na porod a šla jsem na box. Bohužel jsem se neotvírala, takže byly nutné 3 infuze s oxytocinem a jsem ráda, že se závěr povedl přirozeně a ne SC, i když už jsem ke konci myslela, že si o tu sekci řeknu. Na druhý porod už jsem přijela s téměř otevřenou brankou, takže na sále 2 hodiny 🙂 Žádný porodní plán jsem ani v jednom případě neměla.Mně nevadilo být v 2.době porodní na zádech, i když mě záda bolela teda hrozně. Personál má v téhle poloze nejlepší přístup k rodičce a tlačit se dá taky slušně, takže no problem. Celou první dobu si můžeš dělat co chceš, skákat na míči, být ve vaně nebo sprše, poslouchat hudbu. Na jídlo a pití jsem kvůli té bolesti popravdě neměla ani pomyšlení. Na 3.dobu jsem žádný oxytocin nedostala. Dítě sice ošetří ve vyhřívaném boxu, ale dostala jsem je pak k prsu. Mohla jsem si vybrat, jestli ho chci mít ty dvě hodiny u sebe nebo jestli ho dají vyhřát. A pak jsem ho na šestinedělí dostala po několika hodinách a už se mnou bylo pořád. Laktační poradkyně jsem měla na pokoji několikrát denně, takže jsem je nemusela nikde odchytávat, dětské sestry taky chodily hodně často, dokonce i když jsem byla druhorodička, znovu mi předváděly koupání 🙂 Na pobyt v porodnici mám hezké vzpomínky a jsem moc spokojená, klidně všem můžu porodnici FN Lochotín doporučit. Jinak porodní plány každý respektuje, ale je třeba občas ustoupit z požadavků, když něco není možné splnit, třeba kvůli bezpečí dítěte. Třeba klysma vám nikdo nutit nebude, ale při prvním porodu jsem si ho dát nechala (1. urychlí porod - působením tepla + vytvoří víc místa pro dítě, 2.nechtěla jsem své dítě přivítat ve výkalech), u druhého jsme ho nestihli. Nástřih se dělá, když to vypadá, že hráz by praskla nebo když se hlavička pořád nechce porodit (pak se mamince ohromně uleví.

alma13277
23. lis 2011

Ahoj holky, nedá mi nepřispět. Ač mám Hořovice nejblíž, rodila jsem v Plzni v červnu 2008. Během porodu asi záleží především na porodní asistence a našem aktuálním stavu. Jen na tlačení jsem byla chvíli na balonu, a pak na porodním lůžku, které mi vůbec nevadilo. Porod byl třetí noc, kdy jsem nespala, takže jsem si v pololeže celkem libovala. Jinak sem porod trávila ve vaně a i díky teplé vodě jsem byla bez poranění.
Malé loky vody jsem mohla až do doby tlačení.
Placenta nechtěla ven. S oxitocinem na vyloučení jsem souhlasila, ale píchli ho rovnou do pupečníku a byla venku snad hned.
Přístup během porodu si nemůžu vynachválit. Předem sdělili veškeré návrhy a co se bude dít a nechali na mě a manželovi, jestli ano či ne.
Při porodu jsem měla zhasnuto a vlastně pohodu. Sestra přišla vždy velmi rychle po zavolání a jen se usmívala. Přirozenější porod bych si ani nedovedla představit.
Co se péče na šestinedělí týká, tak bylo napsáno snad vše. Hlavně na nadstandardu si vás mimo pravidelné vizity nikdo nevšímá, protože snad ani nechce. Měla jsem veliké problémy s kojením a i přes pokyny dětské MUDry a moje intenzivní otravování se mi znechucená sestra chvíli milostivě věnovala až po dvou dnech a bylo to stejně na prd. Jestli už tam mají i laktační poradkyni, tak snad OK. Taky mě štvalo, že mi do pokoje stále lezl někdo na úklid a ani nezaklepal. Není moc příjemné stát tam skoro nahá, když někdo vrazí do dveří.
Nicméně se k nim chystám znovu.

sirael4
29. lis 2011

@chlebenka tak já stejně jako pantomima jsem porod brala realisticky a pak jsem byla jenom příjemně překvapená. Upřímně jsem jen nechtěla rodit CŘ ale ostatní mi bylo jedno co se se mnou bude dít. Bylo mi jasné že na sále při kontrakcích půjdou předsevzetí stranou. Chtěla jsem epidurál. Nakonec jsem ho nemohla dostat ale i tak na porod vzpomínám ráda. Popravdě jsem měla takové bolesti, že jsem byla naprosto pokorná a poslouchala rady asistentky, co kdyby přece jen něco bolest ulehčilo. Rodila jsem na koze ale ležela jsem na ní na boku, na závěr pak klasiky na zádech, asistentka mi držela skrčenou jednu nohu, manžel druhou, abych se mohla zapřít. Pupečník jsme neřešili, zase tak naturalní nejsme abychom chtěli aby ho stříhal manžel. V první době porodní jsem mohla pít i jíst, což jsem pak během tlačení vyzvracela, pak už jsem si mohla jen vodou smočit pusu a zase vyplivnout, což v tu chvíli celkem stačilo i když mi manžel podával vodu co chvíli. No popravdě-asi bych neměla vůbec myšlenky řešit jestli je něco přírodní nebo ne. Výplach střev bych chtěla v každém případě. Miminko během pár minut ošetřili, pak ho dali mě i manželovi pochovat, také jsme zkusili první přiložení. Pak jsme zůstali asi 2h s manželem odpočívat na sále. Převezli mě na pokoj, tak dvě hodiny jsem si zdřímla a miminko mi přivezli, pak jsem jej měla už pořád u sebe. @medvik taky jsem ke konci vlivem bolestí chtěla požádat o sekci, nakonec jsem ráda že jsem to neudelala.

chlebenka
30. lis 2011

@sirael4 Díky za odpověd, jasně chápu, každá si od porodu představujem něco jiného, i přes to že jsme realistické. Nemyslím si, že bych lítala někde v oblacích, na to už ani nemám věk 😀 . Prostě mám holt o porodu jiné představy a pokud půjde vše jak má a bude vše O.K., tak nevidím důvod, proč si je neuzkutečnit 😉

sirael4
30. lis 2011

@chlebenka To je jasný, tak to má být 😉 já si ani nesepisovala porodní plán, prostě jsem vše nechala plynout a chtěla to hlavně rychlé 😀 ale já rodila s otřesem mozku, takže bych na to stejně musela změnit názor. Každopádně ti přeji co nejpohodovější porod a co nejvíc podle tvých představ! Máš už to za chviličku viď 😉 tak potom napiš jak jsi byla v Hořovicích spokojená. Ale popravdě jsem slyšela jen samou chválu 🙂

chlebenka
30. lis 2011

@sirael4 Určo napíšu a po pravdě, už aby to bylo za mnou, ten konec je fakt náročnej 😀 .
Rodit s otřesem mozku, to ale muselo být hrozný ☹ , tak evidentně jste to nakonec zvládly, naštěstí, viď? Ale nic příjemnýho to asi nebylo. Tak aspoň, že už je to za váma a Nikolka ti to vynahrazuje 😉 , je moc roztomilá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru