Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

michamicha
19. čer 2010

@hpaja Pájo, já sice mám většinu napsanou v průkazce, ale můj dr. tak strašně škrábe, že bych stejně nevěděla co tam napsal 😅

renys
19. čer 2010

Ahojky,

Puciku, gratuluju k Míšovi 🙂 , no ta Ukrajinka to je poděs ☹ , já to snad prásknu naší známý, co tam dělá na oddělení, to fakt neni možný. Mně jednou drcla do postele, když jsem kojila malýho, že se rozplakal a já jí zprdla, pak už si dala pozor, ale já taky, jsem vždycky chňapla malýho a šup s nim na přebalovák a tam jsem to s nim přečkala 😅 .

Tak já měla taky jen kopii oddacího listu a v poho a pak všechny zprávičky okopírovaný, nevrátilo se mi nic, no ale těhu průkajdu slibovali vrátit a nic...jsem trubka, jsem na ní úplně zapomněla.

Tak to je síla s tim očkovánim, já jsem naopak pro, jak je tady ta pakáž z východu, tak aspoň u nás v Plzni jich chodí s otevřenou tbc hafo 😖 ....

kikinda
19. čer 2010

@renys mala vazila 3,40kg a sedla jsem si uz ten den vecer protoze jsem musela na kojit a v leze se malej nejak nechtelo ale piskala jsem bolesti takze jsem sedela jak na jehlach..jeste jsem mela totiz dole prisity 2 dreny takze mazec.... 😖 😖

renys
19. čer 2010

@kikinda, no tak to je fakt MAZEC, to jsem nevěděla, že tam taky můžou dávat dreny 😝 ...

tygrous
19. čer 2010

No holky, s tou TBC me to teda stve, ze to takhle nebylo uz pred pul rokem... Malymu se to hojilo do 5.mesice, takze stale odklad ockovani hexou a na pneumokoka a tim padem ani toho pneumokoka jsme nestihli na pojistovnu (pojistovna to proplaci, kdyz se stihnou ty tri davky do 7.mesice), no a kdyz uz konecne mel dostat prvni hexu, tak chytil kasel, takze opet cekame... Ja jsem pro zruseni ockovani proti TBC. Nebo aspon at to posunou az po tech trech davkach hexou...
Jinak ja rodila rano ve 4.h a byla jsem nastrizena a sita a sedla jsem si uz v 10.h na prvni kojeni😉

Tyjo, ja sice druheho prcka palnuju tak za rok a pul, ale hrozne ted prozivam, kdyz je nekdo tehu nebo se narodi mimi😉 Takze vsem cestvym maminkam a miminkum velke gratulace!

kikinda
20. čer 2010

@vycu mala vazila 3,40kg a sedla jsem si uz ten den vecer protoze jsem musela na kojit a v leze se malej nejak nechtelo ale piskala jsem bolesti takze jsem sedela jak na jehlach..jeste jsem mela totiz dole prisity 2 dreny takze mazec....

marketa.p.
22. čer 2010

Koukám, že uklízečky v porodnici nemají na práci úklid, ale buzení dětí. 😠 Malá byla po porodu na JIRP a pamatuju si, že tam sesřičky uklízečkám nadávaly, že vráží košťaty do inkubátorů.

medvik
22. čer 2010

@tygrous : pojišťovna pneumokoka proplácí i déle, pokud je to ze zdravotních důvodů, kam patří i nehojící se jizva po TBC. My pořád ještě nejsme doočkovaní a máme to hrazeno z veřejného zdrav.poj. Jestli chceš, napiš mi do IP mail a já Ti pošlu vyjádření z ministerstva zdravotnictví, kam jsem kvůli tomu psala.

lowe
23. čer 2010

ahoj holky, tak to tedy koukám jak jste se rozepsaly

pucik: gratuluji ke klučinovi 😉

to až budu na locháči já tak budu hlídat uklizečky aby mi nebudili dítko 😝

l.u.c.i.e
30. čer 2010

Ahojky holky,
dneska jsem byla naposled v poradně a monitoru u svého gyndaře. Dal mi číslo na CTG do FN Lochotín, kam se mám objednat na příští monitor. Zatím jsem se jim nedovolala. Nevíte do kdy tam jsou? No, zkusím tam zavolat zítra ráno. Snad se dovolám... Jinak u mě žádná změna. Na monitoru žádná činnost dělohy ani kontrakce. Prý mám i vysoko bříško. Dle doktora vidí můj porod na příští týden. Tak to jsem zvědavá, jestli mu to vyjde... TP mám 4. 7.

l.u.c.i.e
1. črc 2010

Už jsem se do porodnice objednala, tak je to vyřešené. Jdu tam 6.7.

vycu
1. črc 2010

@l.u.c.i.e Třeba tam pojedeš dřív 😉

pucik
2. črc 2010

luci držím palce, ať to máš co nejdříve za sebou, pokud možno s co nejmenšími bolestmi a krásné zdravé mimčo 🙂 😉

michamicha
7. črc 2010

tak Lucka už to má nejspíš za sebou, pár dnů se už neozvala 🙂

klarisek_b
7. črc 2010

Ahoj holky, chci se Vás zeptat jakej je rozdíl mezi porodním kurzem tady na Locháči a to mezi maxi lekcí a normálními lekcemi, jestli stačí ta Maxi lekce či ne. Já se teda přihlásila na ty normál lekce, ale teď bych brala spíš tu maxilekci, protože manža nebude mít se mnou čas chodit a ta maxi lekce by nám vyhovovala líp...

michamicha
7. črc 2010

@klarisek_b já chodím na ty normální lekce, rozdíl nevim, asi jen že na té maxi lekci se probere všechno najednou a neni to tak obsáhlý... na obojí s tebou může chodit partner a u těch normálních lekcí se jednou půjdeš podívat na sál, podruhý na šestinedělí... je tam víc prostoru pro otázky a i pro ukázky těch úlevových poloh 😉 teď ve čtvrtek mě čeká poslední lekce a bude zaměřená na kojení 😉

michamicha
7. črc 2010

@klarisek_b jo a manža se mnou nechodil vůbec ☹

renys
7. črc 2010

Ahoj holky,

tak my byli na té Maxi lekci, musim říct, že jsme se tam v podstatě nic novýho nedozvěděli, všechno jsem měla vyčtený z koníka, co s sebou a tak 😅 ...no a když přišla řeč na úlevové polohy, dýchání atd. tak nám řekla, že to nemá cenu něco se předem učit, že to nemá cenu, že je lepší až pěkně při akci a dle situace, že poradí ta asistentka. No ale byla jsem ráda, že jsme si prohlédli porodní pokoj, prošli si tam to patro, člověk se tak nějak uklidní, že pak ví, do čeho jde..No ale my nakonec měli císaře, takže jsme znalosti ani nevyužili 😀 . Asi jsou lepší ty normál lekce - Michamicho, takže vy se tam učítě třeba zacházet s miminkem, o kojení a tak? To je určitě bezva. Já si v porodce pak musela extra přivolat sestru - ta nejstarší z nich, byla bezvadná - aby mi ukázala, jak ho obrátit na bříško, jak mu oblíct body..jsem nevěla kudy tudy 😀 ...

renys
7. črc 2010

Píšu fakt jak tatar, pardon 😖

klarisek_b
7. črc 2010

Holky díky 🙂
@michamicha takže to ani moc pro manžu nemá cenu, no tak já ho asi brát ani nebudu...

jo ještě jsem četla, že neonatologické oddělení pořádá kurzy kojení a péče o miminko, nechodíte tam taky některá z vás???

michamicha
7. črc 2010

@renys no měli bysme to tam probrat,tak zítra podám info 😉 jinak ohledně toho kojení, tak mě dala sestra v poradně u mého dr. takovou brožurku a dvdčko od laktační ligy a to dvd je fakt super, včera jsem na to koukala a je tam všechno hezky ukázaný, tak snad budu dostatečně připravená 😉

@klarisek_b no záleží jestli tvůj manža už má nějaké zkušenosti s mimčem 🙂 můj má už docela velkýho syna (v září mu bude 9 let) a u porodu byl, krmil ho přes prst stříkačkou, přebaloval, atd., takže když jsem chtěla aby si to aspoň šel do porodnice na lochotíně prohlídnout (syn se narodil ještě na slovanech), tak prohlásil, že on ví co a jak a že to nepotřebuje... takže vůbec netuší kde co je v porodnici a počítám s tím, že až začnu rodit, tak ho budu muset ještě navigovat kam zajet na parkoviště, do kterého patra máme jet výtahem apod... 😠 ale na prohlídku porodnice se můžeš objednat kdykoliv, platí se za to tuším 200,-Kč 😉

renys
7. črc 2010

Micho, tak brožurky jsem dostala taky a dvd jsem měla součástí nějakýho časopísku, no a musim říct, že se to šiklo. Jestli můžu doporučit, tak vzít s sebou do porodky Bepanthen, ono se to nezdá, ale ty mrňouskové se papání zhostí s plnou vervou a bradavky docela bolí - já po každym koju lehce namázla a to byl balzámek.

sirael4
8. črc 2010

kolik je poplatek za tatínka u porodu?

michamicha
8. črc 2010

@sirael4 500,-Kč 😉

sirael4
8. črc 2010

@michamicha tak to je krásné! Co je ještě nutno zaplatit kromě pobytu v nemocnici?

michamicha
8. črc 2010

no jinak asi nic dalšího, teda nic dalšího mě nenapadá 🙂

michamicha
8. črc 2010

@renys tak na dnešním kurzíku jsme si pouštěli to dvdčko o kojení co už mám doma 😅 PA nám k tomu povídala sem tam nějakou vychytávku, ale vždycky dodala, že nás to naučí sestřičky na šestinedělí 🙂 no a jak zacházet s miminkem nás tam prý taky naučí 😀 takže já za sebe můžu říct, že jsem se nic moc nového nedozvěděla 😅

l.u.c.i.e
9. črc 2010

Ahojky,
hlásím, že jsem s Matýskem od včerejška z porodnice doma. 😉 Porod byl neuvěřitelně rychlý. Bolesti mi začali kolem 19:30hod, šla jsem do vany s tím, že jsou to jen poslíčci. Jenže tam bolest začala zesilovat a v 21hod už jsme jeli do porodnice s tím, že jsem měla kontrakce po 5 minut. Při natáčení monitoru už po 3 minutách, otevřená na 5cm. Rovnou jsme jeli na porodní sál, kam jsme dorazili kolem 22hod. O půlnoci mi píchli vodu a malej se narodil v 1:40hod s mírami 51cm a 3590g. Oba dva jsme v pořádku a tatínek byl u porodu moc statečný.
Jo a 500kč jako účast tatínka u porodu jsme neplatili...

l.u.c.i.e
9. črc 2010

Ještě dodám, že Matýsek na svět vykouknul v neděli 4. 7. 2010 🙂 Přesně den posledního termínu.

vycu
9. črc 2010

Gratulujůůůůůůůůů 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru