Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

ladymarionne
23. led 2009

Ahojky, tak koukám že věcičky na mimíska si s sebou teda asi brát nebudu 😉 Akorát by mě zajímalo jestli při tom vyvolávání tams e mnou bude partner, nebo mě odevzdá a až se to rozjede tak mu budu volat...? Když to někdy trvá i den dva, než se to rozběhne 😒 Jsem srágorka, nejradši bych to měla za pár hodin za sebou 😀 A to budu na pokoji s maminkama co ještě nemají miminka u sebe, předpokládám, nebo kde? mají nějaké speciální předporodní ubytovací pokoje, asi jo, co?

petraluk
23. led 2009

lady partnera budeš muset zavolat až se to rozběhne a před tím se leží na rizikovým 😉 Ale neboj, než ti začnoukontrakce partner není třeba, nic nebolí, tak to bez něj orčo zvládneš sama.
A toběuž to řekli, že půjdeš na vyvolávačku? nebo jen sonduješ.

ladymarionne
23. led 2009

Budou mi vyvolávat 100%, mám těhu cukrovku na inzulínu, pícham 3x denně, a to prý se vyvolává v ukončeném 38tt (říkal doktor), takže moc nedoufám, že by se to do té doby rozběhlo samo od sebe 😖 No uvidíme. možná mě poženou ještě dřív, protože prcek se rozrůstá čím dál tím víc, ještě se pořád vejde do tolerance u cukrovky, ale je o 11 dní napřed (chodím na utz každé tři týdny a donedávna přesně velikostně odpovídal ☹ ) a od 14ti dní vejš se to bere že ta cukrovka je špatná... ☹ No tak uvidíme. Nejradši bych už to měla za sebou 😉

petraluk
23. led 2009

Neboj, mě ho taky vyvolávali, prckovi se vůbec nechtělo ven a nepřijde mi, že bych to měla horší či lehčí 😉 Držim palce ať je malej v pořádku a tobě rychlej a pohodovej porod 🙂

martimarti
23. led 2009

Marionne, to vyvolávání může trvat i několik dní, budeš normálně ležet na rizikovém oddělení a partner tam za tebou může na návštěvu a pak až to začne, tak tě předají na oddělení porodní, tam jsou pěkné moderní pokoje a tam už s tebou partner normálně bude a společně to odrodíte 🙂 Ale také přišly holky na vyvolávání dopoledne a za pár hodin už šly rodit. Je to dost individuální, ale pořád budete s miminkem pod kontrolou, neboj. 😉

petraluk
23. led 2009

Mě teda hospitalizovali den před, ale po zavedení tablety s emi naštěstí porod rozběhl a druhý den brzo ráno byl malej na světě 😉

cernovlaska
24. led 2009

Lady:partner za tebou může na návštěvu,jak píšou holky a já jsem s sebou měla nějaký overálky svoje a malýmu jsem je dávala,pže to nabídka oblečků,co jsem měla na pokoji,byla hodně špatná,žádný dupajdy a malej byl zmrzlík,tak jsem mu dala naše. Jen,když ho měli druhou noc na novorozeneckým,tak mi tam zbalili rukavičky,i když oni je tam mimčům nedávají a už jsem je neviděla 😠

petraluk
24. led 2009

cernovlasko rukavičky dávají mimčům co mají delší nehty, aby se nepoškrabali 😉

knobloska
24. led 2009

Holky chtěla jsem se zeptat: Když jste porodily, dali vám mimčo hned na břicho? Nebo ho vzali k ošetření pupečníku, zkontroloval ho pediatr, zabalili ho a až pak vám ho dali.

cernovlaska
24. led 2009

Petraluk:jj,já vím 🙂 právě proto jsem mu je dala,ale oni mi ho přivezli právěže bez nich a když jsem se po nich pídila,tak mi bylo řečeno,že mám smůlu,že jsem mu je měla sundat než si ho odvezli 😠 byl chudáček celej poškrábanej ☹

petraluk
26. led 2009

cernovlasko to bych asi zuřila, takhle mě odpovědět, jde o pár šupů, ale už z principu. To by mi taky mohli vzít vlastní dupačky apod.

Knobloska mě ho nedali, ale měl dýchací potíže,tak to není moc směrodatný. Můžu být ráda, že mi ho aspoň ukázali na 2 vteřiny 😔

klarves
26. led 2009

Ahoj holky,
k těm oblečkům, nám PA na předporodním kurzu říkala, že vlastní oblečky není problém, ale musíte si je hlídat, aby Vám je nesbalily. Všechno se prý háže dohromady a pak se to vozí prát, takže se už jich taky nemusíte dopátrat ☹ Navíc je tu prý riziko, že Vám je zničí od dezinfekcí atd. během očkování a tak.
A co říkala k samotnýmu porodu, tak by měli miminko dávat hned na bříško. Ještě špinavý a s pupeční šňůrou. Tu pak může přestříhnout tatínek, když chce. Samozřejmě to platí, když je mimi v pořádku.
Holky já furt váhám s tím nadstandardem nebo normálním pokojem. Taky mi přijde tři maminy na pokoji hrozně moc. Ale jsem prvorodička a zase mam strach, že když budu sama na nadstandardu a sestřičky budou mít fofry a vydlábnou se na mě, že se mi budou hodit rady ostatních maminek. Ale teda nedovedu si představit, když tam začně jedno z miminek plakat, to se pak nevyspíme vůbec nikdo. A nějaký soukromí při kojení během návštev, to je taky asi síla. Tak fakt furt nevim ☹ Ikdyž on ani nemusí být volný a budu mít vyřešeno.

ladymarionne
26. led 2009

Klarves, co se týče toho nadstandartu, máme úplně stejný pocity 😉 Taky jsem se pořád nerozhodla. I když asi nakonec půjdu spíš na normální pokoj, co jsem slyšela od kamarádek, bylo to super, pěkně si pokecaly a stýkají se i doteď 🙂

klarves
26. led 2009

Ahoj ladymarionne,
taky mi to hodně mamin říkalo, že nakonec byly rády, že byly na normálním, nejen, že si vzájemně poradily, pohlídaly, když si některá potřebovala odskočit na wc, ale že i právě dobře pokecaly. Tak ti nevim. Ale pořád mě děsí ty návštěvy známých u ostatních maminek a to, abysme se nerušily navzájem. Prostě mam na druhou stranu ráda svý soukromí a klid. Takže jsem furt v loji a nevim ☹ Prostě obojí má svoje pro a proti.

swead
26. led 2009

ahojky,
takže mě malýho hned po porodu položili na bříško, nebyl s tím problém 😵 Jen bych tedy doporučila na porodní sál, abyste si vzaly horší noční košilku, bude od krve apod. Já si brala 2, jednu na sál a pak kojící vyloženě na pokoj. V případě nutnosti manžel donesl z domova nebo sestřička půjčila erární.

Já byla na normálním pokoji, bylo to tam fajn, ale až bude druhé raději bych šla na nadstandard. Teď už vím, že bych ocenila víc soukromí, klidu a hlavně Ti může přijít návštěva kdykoli a jak píšete, máte klid vy i miminko. Jako prvorodička jsem byla taky vyklepaná, ale spoustu věcí jsem uměla nebo dělala čistě intuitivně a správně. Takže si věřte a volila bych nadstandard.

klarves
26. led 2009

Jeee, ahoj Jani 🙂
Takže radíš nadstandard? No já ještě uvidim, on taky nemusí být volný u bude. Ale taky se začínám pomalu přiklánět k němu. No už to mám za pár, ve čt termínek... 😉 A byla si teda na Locháči spokojená? A je vyloženě něco, co bys nám doporučila určitě přibalit s sebou a co je naopak zbytečný?
Papa Klára

swead
26. led 2009

Ahoj Klárko,
já bych po zkušenosti volila nadstandard, nabízeli mi ho, když mě vezli ze sálu. Volný být nemusí, ale slyšela jsem, že teďka nemají nával, takže bys mohla mít kliku a dostat ho. Koukala jsem ti do pasu, že už jsi 40tt, to to letí, budu držet pěsti ať máš rychlej a co nejmíň bolestivej porod a ať na vás princeznička vykoukne co nejdřív.
Já byla na Locháči moc spokojená.
Asi bych si s sebou nebrala poporodní vložky, ty ti donese sestra a vždycky každý ráno dopňovala. Jo a pokud sis koupila elektrickou odsávačku, tak si ji vezmi s sebou. Pokud se ti nalijou prsa a malá ti to nevypije, tak aby sis trochu ulevila. Když jsem rodila já, tak je nepůjčovali. A celkově bych si vzala co nejmíň věcí, kdyžtak ti to manžílek doveze.
Jen se neboj požádat sestřičky o pomoc, ony jsou povinný ti poradit a ukázat ti všechno. Já jsem si vždycky zavolala a nikdy nebyl žádný problém. I když byl fofr, vždycky byly moc milý a ochotný (asi jsem natrefila na dobrou směnu).
Pa Janča

klarves
26. led 2009

Děkuju Jani 😉 Jo a ještě jsem ti chtěla říct, je to asi měsíc, možná i dýl, co jsem Tě s celou rodinkou viděla před Tescem na borských polích z auta, pouštěli jsme Vás, abyste přešli, než jsem si ale uvědomila, že jsi to Ty, tak už jsme byli daleko a nechtěla jsem na Tebe křičet nebo troubit 😉, ale musim Ti říct, že Ti to strašně moc slušelo 🙂 Ty brďo, takovouhle postavičku pár měsíců po porodu, krásně udělaný vlásky... fakt kočanda 😉
Tak se moc opatruj a pozdravuj doma 😉

swead
26. led 2009

Klárko,
děkuju, se červenám 😀
Neboj, všechny kilča po porodu půjdou dolů kojením a hlavně lítáním kolem miminka. Občas je to záhul, ale Matěj mi za všechno stojí. Kdyžtak pak napiš do IP, ať nehltíme tuhle diskuzi. pa

cernovlaska
26. led 2009

Ahojky holky 🙂 tak odsavačku na mlíčko si taky brát nemusíte,půjčujou tam takovou stojanovou na kolečkách,elektrickou od Medely a mě vyhovovala 😵 hodně štěstí těhulkám 🙂

cernovlaska
26. led 2009

Petraluk:jj,taky jsem byla dost nasr... 😠 a ještě mi dr pak řekla,že si mám vzít nějaký z erárních 😲 jako kdyby tam nějaký měli 😝

ladymarionne
26. led 2009

Jooo holky ještě by mě zajímalo, jestli nechají tatínka přestříhnout pupeční šňůru 😉 Ten můj je na ten porod hrozně žhavej, skoro je mi ho líto, že si to nemůže odrodit sám 😀

vecko
27. led 2009

Ahojda,nevite nekdo,kam se chodi na kontrolu cukrovky v tehu?pry musis neco vypit!diky za info!

evamik
27. led 2009

Ladymarionne, vyloženě to tam nabízí, takže pokud na to upozorníte, tak určitě může stříhat! 😉
Vecko, já byla v laboratoři na poliklinice na Borech, ale prý se chodí i do FN na Lochotín... Každopádně by Ti měl dát doporučení Tvůj gynekolog.

martimarti
27. led 2009

Ahoj vecko, vyšetření na cukrovku se provádí tak, že ti naberou krev, myslím, že musíš přijít nalačno, pak dostaneš vypít silně oslazený nápoj /někdo říká, že je to humus, mě to nějak nepřišlo, připomínalo mi to hodně přeslazenou Sprite 😉 /, no a pak budeš čekat na další odběr krve, myslím, že jsem čekala asi tak 2 hodinky /takže si vezmi třeba knížku nebo časopis, odejít bys neměla, kdyby to s tebou seklo 😉 /. Žádanku na toto vyšetření mi napsala moje gynekoložka a byla jsem normálně na poliklinice, kde se provádějí odběry krve.

cernovlaska
27. led 2009

Vecko: jj,Marti to popsala přesně,ta sladká voda je myslím glukóza s vodou a není to úplnej hnus,až ke konci mi trnul jazyk a pak tam musíš 2h počkat na další odběr 😉 já byla taky na Borech a tvůj dr ti napíše doporučení 😉

swead
27. led 2009

Vecko, já byla v Primavedu na vyšetření cukrovky, jinak to probíhalo úplně stejně, jak psaly holky

hpaja
27. led 2009

Cernovlasko, já jsem tam taky přišla o jedny rukavičky... a erární jsem tam taky neviděla.
A na střáhání pupeční šňůry jsme se neptali, teď mi to trochu mrzí, když o tom píšete... manža by jí určitě chtěl šmiknout.
Vecko, já jsem byla na glukozovým testu v železniční poliklinice a jak píše cernovlaska, taky mi ke konci začal trnout jazyk... 😝

rozarinka
27. led 2009

Ahoj holky, já jsem byla na testu na cukr na poliklinice na Borech.... Ale k tomu nadstandartu.. já jsem teda ležela s dvojčatama na novorozeneckým, protože měly problémy s dýcháním, tak byly na JIRPu. Tam jsme byly tři maminky a s tím pláčem... já jsem byla "šťastná", že nebřečí moje děti, takže mi to bylo fuk,když brečelo jiné dítě a usnula jsem. Myslím, že z toho kolotoče tam budete rády, že vaše miminka budou spinkat.
Ale zase ohledně těch návštěv je rozhodně lepší být sama.. ale zase ty 3-4 dny se to dá vydržet a hlavně nám furt řikaly, že nesmíme mimčo opustit jak bez zapnuté Nannynky, tak i když v pokoji nikdo není... :( Já bych asi šla na normální pokoj, protože ostatní maminky Vám rozhodně poradí to co nevíte a než se dočkáte sestry, tak už budete samy chytřejší. 🙂 Tot můj názor... Míša

knobloska
28. led 2009

Mně malou nedali hned a břicho a přitom byla 100% v pořádku. Měla jen nižší porodní hmotnost, tak asi proto. Jen mě zajímalo, jak to dělají normálně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru