Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

martimarti
13. únor 2009

Ahoj ladymarionne, tak už to máš za pár 😉 Neboj, kdyby nebylo na rizikovým místo, což se může stát, tak by ti našli volnou postel někde jinde na gynekologické klinice /např. tam, kde leží ostatní ženský s gynekologickými problémy/ a na rizikový oddělení bys docházela na ta zmíněná vyšetření. Ale to si myslím, že je u tebe málo pravděpodobné, když je tam ta cukrovka a spěchá se na ukončení a porod. A co se týká té oxytocinové kapačky, tak to se neboj, trvá "jen" 40 minut /pokud se dobře pamatuji 😉 /. To ti sestřička napíchne žílu a zavede ti umělohmotnou kanylu, ta ti zustane i na příp. porod císařem a tou ti do žíly budou dávat ten oxytocin a při tom tě budou natáčet, jak mimčo reaguje a jestli se po tom oxytocinu objeví kontrakce. Někdo šel rodit poté, nebo se pak zavádí tablety nebo gely na vyvolání porodu. No a kdyby ani to nezabralo, tak pak operační sál. Na to rizikový můžou návštěvy běžně během odpoledne a kdyby ne /chřipková ep.?/, tak si můžete dát kafčo dole v bufetu. Tam je fakt volný režim. Držím palce, pak se setkáme v sekci Kojenci 😉 😉 😉

esterka610
13. únor 2009

Ahoj holky,já právě ležím na rizikovém. 🙂 A jak píše Marti,návštěvy jsou v podstatě neomezené. 😉
Jinak sestřičky jsou i doktoři jsou moc fajn,všechno vysvětlí atd... Jsem jen zvědavá,jaké to bude na šestinedělí,tam je to prý horší.

Já skončila na kapačkách kvůli játrům,včera to vypadalo na sekci,ale nakonec se to uklidnilo,tak jsem zvědavá,kdy mě říznou.

Nadstandart nemám,já ho nechtěla, vzala jsem si svůj laptop a kdyby ch šla rodit,není problém si dát cennosti do trezoru. 😉

Lady,moc držím palce. 🙂

ladymarionne
13. únor 2009

Jů, Esterko, na rizikovým můžeš mít taky noťase s sebou?? Já bych chtěla na nadstandart po porodu, aby tam s náma mohl být i taťka dýl než jen ty dvě hoďky denně nebo jak jsou normálně návštěvy 😉

esterka610
13. únor 2009

Lady, to bylo první na co jsem se ptala 😀 protože je tady děsná nuda. Ale musíš mít připojení vlastní,když nejsi na nadstandartu.

Sestry na oddělení pustí kdykoliv,jen nesmí být velká vizita. Za mou spolubydlící chodí manžel večer kolem 19hod,dřív to nestíhá.

ladymarionne
13. únor 2009

Ahá, tak to budu mít smůlu, páč já se doma z noťasu připojuju přes kablík ☹ Ale mám mega externí disk plnej filmů, tak jedině že bych si tam udělala promítání 😎 🙂 To se hned ve středu pozeptám, a příťa by mi když tak donesl 😀 Mám sbalenou zásobu knížek ale číst si několik hodin denně mě taky teda moc neláká 😒 A kolik vás vůbec je na pokoji?

esterka610
14. únor 2009

Ahoj Lady,tak promítání doporučuju,protože tady na oddělení sice je televize ,ale ted zrovna nejde!! 😠

Já mám taky knížky,ale to se nedá pořád jenom číst. Na pokoji jsme dvě ale jsou tady i pokoje po třech. 😉

Mě dneska řekl, Mudr,že se dovím v pondělí datum sekce,hurá!!! 🙂

Jo a je tady automat a v něm moc dobré capučíno,chodíme na něj s manželem. A bez cukru,tak si taky můžeš dát. 😉

Jinak se ptej na co chceš,já se aspon tolik nebudu nudit. 🙂

ladymarionne
14. únor 2009

Esterko, a jak jsi tam vůbec dlouho? Já doufám že mě tam nechají ležet opravdu jen nejnutněší dobu, než se jim povede vyvolat, snad mě nebudou týden "jenom" sledovat 😖 To by mě asi piclo. Nikdy jsem v nemocnici nebyla, tak si to neumím ani moc představit. Navíc mam takovej blbej jídelní režim, kv. té ukrovce, musím jíst každé 2.5 hodiny, a to i v noci ☹ 🙄 takže si asi budu muset přinést svojí zásobu osvědčených potravin, co mi v noci nezvedají glykémku, spolubydlící ze mě teda bude mít ohromnou radost, až tam budu svítit celý noci 😒 No holt se nedá nic dělat 😀 Když už jsme u toho jídla, je tam lednička na pokoji? Ve tři ráno běžet někam po chodbě pro hrnek mléka... 😀

esterka610
14. únor 2009

Lady,lednice je na pokoji,já taky mám glykemickou dietu,oni se ti přizpůsobí.A le manžel mi taky nosí třeba nízkotučné tvarohy atd... Dneska ráno jsem dostala ke snídaní DIA džem a to teda vůbec nemusím. 😒

Já jsem tady od čtvrtka a snad se příští týden něco pohne. U mě potřebují hlavně srovnat jaterní testy.

ladymarionne
15. únor 2009

Esterko, to ti nezávidím, od čtvrtka tam ležet, snad to budete mít rychle a hladce za sebou 😉 Já už se pomalu ale jistě začínám psychicky chystat, snad to zvládnu 🙂 Nějak mi furt nedochází, že už budu maminka 😅 😀

esterka610
16. únor 2009

Lady,mě to taky nedochází,že budu máma!! 😀 Asi to nějak přijde samo. 🙂

Dneska ráno tady byl fofr,spousta příjmů na chodbě. 😕 Jestli půjdeš na rizikové,tak se tady asi potkáme,vypadá to že mi chtějí udržet do 38tt.

esterka610
16. únor 2009

Lady,tak opravuju,nejsou tady třílůžkové pokoje,jen dvou. 😉

Zíttra mám náběry a když bude vše OK,tak ve čtvrtek sekce!!! 🙂 Hurá!!!! 🙂

Tak se možná opravdu potkáme. 🙂

ladymarionne
16. únor 2009

Jj, půjdu na rizikové... Tak aspoň že už víš den D 🙂 😉 Ty brďo abych nakonec nešla domů ještě dřív než ty 😀 Si fandim, co 😎 😀 Ve středu nastoupim, hnedka porodim, nejlíp ještě ten den a za 72 hodin domů 😉 😀 Takhle by to bylo naprosto ideální 😀

esterka610
16. únor 2009

Naplánovaný to máš skvěle 😀 myslíš,že Ti to vyjde??? 😀

ladymarionne
16. únor 2009

No nevim, moc tomu nedávám 😉 😀 Cháchá. já co jsem slyšela tak když vyvolávají, tak se snaží až do poslední chvíle, aby ten porod proběhl přirozenou cestou... Kamarádky co rodily na Lochotíně po vyvolávačce a porod se jim nerozběhl a stejně musely nakonec císařem, tak říkaly že to bylo děsný, 2 dny bolestí a k ničemu 😖 Tak z toho mám trochu strach 😅 Páč prý porodní cesty mám "trochu" připravené, tak mi doktorka říkala na rovinu, že je to 50/50, že mě rozběhnou... 😒 Nooo, uvidíme.

esterka610
17. únor 2009

Lady,já nevím,mě v poradně upozornoval doktor snad už od 5. měsíce,že to bude sekce,takže jsem se o přirozený porod moc nezajímala.

Jo a k těm plánům. 😀

Mě přijmuli minulý čtvrtek,šla jsem rovnou na porodní sál,poležela jsem si tam 3 hodky a pak přišel Mudr,že nejsem akutka,tak jsem se stěhovala na rizikové. No a na sekci jdu až ted ve čtvrtek.

To jen k těm plánům!! 😀

ladymarionne
17. únor 2009

Esterko, tak ti držím palečky, ať to zvládnete a ať jste oba zdraví 😉 Já jsem na to zvědavá, jak to bude u mě... 😀 Ale zvládlo to tolik ženskejch, tak my taky 😉

esterka610
17. únor 2009

Lady,taky moc držím palce!! 🙂 To víš,že to zvládneme a pak se tady sejdeme. 🙂

hanakaspirkova
19. únor 2009

Neví někdo jak je to s dudlíkem v Plzni na Lochotíně? Slyšela jsem, že to netolerují ☹ Tak co je na tom pravdy?

cernovlaska
19. únor 2009

Hanaka:jj,je to pravda,nechtějí aby maminky dávaly dudu,kvůli špatným sacím návykům a asi na tom něco bude,náš Matěj dostal dudana hned po příchodu domů a naučil se ho tak nějak divně sát,strašně mlaská a jakoby ten dudlík "drhne" a to samý dělá i s bradavkou a akorát polyká vzduch 😠 ale dělá to jenom,když už je nabaštěnej a chce si jen dumlat 😅 v porodce jsem mu dávala do pusinky malíček a on si ho krásně sál a byl spokojenej 😅 jen jsme se s přítelem báli,že nám slezou nehtíky 😀

anezka14
25. únor 2009

ahoj tehulky.sleduji vasi diskusi uz hrozne dlouho, ale az dnes jsem se re 😵 😵 gistrovala. Minuly tyden jsem rodila na Lochotine, a skutecne se nemuzu stezovat.Rizikove odd. super, porodni sál- skvely,pristup personalu - nemel chybu,(az na jednu hvezdu).-na sestinedeli to taky nebylo az tak hrozny. Vzhledem k fofru, ktery tam maji, tak se vsechny sestricky, doktori, a personal vůbec chovali uzasně.Vsechno vysvetli, nespěchaji i kdyz se tam urcite nenudi. Z porodu, kterecho jsem se silene bala, mi udelali zazitek na celej zivot.A i kdyz jsem jim na por. salu tvrdila, ze uz mne neuvidi, tak to som se asi spletla, za rok tam budu znova. Ahoj

vecko
25. únor 2009

ahoooooj,je tu nekdo jako ja!jsem 18tt-19tt!tak bychom mohli pokecat!diky paa

marketa.p.
25. únor 2009

Ahoj holky, byl zde dotaz na používání dudlíků v porodnici na Lochotíně, některá z vás tu odpovídala, že je tam dávat nechtějí. Je to pravda, ale pouze na oddělení fyziologických novorozenců. Moje Adélka se narodila před půl rokem v 25. týdnu a pobyli jsme si čtyři měsíce na JIRP a na JIP. Už na JIRP, i když jí byl přes celou pusu, dudlíka dostala. Sestřičky říkali, že jsou s nimi miminka klidnější. Teď malá dudlá o stošest, jsem zvědavá na dobu, až jí dudlíka budeme chtít sebrat. 😀

rozarinka
26. únor 2009

Ahoj, s tim dudlíkem to musím potvrdit, my jsme také dřív narozeny (35tt - dvojčata) a byly jsme na JIRP a pak na JIP a na obou místěch měly dudlíka. Já jsem jedině ráda, protože se s ním opravdu uklidní... Přinejhorším si můžete sbalit do tašky vlastního dudlíka.

cernovlaska
26. únor 2009

Hm,tak to je zajímavý,já se na dudu ptala hned první den a bylo mi řečeno,ať mě ani nenapadne ho vyndavat,ať si ho nechám na doma 😲

marketa.p.
26. únor 2009

Ono je to taky možná tím, že na fyziologických novorozencích se o mimi staráš vlastně sama a tak ti zakazujou všechno. Na jipkách s mimčem nejsi, tedy mimo doby před propuštěním, sestřička má na starost třeba i čtyři děti a kolikrát je to pěkná honička, když tam třeba mimča předvádějí apnotické pauzy a jiné ještě horší kousky, tak jim prostě dudlíka dají. Naší malou na jipce, když už se obešla bez sondy, dokonce krmili z flašky. Naštěstí jí nedělá problém pít jak z flašky, tak z prsu.

tosik
27. únor 2009

Ahoj Market,
asi si nikdo z nás nedovede představit co máte s Adélkou za sebou. Především je to velká bojovnice a máte můj obdiv.Jsem ráda, že snad máte to nejhorší za sebou a moc držím palce do budoucna. 🙂

cernovlaska
27. únor 2009

Jj,to je pravda,asi je to pro ně menší zlo,než kdyby jim tam ještě ke všemu pořád trojčili ☹ to krmení flaškou je od nich takový divný,když chtějí aby jsi kojila 😲 ale asi je to o čase,kdyby měli všechny dětičky krmit stříkačkou,tak asi nedělají nic jinýho 😕
Teď jsem si přečetla tvůj příspěvek výš a přidávám se k Tosik,obdivuju maminky,který si tímhle musely projít a 25tt je tedy hodně hodně brzoučko ☹ 😲 hlavně,že jste to zvládli a hodně zdravíčka a všechno nej vám moooc přeju 🙂

marketa.p.
27. únor 2009

No upřimně řečeno, není co obdivovat, bya jsem do toho hozena po hlavě a nedalo se dělat nic jiného, než se s tím smířit, dát malé čas, odstříkávat pro ní mlíčko a být u ní když to šlo. Já malou dlouho ale krmila taky pouze z flašky, má nedovyvinuté trávení a zrovna s mateřským mlíkem měla problém. Nebyla schopná ho dobře trávit, tak dostávala speciální naštěpené mléko a teď to má poslední měsíc půl na půl s mateřským. Už se jí trávení začalo upravovat. Jinak je v pohodě, jen nikomu nesmím říkat, že je jí půl roku, odpovídá tříměsíčnímu miminku, tak jak jí mělo správně být.

rozarinka
28. únor 2009

Markét, určitě máš také můj obdiv a hlavě je super, že to malá takhle krásně zvládla. Já vim co to asi tak obnášelo, my jsme ležely na JIRPu asi týden a byly jsme tam největší - 2,2kg. S tim korigováním věku my také bojujeme, odečítají nám 1,5 měsíce a je to prostě znát.. ale všechny děti to dohnali tak ty naše také !!!! 🙂

marketa.p.
1. bře 2009

Rozarinko, to jste na tamní poměry byli opravdu cvalíci, s váhou 2,2 kilo pouštějí nedonošeňátka domů, pokud jsou v pořádku. Co se dělo, že jste byli i na JIRP? Většinou šli takhle velké děti rovnou na JIP. Naše Adélka měla při porodu 715 gramů, ale byli tam i menší miminka. Ve stejný den, co nás pouštěli domů, propouštěli i chlapečka, co se narodil s váhou 495 gramů. Doktoři na neonatologii jsou na Lochotíně fakt machři a s některýma je i sranda, např MUDr. Matas. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru