Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

petaradilova
2. bře 2009

Ahojte lidičky, tak nějak sem sem nahlídla a když tak n ato koukam, nic moc. Ale nečetla sem to až do konce, jen to co bylo po otevření porodnice, máte někdo zkušenosti z poslední doby??? Díky za odpověď Petra

hpaja
2. bře 2009

Petaradilova, já jsem na Lochotíně rodila jsou to 2 měsíce a byla jsem spokojená... zkus dočíst posledních pár stránek 😉
Marketa.p., teda, Adélka byla fakt drobounká... doktoři mají můj obdiv a vám přeju hodně zdravíčka 🙂

schnek
2. bře 2009

nakukuju a teda koukám 😕 kamarádka rodila před rokem a pro syna jí dali erárního dudlíka, když si o něj požádala a to byli na fyziologických novorozencích... no já bych už se podruhé nenechala s dudlem odbýt - moje dítě, moje rozhodnutí. Měla jsem celkem problém přeučit Ondru na dudlíka, když si zvyknul ožižlávat mi malíček 😖

petaradilova
2. bře 2009

Oki díky tak jdu číst. Ale myslim že s VOjenskou se Lochotín srovnávat nedá, teda aspoň po tom co sem zažila personál na šestinedělí když sem tam byla za kámoškou která byla po císaři. Ale je to o štěstí na lidi si myslim.

petaradilova
2. bře 2009

Teda fakt se začínam bát toho posledního porodu, nechtěla bych rodit císařem. Natož tam strávit dýl jak 3 dny.

rozarinka
2. bře 2009

Markét, holky byly jednovaječný, tak byly ukončený plánovaným císařem ve 35tt, váhy perfektní na dvojčata, ale měly po porodu problémy s dýcháním, tak musely být obě dvě na dýchacím přistroji, Adélce musely píchnout kortikoidy do plic, aby jí roztáhly plicní sklípky.... takže proto jsme byly na JIRP asi týden, a pak na JIP a pak na roomingu. Opravdu jsou tam borci, ale za ten týden jsem tam moc těch doktorů nepoznala, jen pana doktora Dorta a ještě toho černovlasýho mladýho.. to je on? Prej si barví vlasy... 😀

Petradilova: Nevím kvůli čemu usuzuješ, že nic moc.. určitě přečti až do konce, myslím si, že poslední dobou jsou všichni spokojený, jasně pár vyjímek se najde, který naštvou i tu spokojenou... Z vojenský personál přešel na Lochotín, takže si myslím, že v tom nebude rozdíl. Jasně, vždycky se najde nějaká sestra nebo mudra, která pije krev, ale za těch pár dní, pokud je vše OK, se to dá vydržet.
Císařem jsem rodila a nemůžu si stěžovat.. opravdu je to jen o pocitu a o tom, jak se člověk rychle dá do kupy.. já jsem měla holky na JIRP, tak jsem druhý den hned sama večer za nima šla.. ty miminka člověka prostě donutí se postavit na nohy...

petaradilova
2. bře 2009

Já vim že se to tam přestěhovalo, muj doktor tam dělá a vlastně sem k němu chodila i v vojenskej. Vim 100% o dvou doktorech a pár sestřičkách co se tam eskortovaly který sem tam potkala když sem tam byla za kámoškou.

rozarinka
2. bře 2009

Markét - ta Adélky váha mě překvapila.. mně holky, který se spadly na 2kg, přišly hodně malinký, tak to jste musely být opravdu hodně maličkatý.. ale dohání to rychle že jo... Držím moc palce!!! 😉

marketa.p.
2. bře 2009

Rozárinko, ten čenovlasej doktor, co se barví je opravdu Matas, dělal si ze všeho srandu a měl docela dobrý hlášky. Jinak jsem si myslela, že měli tvoje holky problém s dýcháním u nás to bylo taky tak, kromě jiného. V našem případě jsem dostala kortikoidy já, protože prý projdou placentou k miminku a Adélka dostala po porodu do plic surfaltant. Naštěstí se s dýcháním docela chytla, zaintubovaná byla jen sedm hodin po porodu a pak jeden den po operaci, kterou musela absolvovat. Dneska je z ní ale pěkný cvalík, váží k šesti kilům, přesně nevím, vážili ji naposled před měsícem, přesně budu vědět ve čtvrtek, protože jedeme do rizikovky. Tam chodíte taky že?
Jinak jak se tu holky bavíte o přístupu personálu, tak musím říci, že jsem s nikým problém neměla, měla jsem moc příjemnou porodní asistentku Lenku Krezlovou a doktor Korečko stoupl v mých očích hlavně tím, že se zašel podívat na molou na JIRP na neonatologii a přišel mi říci, jak na tom je, dřív než jsem tam mohla dojít sama.

rozarinka
3. bře 2009

Markét- tak jsem si to myslela dobře. Docela mě překvapilo, že takhle mladý doktor je neonatolog 🙂
Já jsem kortikoidy nedostala, protože jsem rodila ve 35tt a co jsem se dočetla na netu, tak ty se dávají právě do toho 35tt, takže mě to minulo, ale holky mohly mít problém, i kdyby se narodily ve 38tt, to nikdo neví. Některý miminka, která se narodí i dřív než my a krásně samy dýchají.
Rizikovku myslíš neonatologii na Locháči? Jojo, tam jezdíme. Nejezdim tam moc ráda.. je to tam na dlouho a navíc si vždycky tam něco na holkách najdou.. jsou trochu pozadu, odečítáme 1,5měsíce, ale tak vždycky rejpnou, že by už měly umět tuto a tamto.... ale to je zase o něčem jiném 🙂
Mě rodila Mudr. Landsmanová, hrozně příjemná doktorka. Korečko mě právě hospitalizoval, když jsem tam šla prvně na ambulanci... že už jsem ve 35tt a že se to musí ukončit - mě bylo fajn 🙂 Ty jo, uplně jako kdyby to bylo včera si to pamatuju 🙂

Petaradilova: Tak to máš dobrý, že se Ti tam přestěhoval doktor, to tam budeš mít protekci a trochu štěstí, pokud při porodu narazíš na něj 🙂

pavlato
3. bře 2009

Petaradilova, neznáš jména těch dr z Vojenské?

petaradilova
3. bře 2009

Pavli, byl tam Tomeš (k tomu chodim), Smažinka, tyhle dva tam dělaj 100%, pak tam byl Reindl, to byl primář, pak jeden starší doktor ale nevim jak se jmenuje a s víc doktorama sem do styku nějak nepřišla a nebo jenom hodně letmo, ono jich tam ani moc nebylo. Asi jenom 6, včetně doktorek, ale těm nikdy nevěnuju pozornost páč sem na ně zanevřela.

Roz: Mno nevim nevim, Vim 100% že je na ambulanci, ale podle mýho je i na porodnici, řikal že na šestinedělí nedělá, ale je to bezvadnej porodník.

judit22
3. bře 2009

Ahojky všem, já jsem rodila na Lochotíně před dvěma měsíci. Co se týče porodního sálu, hodnotím na 1*. Rodila mě MUDr. Landsmannová, naprostá spokojenost. Co se týče odd.šestinedělí, tam už to bylo horší. Všechno je to o lidech, pár sester tam bylo super, chodily se pravidelně ptát, jestli něco nepotřebujete. Jakmile se ale změnila směna a přišly jiné sestry, tak se taky stalo, že se za celý den pomalu nikdo nepřišel podívat a zeptat se. Je ale fakt, že když je nějaký problém, stačí zazvonit a vždycky někdo přijde. Velmi kladně hodnotím dětské doktorky, které tam chodily pravidelně na vizitu.

petaradilova
3. bře 2009

Judit takře ikáš když po nich nebudeš nic chtít tak je to v pohodě. Já si pojedu podle svýho tak nějak a personál snad nebudu vůbec potřebovat. Doufam že bude volnej nadstandart. Neví někdo kolik tam těch nadstandartních pokojů mají?

esterka610
3. bře 2009

Ahoj holky,taky jsem rodila sekcí na Lochotíně.
Absolutně si nemůžu stěžovat na rizikový ,ale šestinedělí nic moc. 😒
Souhlasím s Juditkou, pár sester opravdu v pohodě ale jedna směna opravdu stojí za to. Když jsem si šla v noci pro UV,mám málo mlíka pro dvojky,tak se tvářily jako co jim lezu na sesternu ve tři ráno.

Poslední dva dny jsem byla na nadstandartu a chování se najednou změnilo. Zajímavé.

Petro,křič hned od začátku,že chceš nadstandart,já na něj čekala tři dny.
Kolik jich je tam ale nevím.

petaradilova
3. bře 2009

Esterko díky za radu, budu křičet hnedka u příjmu s tim počítam. Na normálnim pokoji bych se zbláznila, Asi bych už nějak nevydržela kdyby nás bylo na pokoji víc, už ve Vojenskej mi tak nějak vadilo že sme tam byly dvě. Ale bohužel nevim proč.

rendula88
6. bře 2009

Všechny zdravím,za 14 dní mám termín,minulý týden jsem byla naposledy v poradně u svého gyndr. a ten už mě předal do porodnice,tak jsem tam na jeho radu hned jela se domluvit co a jak,sestřička mě napsala akorát že mám přijít v pondělí ve 12 hod. na monitor a nazdar.
Nevíte někdo,jestli budu mít současně i poradnu??? To mě ta sestřička jaksi neřekla,začala se tam bavit s jinýma sestřičkama a tak mě nezbylo než se zvednout a odejít.
Mám s sebou přinést i moč??, radši ji vezmu...
nebo mě tam potáhnou třeba zase za 2 dny do poradny??? to nedělají při jednom poradnu i monitor???
jde mě o to,že mám prcka 2,5 roku a s hlídáním je to nic moc,manžel si většinou musí brát volno 😒

petaradilova
6. bře 2009

Ahojte rendul, Kámoška když tam byla, tak jí udělali monitor a pak poradnu, Moč si pro všechny případy vezmi sebou. Nejspíš ti budou dělat i hamiltonův hmat nebo jak se tomu nadává. Teda pokud budeš už aspoň trochu otevřená. Ale nechci tě strašit, nevim jeslti to dělaj u všech jako na běžícím pásu 🙂 Ani neivm jaký jsou doktoři na příjmu. Pokud narazíš na Tomeše, tak můžeš bejt v klidu, pokud tam nebude mít nějakou medičku.

martimarti
6. bře 2009

Rendule, moč určitě, tu mít musíš, jinak bys dostala kelímek. 😉 Jinak se připrav, je to tam hrozný, budeš čekat dole jakoby na přijmu, tam jsou ordinace, vyšetřovny, monitory, bývá tam děsně ženskejch, je to společná čekárna pro všechny gynekologické problémy, tak že se tam mísí staré, mladé já tam poprvé čekala 1,5 hod na 5 min vyšetření ☹ Jinak tě napojí na monitor a pak tě ve vedlejší ordinaci prohlédne nějaký doktor. Pak tě zase objedná, už budeš chodit tam, zase alespoň máš jistotu, že tam i budeš rodit, protože pak by tě neodmítli, když už tam chodíš na poradnu.

rendula88
7. bře 2009

Martimarti já už tam párkrát byla,vím,jak to tam je,tak budu doufat,že když mě na ten monitor objednala na 12 hod.,že dýl už mě prý objednat nemůže,že tam neztvrdnu.
No ale můžu ztvrdnout při čekání na poradnu,že???
No uvidíme,třeba zítra porodím a není co řešit,ale nic tomu nenasvědčuje,takže asi néé. 😖

rendula88
7. bře 2009

Petroradilová taky díky za příspěvek,no snad mě nebudou dělat hamiltona 14 dní před termínem,jenom jako cvičně!!
To by mě docela naštvali,a ještě víc by mě naštvali,kdyby mě ho udělali aniž by se mě ptali,jestli chci,asi bych to poznala,že mě ho dělají,prý to bolí,ale to už by stejně asi bylo pozdě.
No uvidíme holky,v pondělí odpolko poinformuju. 😉 😉 😉

rozarinka
7. bře 2009

Rendula: Já si myslím, že Ti Hamiltnův hmat určitě dělat nebudou, jestli jsi ve 38tt a nemáš zdravotní důvod k vyvolání porodu dřív, tak si myslím, že to nehrozí. Ten se dělá až když už máš po termínu a nerodíš či případně pro vyvolávání.. Tak bych byla v klidu. Držím palce. Pa 🙂

petaradilova
7. bře 2009

Rendulko, oni se prej nikdy neptají. A to že to bolí to je pravda. Já doufam že porodim dřív, než budu muset chodit tam. 😒 A proč tě tam posílají už ve 38 tt? většinou co sem se bavila s lidma tak je tam posílali až ve 40tt. 😕

petraluk
7. bře 2009

Peti nestraš s Hamiltnem. Já chodila do porodky na monitor a poradnu od 40tt, nikdo mě nevyšetřoval, takže ani nic nedělal. Prvně mě vyšetřeli až když si mě tam nechali 10 den po termínu a Hamiltona mi udělal 11.den. Bohužel to stejně bylo na nic 😒

rendula88
7. bře 2009

No já nevím,proč mě tam dr. posílá,ale píchám si fraxiparin,jsem dost silná,poprvé jsem rodila ve 38.týdnu,tak jestli proto-nevím.

petraluk
7. bře 2009

Do porodnice posílá kazdej gyndař jinak, ne každej má vlastní tokograf 😉

hpaja
8. bře 2009

Rendulo, já jsem šla do porodky na poradnu 2 dny po termínu (do tý doby jsem chodila ke svému gyndaři), byla jsem objednaná na 9 hod. ráno a na stejný čas byla objednaná ještě jedna mamina (co jsem tak koukala sestřičce do objednávací knihy, tak objednávájí 3 mamči na stejný čas). Na monitoru jsme byly společně a jelikož jsem přišla dřív, tak mě i vzali jako první k dr. na poradnu. Moč jsem měla sebou, ta druhá ne a dostala kelímek. Nevím jak to tam vypadá ve všední den, já jsem tam byla 25.12. a kromě nás v čekárně nebyla ani noha 🙂

rendula88
8. bře 2009

hpajo díky
😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
no moč si vezmu každopádně,mám ještě 3 zkumavky,co mě dala sestřička na začátku těhu v poradně,tak snad to vyjde akorát,než porodím
a když mám 14 dní do termínu,nevíte jak často mě tam budou ,,tahat"???
já totiž byla v poradně u svého dr. ve středu,hned ten den jsem se jela domluvit do porodnice,a i přesto,že jsem měla s sebou papír z CTG s nulovými kontrakcemi,sestřička řekla,že za týden se jí to zdá pozdě abych přišla,tak že prý mám přijít právě v pondělí
jak jsem psala,nemáme hlídání,může pouze manžel,a abych tam jezdila obden,z toho mám hrůzu
to bych snad radši aby mě dali datum nástupu s tím,že porod vyvolají,ale pokud není důvod,snad mě tam nebudou vláčet tak často a do termínu jim to třeba stačí 1x týdně

ježiši já už chci rodit a neřešit toto!!!!!

rendula88
8. bře 2009

navíc jsme s malým oba nastydlí,snad to nějak neohrožuje miminko,já mám rýmu jako trám,začíná mě to lézt do krku,mám takové nepříjemné návaly horka,no s tímhle rodit bych teda taky asi nechtěla,když si to tak uvědomím,bych to třeba neudýchala 😖

petraluk
8. bře 2009

rendy mě si zvaly každý třetí den. Jde jim hlavně o srdíčko prťouse 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru