Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

levander
27. led 2010

Tygrous díky, mě se právě na ten locháč nechce, měla bych to blízko ale název těhubik se mi nějak nelíbí.
Tak 150 kč je pěkná darda za jednu hodinu...no možná tam párkrát zajdu...díky🙂

hpaja
27. led 2010

Renys, já jsem k pí Matouškové chodila asi až od 32tt, ale chodily tam i holky, co byly teprve třeba ve 22tt 🙂
A jak jsi se ptala na ty porodní pokoje, tak nejsou nijak propojené.

renys
28. led 2010

Hpajo, děkuju 😉 , takže nehrozí, že uslyšim rodit cizí maminu?

tygrous
28. led 2010

levander: ja v tom tveretu byla 2x, abych ty cviky okoukala a pak jsem je chtela cvicit sama doma 😀 No, cvicila jsem parkrat a pak to nejak vysumelo 😅
Na ten tehobik chodila kamoska a rikala, ze to bylo fajn...

hpaja
28. led 2010

Renys, když jsem rodila, tak jsem nikoho neslyšela... 🙂 teda možná bylo něco hodně slabě slyšet ve sprše, asi odvětráváním, ale nějak jsem to moc nevnímala. Ale nevím, jestli jsem náhodou nebyla slyšet já, protože ač mi šlo na cvičení dýchání skvěle, při kontrakcích mi to prostě nešlo a ulevovala jsem si křikem. V tu chvíli mi to teda bylo úúúplně jedno, že mě možná někdo slyší 😅 a když už bylo po všem a ptala jsem se PA, jestli to bylo slyšet, tak ta se jenom pousmála a nic neřekla... 🙂

cernovlaska
28. led 2010

Ahoj holky 🙂

já jsem na porodním sále slyšela jednu maminku křičet,asi už šla do finále,ale to bylo hned,jak mě z hekárny převeleli na sál a než mě upásali na monitor a pak už jsem nevnímala nic,jen svojí bolest a bylo mi to srdečně jedno,tu noc se narodilo hodně miminek,ale já nevím nic a to jsem tam byla sakra dlouho 😔.

I já jsem chodila k p.Matouškové a bylo to hrozně fajn a příjemný a i předporodní kurz jsme tam s přítelem absolvovali a dostali jsme potvrzení,že ho Míra absolvoval,některé porodky to vyžadují 😉. Jedna hodina stojí nebo za mě stála,50,- a můžete se domluvit,že si předplatíte třeba 10 lekcí nebo 5,podle toho,kolik vám zbývá do porodu a ke konci už si můžete platit každou hoďku zvlášť 😉 takže vřele doporučuji 🙂

petra.zemanova
29. led 2010

Ahoj, v září jsem rodila na Lochotíně, a mohu říci, že bych už to nikdy neudělala. Ve středu 23.9 v 9hod mě přítel odvezl do porodnice, tam mě vyšetřili, a řekli, že mám jít pryč a vrátit se kolem 13hodiny, kontrakce jsem měla po 5minutách. Každopádně tedy šla jsem jak řekli pryč a vrátila se v určenou hodinu. To už mě přijali a dali na pokoj, kde si mě až do večera nikdo nevšímal, maximálně několikrát proběhla uklízečka. Kolem půlnoci mi praskla voda, ale stále se mnou nic nedělali, ještě jsem zapomněla poznamenat, že jsem měla mít váhově velké dítě, na to jsem je upozorňovala, a neudělali mi ani ultrazvuk, nicméně do pěti do rána mě nechali na pokoji, občas někdo přišel, velice neochotně a spís z povinnosti se mě zeptal jak mi je a to byla celá péče, v tu dobu přijela moje matka, a trošku se to začalo hýbat, řekli mi, že mám kontrakce slabé, tak mě dali na kapačky, opět několikrát přiběhl doktor, sáhl do mě, že jsem myslela, že mám jeho ruku až v krku.....nebudu to prodlužovat, a navíc si to pak ani moc nepamatuji, schrnula bych to, syn se mi narodil 24.9. v 16:16 hod, takže můj porod trval cca 34hod, vystřídali se mi tři směny, a neochota strašná, nakonec jsme šli na poslední chvíli císařskym řezem, malej si nalokal plodové vody a ještě mi ho pořezali na obličeji. Takže Lochotín nebrat.

cernovlaska
29. led 2010

Petra: tak to je mazec 🙄 to se ti ani nedivím,že už tam rodit nepůjdeš 🙄 hlavně,že je malej a i ty v pořádku 😉 a nevyšetřoval tě,na příjmu,na ambulanci,dr Pressl? Nevím,jestli jsem to jméno napsala dobře 😕. Ale ten mě taky poslal domů s kontra cca po 5 min a už jsem je měla víc jak 6 hodin a když mě,ještě ten den večer,přijímala jiná dr,tak se hrozně divila,jak mě mohl s takovýma pravidelnýma kontra poslat domů 🙄. Ale na nezájem na hekárně si stěžovat nemůžu,chodily tam setry pravidelně,skoro každou hoďku,ale je fakt,že nás tam leželo 5 🤐

renys
30. led 2010

Ahojky, no to je fakt děs, jak znam mýho manžela, tak by jim tam asi udělal hned v prních hodinách čoro moro...Petro, a Ty si tam s sebou nikoho neměla?

Cernovlásko, takže s pí Matouškovou spokojenost, to je dobře 😉 .

marketa.p.
3. únor 2010

Holky, mohly byste mi prosím napsat nějaký kontakt na tu paní Matouškovou? Kamarádka by tam ráda chodila. Děkuji.

levander
3. únor 2010

Ahojky, jak se vede? Holky to mě překvapilo tedy u Renys v albíčku co to je za pren. boxík? Kde jsiho dostala?🙂
Nenechávala jste si některá dělat těhu fotečky u nějakého profi fotografa?

ajsbirka
3. únor 2010

levander : pren. box jsem dostala u gynekologa v poradně. u něj už jsem dostala vlastně dva - první někdy ve 20. týdnu a druhý asi před měsícem). první, největší, obsahoval vlastně všechno co má renys na fotce. v tom druhém, byl časopis, zase knížka o těhotenství , vzorky hipp ubrousků na prdku, krémík a pak olejíček pro mamku na bříško (ten je super ). třetí box jsem dostala na předporodních kurzech ve fakultce. ale co se profi fotek neporadim. to sama doufam, že sem někdo hodí nějakej typ 🙂

cernovlaska
3. únor 2010

Marketa.p.: nevím,jestli ti ho už někdo neposlal do IP,tak tady ho máš,pro jistotu 😉 PA Matoušková: 608 170 955 🙂

medvik
4. únor 2010

levander: pošlu Ti do IP kontalkt na jednoho fajn fotografa 😉

renys
4. únor 2010

Ahojky, tak já dostala ten boxík asi ve 12. týdnu a pak jsem vyplnila nějakou přiloženou "žádanku" o boxík s věcičkama pro mimi, který bych údajně měla dostat v porodnici, ale třeba jsem to blbě pochopila, možná ho zas dostanu na gyndě? Uvidíme..

Holky, kámoška byla tady, jak s bříškem, tak s malym a docela hezký, prej jsou oba fajn.
http://www.lukasapetra.com/briska.htm

evax
4. únor 2010

Ahojky holky,

Renys, tak co, mluvila jsi už s paní Matouškovou? Já se tam chystám příští úterý, chtěla jsem už tohle, ale nějak jsem se nedokopala 😀 Jo a představ si, v pondělí jsem byla na UTZ a podle něho je předpokládaný termín porodu 15.4., jestli to klapne a tobě taky, tak se v té porodnici potkáme 🙂 S manželem jsme se domluvili, že zkusíme tu fakultku, on je proti Mulačovce vysazenej, má z ní strach a chce využít té vybavenosti na Lochotíně. Ale čekám tam v tento termín pěkněj nářez, protože jen já vím o 5ti holkách z mého okolí, co mají termín v půlce dubna 😖

Koukala jsem na odkaz na toho fotografa, fotky vypadají krásně, ale přijde mi dost drahý, za 8 fotek 1000kč a za každou hodinu 1000Kč.. 😖 my plánujem jít taky fotit s bříškem, mám známého, co fotí, zjistím cenu a hodím vám sem odkaz 🙂

renys
5. únor 2010

Ahojky, Evi, jelikož jsem nepojízdná, tak jsem to v tomhle počasí, resp. klouzajících chodníkách taky zapekla, ale v to úterý bych taky vyrazila, tak se tam možná sejdem 🙂 . Ty si jí volala a řekla Ti, co si máš vzít s sebou, jako třeba přezůvky, tepláky..? Já začínam mít z toho porodu děsnej strach, až mam na sebe vztek 😠 . Musíme tam vyrazit na prohlídku, ať s trochu uklidnim ( a nebo taky né 😀 ). Tak já mám termínek posunutej na začátek dubna, jsme větší, min. čt. jsme měli 1760 g, takže říkáš, bude tam v dubnu nával, no tě prsk teda 😀 ..

No je to drahý, to je fakt, tak jestli něco najdeš, tak prosím pošli info 😉 .

evax
5. únor 2010

Ahojky Renys, když jsem s ní mluvila, tak mi říkala, že sebou jen tepláky nebo legíny, cvičí se v ponožkách, jsou tam koberce, takže obuv není potřeba. No a taky těhu průkajdu, že prý vysvětlí, co tam jaký záznam znamená, ne což se teda těším, protože moje dr mi k tomu moc nikdy nepoví 🙂 Jinak po té prohlídce porodnice u nás teprve začala stoupat nervozita, když jsem to tam viděla na vlastní oči a představila si, že ještě pár tejdnů a jsem tam 😀 Jste už pěkně veliký 🙂 to my máme teprve 1.5Kg, jíš nějaké vitamíny?
Kontakt na toho fotografa se pak dám, nejdřív s eho musím zeptat, jaké ceny má a co nabízí 🙂

renys
5. únor 2010

Evi, tak to už se tam těšim, to bude bezva, prostě jak mam z toho strach, tak mam potřebu pořád o tom mluvit a rozebírat to a nechci svýmu okolí lézt na nervy 😀 a manžu ještě víc strašit..No to jsem na tu prohlídku zvědavá, no já už si v nový porodce poležela předloni, i když v jinym patře, ale je to tam krásný, hlavně ta sociálka hned u pokoje, sice společná pro 2 pokoje, ale paráda, se Slovanama naprosto nesrovnatelný, tam člověk pozoroval stropy a čekal, kdy na něj něco odpadne 😝 a ty sprchy, hnus..
Vitamíny jsem brala hlavně na začátku, Vitamarin a Fytomineral, teď zobu občas listovku a x krát za den magnésko na tvrdnutí břicha. No doufam, že nebudu rodit 4 kg dítě 😀 😖, oba jsme s manžou měli 3 kg, tak snad je to dědičný 😀.

bleka
5. únor 2010

Holky nevíte jestli na lochotíně v porodnici jde si zaplatit gynekologa, který vás v porodnici bude mít na starosti při všech návštěvách a pak při porodu?

medvik
5. únor 2010

bleka: vzhledem k tomu, jak to tam probíhá, tak asi těžko. Lékaři mají rozpisy od primáře, kde budou ten den pracovat, takže ta kontrola nebo porod by mohly klidně vyjít na den, kdy bude lékař na operačním sále. Ale zavolej si tam.

bleka
5. únor 2010

Medvik, právě že vím zas od holek, že ne všude je to oficiální, takže se to taky někde dělá na černo, tak právě proto se ptám tady

evax
7. únor 2010

Renys, tak já jsem na tom úplně stejně, v poslední době už nemám v hlavě nic jiného, než myšlenky okolo prcka, porodu atd, dokonce jsem se už pustila do praní a žehlení mimi věciček a nepoznávám se, mě to dokonce baví 😀 V úterý, jestli mi do toho nic nevleze, tak půjdu určo na tu hodinu k paní Matouškové, už se na to těším 🙂

Bleka a jak to ten dr udělá, aby byl pak i u porodu, když není dopředu jasné, kdy to přijde a jestli bude mít službu? Určitě by to mělo své výhody mít u porodu stejného dr jako u prohlídek.

renys
8. únor 2010

Ahojky Evi, tak to jsem ráda, že nejsem jediná 😀 , no je to asi normální, je to prostě strach z neznámého. Tak zítra bych chtěla taky moc moc vyrazit, ale u nás v Bolevci jsou chodníky jedna ledovka 😖 , tak jestli mě tam manža nehodí, tak asi nepůjdu, mam strach z pádu ☹ .

renys
8. únor 2010

Evi, tak jsem mluvila s pí Matouškovou, jestli můžu zítra přijít na kurzík, řekla, že má plno, ale možná místo bude, protože 3 maminky mají okolo termínu, tak doufam, že tam nepojedu zbytečně 😒 , to by manža asi prskal.

evax
9. únor 2010

Renys, no vidíš to, já jí ani dneska nevolala, jen prve a to mi řekla, že můžu přijít bez objednání.. tak děkuji za info, pokud má plno a není jisté, že to klapne, tak se na to zítra teda asi ještě vykašlu a pojedu příští týden, to už určitě 🙂 Ale už jsem na to byla taková celá natěšená 😀 Ty to teda zkusíš zítra?

renys
9. únor 2010

Evi, ty takhle ponocuješ? No taky mam z toho dneška smíšený pocity, tak na to dnes peču, tak to necháme na příští týden? 😉

evax
9. únor 2010

Renys, tak příští týden, ale už na sto pro, joo? 😀 Zítra jí tam zavolám a objednám se pro jistotu 🙂 Jinak chodím spát dlouho, protože ráno nemusím vstávat a nějak se mi to otočilo, doufám, že to malá nebude mít potom taky tak 😀

renys
10. únor 2010

Evi, no tak naopak potom budeš mít výhodu, že budeš ponocovat společně s malou 😀 , narozdíl ode mě, která usíná u televize v deset hodin. Tak příště už fakt jít, už se docela těšim. Tak pa

renys
10. únor 2010

Pardon, vypadlo mi slovo "chci"

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru