Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

tygrous
29. pro 2009

Tak já se taky podělím o svou čerstvou zkušenost
V pátek ráno jsem začala krvácet, tak jsem mazala do porodnice, ale protoze jsem stahy mela nepravidelne a na monitoru se zastavily, tak mi rekli, ze jsem vyplasena prvorodicka a poslali me domu. Akorat Dr. mi udelala Hamiltona a rekla, ze tam budu brzo zpatky, ale ze nemam jezdit driv, nez budu mít stahy po 5 minutách.
V pátek odpol.jsem začla mít stahy po 10minutách a tak to pokračovalo večer, v noci...z počátku bez bolestí, pak asi v osm přišly křeče něco jako na MS...a to jediné se stupňovalo, ale stahy furt po 10minutách. A já čekala na interval pět minut, aby mě zas nehnali zpět domů... No a le v jednu v noci jsem měla kontrakci asi 2minuty dlouhou a tak to tlačilo v zádech a v konečníku, že jsem vzbudila manžu a jeli jsme. No, samozřejmě porod už dávno začal. Přijela jsem tam otevřená na 7 cm, než jsme se přesunuli na porodní sál, byla jsem na 8cm... Na sále překvápko - porodní asistenkta Lenka Sosnovcová, co jsme měli na předporodním kurzu, takže super radost. my s manžou vysmátí, ona vysmátá, vůbec jsem nevypadala, že rodím Na sál jsem přišla v půl třetí, píchli mi vodu a končně začly ty stahy častěji Ale bolesti se pořád daly vydržet V půl čtvrté jsem začla tlačit, to bylo pro mě asi to nejhorší z celého porodu. Ačkoliv jsem pila maliník a masírovala hráz, tak mám prstě užší a pevnější poševní vchod, takže to parádně bolelo. Museli mě střihnout, ale to mi už bylo celkem jedno, chtěla jsem už prcka co nejdřív vytlačit, ale chvílema jsem už fakt nemohla... No a ve 4:07 byl venku. Prý ukázkový porod, ukázková mamima, ukázkové miminko. I když v tu chvíli mi to tak nepřišlo, tak teď už jo. Ale že bych se hned hnala rodit znova, to asi ne😀

Takže sumasumárum porod.asist. naprosto super, doktorka, co me pak sila, tak prijemna, a ty ostatni jsem neregistrovala. Na sestinedeli prijemne sestry a detske sestry velmi ochotne, jidla hooodne, akorat 3x denne rohlik + neco a k obedu polivka bez chuti (mimochodem kojicim dali zelnacku...), ale druhe jidlo dobre (svickova, rajska s testovinami, ovocne knedliky...), 1-2xdenne ovoce... Akorát teda čaj příšerný, to jsem pila svou vlastní vodu.

martiska
30. pro 2009

Díky za přání... Peťo - jj - tiskařský šotek 😀 - omlouvám se....

wwercaa
31. pro 2009

Ahoj holky! Já taky rodila na Lochotíně a byla jsem s ním nadmíru spokojená 🙂 Co se týče porodního sálu ten byl skvělej protože jsem tam měla s přítelem klid a soukromí. Rodilo se mi tam moc dobře a určitě tam pojedu rodit zas 🙂 Na šestinedělí bylo taky v pohodě, co jsem se zeptala to mi sestřičky poradili, které jak záleží podle služeb 🙂 Kedže jsem prvorodička tak jsem měla přesně 10 hodinový porod. Ve středu 23.9. jsem se ráno po nalezení hlenové zátky vybrala na Lochotín at mě aspon prohlídnou.Tak me objednali na monitor aby jsem přijela v pátek, že hlenová zátka mě může vytéct i 2 týdny před porodem, já jsem to samozřejmě vědela ale vždyt víte aspom pro jistotu jsem si tam zajela...Po ceste zpátky domů mě začalo divně bolet v kříži. Doma se to zhoršovalo, bolesti mi procházeli z křížů do břicha. Já si jenom říkala "snad to přejde" ale ono to nepřešlo 😀 Od 15.00 hod jsem měla bolesti po 5 minutách, nebyli to kontrakce. Tak jsme nakonec s přítelem vystartovali do porodky v 18.00 mě vyšetřili a byla jsem otevřená na 3 prsty, tak doktorka řekla že jdeme na porodní sál,, já byla jenom ráda, že už to budu mít za sebou 🙂 PA mě dala klistýr,,,V 20.00 přišel doktor a řekl, že už mám půlku za sebou že jsem otevřená na 5 prstů, píchnul mi vodu a vtedy teprv začali tí šílené kontrakce, které byli k nevydržení. Tak jsem je prodýchavala pod těčúcí sprchou asi 2 hodinky.V 23.00 jsem byla otevřená na 8 prstů a doktor mě potěšil že už to brzy budu mít za sebou...byla jsem šztastná ale i plná strachu, že to neporodím.Pak jsem se zase močila ve sprše protože už se to fakt nedalo vydržet, ty kontrakce sílili a byli tak nesnesitelné, že jsem tto nezvládala už ani prodýchavat, protožee byla jedna za druhou a měla jsem pocit že už to nemohu zvládnout. V pul 1 ráno prišla PA a já se postavila z té sprchy a měla pocit že malej ze mě snad vyběhne sám, řekla jsem jí že už tlačím no ona mě přesunula na box a pomalu jsem začínala tlačit. Pak se to semlelo hrozně rychle a malej byl venku v 0:57 hod, vážil 3750g a měřil 50 cm 🙂 Byla jsem opravdu moc štastná a jsem ráda že ho mám protože mi dělá jen radost 🙂 PA jsem měla moc mladou a bylä opravdu moc milá a moc mi dodávala odvahu a povzbudzovala mě 🙂 Takže na muj porod na Lochotíně mám opravdu dobré spomínky a určitě tam pojedeme když budeme čekat sestřičku nebo brášku pro Davídka 🙂 😉

marketa137
5. led 2010

Ahoj holky, budu 100% rodit na Lochotíne. Mam dotaz ohledně toho co vše zabalit do atšky s sebou 😉 . jsou věci co jsou tam k dispozici nebo musim mít vše svoje. A ještě jestli jste ěnkdo měl miminko na neonatologii jak je to s případnym ubytovánim. U syna jsem rodila na Slovanech a převezli ho na jIP na Bory apak jsem tam s nim ležela tak mě zajímá jak to chodí tady na lochotíně 😉

medvik
5. led 2010

určitě si neber vložky, těch je tam dost. A vezmi si 2-3 balíčky jednorázových kalhotek, ty tam nemají vůbec. Plenky pro dítě max.1 balíček - jsou tam a nám stačily. Taky si vezmi tělové mléko a sprch.gel, aspoň 3 kojící košile.

medvik
5. led 2010

Dobré je mít sebou kojicí čaj (na nadstandardu byla konvice, nevím jak na norm.pokojích), homeopatikum Ricinus communis 5CH (aby se líp dělalo mlíčko-jíst 2 x denně 5 kuliček).

marketa137
5. led 2010

medvik díky za info, tak vložky teda koupim pro jistotu jen 1 kdyby náhodou a tentokrát mam v plánu ty homeo, minule kojení doapdlo katastrofou tak tentokrát pro to chci udělat co půjde. ten kojící čaj je jedno jaký nebo je v nich taky rozdíl?

hpaja
5. led 2010

Market, mně vozil už uvařený kojo čaj (pila jsem od teekanne) manža z domova, pže na normálním pokoji rychlovarná konvice nebyla - každá mamča dostala svojí termosku na čaj co byl k dispozici na chodbě (to byl ale myslím obyč černý čaj). Jinak jak píše Medvik, ty vložky nejsou potřeba, pořád je doplňovali, ale poporodní kalhotky si vem (mně stačilo jedno balení - 5 ks) . Asi si přibal i nějaký vložky do podprdy + krém na bradavky, určitě 2 ručníky, vlhčený ubrousky pro mimčo a krémík na prdelku (i když v kufříku co jsem tam dostala byl, myslím, vzoreček bepanthenu), jednorázový plenky jsem ani nepotřebovala, dávala jsem látkovky co tam měli. Využívala jsem i oblečky co tam byly v šuplíku, výběr teda nic moc, dávala jsem jenom plátěný košilky. Kojící košile jsem měla svoje, ale k dispozici byly i erární bílý plátěný.

marketa137
5. led 2010

Tak to je fajn, já jen co vše s sebou vzít 😀 , vložek měli dost i tenkrát na Slovanech tak alespoń něco 😉 . tak oblečení na těch pár dnů pro mimčo to jejich stačí, když syn byl na JIP na Borech tak měli i bodíčka tak uvidim jak to tentokrát bude, mam prý počítat že na 80% zase bude na neonatologii, naštěstí už to je taky na Lochotíně. tak jedině si koupit ten instatní kojo čaj, ten bych mohla pít i studenej jen z balený vody 😉

rozarinka
5. led 2010

Markéto: Já jsem rodila na Lochotíně dvojčátka a obě dvě jsem měla na JIRP na neonatologii. Pokud jsi přímo z Plzně, tak po propuštění z porodnice můžeš buď za miminkem 2x denně dojíždět s odstříkaným mlíčkem a nebo pokud by bylo volno na pokoji matek, tak tam bydlet, ale s tim, že také máš přístup k miminku jen 2x za den, kdy jsou povolené návštěvy. Pokoj matek je také přímo na JIRPu, kam za Tebou nikdo nesmí, max. manžel a nebo Ty za nimi ven. To jsem odmítla, už takhle jsem měla depku z toho všeho, takže jsem tam dojižděla 2x denně.
Po pár dnech mi holčičky přendali na novorozenecké oddělení - 2p., kam jsem za nimi nastoupila na pokoj matek na cca 2 dny a když už jsem se naučila o holčičky starat a kojit je, tak jsem je dostala na pokoj, kde jsme po 7mi dnech šly domů. Míša

marketa137
6. led 2010

Rozarinka děkuji za info, tak to teda na Borech bylo lepší 😉 . Uvidíme jak to celé bude, ale za těchto podmínek je docela o ničem tam být celodenně 😒, Třeba to zvládnem a půjdem brzo domů,a le tim že mam zase cukrovku tak raději počítam i stouhle variantou. Syn byl na JIP a když mě pustili z porodnice tam už mě ho dali n apokoj a za pár dní jsme šli domů, tak uvidim jak to bude probíhat tady.

spaagetka
6. led 2010

čauky,
začátkem listopadu jsem strávila 10 dní na Locháči.Původně jsem chtěla rodit v Domažlicích, ale těhu cukrovka nám udělala čáru přes rozpočet a musela jsem rodit ve fakultce. Doktory jsem během rizikovky a vyvolávacím týdnu poznala snad všechny, nejmilejší mi přišla dr. Lansmanová, Janů a Korečko - ten mi poprvý řekl mamino 😀 Co se porodu týče, rodila mě por.as. Bejvlová a byla fakt skvělá. Doktorka přišla za celej porod jenom jednou, páč měla chudák sama noční a rodilo so ne všech sálech 😅 Na rizikovým byly všechny sestřičky milé a ochotné. Na šestinedělí byly dětské sestry, i přes ten fofr, příjemné a se vším poradily. Což teda nemůžu říct o jedné směně těch gynekologických 😒 Pominu-li ten nepříjemnej vyvolávací týden byl pobyt v téhle porodce celkem fajn, i když jsem se nezbavila pocitu "továrny na miminka 😅 , i když s profesionálním přístupem.
Markéto, oblečky ani plíny nepotřebuješ, kdyžtak jsou k dispozici látkovky, ale mně ty jednorázovky stačily. Měla jsem ale nadstandart, tak nevím, jak je to na normálním pokoji, jestli jsou tam stejné příděly 😅 K tomu čaji, co se tu řešil - dvakrát jsem sestřičky viděla ho dělat a sypaly do várnice ten granulovanej kojo čaj od Hippu 😉

marketa137
6. led 2010

Spaagetko, byla jsi na inzulínu? Já rpávě byla i poprvé a to syna převezli na neonatologii na borech a tak by mě zajímalo jestli takhle řeší všechny mimina po cukrovce 😉 . Docela by mě vadilo jít domů a malýho tam nechat 😒 tak sonduju co a jak ať tentokrát nejsem nemile překvapena co bude 😒

renap
6. led 2010

Ahoj,Market,já jsem rodila na Lochotíně v srpnu,byla jsem na inzulínu. Malá se narodila plánovanou sekcí ve 37 týdnu a na JIP nebyla,nebyl důvod,akorát jí kvůli tý mojí cukrovce nabírali zezačátku glykemie. Já jsem byla 24 hodin na JIP,pak nanadstandartu,bylo to tam skvělý,malou jsem měla hned druhý den u sebe odpoledne,na noc si ji vzali a pak už mi ji nechali pořád,narodila se v pondělí a v sobotu jsme šli domů s váhou 2370g.

spaagetka
7. led 2010

Marketo, jo byla jsem na inzulínu a porodila jsem v 38.týdnu. Malýmu jenom hlídali glykemie, akorát mi ho přivezli až v 1 odpoledne a narodil se v 7 ráno 😅 což teda ale nevím, jestli bylo kvůli cukrovce, nebo je to tam běžná praxe, aspoň jsem si po té probdělé noci schrupla 😉 Rodila jsem normálně a během porodu mi měřili glykemie ob hodinu a na to, že jsem vlastně víc jak 12 hodin předtím nejedla, lítalo to hrozně 😲 Takže střídali kapačku glukozy, zavodňovací a oxytocin 😖 Pokud nechceš, aby tě píchali jehlou, vem si to pero, oni mě totiž měřili i při těch pokusech o vyvolávání, takže jsem se celkem cukala, když se na mě asistentka vrhala s tou ooobr jehlou 😀 Takže mi řekla, ať si beru příště svůj glukometr, že mi to nejspíš sestřičky na rizikovým zapomněly říct.

marketa137
7. led 2010

renap tak to byla prcek vi´d. dneska jsem byla na UTZ a malej už má 2200gr 😀 , prý je o týden větší ale jinak ok. To by bylo nejlepší kdyby ho nikam ani nedávali ale beru to podle Vikína, toho odvezli na Bory a nikdo mě nic neřek celý den.

Spaagetko díky za info, to si teda vezmu vše s sebou, sice je teď malej hlavičkou dolů ale kvůli 1 císaři bude asi i teď císař. prý jedině kdybych se sama rozrodila v tom 38tt jinak smůla. prý nemůžou dát vyvolávací tablety a už jsem to slyšela z více stran tak že radši císař než aby byl nějaký průser.

piskutek5
10. led 2010

Ahojky ja mam taky jeden prispevek.Rodila jsem v 24.6 2009 na lochaci a malou jsem si porodila sama ve sprse.Porodni asistenka mi rekla ze mam jit do sprchy a uz to jelo.Pani doktorka me ve 20h rekla ze je porod na zacatku a ve 23h byla mala venku a chytla jsem si ji.Pak jsem zazvonila a oni vydeseni pribehly prestrihly pupecni snuru malou mi vzaly a ja sla naha ze sprchy s pupecni snurou mezi nohama na porodni pokoj.Prej to byl prekotnej porod. 🙂

martimarti
10. led 2010

Piskutek 😕 😕 😕 taky dobrý 😀 😀

piskutek5
11. led 2010

Martimerti ted uz se tomu smeju a jsem rada ze to bylo rychle ale kdybych ji nechytla tak nevim. 🙂

martimarti
11. led 2010

Piskutek, to jo, asi jsi jim tam pěkně zamotala hlavu 🙂 🙂 dobře, že to tak dopadlo 🙂 🙂 Jednou to dceři budeš vyprávět jako veselou historku 🙂 🙂 🙂 o tom, jak rychle přišla na svět a hned čistá, osprchovaná 😉 🙂 🙂

piskutek5
11. led 2010

Doktor na me koukal jako na ekzota jestli jsem se nezblaznila rodit sama ve sprse ale ja si porad myslela ze to jeste musi bejt horsi tak sem se dal rochnila ve sprse 🙂 Pani ke kterej me soupli na pokoj ani nevedela ze rodim 🙂Ty pani tehu udrzovali tak to ani nebyla hekarna.

evax
14. led 2010

Ahojky holky, taky se chystám rodit na Lochotíně, tak bych se chtěla vyptat na rady a poznatky těch, co to mají již za sebou 🙂
Jakpak je to s oblečením pro mimi, vložkama, plenkama atd? Svoje nebo se používají jejich? Ohledně těch porodních boxů, funguje to opravdu tak, že když tam rodička přijede, tak má od začátku pro sebe ten pokoj, kde si to odheká a následně odrodí? Máte nějaká spešl doporučení, co třeba sebou a tak?
Děkuji moc 🙂

martimarti
15. led 2010

Ahoj Evax...takže pro mimčo nemusíš prakticky nic mít, jsou tam oblečky erár, je jich dost, balí se do klasických látkových plenek, jednorázovky tam byly 2 na mimčo a den, takže kdybys chtěla víc, musíš mít vlastní. Hygienických vložek je tam dostatek, není třeba nosit sebou, ale holky tu doporučovaly jednorázové poporodní kalhotky, já je neměla, stačili mi nejobyčejnější bavlněné bombarďáky 😀 Ale vezmi si určitě vlhčené ubrousky na utírání zadečku miminku a případně nějaký krém, třeba Bepanthen, ale když ho nebudeš mít tak se nic nestane, je tam erár Infadolan. Pro sebe noční košili rozepínací vepředu, župan a teplé ponožky 🙂
Porod probíhá skutečně na samostatných pokojích kde je i letiště pro odpočinek,v koutě rohová vana, nafuhovací míč, porodní křeslo a pak přebalovací pult vyhřívaný pro miminko, tam ho před vámi ošetří, nikam ho neodnášejí. A je tam také koupelna se sprchovým koutem. V tomhle je Lochotín skutečně luxusní 🙂 🙂 to zázemí je jedinečný, porodní pokoj bude sloužit jenom tobě /nebo vám s partnerem/ je velký, prostorný, světlý 🙂

tygrous
15. led 2010

evi, ja jeste doporicuju vlastni balenou vodu potom na sestinedeli - ten jejich caj mi vubec nechutnal... ale jinak jidla bylo dost.
A ja zupan a ponozky nepouzila, v pokoji bylo vedro (25-26°C) kvuli miminkum.

spaagetka
15. led 2010

evi, na nadstandartu bylo jednorázových plenek dostatek 😉 A já teplé ponožky využila hned po porodu, páč mě chytla celkem zimnice 😅 Noční košili jsem měla na každej den jednu, páč tam bylo fakt vedro a já byla věčně zpocená 😝

martimarti
15. led 2010

Evi...s tím županem mají holky pravdu 🙂 🙂 na pokojích je hodně teplo...no a s těmi ponožkami já jsem na tom spaagetka, taky je mi furt zima od nohou, ať je zima nebo teplo, a od porodu obzvlášť, což je zajímavý 😕 😕
Jo a s balenou vodou má tygrous pravdu, na tu jsem zapomněla 🙂 Jejich čaj je nic moc 😖

medvik
15. led 2010

Já jsem dostala v porodnici několik vzorků Bepanthenu, ten mi vystačil na všechno, když došel, dostala jsem nový. A ubrousky nebyly třeba, vlhčila jsem látkové pleny a těch tam byl dostatek. Oblečky jsou sice erár, ale různě poškozené a všech velikostí, takže měl člověk štěstí, když si vybral.

marketa137
15. led 2010

ještě se zeptam, je fakt něco bez čeho jste se neobešli, pomalu si sepisuju co do porodky tak at mam vše 🙂 . A ty doklady- rodný a oddací list musí být v originále nebo stačí kopie? nerada bych to ěnkde ztratila 😒

hpaja
15. led 2010

Tlustý ponožky využil i manžel na porodním pokoji, pže neměl přezůvky a podlaha tam byla studená 😅 já jsem je pak měla i na šestinedělí, sice tam bylo horko, ale já měla nohy jak kus ledu 🙂
Markét, já měla originál i kopii a stačila jim kopie 😉

marketa137
16. led 2010

Hpaja to by bylo fajn, já už si ze Slovan nepamatuju jak jsem to měla. Tak se ještě radši zeptam v rizikovce až půjdu do poradny, tam by to snad mohli vědět. někdo říká že kopii mít můžu ale ověřenou a to se mě zase nechce ěbhat ještě na magistrát 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru