Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

medvik
9. črc 2010

@l.u.c.i.e moc gratuluju. A super, že byl porod takhle pohodový a rychlý. 😉

levander
9. črc 2010

@l.u.c.i.e Gratuluju, malý je nádherný!!!

renys
9. črc 2010

Lucko, gratuluju moc, jsi šikulka 🙂 ! Jaký lékař a asistentka vás rodili?

Micho, no fakt je asi nejlepší učit se pak pěkně až v praxi 😅.

pucik
9. črc 2010

ahoj Lucíku, moc vám gratulujeme, přejeme mnoho štěstíčka a zdravíčka a ať Matýsek roste do krásy 🙂 😉

l.u.c.i.e
9. črc 2010

Děkujeme za gratulace 🙂

V porodnici naprosto skvělý personál. Od doktorů po sestřiček. Každý vyšel vstříc a byli moc milý a ochotný... Vždy poradili a vysvětlili.

Renys, rodila nás Hrdonková (pokud to čtu správně v prvním pasu dítěte) a porodní asistenka se jmenovala Kupčíková.

michamicha
9. črc 2010

Lucko, moc gratuluju 😵

renys
9. črc 2010

Lucko, to je dobře, že si tam byla spokojená. Jinak neznam teda ani jednoho, je jich tam asi hodně 😀 .

l.u.c.i.e
12. črc 2010

@renys, to máš pravdu. Doktorů i sestřiček je tam plno. Na vizitu vždy přišel někdo jiný. Ale všichni byli moc milí...

pucik
12. črc 2010

holky, mě děsně fascinovalo, že jedna přišla měřit tlak, druhá teplotu, třetí s injekcí, čtvrtá s lékama, no docela jse nechápala, tak kde by měl být klid se pořád někdo coural,ale byli tam všichni docela ochotný a vstřícný,takže si nestěžuji i na Jipu se docela starali

renys
12. črc 2010

Přesně, nechápu, jak si někdo na Lochotín může stěžovat, že se mu tam nevěnovali, já měla opačný problém, někdy jsem měla pocit, že se tam dveře netrhnou, jídlo jsem vždycky zhltla..Vaří tam výborně, akorát dietní sestra je asi srandistka, jelikož jsem měla dietu kvůli gestač. diabetu, tak jsem si nemohla vybírat, no a dostávala jsem knedlo, zelo jednou i pálivou směs s rýží 😠 ...

vycu
12. črc 2010

@renys S tím jídle si mi připmněla, jak mi tchýně chtěla uvařit po návratu z porodky něco dobrého, protože jsem určitě chudák za těch 14 dní musela být vyhladovělá, protože v nemocnici vaří hnusně a já jsem jí říkala, tak včera jsme měli celého pstruha, předevčírem filé z lososa... 😀 Mně tam fakt chutnalo 😉

renys
12. črc 2010

😀 Vycu, to je fakt, rybí porcičky docela ušly a polívčičky, mňam mňam. Taky jste vždycky bojovali se zalisovanými sýry a salámy? Tim plast. nožíčkem, fakt žůžo..tatí mi pak přinesl skládací nožík 😀 .

l.u.c.i.e
13. črc 2010

Naprostý souhlas. Taky si nemůžu stěžovat na Lochotín. Vždy byli velmi ochotní. Přišli a zeptali se zda něco nepotřebujeme a tak... Super přístup. Jídla bylo až moc. Nemohla jsem to ani sníst. Vařilo se tam výborně a vždy vám dali vybrat, co si budete přát na druhý den.

levander
13. črc 2010

Holky to jste mě potěšily já už se bála že tam padnu hlady :o))) tak to se těším🙂

l.u.c.i.e
13. črc 2010

@levander, kdepak. Tam tě ještě vykrmí 😀 Musíš mít hodně potravy kvůli mlíčku. Jen mě překvapilo, že nám dávali hodně čerstvého pečiva. To nás nadýmalo. Malej se mi pak kroutil jako paragraf. Vem si sebou fenyklový čaj a dělej si ho tam...

levander
13. črc 2010

@l.u.c.i.e Já ho ještě nemám koupený, mám jen ten pro kojící...tak ho někde ještě dokoupím, nebo pro něj pak pošlu manžu. No už abychom tam byli:o)

l.u.c.i.e
13. črc 2010

@levander, neboj se, dočkáš se. Přeju ti, abys porod měla co nejkratší a co nejmenší bolesti. Pak dej vědět, až to budeš mít za sebou.

mamka3
14. črc 2010

Ahoj holky, v říjnu čekáme narození našeho broučka a tváhám mezi porodnicí v Plzni a Domažlicích. Mohla byste mi některá, která jste rodila v Plzni napsat jak to tu chodí ohleně návštěv i dětí a když přijedeme moc brzy nechají tam mnažela se mnou celou dobu anebo tam budu muset být sama? Dík za info

michamicha
14. črc 2010

ahoj, holky chtěla jsem se zeptat jaká kosmetika se používá na Lochotíně na koupání, mazání apod. miminek? PA si na tom kurzu nemohla vzpomenout a já si na to vzpomněla až teď 🙂

renys
14. črc 2010

Ahojky Micho, no tak oni to tam mají tak, že u toho umyvadla + vaničky u přebalováku mají 2 dávkovače, jeden je dezinfekce, která už se nesmývá a druhý je mýdlo, kterým si myješ ruce ty, návštěvy a zároveň se jím myje miminko 😅 , ale název teda nevim. Hlavně si s sebou vezměte zásobu jednoráz. plenek, těch dávají málo. Já pak malýho oblékala do svýho, ale pozor, když je odnáší hromadně např. na kyčličky, tak radši převléct do jejich eráru, aby se někam nezatoulalo. Na mazání prdelky tam byl Infadolan. Malej měl ekzantém ( loupalo se mu celý tělíčko), chtěla jsem ho mazat krémíkem, ale všichni - včetně pak mojí dr. - mi to zakázali, že je lepší nechat ty čerstvý miminka bez. A dala jsem na ně a zmizelo to samo. Teď už ale po každym koupání používám těl. mlíčko od Hippu.

michamicha
14. črc 2010

@renys díky, tak to já si teda přibalim ještě něco na prdku 😉 na koupání mám pro sebe i pro malýho sebamed 🙂 plenky jsem si přibalila fixies s tím výřezem na pupíček, je jich tam asi 74ks tak to by mohlo stačit 😀 ségra mi říkala, že se jí tam někam zatoulaly takový ty bavlněný rukavičky proti poškrábání, ty mam s sebou dvoje, jedny na cestu domů a druhý takový obyč (v tescu na ně měli onehdá slevu, pár vyšel tuším na 10 kč 😅 ) tak to by mě ani tolik nemrzelo 😉 a malýho tam budu oblíkat asi jen do eráru, bych s sebou musela táhnout ještě jeden kufr 😀

jo a ještě se chci zeptat jak je to s těma košilema pro mamču? když nás PA prováděla po porodním sále, tak nám na příjmu ukazovala nějakou erární košili, ale pak zase řikala, že spousta maminek se k porodu třeba jen zabalí do osušky nebo mají svojí košili z domova... a na šestinedělí žádnej erár pro maminky není?

tygrous
14. črc 2010

@michamicha : Toho erarniho obleceni pro mimi je tam dost malo a hlavne ruzne velikosti😅, ale my jsme si vystacili, svoje jsem nemela (prcek je stejne pak jeste zabaleny do zavinovacky, tak moc parady tam nenadelas😉. A nocni kosili jsem mela taky svoji (jednu na porod a druhou pak na sestinedeli) - mela jsem tenkou bavlnenou na raminka - bylo tam desne vedro a taky to bylo prakticke pri kojeni😉

michamicha
14. črc 2010

@tygrous tak o parádu mi nejde, tu budem dělat až doma 😀 na šestinedělí si beru jednu normální noční košili, je rozepínací až k pupíku, ale přijde mi docela silná do takovýho vedra jako je teď 😒 včera jsem si ještě koupila ve velrybě takovou slabou bavlněnou košili na ramínka, tak jí asi "obětuju" 😉 k porodu mám takový dlouhý (až ke kolenům) bavlněný tílko, kdysi jsem si jich pár koupila v tescu, měli je v akci 30,-Kč za kus, místy už je nějaký ten flíček a když se zničí, tak ho pak vyhodim 🙂

renys
14. črc 2010

Já měla s sebou 3 kojící košile a jelikož jsem si tam poležela dýl, tak mi je manža doma několikrát vypral, protože se tam člověk děsně potí 😝 . Já měla na pokoji pro malýho tak úděsný oblečky, vesměs růžový a dupačky, což se nám moc nehodilo.

tygrous
14. črc 2010

Ja rodila v zime a v pokoji na sestinedeli bylo 26°C, kolik tam maji ted, to nevim... Tu kojici kosili jsem si chtela nejdriv taky koupit, ale nakonec jsem u Vietnamcu videla tu na raminka za asi 90,-... 😉

vycu
14. črc 2010

Já teda kojící košilku využila a potom i doma, bylo to pohodlnější, když přišla návštěva a já musela kojit nebo odsávat 🙂 O oblečky byl boj, měla jsem svoje,ale využila je až na JIPce, tam nám bylo skoro všechno malé 😀 Vem si ubrosuky na zadeček. Já sice používala hlavně vodu a žínku, ale když byla nálož, tak se hodily 😉
Erár jsem dostala, ale jen jednu s tím, že se mám co nejdříve převlíct do svého.

spaagetka
14. črc 2010

@michamicha Rodila jsem ve svý košili a pak jsem měla na každý den jednu, páč tam bylo děsný vedro, i když jsem měla vypnutý topení a rodila jsem v listopadu. Košile využívám i teď, páč když kojím v noci, nemusím vyhrnovat, jen vyndám a malej už se obslouží 😅 😀 Oblečků na malýho bylo dost a denně doplňovaly, ale měla jsem nadstandart, tak nevím, jaký to bylo na normálním pokoji.

michamicha
15. črc 2010

@spaagetka díky, já budu chtít taky nadstandard 😉

l.u.c.i.e
15. črc 2010

@michamicha, k porodu jsem měla svojí noční košili. Pak na šestinedělí po sprše jsme se převlékla do jiné... Raději si vem ještě jednu košili. Dost jsem krvácela po porodu, tak jsm byla ráda, že mám ještě jednu náhradní. Navíc je tam vedro, takže se budeš i více potit.
Jinak tatínek dostane erár obleček na poroním sálu 🙂
Ohledně kosmetiky, tak opravdu nám vše zakázali. Nic se na dítě nemá mazat. Jen nějaký krémík na zadaček. Byl tam Infadolan.
Oblečení je tam dost málo, ale když si o něj řekneš, tak ho doplní. Jednorázových plen je tam žalostně málo. Určitě si vem svoje. Jo a vlhčené ubrousky taky budeš potřebovat.
Pokud budeš chtít nadstandart, tak to hned hlaš. Je tam o něj dost velký zájem. Můžeš ho dostat třeba až za 2 dny.

levander
22. črc 2010

AHoj holky, tak se hlásím zpět z porodnice. Kryštůfek se narodil 14.7 9:50 s 4100 g a 52 cm.
A jestli někdo řeší jestli rodina na FN nebo ne, tak jednoznačně doporučuji. Já bych nešla nikam jinam. Měli jsme komplikace po porodu takže jsem po převozu na oddělení po porodu jela do půl hodiny na sál a kolik tam bylo v momentě dr. a připravený sál a vše, to pochybuju že by u Mulačů či jinde v okolí dali....takže po vlastní zkušenosti opět tvrdím že radši budu jedna rodička z třiceti ale s jistotou že když se něco stane tak se postarají a ví jak.
Jinak košil doproučuji více, je tam sauna, já měla jendu na porod a dvě na šestinedělí a nestačily, prala jsem člověk se opravdu potí tím létáním kolem miminka....jinak jsem si dva dny musela počkat na nadstandart jak je momentálně narváno! ale sestřičky i doktoři úžasní, neříkám že všichni na 100 % ale opravdu většina, jedna sestřička nás vypiplávala dvě noci, když malý nechtěl papat a jen brečel... Jinak oblečků pro mrnousky je tam dost, žádná sláva ale dá se vybrat či si říct a donesou další!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru