Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

shel44
6. srp 2013

Ahoj.Tak ja som na Locjotíne rodilampred cca 2 mesiacmi a naprostá spokojnosť.Čo sa vybavenia týka,personálu a ich prístupu.Skrátka bezproblémov.Dokonca aj dobre varili,Čo sa na nemocnicu nie vždy dá povedať🙂)

shel44
6. srp 2013

@knedluska Do lochÁča netreba brať ani vložky,tie tam stále dodávajú na wc,pre babatko veci až na odchod domov,vecičky tam majú,aj kopec látkových plienok🙂

shel44
6. srp 2013

@knedluska Do lochÁča netreba brať ani vložky,tie tam stále dodávajú na wc,pre babatko veci až na odchod domov,vecičky tam majú,aj kopec látkových plienok🙂
@an3tka na prvom mieste je pre nich prirodzený porod,pokial to je možné.Pri porode sme vyskúšali aj v leže aj v kvoči-rozne

l.u.c.i.e
28. srp 2013

Chodil někdo do rizikové poradny kvůli vysokým protilátkám? Nevíte, co mě tam čeká a jak často tam budu docházet?

maxkatka36
10. zář 2013

Ahojky ,mam dotaz na porodnici na lochotine? Slysela sem ze si musim predem rici o klystyr. je to pravda nebo ho davaji automaticky. dekuji

alma13277
10. zář 2013

U mých porodů (2008 a 2012) byl klystyr automatika a PA ho se mnou předem konzultovala 😉

caricia1
11. zář 2013

@maxkatka36 rodila jsem tam 30.5.2012 a daly mi ho automaticky a bylo to pro mě vysvobození 😀

maxkatka36
11. zář 2013

dekuji tak to je dobre. 😀

ikram2000
6. lis 2013

Maminky, čeká mě plánovaný císařský řez v Plzni. Potřebovala by jsem radu, co všechno je k dispozici v nemocnici, respektive, co všechno musím mít s sebou? Kalhotky, vložky, přebalovací podložky, věci pro mimčo, kosmetiku pro něj, plenky? Jsem z jiného města, než je Plzeň a u nás tohle všechno musí mít člověk své, tak se radši ptám, aby jsem nejela zbytečně, jako vánoční stromeček 🙂. Předem moc děkuji za rady.

zdenikmar
18. pro 2013

maminky prosím která jste nedávno rodila na Lochotíně,jak probíhá příjem,dostanu se autem až před budovu porodnice,vím že je tam složité zaparkovat.Když budu roditpo druhé,rodí se jen s porodní asistentkou?Někde jsem četla,že na porod mám mít svou košily?Pro miminko prý musí být plíny i rychlozavinovačka.Budu ráda za každou radu.

knedluska
18. pro 2013

@zdenikmar Před budovou porodnice se dá zastavit, ty vystoupíš a pak to chce hledat místo k zaparkování. My jeli na příjem ráno, takže problém s místem nebyl. 😉 Nahlásíš se na recepci, tam si tě převezme sestřička, natočí monitor, vyšetří tě doktor... A když to bude k porodu, tak tě pošlou naproti do budovy na porodní sály. 😉 Chtěli, abych se převlékla do svojí košile, takže asi svojí. Jak je to pak s porodem netuším, my nakonec skončily na císaři. Pro miminko nám dávali 3 plenky na den, ale takové ty navoněné oranžové pampersky. Takže to chce svoje, protože to fakt nestačí. A ještě ubrousky na zadeček, pokud budeš používat. Mastička na zadeček tam byla. Oblečení taky dostatek, mycí prostředky taky. Zavinovaček tam taky bylo dost. Já potřebovala svoje akorát poporodní kalhotky, ty tam nejsou. Vložek je tam dost. 😉

zdenikmar
18. pro 2013

@knedluska Moc děkuju za info,takže se jde nejdříve do té nízké budovy,jako se chodí na rizikovou poradnu?

knedluska
19. pro 2013

@zdenikmar Ano, nejprve na příjem do té nízké budovy. 😉

zdenikmar
20. pro 2013

@knedluska moc děkuji,já jen kdybychom měli fofr,ale moc s tím nepočítám,dceru jsem přenášela a pak mi porod vyvolávali.Přeji hezký den.

reynocek
5. led 2014

@zdenikmar Ahoj, já při druhém porodu v roce 2010 jsem měla u porodu jen porodní asistentkou. Porod byl bez komplikací.

valbarka
7. led 2014

Ahoj holky, rodila jste některá v Lochotíně dvojčata? jak to probíhalo? chtěla jsem rodit ve Strakonicích, jsem ve 30tt a i když mi můj doktor, který tam pracuje od začátku tvrdí, že je velká šance rodit přirozeně, pokud bude vše tak jak má, tak na poslední kontrole mi suverénně řekl, že si může říkat co chce, ale v 35tt mi dá termín na císaře, že už si dnes nikdo nelajsne tak riskovat a rodit dvojčata přirozeně, i když to je možné. Ale PA v Plzni mi říkala, že tam rodí dvojčata běžně a pokud to jde tak přirozeně. Dík za info! Bára

esterka610
8. led 2014

Já jsem tam rodila dvojky, nejdřív přirozeně ale malýmu se zpomalovala srdeční činnost, tak to byl nakonec akutní císař. Pak jsi 24 h na JIP a děti mi přivezli jednou na přiložení, po přendání na normální pokoj jsem je měla u sebe. A pokud můžu radit, s dvojčaty je nejlepší nadsandart, budeš mít soukromí, klid, já ho hned nemělala, takže jsme tam byly 3 maminy a 4 děti, nic moc. 😉 Hodně štěstí!!

esterka610
8. led 2014
valbarka
9. led 2014

@esterka610 dík za INFO, já chápu, že se to vždycky může zkomplikovat a nemám nic proti císaři, pokud zachraňuje životy, ale nechci ho přijmout primárně jen jako preventivní opatření. Nadstandart bych ráda, při prvním porodu - jedno dítě 🙂 jsem ho neměla a i tak je nepříjemné jak se maminy v noci navzájem budí. Trochu je po tom císaři blbé, že pak děti hned nemůžeš mit u sebe, ale třeba se to bude dát nějak zařídit. Díky!

martinahost
19. led 2014

Ahoj holky, chtěla by jsem se vás zeptat, nezdá-nezdálo se vám že ve FN-Lochotín, se dělají někdy hodně a zbytečné sekce? Myslím to tak, že když má miminko větší váhový odhad na UTZ,tak hned uvažují nad císařem a nevěřÍ mamince a ženskýmu tělu že to zvládne. Anebo když je žena po prvním císaři min. 2 roky, jizva je OK. a není nějakej vážnej duvod k další sekci, tak oni i tak automaticky ten císař udělají. Nevím, ale když jsem tam ležela před 4 lety tak se mi zdálo že dělají až hodně císařských řezu. Každou chvíli volali Dr. k sekci a den před propuštením, jsme měli takové sezení s dětskou Dr. a ptala se maminek které jsou po sekci a asi každá druhá maminka zvedla ruku. Já jsem taky po sekci 4 roky, protože dcérka byla velká a jsem z toho sklamaná i do dneška, že jsem nezažila ten opravdový porod, ale PA mi říkala že kdyby jsem byla podruhé těhotná a bylo by miminko menší, mělo by menší odhad na UTZ, tak by jsem mohla rodit prirodzene. ( ale UTZ se někdy i hodně líši) když podle UTZ to vypadá že bude mimčo velké, tak to tak být nemusí ne? Zatím nejsem těhu, ani nějak neplánujeme, ale chtěla by jsem určite ješte jedno dítě a když to příjde, tak by jsem chtěla určite rodit přirodzene a budu si za tím stát, ale samozřejmě že kdyby jsem já anebo miminko byli ohrožené na zdraví či na životě, tak by jsem tu sekci podstoupila, ale mám obavy že vzhledem k tomu, že jsem po sekci, tak mi automaticky budou chtít udělat sekci i podruhé co nechci. Rodila jste některá ve FN-Lochotín ,poprvé sekci a podruhé prirodzeně, dali vám tu možnost?? Děkiji 🙂

michaelarackova
20. únor 2014

@svanhild
@shak29 Holky, prosím, ve které poloze jste rodily? Chtějí jen na tom jejich multifunkčním lůžku? Trénuju s epi-nem v polosedě, jde to myslím dobře, ale všude píšou, jak je o 30% menší porodní kanál. Zkusila jsem na boku a to byla hrůza! Líbil by se mi podřep, ale nevim, jak k tomu přistupují. Díky!

shak29
20. únor 2014

@michaelarackova asi záleží na jakou PA narazíš. U mě s prvnim zkoušela i na čtyřech i v dřepu a nakonec sem rodila v polosedu. S druhou sem byla spíš v lehu a nic moc, u třetího chci zase do polosedu.

tygrous
20. únor 2014

@martinahost Kamarádka na Lochotíně rodila poprvé císařem (akutním) a podruhé přirozeně, přesně po 2 letech...

gauntes
9. dub 2014

Ahoj, já jsem po zkušenostech kamarádek raději jela rodit do Hořovic. A taky ta obrovitost FN mě docela děsí...

Máme 18m holčičku a protože mě mateřství úplně pohltilo, dovolím si vás pozvat k návštěvě stránek projektu Srdci blíž, který společně s kamarádkou budujeme 🙂 Kromě jiného jsme založily šestou podpůrnou skupinku pro kojicí maminky u nás, snad jich bude přibývat (na Slovensku už mají podpůrných skupinek díky působení o.s. Mamila přes 80!). S maminkami, tatínky a jejich dětmi z Plzně a okolí se moc rády potkáme na některé z našich akcí 🙂 Těšíme se na vás! Lucka

http://www.srdcibliz.cz/
https://www.facebook.com/srdcibliz

pajmou
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hornakev
21. čer 2017

Porodnice Lochotín?? Nedám dopustit na mudr Korečka. Nebýt jeho tam mi po 11 hodinovém porodu poslali ještě na císaře a k tomu jsme měla užasnou porodní asistentku, myslím že má každá nemocnice své pro a proti ale bohužel skóre tomu dali špatné sestry na neo. Byla jsem prvo rodička a mohli být milejší a více pomoct a poradit ale to zase ne všechny měla jsem možnost tam poznat i skvělé sestry. Takže podle mne je to jen o lidech které zrovna chytnete.

ovecka14
8. říj 2018

Ahoj, je tu někdo kdo v téhle porodnici rodil dvojčátka? Zajímá mě jak moc jim záleží na přirozeném porodu, nebo zda se spíš radši přiklání k sekci a zda se mě třeba také někdo zeptá co já na to? Do jakého týdne se čeká s vyvoláním u dvojčat při tehu cukrovce? Čekám Bi-bi dvojčata. Děkuji

hornakev
8. říj 2018

Holky tak jsem 21.9. 2018 porodila na Lochotíně svojí druhou holčičku a popravde vse bylo perfektní!!
O proti prvnímu porodu to ted byla rychlovka ale co se personálu týče ten byl na jedničku podtrženou! Skvělá a empaticka porodní asistentka a doktor naprosto skvělý! Po porodu mi udělali i ultrazvuk a kontrolu kvůli tomu ze po prvním mi tam zustal kus placenty.
Oddělení šestinedělí taky skvělé,měla jsem nadstandardní pokoj ale u první dcery jsem mela klasicky.
Jak zde už bylo psáno, dávají vložky po porodu a krom plenek ktere máte 3 na den a tudiz musíte pak mít vlastní je tam všeho dost.
Důležité je na vse se ptát a nebát se zeptat hlavně co se kojení týče. Jak se říká líná huba holé neštěstí. Proste pokud nevim zeptat se jsou tam ochotné sestry a pokud ne tak se zeptat znova jiné sestry. Jen nečekat nez někdo přijde.🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru