Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

levander
24. kvě 2010

Ahoj holky to je super číst vesměs pozitivní...my byli v sobotu na prohlídce a jestli jsem se doted nebála, tak trošku začínám 😅 vyděsil mě ten pokoj kde čekáš než jdeš na porodní sál, 4 maminy a nic... nejvíc se bojím že manžu pošlou domů a pak z nějakého důvodu se nestihne vrátit :( byla jste některá na tomhle "čekacím" pokoji?

hpaja
24. kvě 2010

Ahoj Levander, já jsem to měla naopak, po prohlídce porodnice jsem se začala na porod těšit ještě víc, přišlo mi to tam moc pěkný 🙂 Jinak na tom čekacím pokoji jsem nebyla, při příjezdu jsem byla otevřená na 4 prsty, tak nás dali rovnou na porodní pokoj 🙂
A jak to máš daleko do porodnice?

levander
25. kvě 2010

Hpaja bydlíme na bolevci takže kousínek, ale jak znám manžu 😕
já se těšila doted, už se ale začínám trošilinku bát 😅 ale je pravda že to tam je moc pěkné. jen mě vyděsili že v létě tam jsou jen 4 PA na 6 porodních sálů

hpaja
25. kvě 2010

Levander, tak to máš kousíček 🙂 Já jsem z Losiné, takže jsme jeli přes celé město... ale bylo to v sobotu ve 23h a ještě k tomu mezi svátky, takže jsme za tu cestu potkali snad 2 auta a byli jsme tam za 20 minut 🙂
Jinak toho nižšího počtu přítomných PA se neboj, když bude všechno Ok, tak tam stejně s vámi nebude celou dobu. Mě chodila kontrolovat po hodině. Nahoru na sál jsem přišla po půlnoci, to jsme vyplnili nějaké papíry a napíchla mi atb - měla jsem streptokoka a ve 4,15 byl malej na světě. Takže tam přišla asi 2x a pak napotřetí tam už zůstala a začali jsme tlačit.
Já teď hlavně nechci zapomenout PA na začátku říct, že chci dát miminko hned po porodu na břicho 🙂 To mě při synovi nějak nenapadlo a asi to tam není úplně samozřejmost, tak mi ho jenom ukázali a dali až po zvážení a ošetření, já jsem mezitím porodila placentu.

lowe
25. kvě 2010

ahoj holky, chci se jen zeptat porodnice na Slovanech je zrušená nebo je přestěhovaná na Lochotín?
já mám sice ještě čas, ale chtěla bych rodit v Plzni, a asi zřejmě na Lochotíně, sice to máme z ruky, ale snad to zvládneme 🙂

michamicha
25. kvě 2010

@lowe ahoj, ze slovan je porodnice přestěhovaná na lochotín 😉

lowe
25. kvě 2010

tak to jo, já vím, že na Lochotíně je teď velká nová, já mám pořád zafixovaný Slovany, asi proto, že jsem se tam taky narodila
díky

levander
27. kvě 2010

Hpaja nám právě říkala že pokud je mimi v pořádku dávají ho na břicho hned...tak jsem jim věřila, no snad to tak bude, také ho chci hned k sobě... tak to tam je fakt klídek, snad nebude až moc velký jsem plašan co vyžaduje neustálou kontrolu 😕

lowe
27. kvě 2010

jé holky tak to je super, zrovna včera jsem četla jak je to dobré mít po porodu miminko co nejdřív na břiše a navazovat fyzický a oční kontakt

hpaja
27. kvě 2010

Levander, mě to v tu chvíli vůbec nenapadlo, že by mi ho mohli dát na břicho, hlavně jsem byla ráda, že už je venku 😀 Ty kontroly po hodině mi nejdřív nevadily, ale jak už pak byly kontrakce hodně silný, tak jsem si přála, aby co nejdřív přišla, že si řeknu o epidurál... ale bylo na něj už pozdě, PA mi píchla vodu a šlo se na to 🙂
Lowe, z Varů to máte docela kus, z toho bych byla možná malinko nervózní... 😅 ale záleží na situaci, jak se budeš cítit 🙂

lowe
27. kvě 2010

hpaja: no já nejsem přímo z Varů, jsme uprostřed cca, takže to vyjde téměř nastejno Vary máme 36km a Plzen 50km, takže na tom nesejde víš, a já prostě do Varů nechci, neslyšela jsem na ně nic dobrého
je sice fakt, že záleží hodně na doktorech a na celkové situaci,ale raději jsem pro Plzen

hpaja
27. kvě 2010

Lowe, tak to pak jo 🙂 já Locháč vřele doporučuju, až na jednu blbou sestru jsem byla moc spokojená 😉 snad budeme spokojené všechny 🙂

lowe
27. kvě 2010

hpaja: já hlavně Plzeň znám, Vary moc ne, jse původně z Plzně Severu, takže jsme jezdili do Plzně k doktoru atd
je jasný, že vždy se někdo najde, ale myslím, že těch pár dnů se to přežít dá
já chci hlavně mužskýho u sebe, a když jsem někde četla, že tam je i sprcha s vanou tak to tam bude lézt se mnou 😉 tedy jestli bude moc

hpaja
27. kvě 2010

Lowe, tak s tou vanou tě zklamu, tam si budeš muset lebedit sama... 😉 manža při prohlídce porodního pokoje vtipkoval, že si pak vezme plavky, až budeme rodit a PA ho s úsměvem vyvedla z omylu. Prý by to nebylo dobrý kvůli hygieně, přece jenom budeš otevřená, tak aby se nezanesla nějaká infekce dovnitř.
Jinak sprcha a wc přímo na pokoji je veliký plus, nedovedu si představit, že bych musela lítat někam přes chodbu (na "velký" jsem byla snad 13x, nakonec nebyl třeba ani klystýr) 😅

lowe
27. kvě 2010

hpaja: do vany ne, myslela do sprchy hopsat na míči 😉
počkej sprcha a wc je na pokoji, jako na přípravným nebo pak na každým pokoji po porodu, jak se tomu říká šestinedělní?
ty jo já z tebe asi budu tahat rozumy 😀
Máte krásného synka, my se možná dozvíme příští týden co nám bříško ukrývá za poklad

spaagetka
27. kvě 2010

lowe, sprcha a wc je na každým sálu a na pokoji taky 😉 Já měla nadstandart a ten má vždycky společné wc s vedlejším nadstandartem. Ani na rizikovým ani na šestinedělí se mi nestalo, že bych se se sousedkou potkala. Na klasickým pokoji nevím, ale řekla bych, že každej pokoj má svou sprchu i wc a nedělí se se sousedním 😉

medvik
27. kvě 2010

spaagetko: na tom nadstandartu jsem byla taky, vždycky jsem zamkla na straně sousedky a nebylo možné, abychom se potkaly😉
jinak porodnice je super, personál taky. Manžel tam se mnou byl 12 hodin a naprosto bez problémů.
a u mimča mi nabídli dát ho na břicho a nechat ho tam nebo inkubátor, tak jsem si ji chvíli nechala u sebe a pak jsem ji dala vyhřát, byla totiž trochu přidušená.

lowe
28. kvě 2010

spaagetka: děkuji moc za info, já tedy nevím, ale nějak z porodu nemám strach, jen z případného nástřihu, no ale v ten okamžik si myslím, že mi to bude už jedno, že?
medvik: tak to je super, já chci mít manžela taky co nejvíc u sebe 😉

vycu
28. kvě 2010

Na šestinedělí je to jak píše spaagetka. Pro každý pokoj je vlastní sociální zařízení se sprchou, wc a bidetem 😉 A pokoje jsou po třech. Nadstandard je třeba mít domluvený dopředu nebo mít štěstí, jsou pořád plné 😉

l.u.c.i.e
28. kvě 2010

Ahojky, kolem 16tt jsem se přihlásila na rychlokurz do FN Lochotím s tím, že se mi ozvou. Doteď se tak nestalo. Byla jste některá na předporodním rychlokurzu? Nás zajímala hlavně prohlídka porodnice, personál a tak. No, už se mi to pomalu blíží a rozhodně chci jít rodit sem.

vycu
28. kvě 2010

@l.u.c.i.e Já byla, byla jsem určitě někdy na přelomu osmého a devátého měsíce, ale ty už to máš fak tza pár 🙂 Nejzajímavější určitě byla prohlídka porodnice a vysvětlení postupu, jak to vypadá od příjezdu do pordnice na ambulanci, kdy se leží na přípravném pokoji a kdy se jde na porodní pokoj atp. Mně to bylo k ničemu, nakonec jsem ležela jeden den na rizikovém a porod vyvolávali.

l.u.c.i.e
28. kvě 2010

Vycu, díky. Co se dá dělat. Buď se ještě ozvou či ne. Nějak to zvládneme i bez toho. Fotky jsem si prohlídka na netu, tak vím zhruba jak to tam vypadá. Navíc můj gynekolog říkal, že až tam budu poslední týden chodit na monitor, že je můžeme poprosit o provedení po porodnici... Ale to si mi nějak nezdá, že by to takhle šlo.
Přípravný pokoj je něco jiného než porodní pokoj? Myslela jsem, že nás rovnou dají na ten pokoj, kde se rovnou rodí... Teda aspoň z těch fotek mě to tak přišlo.

michamicha
28. kvě 2010

@l.u.c.i.e Lucko a ty jsi se hlásila na tu maxi lekci nebo na těch 6 lekcí? mě se ozvali cca do týdne co jsem jim psala mail s přihláškou, teda že mě zařadili do toho kurzu a ještě se ozvou začátkem května 🙂 budu chodit na těch 6 lekcí a začínáme tuším 10.6., ale s definitivním termínem se mi ozvali až teď koncem května 😉 se jim kdyžtak připomeň 😉 ale co mi řikala sestřička na gyndě, tak na prohlídku porodnice se prý můžeš objednat kdykoliv 😉

l.u.c.i.e
28. kvě 2010

Micha, hlásila jsem se na maxi lekci a nazačátku mi jen napsali, že mi pošlou mail s termínem na ten rychlokurz a nic. Zkusím se jim připomenou. Třeba ten rychlokurz dělají 2 týdny před termínem. Proto se tu ptám, zda tu některá byla na té maxi lekci.

michamicha
28. kvě 2010

Jedna holčina ze srpnovek je na tu maxi lekci myslím taky přihlášená, tak se zkusím poptat 😉

l.u.c.i.e
28. kvě 2010

Micha, to bys byla moc hodná. Díky. Kdyžtak mi to pak pošli do IP. 🙂

vycu
28. kvě 2010

@l.u.c.i.e Teď jsem koukal ado emailu, byla jsem tam přesně měsíc před termínem(25.11) a psali mi to 23.10., tak si tam asi radši zavolej, to vypadá, že na tebe zapomněli 😒

l.u.c.i.e
28. kvě 2010

Vycu, taky si říkám, zda na mě nezapomněli. Ok, v pondělí jim zavolám a uvidím, co mi řeknou.

lowe
28. kvě 2010

l.u.c.i.e: já se budu objednávat příští týden na tu maxi lekci, být Plzeňská tak bych brala tu delší, ale takhle to sfoukneme najednou aspoň něco, aspoň z toho nebudu pak tak vyjukaná, ale to budu stejně 😉

tygrous
29. kvě 2010

Teda holky, jak jste tu psaly, ze davaji miminko automaticky hned po porodu na bricho, tak mne ho dali az po ocisteni, zvazeni a zabalene do pliny...v te chvili jsem to nejak neresila, byla jsem rada, ze je venku, a i pak jsem si to vychunavala... a az nedavno jsem cetla, ze uplne nej je dat mimi na bricho jeste s neprestrizenou snurou a to teda neudelali...tak si o to urcite reknete!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru