Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

hpaja
22. led 2009

Já jsem teda nůžky viděla, tak mi bylo hned jasný, co bude následovat a trochu jsem se lekla... 😕 ale samotnej nástřih nebolel, jen to jakoby chrouplo a šití bylo taky v pohodě. Dr. to umrtvil a vůbec jsem nevěděla, že mě šije 🙂
Pár dní po porodu jsem si sice sedala opatrně, ale sedět se dalo v pohodě. Když mě viděla tchýně týden po porodu jak se pohupuju s malým v náručí na míči, tak se divila, že už můžu normálně sedět 😅 Byla jsem docela překvapená, že mě ten nástřih ani moc neomezoval, teda při sezení "na bobku" to jakoby táhlo 😝 . Ale nevím jak u jiných, já byla nastřižená 3 cm.

petraluk
22. led 2009

Tak já tedy netušim kolik cm jsem byla nastřihlá, ale co vim, že ne ve se dá umrvit. Už si nepamatuju přičem mi to dr. řikal, ale bolelo to víc než celej porod. Ale zase mě museli šít pod zrcadlama, jelikož jsem měla prasklou porodní branku a muselo se šít i to 🙄 Celý šití trvalo třičtvrtě hodiny a já fakt myslela, že je po mě 😖

Al enechi nikoho strašit, já neměla zrovna ukázkovej porod, malej nebyl malej nýbrž na mě moc velkej, tak to bylo kvůli tomu.

A z nástřihu nevim vůbec nic, neviděl ajsem kdy bral nůžky a to mě střihal prý 3x 😅

POřádně jsem si sedla až tak za měsíc. Takže vůbec se nebojim kontrakcí, ale spíš všeho co bude od 2.doby porodní ☹

A od kámošek vim, že návštěvní hodiny se nemusí dodržovat ani na normálních pokojích, když to sousedkám nevadí. Ne tedy přes noc jako je to povoleno na nadstandartu, ale dopoledne klidně 🙂

vecko
22. led 2009

ahojky,kolik nadstandartu maj na lochotine po dvou?a za jakou cenu,nevite nekdo?diky!!!!!!!

martimarti
22. led 2009

Ty návštěvní hodiny opravdu nejsou striktně dodržovány, za mnou partner chodil až po 18 hod, vždy na chvíli, samozřejmě se souhlasem ostatních na pokoji, ale nebyl to problém. A ohledně toho, že na normálních pokojích není televize, to mne fakt pobavilo. Zlatý voči 🙂 🙂Holky co se chystáte rodit, to poslední, co se dá dělat na šestinedělí, je čumět na bednu 😉 Vzhledem k tomu, že vás vypakují za dva-tři dny, tak je docela hoňka se vše naučit, zvlašť pokud jste prvorodičky 😉 Držím všem moc palce, ať vám vše dobře dopadne 😉

martimarti
22. led 2009

Jestli mohu, přidám svůj osobní postřeh. Také jsem původně uvažovala o nadstandartu, ale nakonec jsem byla zatraceně ráda, že jsem ho nedostala, neboť mne z pooperačního /porod sekcí/ převezli na pokoj do šílenýho dopoledního blázince, strčili mi malou do ruky a starej se, a byla jsem moc ráda, že mi ostatní maminky, co tam byly o den dva déle poradily, dělala jsem prostě tom, co ony. Ale to je ryze subjektivní pocit. 😉

evamik
23. led 2009

Klárko, tak to jsem blázen, nám PA říkala, že těch jednolůžkových nadst. je 8. 😕 Takže teď jsi mě docela vyděsila, prot. já bych nadstandard fakt chtěla za každou cenu.
Vecko, vím, že nadst. stojí 500,- a 300,- přistýlka za otce.

petraluk
23. led 2009

Holky tady jsou pěkný fotky z porodnice a je tam docela pěkně popsaný. A píšou tedy, že pokoje jsou dvojlůžkové, vyjímečně třílůžkový 😕

http://www.fnplzen.cz/dokumenty/gpk/new/foto.asp

evamik
23. led 2009

Petraluk, jj, ale nadst. jsou jednolůžkové. 🙂

petraluk
23. led 2009

Já vim, ale někdo tu psal už nevim kdo, že pokoje jsou třílůžkový, tomu se divim 😉

evamik
23. led 2009

Petraluk, aha! Pardon. 😉

klarves
23. led 2009

Evi, tak to jsem blázen taky, protože jsme v rámci kurzu měly prohlídku odd. šestinedělí a fakt nám ukazovala ty pokoje, dva nadstandardy, z toho jeden jednolůžák a druhý dvojlůžák, což sem se teda taky divila, že nadstandard a dvojlůžák a zbytek pokojíčků jsou třílůžáky. Fakt že jo, normálně jsou tam tři postele. A jedna mamina se tam ještě extra znovu ptala, kolik je tam dvojlůžkových a kolik trojlůžkových normálních pokojů a ta PA jí řekla, že normální nejsou dvojlůžkové, jen třílůžkové. Ale kolikrát se prý stane, že jsou tam maminy samy nebo po dvou, záleží, kolik je porodů. A nemyslela třeba, že je tam celkem 8 nadstandardů na celou kliniku? Třeba na gynekologickym odd. je jich víc jednolůžkových, to vim určo, v jednom jsem ležela. 😉
A s těma návšťěvníma hodinama jsem ráda, že se to dá domluvit i mimo, měla jsem z toho trošku obavy, že když manža nebude mít hned dovču a nebude volný nadstandard, že za námi ani nebude moct přijít.
Martimarti, tak to je mi jasný, že telka je to poslední, co nás bude zajímat 😀 Já to spíš psala jen jako jeden z mála rozdílů ve vybavení, který jsem tam našla. 😉 Ty normální pokojíčky mi přišly taky hezounký. Jen mě trošku děsí ty tři maminy najednou a návštěvy všech příbuzných 😒 Snad se tam k nějaký "spolubydlící" nebudou sjíždět jak Hujerovi 😀 😉

evamik
23. led 2009

Klárko, ne ne, určitě to myslela na šestineděli... A i na těch jejich stránkách píšou u nadst. - "vždy pro dva pokoje" - takže to by asi nepsali, kdyby měli jen dva... Doufám!
Já bych třílůžák asi nezvládla, takže se fakt "modlím", aby byl nadst. volný! 😅 Navíc manža plánuje, že tam bude s námi, takže i pro to...

evamik
23. led 2009

Jo a ještě na těch str. píšou, že nadstandard je jednolůžkový. Totéž říkala i ta PA - že trojllůžák mají jen jeden, ostatní jsou dvojlůžáky... Takže tady se ty info fakt rozchází dost.

klarves
23. led 2009

Tak to jsem z toho fakt jelen 😕 😕 😕 To by si docela měly sjednotit informace, když každýmu říkají něco jinýho 😠 No uvidíme, poznáme samy, až tam budem 😉 Ale tohle mě teda fakt štve 😠

evamik
23. led 2009

No, to mi povídej! Mě to docela rozhodilo... No, uvidíme! 😅

hpaja
23. led 2009

Tak já jsem původně chtěla taky nadst. (kdybych tam byla na Vánoce, tak určitě, aby tam mohl být manža s námi), ale nebyl volnej a pak mi to už ani nepřišlo. Teda blbý bylo, když jsem malýho v noci uspala a spoluležící mamce začalo mimčo řvát a ona zrovna nějak tvrdě spala a ne a ne se vzbudit... 🙄 Ríša pak samozřejmě taky spustil.
Ta info na netu, že 3lůžáky jsou vyjímečně mě docela pobavila. Možná tam ale ze začátku byly fakt převážně 2lůžáky a náporem rodiček je předělali na 3lůžáky.
Kolik je tam nadst. nevím.

klarves
23. led 2009

No nad tím jsem teď právě taky uvažovala, že ty stránky nejsou třeba inovovaný a původně to tak možná bylo. Ale fakt nám říkala trojlůžáky. Takže je to tak hpajo? Normální pokoje jsou po třech?

hpaja
23. led 2009

Klarves, jj, jsou po třech...

hpaja
23. led 2009

Jo a ještě jsem zapomněla napsat, že jsem tam byla jeden den sama, protože ty 2 mamči propustili a nový přivezli až další den 😉

vecko
23. led 2009

nevite nekdo,jaky se muzou brat kapky na rymu v tehu?pry jen morska voda,ktera me teda nepomaha,co se muze?diky!!

klarves
23. led 2009

Ahoj vecko, tak mě v lékárně řekli to samý ☹ Jen nějaký s mořskou vodou. Hlavně prý ne Olynth a jemu podobný.
Pak mi dali ještě nějaký homeopatika na chřipku, jmenuje se to Paragrippe. Na horečku mi řekli jen panadol nebo paralen, ale panadol je prý šetrnější k žaludku. A horečku srážet pomocí léků až od 38,5 😕 No tý lékárnici se to říkalo, když jí nic nebylo. 😝

klarves
23. led 2009

Takže fakt normální pokoje po třech 😒 No radši bych byla, kdybych měla špatný info já 😔 Tak teď ještě, jak je to s těma nadstandardama. Ale mám obavy, že osm jich tam fakt asi nebude.

martimarti
23. led 2009

Holky, ohledně těch pokojů, původně standartní pokoje byly opravdu dvoulůžkové, ale do všech přidaly třetí postel, to pro ten ohromný baby boom. Takže všechny pokoje jsou třílůžkové. Bohužel s tou třetí postelí nebylo původně počítáno, nepřekáží tam, to ne, pokoje jsou veliké, ale postel nemá zvonek na sesternu a hlavně noční osvětlení /na noc se toiž centrálně zhasíná a zůstávají jen malé lampičky nad postelemi, ty svítí stále/.

cernovlaska
23. led 2009

Ahojky všem 🙂 taky jsem rodila na Locho a byla jsem první noc na pooperačním ( po sekci ) druhou na trojlůžáku a zbytek "pobytu" na nadstandartu,takže můžu posoudit všechny varianty a musím říct,že jsem byla za nadstandart vděčná,pže opravdu tři na pokoji jsou moc,hlavně mi Rokyta říkal,že původně to byly všechno dvoulůžáky,ale kvůli návalu do všech pokojů přidali lůžko a až to zase opadne,tak to zase budou dvojky 😉 pro mě pokoj se spolubydlícíma výhra nebyl,pže tam byly dvě holčiny,taky po sekci a obě měli spoustu starostí samy se sebou a prostě jsem se cítila líp sama na pokoji,kde jsem si večer,když Maťula usnul,mohla v klidu číst,aniž bych někoho rušila světlem a měla jsem relativně soukromí a klid 😵 a to jak píšete "vždy pro dva pokoje" tak to je asi myšlená koupelna,pže ta je společná pro dva nadstandarty,ale já jsem se tam s tou maminou "od vedle" vůbec nepotkala,ani nevím,jak vypadala 😅

Wini:i po CS si můj přítel počkal na chodbě a byl u ošetření malýho,i si ho podepsal,vyfotil a pochoval,talže neboj,že manžu vykopnou 😅

Vecko: na rýmu můžeš homeopatika - Coryzalia,jsou na rýmu a mě pomohli a do nosu jsem si kapala Pinosol a taky dobrý anebo ti určitě poradí v lékárně 😵

vecko
23. led 2009

a pomohli ty homeopatika???jsem teprve 14tt tak snaad bych je mohla!

cernovlaska
23. led 2009

Určitě mi pomohli a měla by si je moct,ale radši se zeptej,já je brala ve druhým trimestru a taky jsem je brala teď,když kojím,dr mi řekla,že je můžu,takže nevidím problém,ale radši všechno co budeš užívat konzultuj s dr 😵

ladymarionne
23. led 2009

Ahojky holky, ja jsem ted na konci 34tt a vzhledem k tehotenske cukrovce na inzulinu me ceka indukovany porod v porodnici na Lochotine, pravdepodobne s ukoncenym 38tt. Moc bych vas chtela poprosit, jestli byste mi nektera mohla zhruba popsat, jak to tam probiha... Nemam strach z porodu ale z neznama, jsem cvok, co 😖 Taky nevim jestli (kdyz bude moznost) mam vyuzit nadstandart, pritel by si to pral, ale ja si nejsem jista jestli nevyuziji pripadnych rad maminek-spolunocleznic 😉 A muj posledni dotaz se tyka vlastnich oblecku pro miminko, pry je mozne si je privezt, tak by me zajimalo, jestli to nektera z vas vyuzila, popr. kolik si jich mam nachystat... Dekuji moc za vsechny zkusenosti 🙂

martimarti
23. led 2009

Milá marionne, domnívám se, že půjdeš nejprve na rizikové oddělení do 4.patra, tam je to moc fajn, nesmírně příjemné sestřičky, pohoda. Tam Ti udělají všechna přijímací vyšetření a 2x denně tě budou natáčet, aby viděli, jak je miminku, jestli je v pohodě. Co se týká indukce, vůbec se neboj, vše se bedlivě hlídá přístroji. Já tím prošla také, aplikovali mi gely i tablety, ale bohužel vše neúspěšně 😒 No, až Ti porod vyvolají, pak už je to standartní postup, jak bylo popsáno výše 🙂 🙂 Nic se neboj, na Lochotíně jsi v nejlepších rukou a Tvoje miminko také.

martimarti
23. led 2009

A na miminko nic nepotřebuješ, vše je tam, ale pokud by sis chtěla vzít vlastní věcičky, asi by to nebyl problém. No já nevím, ale já tam převlékala malou i několikrát denně, zvlášť když kakala černou smolku, to bylo příšerný, byla jsem ráda, že to mohu házet do erár koše a ne prát 😉

kacajam
23. led 2009

Ahoj holky. Jen se vám chci pochlubit, jak jsem dnes výhodně nakoupila papírové pleny. Na Lochotíně v Hypernově mají akci na Huggies newborn 3-6 kg - Mega pack 80 ks za 349Kč. U pokladny jsem ale platila 164,50Kč - mají asi nějakou chybu v systému (špatné naskladnění...). Tak jsem běžela koupit ještě jeden balík

Takže kdo máte tak malé mimi jako já nebo čekáte, tak šupky do Hyperky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru