Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

marta0022
6. kvě 2009

S tím odvozem zatím nevím, ještě se na to poptam snad to pude. A jak dlouho jste byly v porodnici před plánovaným císařským řezem? A jak dlouho po tom?

cernovlaska
6. kvě 2009

Marta:nevím,jak před,ale myslím,že tam půjdeš na termín,ale po CS tam nechávají 6 dní,i když nás vykopli už pátej den,pže měli nabito 😉

Tak mě tam třeba nikdo ani náhodou nenabídl hadrovky,rovnou jednorázovky,možná jsem se měla optat,ale to už je teď fuk 😉

petaradilova
7. kvě 2009

černovlásko, mě všichni řikali že hadrový pleny tam máš k volnýmu použití neustále v libovolnym množství. Tak nevim, uvidí se tam. Nějak to dopadne. LAe už bych to chtěla mít za sebou, ještě že vim co mi čeká, že nerodim poprvý.

petaradilova
17. kvě 2009

Tak sem se byla podívat za kámškou v porodnici, a i když měly vypnutý topení, tak na tom pokoji bylo děsný vedro. 25 stupňů a nahoře prej bylo 28. katastrofa. a abych pravdu řekla, nezlobila bych se kdybych už rodila.

marta0022
23. kvě 2009

Tak to je hustý. Ale zase je to lepší než kdyby tam byla zima.

petaradilova
24. kvě 2009

Mno ono když ty děti jsou zabalený v zavinovačce tak si myslim že to moc dobrý neni. Už teď přemejšlim jeslti se dostanu na pokoj kde bude takový vedro jak to udělam s prckem aby mu nebylo horko.

tetes1
24. kvě 2009

ahoj, ještě nemám odrozeno, ale ležím tady na Lochotíně už 6 týdnů na oddělení rizikových těhotenství kvůli placentě přes děložní hrdlo.Stejně tak tu leží těhule,co jsou na indukci či cř. Tím mám 100% "zajištěný" porod CŘ,páč normální ani není možný. Tak jsem se jenom chtěla podělit o zkušenost s touto nemocnicí a musím říct, že je to tady parádní, super přístup zatím snad od veškerého personálu, netvrdím,že se nenajde sestřička,která by člověku neseděla, ale víceméně přístup všech je naprosto špičkový. Doktoři tu vlastně dělají jakési kolečko a všichni doktoři,co se vystřídali tady na oddělení, vlastně zároveň v tu chvíli slouží i na porodním sále. Mě už přijímali přes porodní sál a tam se ke mě chovali teda taky moc hezky, i když ten příjem nějakou dobu trval.....
A hodně jsem se chtěla vyjádřit k jedné věci,některá jste tady psala, že mít manžela u cř,je naprostá zbytečnost a vyhazování peněz, ale to podle mě někdo,kdo to nezažil není vůbec schopen posoudit, stejně tak nemocniční personál. Pokud to doktorům vadí či to vadí PA, tak to nemají nabízet a mít to v ceníku. Co vím, tak je na porodním pouze jediná PA,která už má dítě a rodila,jinak tam jsou samé bezdětné,takže od někoho,kdo ani nerodil a je naprosto neempatický si nenechám říkat,jestli ty peníze za to stojí nebo nestojí.....Za tu dobu co tu jsem, už tu byly dvě rodičky cř,co měly manžela u porodu, s oběma jsem po porodu mluvila, a obě shodně tvrdily, že to bylo něco úžasného, že když oni si dítě nemohly po porodu chovat,tak manžel celou tu půl hodinu co jí šily, si dítko choval a že i pro toho chlapa to bylo něco úžasného. Zrovna zítra jde na cř, dallší paní,která bude mít manžela u cř, tak budu zvědavá i na její zážitky,co se týče manžela u porodu cř. Hodně si myslím, že tam jde o zažití toho společného okamžiku,kdy prvně uvidíme své děti a o pocit podpory,že mě může manžel držet za ruku a pak mi děti ukazovat.....Jinak nemáte šanci s manželem promluvit,jedině cestou výtahem z porodního na JIP. A něco takového podle mě není nidko z "venčí" schopen to posoudit, jde hlavně o pocity zúčastněných a o psychickou podporu rodičky a to podle mě za ty peníze teda stojí. 😵
Jo, a jinak na poporodních pokojích je vážně šílené horko a ještě větší je na těch,co jsou s "výhledem" na Roudnou, tam se vážně nehne vzduch. Jo, a ještě jedna ne zrovna povzbuzující věc, na okna namontovali takové záměčky,takže okna jdou otvírat pouze na ventilačku 😠 pokud vám tedy sestra nepůjčí klíč (já ho mám 😅 ).

petaradilova
25. kvě 2009

Ahoj, tak co sem měla tu čest se sestřiškama a personálem vůbec na jiných odd. tka bezvadný, ale na odd. šestinedělí je to s tou příznivostí personálu tak cca 50:50. Jina to s tim otcem u CŘ jsem psala já. Vim o jiných možnostech kam nacpat 2500 než za přítomnost u sekce i když sem manžela u porodu měla. ALe u sekce bych ho teda fakt nechtěla. Nám oboum to přijdou vyhozený peníze. Ale je to názor každýho jedince.

Jsem zvědavá, jak to tam bude vypadat až půjdu rodit, snad nebude moc velký horko.

martimarti
25. kvě 2009

Tak v pátek 29.5. vo bude přesně rok, co jsem nastoupila na Lochotín na rizikový na vyvolávání porodu, Zuzance se vůbec nechtělo ven 😉 A je pravda, že byla také velká vedra, ležela jsem na úplně posledním pokoji na chodbě s úžasným výhledem na město a ve dne v noci jsme měli dokořán okno v pokoji i na chodně, aby byl průvan. Protože se vyvolávání nedařilo a opakovalo se, musela jsem být nalačno a nesměla i pít, takže jsem měla po celou dobu příšernou žízeň 😒 Takže okna na klíček mne fakt lehce šokují. Ale pohled na noční Plzeň za to stál.
Zato dole na šestinedělí se moc nevětralo kvůli průvanu, když tak nárazově, že jsme se s holkama domluvili, vyjeli jsme s mimčama na chodbu a na 10 min pořádně provětrali.
Jinak s tím císařem, můj parner také choval malou, když mne šili, jen to bylo venku na chodbě, normálně mu jí sestra půjčila, to je asi celkem běžné 😉

petaradilova
25. kvě 2009

Mno já osobně si myslim, že větrat by se tam mělo, a kort když je horko, Myslim že když se mimčům dá plenka na hlavu a otevře se okno tak je to poho, ale aby tam bylo zabedněno a na padnutí to je trochu přehnaný. Občas by nějací lidé měli myslit hlavou a ne já nevim čim. Horko nedělá dobře ani mimčům ani maminám.

cernovlaska
25. kvě 2009

Martimarti: Zuzance předběžně vše nejnej ke krásným prvním narozeninám 😉 ať je zdravá,šťastná a spokojená a dělá vám jen radost 😵 a mmch je přesně na den o půl roku starší než náš Matýsek,tomu bude v pátek půl roku 😉 letí to,že? 😅

Já tam rodila na konci listopadu a bylo tam neskutečný vedro,přetopeno,vydejchanej vzduch a i proto jsem byla ráda za nadstandart,pže jsem si regulovala topení a větrání sama,ten první den na společným pokoji,byl na tohle hroznej,pže jedný bylo vedro a druhý zima a mě tam z toho nedostatku kyslíku bolela hlava ☹ no a v těhlech vedrech to tam musí být jak ve skleníku ☹

martimarti
25. kvě 2009

Černovlásko, díky za přání, Zuzance vyřídím 😉 . Je hrozný, jak rychle to všechno letí 🙂

tetes1
25. kvě 2009

Petra:určitě je to každého věc. Ale u tebe je taky rozdíl,že už dvě děti máš a přítomnost otce u porodu také. Tak máš jakoby splněno. Ale když si vezjmu,že by měl manžel vidět děti až na chodbě, zabalené,umyté a že by jsme společně neprožili ten okamžik,když je poprvé uvidíme, tak by mi to přišlo líto. Když ta možnost je. Ale je jasné, že každá na to můžeme mít jiný pohled,ale netroufla bych si šmahem někoho odrazovat jako že je to zbytečné. 😉
Marti:ty zámečky namontovali cca. před 14 dny. 😠 Když jsi tu ležela,tak sama víš, jaký je tu průvan a ty okna,že jsou těžká a jenom na dva panty,tak aby to na nějakou nevypadlo, páč když se do toho okna opře vítr,tak prý jsme bez šance ho zavřít. Tak nám to tu alespoň bylo vysvětleno. 😖
černovlásko:kam prosím tě chodíte do bazénu s malým?

cernovlaska
25. kvě 2009

Tetes1: chodíme do Hobita a vřele doporučuju,budeme tam chodit i na letní kurzy 😉 ty vaničky jsou pro začátek suprový a chodí se 1x za dva týdny a po určitý době do bazénku,teď na ty začátky posílají do nového rehabilitačního centra na Slovany,je to tam,jak je bazén.Už teď berou přihlášky na září,tak jestli chceš chodit,tak si tam cinkni a přihlaš se,jinak by tam mohli mít plno.

Já měla neplánovanýho císaře a je pravda,že jsem hodně špatně nesla to,že jsme nemohli ty první chvilky s naším synem strávit pohromadě ☹ ale nevím,jestli by partner chtěl být u CS,těžko říct a hlavně nechápu,proč za to chtějí tolik peněz 😠 chápu,že použiješ jejich hadry a taky se asi ten taťka musí umýt,ale pak tam jen stojí a kouká 😕

Každopádně ti držím pěstičky,aby jsi miminka donosila v pořádku a všechno bylo v poho 😉

winielka
25. kvě 2009

ahojky...
moje kamarádka porodila včera o měsíc dřív chlapečka ..... tak jí moc gratuluju.... 😀 😀 oba jsou zdarví a vpořádku...

chtěla jsem se zeptat...
říkala mi že příjem a všechno to papírování trvalo cca asi hodinu...
nedokážu si představit když tam přijedu v bolestech asi hodinu vyřizovat papíry...
dá se domluvit se sestřičkama že by se ty papíry třeba vyplnili až potom??

a potom jak je to s návštěvami...musí se striktně dodržovat?manžel pracuje ted celkem dost do večera...
má toho taky už plný kecky díky krizi a strachu o práci.

jsou na lochotíně třeba návštěvní místnosti kde bychom nikoho nerušili...??že bychom nemuseli být na pokoji.
(jsme taková typická hujerovic rodina 😀 )díky.

mishmash1
25. kvě 2009

Ahojky. Jsem tu poprvé ale musím se s Vámi podělit o moji zkušenost s touto porodnicí. Před měsícem jsem byla u porodu svojí sestry. Už přenášela tak si ji tam v pátek nechali. V neděli ráno začala mít bolesti ale večer ji řekli, že to ještě není ono a poslali ji zpátky na pokoj. Ráno v 6 v pondělí už začala mít opravdu porodní bolesti tak jí vzali zase na sál. Vůbec se neotvírala a museli ji prasknout vodu. Pořád dostávala kapačky aby se otvírala a tak to šlo celý den, bez jídla a pití. Nakonec se otevřela na 6 cm a ve 23:00 přišel doktor, že malá už má otlačeniny na hlavě a že musí na císaře. Nechali ji tam 17 hodin v bolestech aby řekli to co všem bylo jasný dávno. Pak teda chtěla píchnout epidurál, ale 3x se netrefili, tak ji museli uspat celou. Malá byla v pořádku i sestra. Když malou vezli na šestinedělí tak kolem nás projeli a ani tomu tátovi neřekli tak tady máte dceru. Museli jsme si jí najít, aby nám jí aspoň ukázali a stejně mu jí nedali pochovat. Pak se sestra v 1 v noci vzbudila a ptala se na malou jestli je v pořádku a sestřička řekla, že jí nemůže nic říct, že nemá papíry. Tak musela čekat do 8 hodin ráno až přišla z dětského a řekla, že malá je v pořádku. No já rodila na Slovanech a i když byl malej přidušenej tak ho hned dali manželovi pochovat a byli hrozně hodný. Tady jsou taky hodný, ale nechávají to do poslední chvíle. T tuto chvíli tam rodí sestřenice, která tam přišla v 6 ráno s bolestma a oni ji poslali domů, že nemají místo ať přijde ve 2 hodiny. Tak teď už tam je tak držím palečky. No asi si budu hodně rozmýšlet ka ůjdu příště rodit.

petaradilova
25. kvě 2009

Já sem ale nikoho neodrazovala. Jak řikám je to každýho věc a názor. Akorát když si představim jak to při tej operaci musí vypadat, tak bych asi ani jako prvorodička nechtěla aby tam byl. A teď čekáme kluka konečně, takže ten muj by chtěl bejt zase u toho, kort když je to kluk, ale rovnou sem mu řikala že kdyby nedej Bože mělo dojít na sekci tak že má smůlu a nebude u ní i za cenu toho že by svýho syna měl vidět přes sklo.

Jinak opravdu nemůžu říct že bych tejhle porodnici věřila na 100% jako Vojenskej, ale k Mulačům bych nešla. Jinak všechno je o lidech, ale co sem tam zažila já osobně když jsem tam chodila tak je to tak 50:50. Bojim se aby neudělali něco co já nechci.

tetes1
25. kvě 2009

winie:na nadstandartech jsou návštěvy od 10 - 21 hodin a na šestinedělí se návštěvy celkem dodržují,což je asi i dobře,když je vás tam víc,tak je asi potřeba být k sobě ohleduplný a právě si tam nebrat celou rodinku Hujerojc 😀 Jestli je jídlena na návštěvy na šestinedělí nevím,jinde ano. každopádně je tu bufet s židlema. Co se týče papírů,tak vzhledem k tomu, že se tě ptají na alergie, průběh těhotenství,jestli smí být u porodu medici, tak po porodu už jim to asi nebude nic platné.Ale když přijedeš na poslední chvíli,tak tě určitě nebudou trápit papírama.....
černovlásko:díky moc, si to zjistím, mi Hobit ani nic neříká. Já bydlím na Lochotíně,tak jsem si říkala jestli by nebylo místo na bazénu na Lochotíně,abych to měla blízko,ale když říkáš,že tady je to tak super...... 🙂
petro:děkuji za tvou projevenou empatii, ohledně nedej bože sekce,super..... 😖
Nevím,mě to tu přijde ok, ale když někdo chce tak si vždycky něco proti najde ať je to vzduch na pokoji, či křivý pohled sestry, prostě těžko se to bude líbit všem a každý bude mít dobrou zkušenost, ale já jim tady docela důvěřuju. 🙂

petaradilova
25. kvě 2009

tetes, já sem mluvila o sobě a ne o tobě. Ale to je fuk.

cernovlaska
25. kvě 2009

Tetes:Hobit je na Borech,je to centrum pro rodinu s dětmi,je tam i cvíčo a tak,ale pokud budeš chtít chodit na cvíčo,tak na Lochotíně je Pařezová chaloupka a tam je cvíčo od 3 měsíců věku,my tam chodíme a je to úžasný 😉 každopádně plavčo na Locháči je hrozně narvaný,mají tam pořadník,ale zkus tam cinknout co nejdřív,přece jenom nebudeš chodit vyloženě hned po narození a do porodu taky pár týdnů máš,tak třeba budeš mít štěstí 😵

Lochotín a ani žádná jiná porodka není dokonalá,pže všechno je o lidech a někdo má na personál štěstí a někdo zase smolíka,tak to prostě je 😉 každopádně bych jinam rodit nešla,pže kdyby,nedej bože,přišli nějaký komplikace,tak tam jsou na všechno vybavený a opravdu odborníci 😵

Mishmash1: oni dávají přednost přirozenýmu porodu,já tam byla 15 hodin na pásech a sondu zavedenou spodkem na měření saturace kyslíku a dokud se miminku daří dobře,tak není důvod dělat CS,což zase na druhou stranu je dobrý,jen je blbý,že tam ženská trpí takovou dobu a pak fik ☹ já už byla na 8 a stejně bohužel ☹ a co se týče toho,že neukazujou miminka po CS,tak to máš pravdu,kdyby partnerovi,kterej tam se mnou celou tu dobu trpěl,nařekly dvě žákyňky,že si má počkat na malýho,tak by ho ani neviděl ☹ a mě taky,to že je malej v poho,řekli až po pěti hodinách a to bylo opravdu hrozný,strašně jsem se bála,jestli je Matýsek v pořádku,pže neměl ozvy a nikdo nebyl schopnej mi říct co a jak ☹ tohle by tam měli napravit,ale jinak,až budu rodit podruhý,tak budu rodit zase tam 😉

mishmash1
26. kvě 2009

Ahojky, to je pravda. Dávají přednost přirozenýmu porodu, ale hrozně tím odrazují od dalšího těhotenství. Tak sestřenice už porodila a opět císařem. Taky jí tam nechali od rána do večera a neměla už vůbec síly tak jí ho stejně v 9 večer udělali. A každopádně je to prý naposled. Já vím že to říká každá a pak na to hned zapomene, ale ségra i ona říkali, žetady už asi nikdy. Opravdu záleží na personálu a proto, když je to nejlepší nemocnice by se mohli chovat jinak, aby to nebyla nejlepší jen vybavením. No nevím. Tak hlavně ať Vám to všem dobře dopadne a nemáte stejný zkušenosti jako já.

vvery
27. kvě 2009

ahoj,na Lochotíně jsem rodila 1.5. a byla jsem spokojená,opravdu záleží na jaký personál člověk narazí.Všichni byli v pohodě 🙂, porod byl celkem rychlý,vlastně ten konec až moc,protože jsem rodila na záchodě ve stoje.Myslela jsem že se mi chce ještě na záchod a ona přišla kontrakce a já cítila hlavičku mezi nohama,tak jen tatínek letěl pro porodní asistentku (ještě že tam byl) a k posteli už jsem nedošla,tak se malá narodila v koupelně.Sestřička na šestinedělí byli fajn,ale jedna dětská sestřička mi moc nešla pod nos,ale to bylo tím,že mi přinesla cizí miminko a ona se ani neomluvila,zajímalo jí jen jestli se přisála 😒.Malá byla totiž na svícení kvůli žloutence.
Občas se stává,že pokud mají na šestinedělí plno,tak maminka po porodu leží na gyndě a na šestinedělí jí převezou,jen co se uvolní místo,většinou odpoledne,jen co propustí maminky domů.

cernovlaska
28. kvě 2009

Vvery:gratuluju k dcerušce 😉 tak to je mazec,že ti dala cizí miminko a ani se nad tím nepozastavila 😠 to bych tam asi stropila scénu 😕 a porod v koupelně je taky asi zážitek,že 😀 tak hodně zdravíčka a štěstíčka 😵

martimarti
28. kvě 2009

VVerý, dobrý.... 😀 😀 Gratuluji, tomu se říká rychlý porod 😉

vachovka
28. kvě 2009

Baby chcela som sa vas spytat kolko je vlastne zien na izbe na sestinedeli?2 alebo 3?

cernovlaska
28. kvě 2009

Vachovka: za mě tam byly tři maminky 😉

vvery
28. kvě 2009

Děkuji za gratulace 🙂 (cernovlaska a martimarti).Jsem fakt ráda za rychlý porod,když mi někdo řekne že trpí třeba 6 a více hodin,tak je fakt lituju...Taťka z toho byl tak v šoku,že když pak malou zapíjeli,tak se nechal slyšet,že to byl takovej adrenalin,že půjdeme ještě do třetího 😀 .Ale myslím,že už to nehrozí,mám doma dvě krásný děti,kluka i holčičku,tak jsem spokojená.
Já byla tak v šoku,že mám cizí mimi,že jsem nebyla schopná ničeho.... 😲.Jen mi vzbudila,podala mimi a šla pryč,tak jsem se rozespale posadila,mimi přiložila a kojila.Tím že měla přelepený oči a na zavinovačce bylo naše jméno,jsem to nějak nestudovala,až když mimi šermovalo ručičkou,tak jsem si všimla,že na náramku je jiný jméno!Pak mi ta co je vyměnila řekla,že to museli přehodit při koupání,i když ten den se nekoupali,protože měli čerstvě seříznutý pupíček.Tak nevím.Raději to neřeším.
Vachovka:Na pokoji jsme byli tři.

cernovlaska
28. kvě 2009

Vvery: ty bláho a pak,že se to nemůže stát 😠 takže ta maminka který jsi nakojila miminko,tak se svýho nedočkala 😕 neee,ani se mi nechce do toho šťourat nebo až budu rodit podruhý,tak budu vystreslá 🙄 hlavně,že máš svoje miminko doma a jste zdravoučký 😵

marta0022
29. kvě 2009

Ahoj tak nakonec budu podle lékaře v rizikové poradně rodit normálně. Prý mi při normálním porodu nic s očima nehrozí. Ale moje oční si myslí něco jiného a mam to i napsaný , že mi hrozí poškození zraku. Ptala jsem se i v internetovích poradnách a všude mi lékaři odpověděli že od 7dioprií už se dělá císařák. Já mam 13dioptrií a navíc operovanou sítnici kvůli které nemůžu zvedat nic těžkého a dělat extrémní a namáhavé sporty. Tak jsem zvědavá přinejhorším si užívám poslední týdny zraku ☹ . To bych radši ochrnula než oslepla.
Chci se zeptat jestli se při přirozeném pororodu podepisuje nějaký papír, že souhlasíte s přirozeným porodem a berete na vědomí případná rizika? Protože s ním nesouhlasím a když jim to podepíšu , tak oni z toho budou venku a ze mě bude slepá. Ale zase si dokážu představit jak se pak budou chovat jdyž jim souhlas nedam.

martimarti
29. kvě 2009

Ahoj Mart, to máš tedy starosti, je mi to líto, ale tady ti asi málokterá poradí ☹
Ale v sekci "Ostatní" ke link "Poradna porodní babičky" , nyní na str.2 nebo 3, a tam je paní, co tomu dost rozumí, protože pracuje v porodnici, napiš tam dotaz, určitě ti poradí. 😉
Držím ti palce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru