Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

evvina
6. dub 2008

Ahoj,
já rodila 2O.3.2008 tak myslím že nedávno. Nejprve jsem ležela 10dní na odd. a to bylo v pohodě. jak doktoři tak sestry a na odd.šestinedělí si nemůžu stěžovat taky. taky jsem měla obavy rovněž jsem slyšela jen špatné věci a do poslední chvíle se rozhodovala zda Locháč nebo Mulač a nakonec jsem byla moc spokojená. Ani nepotřebuješ nic s sebou 😀 . Vložek kolik chceš, věci na mimi taky i oblečení k porodu pro tebe. fak v pohodě.

irenan
7. dub 2008

a jak to tam teda je, jsou tam ty samostatny porodni mistnosti, kde jsi od zacatku porodu az do konce s partnerem? Ja jsem totiz prvni dite rodila jeste na Slovanech a tam byla jen jedna hekarna pro vsechny bylo to uplne plny, takze 4 lezely na postely a dalsi 4 museli sedet na zidlich, sprcha tam byla jen jedna, jen 2 zachody a porodni sal taky jen jeden pro vsechny a rodilo se v boxech, takze me treba poslouchali ozvi a vedle nejaka mamca rvala jako kravka a me z toho fakt nebylo moc dobre. Manzela pri prijmu vyhnali, ze to jen tak nebude a ze je tam pretatinkovano a musela jsem mu volat az na posledni chvili ja. Takze dost des. ☹

petraluk
7. dub 2008

Irenan malá poznámka, na Slovanech byli od jakživa 2 porodní sály. 1 samostatný a druhej jak píšeš s boxama 😉
Jinak neporadím, já rodila taky ještě na Slovanech, jako jedna z posledních 🙂

irenan
7. dub 2008

Tak o tom samostatnym vubec nevim, dali me rovnou na ten hromadnej, taky jsem slysela ze na Slovanech mel byt nejakej pokoj kde mohla byt rodicka sama s partnerem od zacatku do konce, ale o tom taky nevim nic, nikdo mi nic nenabidnul ani se nezminil, tak to asi bylo jako nadstandart , nebo co. A nebo uz tam nekoho meli.

mellini
7. dub 2008

irenan: jsou, je to obrovský pokoj, kde s Tebou sepisují papíry, je tam postel, kde můžeš rodit na bobku a můžeš tam ležet i s manželem, koza, boxík pro prcka, kam si hho vezmou, aby ho prohlídli, vana a záchod se sprchou. tam Tě nechají po porodu 2 hodky, jo a taky je tam kamera 🙂

já jsem si tam ty 2 hodky ani neprospala, protože se mi hrozně motala hlava a když někdo přišel po těch dvou hodlkách, tak to bylo pro mě vysvobození, jinak to tam bylo moc hezký až na to, že manžel musel mýt vana, abych si tam vůbec mohla lehnout 😀

irenan
7. dub 2008

a na co je tam kamera? To je jako ve Vyvolenych ne? A on tam ty 2 hodky po porodu s tebou nebyl manzel?

mellini
7. dub 2008

podepíšeš papír, že Ti to nevadí, je to jen kvůli tomu, kdyby nastaly komplikace, mám pocit, že to chrání obě strany
já porodila v půl 5 ráno , vůbec jsme ani jeden nespali a on musel do práce, tak si šel trochu odpočinout, al e říkal, že se mu to všechno honilo v hlavě, on totiž všechno viděl, u porodu byl jen on a por. asistentka až ke konci naběhl celý tým, který se začal starat o malou a jeden doktor o mě, já byla opřená jednou nohou o manžela a druhou o asistentku

irenan
7. dub 2008

takze ta kamera je celou dobu pustena a nataci te?

irenan
7. dub 2008

to si delas srandu ne?

mellini
7. dub 2008

já bych řekla, že jo, nemusíš s tím souhlasit

kometka5
7. dub 2008

ona ta kamera je celou dobu puštěná, ale nikam se to nenahrává, neskladuje. Je to jenom pro tvoje dobro, aby kdyby se něco dělo, tak to jede v sesterně. Taky bych chtěla říct, že ta kamera není naštelovaná přesně mezi tvé nohy...ale je fakt, že při příjmu to buď podepíšeš nebo ne...ale upřímně si myslím, že v ten okamžik ti bude úplně jedno, jestli na tebe někdo kouká nebo ne... 😀

mellini
7. dub 2008

přesně tak, já na ní rozhodně nemyslela 😀

irenan
7. dub 2008

no to nevim jestli se to nikam nenahrava. Je mozny ze to bude pro moje dobro, ale kdyz o ty kamere budu vedet tak se budu citit dost neprijemne. Vim jaky jsou hrozny bolesti pri porodu, ale nevim jestli chci aby na me nekdo koukal kamerou, nejak tomu proste neverim. To je tam tak malo porodnich asistentek ze maji kamery a sledujou v televizi jestli uz nekdo rodi nebo ne a jestli uz by tam meli jit nebo jeste nemusi? Rozhoduju se jestli nemam jit nekam jinam. A to je jako ta kamera ii ve sprse,jo?

jajiik
8. dub 2008

Ahoj 🙂
Rodila jsem na lochotíně v únoru a můžu všem doporučit. Hned od začátku jsme měli s taťkou porodní pokoj, na kterém jsme byli sami. Kamera je tam právě z toho důvodu, že pokud vše probíhá bez problémů,chodí vás porodní asistentka kontrolovat po určité době a kdyby se něco dělo, vidí to na sesterně a může hned přijít a pomoci. Nikdo vás nenatáčí, při tom frmolu tam by toho měli fakt hodně 😉 Mně osobně to přijde super, máte soukromí nemusíte se před nikým kontrolovat, ale zároveň i pocit bezpečí, že vás někdo hlídá 😀 Pak při samotném porodu už u mně byl doktor i por. asitentka.
Trošku horší to bylo na odd. šestinedělí, bylo hodně narváno a sestřičky měli málo času, ale dalo se to přežít, tři dny utečou jako nic 😉 Pokud můžu doporučit využijte nadstandart, budete slyšet plakat "jen" svoje miminko, relativně si odpočinete a návštěvy k vám můžou kdykoliv 😵
Z věcí jsem potřebovala jen věci na převlečení pro sebe, jinak bylo vše k dispozici 🙂
Hodně štěstí a všem krásná zdravá miminka
🙂 😵

mellini
8. dub 2008

myslím, že jen v tom pokoji, já měla rychlý porod, takže tam asist. byla skoro pořád, jen párkrát odešla,ale byl tm se mnou manžel, a to byla velká opora

mellini
8. dub 2008

jajiik: mě nastandard zklamal v tom, že jsem neměla koupelnu jen pro sebe, ale jinak bych neměnila, klid a návštěvy kdykoliv-paráda

jajiik
8. dub 2008

Mellini : to je pravda, taky jsem byla překvapená, že je koupelna společná pro dva pokoje, ale bylo to v pohodě 😉

mellini
8. dub 2008

jo šlo to, ale na to, že to postavili nový, tak jsem to nečekala

evvina
8. dub 2008

Jo mě to taky holky překvapilo s tím záchodem. ale jinak jsem byla ráda že mám nadstandart hlavně kvůlli těm návštevám že za mnou mohli kdykoliv i s malým.

irenan
8. dub 2008

a holky kolik stoji ten nadstandart

pantomima
8. dub 2008

ahoj- já zase byla ráda za normální pokoj, byly jsme tam tři, prcky jsme si navzájem pohlídaly,pomohl jsme si 🙂 záchod a sprcha je taky u pokoje, jen místo dvou jsme na to byly tři, na tv nebylo stejně pomyšlení, všechny jsme koukaly stejně jen do postýlek 😀 , myslim si, že nadstandart zase není tak nutnej, bylo i si s kým povídat a pohodička, taky asi záleží na tom, s kým na pokoji jsi, ale já asi měla štěstí, scházíme se do dneška 😀

evvina
8. dub 2008

Nadstandart stojí 500kč na den. Je fakt že pro prvorodičky je asi lepší být s někým na pokoji ale já už jsem chtěla svůj klid. ale chápu pantomimu s prvním dítětem jsem byla ráda za společnos a za rady a podporu od ostatních mamin. 😀

evvina
8. dub 2008

Jo a o porodnici Lochotín se teď píše v dubnovém vydání časopisu miminko.

mellini
8. dub 2008

já byla ráda za nadstandard, dávali mi dvě transfuze, tak jsem uvítala být sama

knobloska
12. dub 2008

Já tam rodila před 14 dny. Prostředí je krásný, všechno je čistý a nový. Porodní asistenka byla špičková, nemůžu jinak než chválit a chválit. Ochotná, příjemná, chápavá. Trochu jsem to nezvládala, pokyn " netlačte "byl pro mě vražednej. Fakt jsem se snažila, ale i tak jsem to občas " pustila ". I tak mě chválila, jak mi to hezky jde. Takže perfektní. Doktor byl hroznej, mladej arogantní fracek, tímto ho zdravím. Byl na mě nepříjemnej, bylo tam hodně porodů a dával mi dost najevo, že je unavenej. Na porod si sedl na postel, zíval a koukal na hodinky. To mi říkal manžel, já samo nevnímala. Porodila jsem v 5 ráno a asi mu v 6 končila služba, tak byl otrávenej. Ten dojem z doktora jsem neměla jenom já, manžel je téhož názoru. Pak ještě jako na potvoru nešla ven placenta, takže byl zase celej zpruzenej, že asi musí čekat.
Na šestinedělí je to fajn, záleží na koho se natrefí. Já měla štěstí.
Řekla bych, že velkým problémem týhle porodnice je, že je přeplněná. Laktační poradkyně si udělala čas až když jsme šly domů a to už jsem měla popraskaný prsa, protože jsem neuměla kojit. Malá dostávala ještě příkrm, ale nikdo mi neřekl, kolik má vlastně sníst. Na jejich obranu musím říct, že toho měly fakt hodně. Sestry z gyndy byly ale perfektní.
Pustili nás po 72 hodinách, já byla bez mlíka a malá blinkala. Tu noc, co jsme si ji přivezli domů jsme jeli na pohotovost a skončily na neonatologii pro podezření na gastroenteritidu nebo reflux.Kdyby nás nevyhodili po tak krátký době, mohlo se to vyřešit ještě v porodnici. Prý byl tlak na lůžka. Takže zase ta kapacita.
Co se týká mě, nevím, jestli tam znovu pojedu rodit. Možná spíš Rokycany, kde toho nemají tolik a rodičkám se věnují i po porodu. U nás byl problém, že se očekávalo, že malá bude "podmíráček" a já hlavně chtěla, aby se tam o ní dobře postarali. Ještě k tý neonatologii - super sestry i doktoři, děkuju za skvělý přístup a péči.

petraluk
12. dub 2008

Knobli nebyl ten mudr dost malej a jmenoval od K. 😕

helca76
13. dub 2008

Holky, já jsem se na Locháči setkala na pohotovosti s mladým arogantním doktorem, jmenoval se taky od K. a klidně napíšu to příjmení celé - Korečko. Je to on?

mellini
14. dub 2008

nedávno jsem viděla v novinách v Plzeňském deníku, jak je tam babyboom, že na Lochotíně rodila nějaká mamina z Prahy, možná kdyby každá mamina rodila, tam kde má, tak se těm plzeňským víc věnují a na to, že tu porodnici stavěli novou, tak ji moc velkou nepostavili, myslím kapacitně

já se musela smát velké vizitě, primář se mě zeptal, jestli dobrý, tak já no už dobrý, a to mu stačilo a začal řešit se svými kolegy, kolik stála sestava televize a dvd 😀

já jsem narazila snad na všechny sestříčky, co tam byly a ty nejstarší byly asi nejhorší, ale jinak v pohodě
byla jsem tam 5 dní

mellini
14. dub 2008

knobli, jak se jmenovala ta asistentka?
ještě, žes toho doktora neviděla, nevnímala, ten by byl na facku, únava ne únava, má tam být pro Tebe, zvlášť když se to teď platí 🙄

petraluk
14. dub 2008

Helco jj, je to on. Ten mě rodil. Celou dobu mě PA řikala, jak to zvládam v pohodě, dobře dýcham. Přišel on a najednou bylo všechno špatně 😀 Je takovej dost ráznej, s nikym se moc nepáře. Já to ale už beru z nadhledem, řikam si, jsou i horší. Na gauči neseděl, skákal mi po břiše 😀 měla jsem slabý kontrakce a vůbec jsem neměla nejjednodužší porod, takže se u mě rozhodně nenudil.
Taky byla sranda, den a půl jsem nemohla pít, jen si vyplachovat pusu. A já už přímo při 2, době porodní, vždycky na přítele ať mi dá napít, ale pochopitelně jsem myslela,že si jen vypláchnu pusu a dr. mě vždycky opravil, že nesmim pít a to bylo možná i 20x, vlastně i po porodu, tak si se mnou taky užil 😀

Ad, sestry na gyndě super mladý i starý, ale dětský 😠 tu nejstarší bych vyhodila na minutu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru