Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

reynocek
11. čer 2008

Ahoj všem,
možná sem tento dotaz tak úplně nepatří, ale jelikož se mi jedná o tuto konkrétní porodnici, prosím o radu ty, které mají těsně před porodem nebo již po a navštěvovaly zde předporodní kurzy. V jakém týdnu jste zhruba začaly na tyto kurzy docházet, resp. kdy vás kontaktovaly z porodnice, že kurzy začnou? Já se na předporodní kurzy přihlásila asi v 18. týdnu těhu. Porodní asistentka, u které jsem se přihlašovala, mi sdělila, že kurzy začínají cca ve 30. týdnu, a že jim nemáme volat, že se sami ozvou. Teď jsem ve 32. týdnu a mám trochu obavy, aby jsem to pak do porodu stihla 😒 Ale zase nechci otravovat "moc brzy". Zvolila jsem si variantu 5 x 90 minut. A jak jste byly spokojené ... pomohlo vám to? Moc děkuji za radu.

reynocek
11. čer 2008

Tak jsem "plašila" předčasně. Zrovna mi z porodnice volali, že mi kurz začně poslední týden v červnu 🙂 Hezký den ...

evamik
12. čer 2008

Ahoj holky, chtěla bych určitě rodit na Lochotíně, ale slyšela jsem, že je tam šílenej nával... Takže se chci zeptat, jak moc dopředu jste se musely registrovat? Příp. jestli máte některá zkušenost, že by vás poslali jinam? Díky moc za odpovědi!

novako
12. čer 2008

Evamik: Nevím, jestli na Lochotíně registrují, myslím, že ne. Ale mám známou, která jela rodit na Lochotín a tam jí řekli, že mají stop stav (měla kontrakce po 3 minutách). Tak musela jinam.

evamik
12. čer 2008

Ježiš, to mi vůbec neříkej!! Já bych u Mulačů nerodila za nic! A do Rokycan teda taky odmítám... Takže se to nadá nijak "zarezervovat"??

petraluk
12. čer 2008

Evamik určitě neregistrujou 😉 Vždyť máš ještě času, do tý doby může být všechno jinak 🙂

evamik
12. čer 2008

Petro, to jo, ale mám obavy, abych se tam vůbec dostala... A v Pze do některých porodnic (třeba Apolinář) registrujou jen do 12 tt!

zuzac
12. čer 2008

prosim vas a kedy mali na Lochotine stop stav? stale trva? ja sa chystam rodin kazdy den,uz tyzden prenasam, tak aby ma tam zobrali.chodim na lochotin do poradne 2 krat do tyzdna a dr nic nevravel.

petraluk
12. čer 2008

Zuzac to se může změnit i 2x denně, záleží kolik mamin zrovna rodí 🙂 Myslim, že pokud přenášíš a museli ti to vyvolávat, tak tě vezmou bez problému, ale jistě to nevim 🙂

zuzac
12. čer 2008

Petraluk diky za rychlu odpoved, trochu ma to uklidnilo.som vystresovana z toho ze prenasam a zhanat na poslednu chvilu novu porodnicu by bolo strasne. diky

petraluk
12. čer 2008

Zuzac já to ale opravdu jistě nevim, jen si to myslim. Já tyky přenášela a vyvolávali mi porod. nikdo mě nikam jinam neposlal, naopak mi bylo řečeno, že i kdybych měla ležet na operačním sále, tak mě domu nepustí 🙂

zuzac
12. čer 2008

ale snad by ma tam nenechali chodit keby mali plno.asi by ma na to upozornili. a ako dlho ta nechali prenasat? mne povedali ze este 8 dni.

novako
12. čer 2008

Zuzac: Fakt se to mění z hodiny na hodinu. Ta známá, co tam chtěla rodit, vyjela a bylo to ještě v pohodě. A za 50 minut - stop stav. Ale jestli přenášíš, tak to může být jinak. Pokud neporodíš, můžou si Tě od určitého dne v porodnici nechat. A třeba to nebude tak hrozné. Jsou dny, kdy tam mají prázdno.

Evamik: V nejhorším je ještě možné zkusit Stod nebo Domažlice. 😉

evamik
13. čer 2008

Novako, to je ale humor! 😠 😉

petraluk
13. čer 2008

Zuzac porodila jsem 13 den. Hospitalizovat mě chtěli 10 .den, ale měli plno, tak mě jen vyšetřili a poslali ještě na noc domu. 11. den mě udělali oxytocínový test a 12. den zavedli 2 tablety a po druhý se to naštěstí rozjelo. Kdyby ne, tak 14. den bych už musela na císaře 😉

Stod bych teda nedoporučovala, místní dr. zrovna nepatří k elitě 😉

zuzac
13. čer 2008

petraluk diky za odpoved.dnes som tam bola a ak neporodim do stvrtku tak mi to vyvolaju. takze porodnicu zhanat nemusim, zoberu ma tam. ale ja uz chcem ist tak velmi rodit, ale moje telo nechce.

petraluk
13. čer 2008

Zuzac věř, že se dokážu plně vcítit do tvých pocitů 🙂 Držim palce, ať se prcek ještě rozmyslí a vyleze dobrovolně 😉

stepanka11111
13. čer 2008

Rodila jsem na Lochotíně, dva dny mi vyvolávali porod, pak to skončilo císařským řezem. Poporodní péče celkem dobrá , o péči o miminko si nemohu stěžovat a jídlo jako asi v každé nemocnici 🙂

rozarinka
13. čer 2008

Stepanka11111: A císařský řez jsi měla pod EPI nebo v celkové narkoze? Ja budu rodit taky císařem a vůbec nevim pro co se rozhodnout? Dají Ti tam na výběr?

rozarinka
13. čer 2008

Jinak k tomu STOPstavu, na prohlídce porodního sálu nám řekla, že se to už teď moc nestává, že se to stane tak 3 maminkám ze 100... že porodit můžou prakticky kdekoliv, horší je pak šestinedělí, kde je plno... to se pak stane i to, že po 4 dnech se pouští po císaři 😒 Ale určitě si má maminka tam zavolat, že už rodí, jestli tam může přijet... je to rozhodně lepší, než tam jet s pocitem, vezmou mě nebo nevezmou... 😢

mia.dasia
24. čer 2008

No tak.. čekám svoje první miminko a pravděpodobně se stihnu přestěhovat do pzně než porodim a tak jsem se chtěl ainformovat jak to tedy teď vypadá s porodnicema.. 🙂 množná trošku jančím.. nedivte se..

zuzac
3. črc 2008

ja som tam lezala od piatka 20.6. na rizikovom, pretoze som uz dost prenasala,tak som isla na vyvolavanie. tam to bolo super,akurat nic na mna nezaberalo.jeden dr povedal ze idem rodit v pondelok,a v pondelok zas iny dr ze v utorok.v utorok som uz teda na to isla.porodny sal krasny aj porodne asistentky velmi mile.bola som tam od rana 9.00 a porodila vecer o 21.45 cisarskym rezom,pretoze malemu sa śtale nechcelo.rodila som presne v 42+0tyz.na sestinedeli uz horsie malo sestier a nemaju cas, tak ich len stale otravovat a pytat sa. neprijemne neboli,akurat maju toho hodne.ked sa opytate v klude poradia.a mali dost plno.jedna maminka este nebola ani zbalena a na posteli jej uz lezala druha, takze pekny naval. ale isla by som tam rodit zas.

swead
13. črc 2008

ahoj,
do porodky jsem jela 26.6. ve 3,00 protože mi rupla voda. Sestřičky na příjmu příjemný a ochotný, hned mi daly volnou postel, kde jsem strávila asi 3 hoďky a pak mě rovnou přestěhovali na porodní pokoj, kde jsem byla s manžílkem celou dobu, malej se narodil ve 13,00. Porodní asistentky úžasný, pomáhaly, byly ochotný a milý. Fakt jsem byla s péčí spokojená. Na šestinedělí byl nával, to je pravda, ale taky si nemůžu stěžovat, že by se mi nikdo nevěnoval, vždycky když jsem potřebovala, zašla jsem si pro sestřičku, ať jak pomoct s děťátkem nebo se mnou. Měla jsem strach před porodem jaký to tam bude, ale až budu čekat druhý určitě bych chtěla zase rodit ve FN na Lochotíně.

mia.dasia
3. zář 2008

tak to je fajn uklidnily jste mě.. 🙂

cernovlaska
11. zář 2008

ahojky maminy,mám termín 3.prosince a pravděpodobně budu rodit ve FN,tak jsme tam s partnerem v úterý vyrazili na prohlídku a jsem moc ráda,že jsme to absolvovali,je to tam fakt hezký a příjemný,provázela nás milá por.asist.,řekla nám všechno od příjmu až po převoz na šestinedělí,tak z toho mám celkem dobrý pocit 🙂. Jediný co mě trošku vadí je,že mimi po porodu a přiložení k prsu,umytí,atd. odnesou na asi 6 hodin do inkubátoru na zahřátí,ale třeba budu nakonec ráda,že si můžu odfrknout 😉.Taky jsem slyšela spoustu negativ ale i pozitiv na FN a hlavně na odd.šestinedělí,ale je pravda,že všechno je to o lidech a může to být sebelepší porodnice a natrefíš na blba a máš všechno zkažený a je to tak všude ☹ a je fakt,že když je nějaká komplikace,tak je tahle porodnice supervybavená a na tyhle případy připravená,tak snad... 😒. Má někdo stejný termín jako já a bude rodit taky ve FN? Třeba se tam sejdeme 😀

veeverka
21. zář 2008

Ahoj černovlásko, já rodila ve FN Lochotín 6.2.2008. Tak tady ti napíši moji zkušenost.
Na pohotovosti , kde mi dělal pan dr.vyšetření jsem byla docela zklamaná, přijeli jsme tam kolem 2 hod. v noci takže je musela sestra budit ,ale to se dá pochopit že byly nevrlí, vyšetření bylo dost bolestivý,a nedokázala jsem si představit samotný porod. Po vyšetření mi dr. zdělil, že mám už 1/3 porodu za sebou - to sem na něj nevěřícně koukala,jestli se ze mě dělá blázny nebo co (vzbudily mě totiž jen bolesti jako při menstruaci ale raději jsem zburcovala přítele a jeli jsme na pohotovost-ještě že tak, představovala sem si totiž ty stahy úplně jinak). Tak nás pan dr.odeslal na porodní sál , kde nás s přítelem přijala mladá a příjemná sestřička,která se mnou vyplnila formuláře a řekla nm co a jak. To bylo už po 3 hodině ráno. Za chvíli přišla pí.dr co mě opět prohlídla dala nějakou injekci na uvolnění dělohy??. Ta byla taky moc milá - ptala jsem se jí jestli mě odrodí ona a že prý pokud to stuhnete do 8hod kdy mi končí služba tak ano(tomu sem se jen zasmála protože jako prvorodička sem nepočítala s tím že to do 8 hod stihnu),když se na mě přišla za hodinu zase podívat a já pořád ležela v klidu,na tváři úsměv ,rozhodla se že mi píchne plodovou vodu (v6:30hod)v tu chvíly mi zmizel úsměv z tváře a začali ty pravý porodní bolesti - navíc mě připojily na monitor takže sem se nemohla hejbat a začala sem si uvědomovat že už se to blíží. Na monitoru a v bolestech každý 4 minuty kdy stah trval 30vteřin. Po necelý hodině sem vyslala přítele pro dr že už to nemůžu vydržet (nevím,kdybych tam byla sema jestli by za mnou někdo s personálu v tu chvíly přišel nebo bych nakonec rodila sama 😢 ) ale jak sem psala ,vyslala jsem přítele a přišla porodní asistantka , byla úžasná, moc mě povzbuzovala a pomáhala mi. Měla jsem rychlí porod , asi po 4x3 zatlačení mi říkala že ještě jednou zatlačím a řekne mi jaké má malá vlásky to sem jí samozřejmě neveřila ale fakt mi po tom zatlačení řekla jaký má pak sem zatlačila asi ještě 2x3 a malá byla venku. Opravdu porodní asistentku jsem měla úžasnou a myslím,že to je na tom to nejdůležitější - že sem měla u porodu 4 studenty,kteří na tebe koukají s otevřenou pusou,sou vyděšení víc jak ty v tu chvíli vůbec nevnímáš, a veškerá bolest opadne jakmile vydíš toho drobečka!!!! Dr co mě zašíval byl teda - nechci napsat že nepříjemný - ,ale moc příjemnej tedy nebyl. No a šestinedělí? Hrůza, nic nám tam neukázali,neřekli, sestry nepříjemný.....
Ale jak sem psala nejdůležitější je na koho narazíš při samotným porodu a já měla kliku . Moc ti přeji ať natrefíš taky na takovou asistentku a ať máš porod rychlí a bezbolestný. 😅

cernovlaska
28. zář 2008

Ahojky Veeverko,děkuju za tvojí zkušenost,potvrdila jsi mi moje největší obavy z Lochotína,ale nějak to musíme zvládnout. Co partner,nebyl z toho nešťastnej? Ja jsem ani nebyla na předporodním kurzu,dost kamarádek mi to vymlouvá,že to až tak nepotřebuju,tak nevím 😒.Ještě jsem se byla tenhle týden podívat v porodnici v Ústí nad Labem,moje teta tm pracuje jako dětská doktorka u porodu,není to tam tak hezký jako v Plzni a když chceš mít partnera u porodu,tak on musí mít předporodní kurz,což mě dost překvapilo 😒. Tak uvidím jaká bude situace,kde se malýmu zachce na svět,udělala jsem si v Ústí registraci,kdybych náhodou byla u rodičů,ale rodit asi budu v Plzni. Už jsem z toho porodu pěkně nervózní a to mám před sebou ještě 9 týdnů ☹.

pantomima
29. zář 2008

já tam byla spokojená, ale záleží, co očekáváš????psla jsem výše, jaký to bylo 😉

hpaja
1. říj 2008

Ahoj, taky bych chtěla rodit na Lochotíně a největší obavu mám asi z toho, že tam bude zrovna nával a na šestinedělí na nás nebudou mít čas... Začátkem roku tam teda rodily obě švagrový a byly spokojený. No uvidíme, chci se tam jít koncem října podívat, abych pak věděla co a jak 😉

sweetm
2. říj 2008

Ahoj holky, taj ja som na Lochotine rodila 27. dubna a toto je moj príbeh...

V 9 hod. ráno som sa prebudila na to, že mi odtiekla plodová voda. Bolesti žiadne, tak som si dala sprchu, rychle niečo pod zub a manžel ma viezol do poronice. Voda mi stale tiekla. Vložky nestačili sáť... 😝 Boli sme tam za cca 5 min. Byame nedaleko. Na recepci manžel nahlásil, že ma priviezol a že mi už odtiekla voda. Pani si vo veľkom klude začala vyplňovať regstraciu a keď zistila, že som slovenka, tak sa tvárila ako by som bola z Marsu, pretože sa musela zodvihnúť a ísť okopírovať moj pas. Zacali mi kontrakce a hned po 7 minutách ☹ Voda tiekla a ja som sa v prvých bolestiach krútila u recepč. stolu. Paní sa vrátila, dokončila registraci a povedala, že sa mame posadiť 🙂 🙂 🙂 a počkat na vyšetrenie.... Kontrakce sílili a ja som mala kalhoty mokré až po kolena.... Ľudia v čakárni na mňa zízali a ja som sa snažila prechodit kontrakci s mokrým zadkom. Paní na mňa pozrela a hovorí, že prečo si nesadneme?!? Manžel jej zopakoval, že mi odteká voda a tak sa šla poradiť s kolegyňou. Tá je povedala, že ma mala hned poslat nahoru na príjem. Ahááá.... 😲 😲 😲 Tak to musíte hore na príjem, povedala po hodinovom čakaní. ☹ Hore nás vyšetrili cca do pol hodiny, ale moj porod sa eše len rozbiehal a do narodenia malej deleko. Nemali volný sál, tak nás nechali dve hodiny v čekarne... Kontrakce po 5 min.... ☹ ☹ ☹ Konečne sme na sále. Bol krásny 🙂 Myslela som že keď mám kontrakce už tak často a silne ako... tak mala bude čoskoro vonku. Bohužial nie. Bolesti sa zhoršovli a ja som sa stále neotvárala. Po 6 hodinách som nebola ani na 5 prstov otvorená a kontrakcie boli už po 2 min. a skoro nezvládnutelné ☹ Prosila som "na kolenách" o epidurál a tak mi vzali krv na rozbor, či mi ho budú moct pichnúť. Netvárili sa nadšene, napriek tomu, že som mala tak silné bolesti. Snažili sa mi to vymluvit... Že je ešte moc brzy 😖 a musím to vydržať. Lenže to nešlo. Mám vysoký práh bolesti, ale to bolo moc. Kontrakce som mala aj dve po sebe. Jedna končila a druhá už začínala. Nepomáhala ani sprcha, vana, balon.... Ani injekce na uvolnenie svalstva. Tie som dostala dve a nezabrala ani jedna ☹ Malá strašne tlačiala, bolesti my šli do noh a ja som myslela, že to naozaj neprežijem. Veľkou oporou mi bol manžel a porodna asistentka-praktikantka. Bol už večer a výsledky o epidurálu nikde. Tak som znova začala prosiť, no a to tam už bola iná směna a tý sa tvárili, aby som mala kontrakce hodinu a že to už nejako do toho porodu vydržím, nie? 😠 😠 😠 Kázali mi chodit a chodit... Tak som sa pokúsila ale podlomili sa mi kolná a skoro som tam vyčerpaná odpadla. Ešte že ma manžel chytila a bežal pre doktora. Tí sa tvárili, že čo zase chceme. Veď ešte niesom (po 10 hodinách) otvorená, tak čo plašíme 😢 Epidurál mi akosi zabudli dať a keď som ho od nich žobrala po tretí krát, tak povedali, že už je pozdě ☹ ☹ ☹ Naštasti prišla skvelá pani asistentka a ta konečne pochopila, že to už naozaj nezvládam a urobila niečo, čo bolelo ako ... ale mala bola do pol hodiny vonku 😉 Pravdepodobne masáž krčka... Neviem, ale rukou sa ma snažila vo vnútri akoby roztiahnuť a urobiť malej cestu von. Bolelo to ukrutne a nepopísatelne. Už som skoro omdlievala a strácala chuť bojovať a ona povedala SKÚSTE TLAČIŤ!!! V tej chvíli som akoby pozbierala všetky posledné sily a tlačila, tlačila... Malá bola vonku na 3 zatlačenia a ja najšťastnejší človek na svete. Po tých nepovzbudívých slovách otravne sa tváriacich doktorov, že to ešte nebude, a že je ešte čas sa mi povel TLAČTE stal výslobodením od toho utrpenia. Samotný porod bol rýchly. No malá mala 3540 g 50 cm a ja ako male žieňa (159cm/49kg) som mala velke trhliny vonku aj vo vnútri. Zašíval ma jeden pán doktor, ktorý si pri tom nechutne žul žuvačku a hlasite mľaskal, ale to mi už bolo jedno... Hlavne, že som už mala svoju princeznu u seba. Naštastie sa nám podarilo zohnať nadstandart a tak som mohla v klidu odpočívať a vychutnávať si malu spolu s manželom, ktorý tam s nami trávi celý deň. Týmto mu ďakujem za obrovskú podporu a aj porod. as. Hanžlovej, že mi pomohla a priviedla našu malú na svet. 🙂 Inak Na šestinedelí boli sestričky príjemné až na niektoré výnimky. Nemali veľa času na neajke debaty, ale všetky otázky mi v rýchlosti zodpovedali a poradili. Len som sa strašne divila, že sme pri mytí malej museli používať tekuté mydlo na ruky 😝 😝 😝 Nedostali sme tam žiadne detské mydlo... a tak manžel doniesol z domu 😉 Tak toto je moj ZÁŽITOK z FN na Lochotíne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru